Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

To ja tez sie wypowiem odnosnie PKO BP
Mam tam konto "Student" juz od jakichs 3-4 lat. Jest bardzo tanie w utrzymaniu (poki co). Zawsze mnie denerwowal ten bank ze wzgledu na swoje kolejki w oddzialach i w sumie chcialem sie stamtad wyniesc.
Jednak odkad wprowadzili "PKO Inteligo" to jest juz tylko lepiej. Praktycznie wszystko zalatwiam przez net. Darmowe przelewy (zobaczymy jak dlugo :D), sam serwis internetowy tez jest zrobiony bardzo dobrze i przejrzyscie. Co najwazniejsze dziala elegancko pod wszystkimi przegladarkami. Jedyny minus jaki zauwazylem to brak platnosci typu "place z inteligo" - jak sie dowiadywalem u zrodel to na razie czegos takiego nie bedzie :(
Obsluga klienta tez calkiem sprawna. Kiedys zadalem pytanie przez serwis internetowy z żądaniem odpowiedzi na telefon. Nie zdazylem sie wylogowac i juz do mnie zadzwonila pani, ktora wyjasnila wszystko. To mi sie podoba :)
Dopoki bede mial konto studenckie to nie zrezygnuje z ich konta. Pozniej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo i jestem zadowolony. Jeszcze nie dali mi powodu do narzekań. Utrzymanie konta praktycznie żadne, niskie prowizje za część czynności i łatwy dostęp. Polecam każdemu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach można płacić z PKO Inteligo, m.in. na/za Allegro :)

Tak jak wspomniał SirMike - zadanie pytania, wiąże się z jednym problemem - trzeba szybko wchodzić na maila bądz bnieć do telefonu i to nawet o godzinie 0:30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 13:43, Ad_aM21 napisał:

Tak jak wspomniał SirMike - zadanie pytania, wiąże się z jednym problemem - trzeba szybko wchodzić
na maila bądz bnieć do telefonu i to nawet o godzinie 0:30 :D


Hehe, wlasnie. Zapomnialem napisac, ze wtedy bylo cos okolo polnocy :D bylem mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:38, Feniks napisał:

Ja mam Inteligo i nie narzekam.

Inteligo ma tą zaletę nad mBankiem, że można wpłacać pieniądze w każdym odziale PKO BP (nie
mylić z SA) za darmo (jak zakładałem, to aby wpłacić w mBanku trzeba było prowizje zapłacić,
bo nie mają własnych odziałów),


W mBank''u wypłacasz bez prowizji z WBK i Euronetu, więc nie jest najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 18:13, Galdor napisał:

> Ja mam Inteligo i nie narzekam.
> > > Inteligo ma tą zaletę nad mBankiem, że można wpłacać pieniądze w każdym odziale PKO BP
(nie
> mylić z SA) za darmo (jak zakładałem, to aby wpłacić w mBanku trzeba było prowizje zapłacić,

> bo nie mają własnych odziałów),

W mBank''u wypłacasz bez prowizji z WBK i Euronetu, więc nie jest najgorzej.


No ale jak jest z WPŁACANIEM a nie wypłacaniem?

A co do przerw technicznych w Inteligo, nigdy nie miałem w związku z tym żadnych nieprzyjemności, bo zwykle jak je mają to ja sobie smacznie śpię, pozatym na stronie jest napisane kiedy przerwa jest planowana, zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem (nie wiem czy zdażają sie jakieś przerwy niezapowiedziane, ja sie na taką nie natknąłem póki co)

A co do opłat za przelewy jednorazowe. Każdy bank ma opłaty gdy się wysyła przelewy na konta w innych bankach. Konta internetowe mają to do siebie, że te opłaty są niższe (Inteligo ma 99gr, mBank o ile się nie mylę 50 gr, zwykłe banki to chyba ponad 2 zł, ale nei wiem dokładnie). Zdażają się czasem okresy bez opłat, ale to są zwykle promocje dla nowych klientów (widziałem takei coś raz w ofercie mBanku). Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja ze zleceniami stałymi. Znaczy sie w Inteligo można ustawić sobie przelewy standardowe, żeby były wykonywane co miesiąc (np. czynsz), ale opłata jest chyba jak za zwykły przelew. Wiem że w banku zwykłym gdzie mama ma konto, zlecenia stałe są wliczone w cene obsługi konta, ale to jest ponad 10 zł, wiec jak się nie robi za dużo przelewów to i tak konta internetowe wychodzą taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2005 o 22:01, Feniks napisał:

No ale jak jest z WPŁACANIEM a nie wypłacaniem?



W BRE na pewno za darmo, być może w WBK, nie powiem na pewno, bo nie wpłacalem nigdy fizycznie nic :) Zazwyczaj przelew od rodziców lub kontrahentów. A teraz nie mam możliwości sprawdzenia tego na własnej skórze, bo nie mieszkam w kraju i konta nie używam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 03:26, Galdor napisał:


> No ale jak jest z WPŁACANIEM a nie wypłacaniem?


W BRE na pewno za darmo, być może w WBK, nie powiem na pewno, bo nie wpłacalem nigdy fizycznie
nic :) Zazwyczaj przelew od rodziców lub kontrahentów. A teraz nie mam możliwości sprawdzenia
tego na własnej skórze, bo nie mieszkam w kraju i konta nie używam ;)


Ponadto w wielu miejscach sa kioski MBanku, gdzie sa wpłatomaty, oczywiście bez prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo niemal od samego początku. jak właścicielem był Bankenge.. coś tam z Berlina. Powiem tyle, jestem z niego bardzo zadowolony. Jasne, jeszcze nie stworzyli idealnego konta i zawsze jest coś do poprawy ale biorąc pod uwagę moje potrzeby to Inteligo wypada najlepiej. Jest tanie, dostępne (nie licząc tych przerw, które faktycznie mogą być irytujące), dużo bankomatów, ale przede wszystkim ma rewelacyjną kartę. Jeszcze nie słyszałem aby był z nią jakikolwiek problem. Zapłacimy nią za WoWa i Xbox Live oraz w każdym sklepie internetowym na całym świecie.
Inteligo wygrywa z mBankiem właśnie kartą, na nic mBankowi inne plusy. Tak się przyzwyczaiłem do jej funkcjonalności w internecie, że bez niej czułbym się jak bez ręki. Dzięki temu oszczędzam też sporo kasy na wypukłej lub kredytowej, które musiałbym wyrobić w innym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:10, Tomi_323 napisał:

mBank - konto darmowe, karta darmowa, brak abonamentów i subskrycje na e-mail :)

Seriio karta za free ?
JA w inteligo płace 15 zł za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:11, kamilimaciek1 napisał:

> mBank - konto darmowe, karta darmowa, brak abonamentów i subskrycje na e-mail :)
Seriio karta za free ?
JA w inteligo płace 15 zł za rok


Jedyne za co płace w tym banku to 50 gr za przelewy :)) Nawet wpłata kasy jest daromowa i na koncie jest po 40 min!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:11, kamilimaciek1 napisał:

JA w inteligo płace 15 zł za rok


15zło/rok za wygodę... to chyba nie tak dużo - oszczędzisz sobie potem pytania "a jak założę konto w XXX to czy dostanę kartę którą będę mógł opłacić YYY?" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tu trafnie zauważył nie ma konta idealnego. Konto powinno się wybierać w zależności od tego, do jakich celów jest nam ono potrzebne. I dlatego dla jednej osoby Inteligo to najlepsze rozwiązanie, dla innej mBank, a jeszcze ktoś inny moze stwierdzić, że najlepsze jest konto firmowe BRE Banku.
W kategorii "najtańsze" konto zwyciężą mBank. W kategorii funkcjonalność już tak łatwo nie da się stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam konto w BZWBK. Do niedawna nazywało się 24Student czy jakos tak, teraz Konto<30 czy jakoś tak ;) Plusy:

- Brak opłat za prowadzenie do 30 roku życia
- dostęp przez internet, wap, telefon, sms
- przelewy przez internet 50 gr (jeżeli konto na które przelewamy jest też w WBK nie płacimy nic)
- pieniądze po wpłaceniu są od razu na koncie (wpłacisz w okienku po czym podchodzisz do bankomatu i od razu wypłacasz; w PKO BP kiedys czekałem 3 dni)
- nie widziałem jeszcze żadnej przerwy w działaniu
- możliwość założenia lokaty przez internet
- jedyna opłata miesięczna, to 2zł ubezpieczenie konta (ale nie jest ona obowiązkowa)

Minusy

- nieoprocentowane
- nie można wpłacać pieniędzy przez internet ;)
- nie wszędzie da się zapłacić ich VisąElectron (ale jak ktoś nie potrzebuje takiej możliwości może ten punkt skreślić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować