Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2013 o 16:45, Pietro87 napisał:

Natomiast po większe pieniądze tylko banki. Żadne firmy pozabankowe czy indywidualni
pożyczkodawcy bo tam będą cie chcieli wydymać jak tylko się da [weksle inblanco, hipoteka
z przekazaniem własności itp kruczki przez które można wziąć np 50 tysięcy a zwrócić
będziesz musiał 2-3x tyle, tudzież stracisz swoje ruchomości/nieruchomości jakie dasz
w zastaw]

O to może być dobra oferta, bo muszę do piątku mieć 300zł :(.. dlatego potrzebuję szybko jutro założyć konto w PKO BP i wysłać formularz i żebym np już jutro albo we wtorek otrzymał pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2013 o 18:08, Kubson023 napisał:

O to może być dobra oferta, bo muszę do piątku mieć 300zł :(.. dlatego potrzebuję szybko
jutro założyć konto w PKO BP i wysłać formularz i żebym np już jutro albo we wtorek otrzymał
pieniążki.



Jeśli nie figurujesz w bazie dłużników [KRD, ERIF, BIK] to pieniądze i rozpatrzenie wniosku w takich firmach trwa do godziny czasu [pod warunkiem, ze masz konto w jednym z banków w których vivus ma swoje główne subkonta np alior]
Vivus działa, tzn wszystkie opisane przez nich oferty i warunki są tak jak to przedstawiają. Jak wchodzili na polski rynek przetestowałem ich ofertę żeby napisać o niej kilka słów na forum prawnym. Wtedy oferowali już 100zł, taka kwotę pożyczyłem i ta samą kwotę oddałem po 29dniach.
Żadnych dodatkowych opłat, żadnego uporczywego spamu [oprócz podziękowania mailowego i zaproszenia do korzystania z ich usług w przyszłości - za co jednak serdecznie dziękuje bo każda kolejna pożyczka jest już oprocentowana i to całkiem wysoko]

Haczyk takich firm polega na tzw możliwości "wydłużenia okresu spłaty".
W momencie kiedy po 30 dniach nie masz pieniędzy na zwrot pożyczki masz dwie opcje - nie zapłacić i liczyć się z naliczaniem srogich odsetek oraz pism [z których każde kosztuje od 30 do 50zl] z przypomnieniami lub wydłużyć okres spłaty za odpowiednią kwotę.
Przy 1000zł było by to 150zl za kolejne 30dni. Przy obecnej ich ofercie za 1200zl było by to juz 180zł za 30 dni.

Ludzie często łapią się na ten haczyk i płacą takie wywalane w błoto pieniądze nawet i rok czasu a dług nie maleje bo to tylko oplata za przedłużenie okresu pożyczki.

Dlatego tego typu chwilówki są dobre - na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 18:06, Kubson023 napisał:

Zwykłe, konto internetowe gdzie bd mógł sb wpłacić pieniążki, wypłacić robić przelewy.


Kolega wyżej podał link. Poza tym jak potrzebujesz konta to na twoim miejscu poświęciłbym z godzinę 2 i zapoznał się warunkami jakie oferuje bank. Często proponuje różne konta w zależności od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 18:41, Pietro87 napisał:


> O to może być dobra oferta, bo muszę do piątku mieć 300zł :(.. dlatego potrzebuję
szybko
> jutro założyć konto w PKO BP i wysłać formularz i żebym np już jutro albo we wtorek
otrzymał
> pieniążki.


Jeśli nie figurujesz w bazie dłużników [KRD, ERIF, BIK] to pieniądze i rozpatrzenie wniosku
w takich firmach trwa do godziny czasu [pod warunkiem, ze masz konto w jednym z banków
w których vivus ma swoje główne subkonta np alior]
Vivus działa, tzn wszystkie opisane przez nich oferty i warunki są tak jak to przedstawiają.
Jak wchodzili na polski rynek przetestowałem ich ofertę żeby napisać o niej kilka słów
na forum prawnym. Wtedy oferowali już 100zł, taka kwotę pożyczyłem i ta samą kwotę oddałem
po 29dniach.
Żadnych dodatkowych opłat, żadnego uporczywego spamu [oprócz podziękowania mailowego
i zaproszenia do korzystania z ich usług w przyszłości - za co jednak serdecznie dziękuje
bo każda kolejna pożyczka jest już oprocentowana i to całkiem wysoko]

Haczyk takich firm polega na tzw możliwości "wydłużenia okresu spłaty".
W momencie kiedy po 30 dniach nie masz pieniędzy na zwrot pożyczki masz dwie opcje -
nie zapłacić i liczyć się z naliczaniem srogich odsetek oraz pism [z których każde kosztuje
od 30 do 50zl] z przypomnieniami lub wydłużyć okres spłaty za odpowiednią kwotę.
Przy 1000zł było by to 150zl za kolejne 30dni. Przy obecnej ich ofercie za 1200zl było
by to juz 180zł za 30 dni.

Ludzie często łapią się na ten haczyk i płacą takie wywalane w błoto pieniądze nawet
i rok czasu a dług nie maleje bo to tylko oplata za przedłużenie okresu pożyczki.

Dlatego tego typu chwilówki są dobre - na chwilę.

Rozumiem, pisałem z kosultantem na temat pożyczki, jutro idę do PKO BP założyć konto i skladam wniosek, liczę ze jutro dostanę już 300zł, ze spłatą nie bd miał problemu być może w przyszłości jeszcze od nich pożycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 21:58, Tyler_D napisał:

Na początku czerwca będę poszukiwał sensownej lokaty czy czegoś w tym guście, obecna
mi nie odpowiada [ zyski z tego są beznadziejne ]. Wiem, że nie ma co liczyć na cuda
ale bez przesady. Gdzie i jak mógłbym ulokować [ na maks 12 miesiący choć preferowałbym
coś krótszego ] pewną sumę by wyjąć jakieś konkretne pieniądze?

Ciężko teraz znaleźć sensowną lokatę. Rada polityki pieniężnej tnie co chwilę stopy procentowe i banki bez przerwy obniżają oprocentowanie lokat.
Ja, po poszukiwaniach, zdecydowałem się ostatecznie na Idea Bank. Można tam założyć lokatę bez potrzeby zakładania konta i dają oprocentowanie powyżej 4% (zależnie od wielkości kwoty jaką lokujesz) przy 4-miesięcznej lokacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem w sobotę umowę u kuriera, to normalne że do tej pory mi nie przysłali jeszcze smsem że mam aktywne konto, skoro już mi dosłali kartę w poniedziałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania:

1. Czy w agencji PKO BP można wypłacić pieniądze i zamknąć konto?
2. Jaka jest procedura zamknięcia konta w owym banku? Trzeba jakieś pismo pisać, czy po prostu wchodzę i mówię co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam banku spełniającego mniej więcej warunki: chciałbym móc bez jakichś większychj prowizji móc płacić w internecie w sklepach typu gram.pl, allegro, ale również i steam, czy kupować pre-paidy z wowa na battle.net. Generalnie płątności internetowe róznego rodzaju, nie tylko krajowe. W mieście mam siedziby ING, PKO, Eurobank, Allior też chyba jest gdzieś. Dlatego wolałbym jeden z tych lokalnych banków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 19:22, Gromo napisał:

Szukam banku spełniającego mniej więcej warunki: chciałbym móc bez jakichś większychj
prowizji móc płacić w internecie w sklepach typu gram.pl, allegro, ale również i steam,
czy kupować pre-paidy z wowa na battle.net. Generalnie płątności internetowe róznego
rodzaju, nie tylko krajowe. W mieście mam siedziby ING, PKO, Eurobank, Allior też chyba
jest gdzieś. Dlatego wolałbym jeden z tych lokalnych banków.


Musi być oddział z krwi i kości? Bo to co napisałeś w sam raz pasuje do Alior Sync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo konto nie wystarczy, nie wiem jak do battlenetu, bo nie korzystalem, ale do Steama bedziesz jeszcze musial wyrobic karte, albo zalozyc konto w Paypalu. Wtedy moga byc jakies oplaty za karte albo przewalutowania.

edit: odradzam PKO S.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 19:25, Piotrbov napisał:

Musi być oddział z krwi i kości? Bo to co napisałeś w sam raz pasuje do Alior Sync.


Nie do końca, ale wolałbym umieć problemy/sprawy załatwić w moim mieście.

A jak z bankomatami w Allior Sync? Wpłatomaty są? Bo mój "przychód" to ledwie 50zł miesięcznie, więc szkoda błoby mi płacić jak w ING 9zł za wpłatę w okienku. Banki internetowe jak najbardziej wchodzą w grę!

@kuba9876543210
Karta to nie problem, konto od razu z kartą chcę wyrobić. Nie wiem jednak jakie są różnice między Visa a MasterCard. Ojciec ma Visa i przykupowaniu kont premium do takich gier to super działało zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 19:46, Gromo napisał:

Nie do końca, ale wolałbym umieć problemy/sprawy załatwić w moim mieście.


Chodzi o to, że Alior Sync ma biura, oddziały, ale w 100% w internecie. W sensie rozmawiasz przez czat, lub kamerkę+mikrofon, albo bez kamerki.

Dnia 24.05.2013 o 19:46, Gromo napisał:

A jak z bankomatami w Allior Sync? Wpłatomaty są? Bo mój "przychód" to ledwie 50zł miesięcznie,
więc szkoda błoby mi płacić jak w ING 9zł za wpłatę w okienku. Banki internetowe jak
najbardziej wchodzą w grę!


Bankomaty? Wszystkie w Polsce za darmo, bez żadnych ukrytych opłat. Jeśli byś chciał wpłacić pieniądze na konto to wtedy korzysta się z wpłatomatów Euronetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 19:52, Piotrbov napisał:

Bankomaty? Wszystkie w Polsce za darmo, bez żadnych ukrytych opłat. Jeśli byś chciał
wpłacić pieniądze na konto to wtedy korzysta się z wpłatomatów Euronetu.


I tu jest problem, bo najbliższy wpłatomat mam 30 minut autem w 1 stronę. ;/ Ale porzyjrzę się lepiej ofercie tego banku. Zdecydowanie na + jest darmowe konto i karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 20:48, zerohunter napisał:

Tylko z Euronetowych wpłatomatów?
Do najbliższego Euronetu mam 50km do krk;/


No chyba tak. Nigdy nie próbowałem, ale może można w oddziałach Alior Banku wpłacać pieniądze do Alior Synca. Można się zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2013 o 21:55, Piotrbov napisał:

No chyba tak. Nigdy nie próbowałem, ale może można w oddziałach Alior Banku wpłacać pieniądze
do Alior Synca. Można się zapytać.


W oddziałach może i tak, ale w inny sposób przez Aliora nie ma raczej szans [ten bank nie ma własnych bankomatów nawet, korzysta z euronetowskich i z umowy na mocy której wypłaty w każdym bankomacie są dla klienta za darmo]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 03:03, Dregorio napisał:

mam konto w alior i miałem płacić za prowadzenie konta tylko 5zł, a ściągają mi 18. O
co może chodzić?


Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zmiana regulaminu gdzieś w październiku, listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 20:48, zerohunter napisał:

Tylko z Euronetowych wpłatomatów?
Do najbliższego Euronetu mam 50km do krk;/


Albo 2.50zł i przez wpłatę na poczcie, albo dajesz kasę komus z rodziny kto ma już konto i przelewa Ci ją na twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby całkowicie odrzucić prozpocyję Allior Sync ze wględu na brak wpłatowamów w okolicy i wybrać jeden z banków w mojej okolicy(ING, Eurobank, PKO + Inteligo i mank jako internetowe)? Który man najlepszą ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować