Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

wniosek zwizazany z eKontem w mBanku wypelnilem, kliknalem dalej i nic, przekierowalo mnie na glowna strone, na mejla zadnego powiadomienia nie dostalem, powtorzyc opercje w takim badz razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przelewy z UK do Polski (mbank). Jaka jest najatrakcyjniejsza oferta? Kiedyś się tym interesowałem, mam konto w paypalu i moneybookers - ale najzwyczajniej w świecie nie ogarniam tego wszystkiego. Jeżeli skorzystałbym z paypala to straciłbym ~2,5% podczas przeliczania waluty. Samo przesyłanie oraz wpłaty i wypłaty są bezpłatne? Zależy mi na konkretnym rozwiązaniu bo głupie procenty naprawdę wiele znaczą przy dużych kwotach. Może jakiś Polski bank oferuje specjalne konta do tego typu przelewów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 15:24, KrisK91 napisał:

Panowie - przelewy z UK do Polski (mbank). Jaka jest najatrakcyjniejsza oferta? Kiedyś
się tym interesowałem, mam konto w paypalu i moneybookers - ale najzwyczajniej w świecie
nie ogarniam tego wszystkiego. Jeżeli skorzystałbym z paypala to straciłbym ~2,5% podczas
przeliczania waluty. Samo przesyłanie oraz wpłaty i wypłaty są bezpłatne? Zależy mi na
konkretnym rozwiązaniu bo głupie procenty naprawdę wiele znaczą przy dużych kwotach.
Może jakiś Polski bank oferuje specjalne konta do tego typu przelewów?


Nie wiem jak inne banki, ale mBank oferuje rachunek eMAX Walutowy, w którym masz przelewy bez przewalutowania (pod warunkiem, że przelew jest w tej samej walucie, co waluta oszczędnościowa). Wygląda to dobrze, ale oczywiście w teorii. Jak działa w praktyce - nie mam pojęcia, bo nie oszczędzam w walutach zagranicznych. Tu masz link do odpowiedniej strony mBanku, z którego możesz się więcej dowiedzieć: http://bit.ly/cQEuJ5.

Z tego, co widzę to wystarczy telefon do mLinii i w ciągu 5 minut otworzą Ci rachunek (otwarcie i prowadzenie oczywiście bezpłatne).

Jak wygląda oferta innych banków - nie wiem. Od kiedy przeszedłem do mBanku przestałem interesować się konkurencją - spełnia on moje wymagania.

zauri ja bym powtórzył... Ewentualnie zadzwoń na mLinię i dowiedz się czy wniosek do nich dotarł, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz większe awarie banków , bankomatów mnie doprowadzają do nerwów. Co ide do bankomatu to nie działa mam tak w PKO i inne banki maja podobne awarie.
Co jest za co ja płace co miesiac , za to zeby pół godziny stac w kolejce przy kasie aby wybrać kase ? Za co banki biora kase , od pewnego czasu idąc do bankomatu lub kasy to tylko psuje sobie humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie początkującego. :<
BZWBK - Konto < 30 + Visa Electron + Beatport = nici z zakupów na Beatporcie, tak?
To w takim razie można by było założyć konto na PayPal... coś by to dało, żebym mógł kupować muzykę na Beatporcie/Junodownload?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja jestem w wbk i mam większość rzeczy za damkę, kolejek nie ma, oddziałów dużo, fajna autoryzacja przelewów (smskody). Wady są takie, że stosunkowo mało bankomatów, ale akurat mam pod nosem jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 17:18, karolekx23x napisał:

A jakli Polecisz ?


Ja polecam dwa.1. Alior Bank, wszystko za darmo, oprócz karty ( 5 lub 9 złotych, to zależy ), do karty już w cenie jest doliczone ubezpieczenie i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo. Więc każdy bankomat jest swój, całkiem sporo oddziałów i fajna obsługa.
2. mBank, wszystko za darmo, nie wszystkie bankomaty darmowe ( zawsze można dopłacić 5 złotych miesięcznie za wszystkie bankomaty w Polsce za darmo i dodatkowo 1,70 zł za ubezpieczenie karty ), sporo oddziałów no i mają wpłatomaty ( z nich korzystam bardzo często )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 19:38, Piotrbov napisał:

> A jakli Polecisz ?

Ja polecam dwa.1. Alior Bank, wszystko za darmo, oprócz karty ( 5 lub 9 złotych, to zależy
), do karty już w cenie jest doliczone ubezpieczenie i wypłaty ze wszystkich bankomatów
w Polsce i na świecie za darmo. Więc każdy bankomat jest swój, całkiem sporo oddziałów
i fajna obsługa.
2. mBank, wszystko za darmo, nie wszystkie bankomaty darmowe ( zawsze można dopłacić
5 złotych miesięcznie za wszystkie bankomaty w Polsce za darmo i dodatkowo 1,70 zł za
ubezpieczenie karty ), sporo oddziałów no i mają wpłatomaty ( z nich korzystam bardzo
często )


Dzieki ale jakos do Alior-a nie mam przekonania , zbyt krótko na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z dokonaniem przelewu z mbanku na inne konto w mbanku.
Wpisuję w przelewie wszystkie dane, hasło sms poprawne, a na następnej stronie mam takie coś:
EFT0039: Błąd Altamiry. BLE0209 ZABLOKOWANY KOD OPERACJI BRAK UMOWY - BLOKADA NR AUT. 329
O co chodzi?
Jak coś, to karty nie mam, a konto założone w czwartek, ale przelewy na nie przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam swoje pytanie powyżej ...

Znalazłem takie coś -> http://www.depozyty.getinbank.pl/oprocentowanie.html

Załóżmy że chciałbym sobie założyć lokatę 3 miesięczną [ PLN ] 4,26 / 4,46 %. Więc dlaczego poniżej jest tabelka gdzie przy tej trzymiesięcznej widnieje 3,5%? Ktoś to kuma bo ja nie bardzo a dziś nie jestem w stanie logicznie myśleć i grzebać się w gąszczu przypisów. Ewentualnie zna ktoś inną dobrą lokatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 20:22, Tyler_D napisał:

a dziś nie jestem w stanie logicznie myśleć i grzebać się w gąszczu przypisów.


Widać. ;] Jedna to lokata z codziennym naliczaniem odsetek, a druga standardowa (czyli odsetki naliczane raz, po 3 miesiącach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 00:32, Buhahahahaha napisał:

Jakie konto byłoby najlepsze dla niepełnoletniego (chodzi głównie o płacenie przez internet
na serwisach typu zavvi czy steam)?


Jak wyżej - izzyKonto. Za zgodą rodziców/opiekunów można mieć już od 13 roku życia, do tego darmowe przelewy i darmowa karta Visa Electron. Do tego jest bezpieczne, bo przelewy autoryzujesz jednorazowymi hasłami, które automat wysyła Ci na telefon (czyli musiałbyś stracić nie tylko login i hasło do banku, ale też telefon - na rzecz tego samego złodzieja :)), a na kartę możesz sobie ustawić dzienny limit np. 100 zł i nawet jak Cię skroją, to nie na bajońskie sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować