Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Mam problem z mbankiem. Kiedy próbuję potwierdzić smsem operację, strona odmawia posłuszeństwa - po chwili mulenia wywala ekran z błędem. Próbowałem już na FF, IE i Operze, wszędzie to samo. Szyfrowanie, czy co tam jest potrzebne, mam włączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję - jak chyba każdy w tym temacie - banku odpowiadającego moim potrzebom. Na konto co miesiąc będzie przychodziła dana kwota, regularnie. Zależy mi, aby darmowe było pobieranie pieniędzy ze wszystkich bankomatów plus darmowe przelewy. Myślałem nad Alior Bankiem (bo jest jeszcze lokata nocna), ale ciągle się waham. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mbank albo alior - w tym pierwszym wszystko jest darmowe (acz wypłacać można tylko z niektórych, na szczęście chyba najbardziej popularnych, bankomatów). w aliorze również większość rzeczy jest darmowa - płacisz jedynie za kartę (bodajże 1-2zł miesięcznie), do tego wszystkie bankomaty są do twojej dyspozycji. no i karty płatnicze - cenię swoją mbankową kartę z delfinkiem, ale te z aliora jednak są ładniejsze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 14:49, Mohair napisał:

Poszukuję - jak chyba każdy w tym temacie - banku odpowiadającego moim potrzebom. Na
konto co miesiąc będzie przychodziła dana kwota, regularnie. Zależy mi, aby darmowe było
pobieranie pieniędzy ze wszystkich bankomatów plus darmowe przelewy. Myślałem nad Alior
Bankiem (bo jest jeszcze lokata nocna), ale ciągle się waham. Pomożecie?


Jak darmowe bankomaty itd. to ja 100% polecam Alior Bank. Karta kosztuje 5, lub 9 złotych. w zależności, czy twoje konto będzie spełniało kilka wymagań. Wypłaty z bankomatów na całym świecie są darmowe, karta jest ubezpieczona, ogólnie polecam ten bank. Mam w nim konto i jestem 100% zadowolony
Co do karty w mbanku tez nie jest źle, jest za darmo, lecz by mieć wszystkie bankomaty za darmo trzeba płacić 5 złotych miesięcznie, a ubezpieczenie kosztuje 1,70 miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 10:32, kaczek93 napisał:

Czy jeśli założę Izzi konto, to po 18-stce nie ma problemu z rezygnacją z konta?


Nie ma, ale po co rezygnować? Możesz je chyba mieć do końca życia, acz więcej możliwości daje eKonto.. też darmowe.. tzn jeśli chcesz usług dodatkowych to oczywiście płacisz, ale generalnie się nic nie odczuwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 14:49, Mohair napisał:

Witam.
Pomożecie?

Dorzucę jeszcze, że w części bankomatów które są darmowe w ofercie E-Konto w mbanku jest problem z wypłacaniem drobnych tzn wypłaci do pełnych 50 (chyba, że tylko ja miałam taki problem, ale wystąpiło to w kilku bankomatach tego typu). Generalnie darmowych bankomatów jest sporo. Aha jak Ci się zdarzy wypłata w innym bankomacie (np. PKO) to taka jednorazowa transakcja kosztuje 5 zł. No chyba że zapiszesz się na tą usługę ze wszystkimi bankomatami o czym pisał Piotrbov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 15:46, Assurubalit napisał:

> Czy jeśli założę Izzi konto, to po 18-stce nie ma problemu z rezygnacją z konta?


Nie ma, ale po co rezygnować? Możesz je chyba mieć do końca życia, acz więcej możliwości
daje eKonto.. też darmowe.. tzn jeśli chcesz usług dodatkowych to oczywiście płacisz,
ale generalnie się nic nie odczuwa..


No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 16:32, kaczek93 napisał:

No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.

serio? Od kiedy? eKonto jest darmowe, więc to byłoby dość dziwne, gdyby konto młodzieżowe nagle stawało się płatne.. ale muszę to sprawdzić

Edit:
Przejrzałem powierzchownie cennik i nie widzę.. możesz dać link, albo co najmniej naprowadzenie/cytat z takim info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 19:08, Assurubalit napisał:

> No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.

/ciach/
Mogę się mylić. Ale oboje mówimy o koncie w Mbanku tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:51, kaczek93 napisał:

> > No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.
/ciach/
Mogę się mylić. Ale oboje mówimy o koncie w Mbanku tak?


tak, co najmniej ja mówię o ofercie mBanku, ich konto młodzieżowe - iizzyKonto, a konto normalne to eKonto..
Oba są darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 21:04, Assurubalit napisał:

> > > No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.

/ciach/
Aha, to bardzo dobra informacja. Polecasz złożenie tego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 21:41, kaczek93 napisał:

> > > > No tak, ale po skończeniu 18 lat chyba trzeba już coś płacić co miesiąc.

/ciach/
Aha, to bardzo dobra informacja. Polecasz złożenie tego konta?


Ta... obecnie mam eKonto... ani teraz, ani wcześniej specjalnych uwag do mBanku nie mam...
Zastanawia mnie, skąd wymyśliłeś tą płatność po skończeniu 18 lat.. i tego uporczywego trzymania się tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osiemnastka już za pasem, dlatego chcę założyć konto bankowe. Zależy mi głównie na możliwości robienia zakupów za granicą (zavvi, the hut, amazony etc.) i darmowym prowadzeniu rachunku. Znajdzie się jakaś ciekawa propozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 15:24, Lex napisał:

Osiemnastka już za pasem, dlatego chcę założyć konto bankowe. Zależy mi głównie na możliwości
robienia zakupów za granicą (zavvi, the hut, amazony etc.) i darmowym prowadzeniu rachunku.
Znajdzie się jakaś ciekawa propozycja?


mBank. Darmowe prowadzenie konta i Debetowa karta Mastercard PayPass ( płatności przez internet ) za 1,5 złotych miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z mBanku od 5 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jeśli nie macie wielkich oszczędności od których chcielibyście dostawać odsetki (choć te reklamowe procenty na ogół nijak mają się do rzeczywistości...), ani brać kredytów etc. (nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak wypada w porównaniu z innymi bankami) to mBank w zupełności wystarczy. Absolutnie darmowe eKonto + karta debetowa z możliwością płacenia online, darmowe przelewy, wszystko można robić przez internet, darmowe wypłaty w bankomatach WBK i EuroNet (dodatkowo możliwe darmowe konto oszczędnościowe, bodajże 3,5% - trzymam tam te swoje 5 zł zaoszczędzonych ;)). Sam dodatkowo mam eKartę do bezpiecznego płacenia online - choć to już nie taka tania rzecz bo 25 zł rocznie trzeba wyłożyć.

Nikogo nie namawiam, ale myślę, że dla studenciaka to fajna oferta i nie ma ryzyka, że nagle jak skończysz studia/przekroczysz jakiś wiek to zaczną Ci naliczać jakieś opłaty (jak jest zdaje się w WBK na konie <35 i innych kontach "studenckich").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz MBanku, jest inny bank który nie pobiera opłat za posiadanie konta bądź są ograniczone do minimum? Zależy mi też aby przelewy z i do MBanku były za darmo, oraz karta za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 13:19, Los_Emilos napisał:

Czy oprócz MBanku, jest inny bank który nie pobiera opłat za posiadanie konta bądź są
ograniczone do minimum? Zależy mi też aby przelewy z i do MBanku były za darmo, oraz
karta za free.

Teraz całkiem sporo tak ma. Np. w Inteligo przelewy są gratis, karta gratis jeśli się nią wyda 100zł miesięcznie, konto też jeśli się ma minimum 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 13:47, logray napisał:

> Czy oprócz MBanku, jest inny bank który nie pobiera opłat za posiadanie konta bądź

> ograniczone do minimum? Zależy mi też aby przelewy z i do MBanku były za darmo,
oraz
> karta za free.
Teraz całkiem sporo tak ma. Np. w Inteligo przelewy są gratis, karta gratis jeśli się
nią wyda 100zł miesięcznie, konto też jeśli się ma minimum 100zł.

Za kartę i tak już płacę w MBanku. A co myślicie o AliorBanku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować