Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2013 o 22:00, ManweKallahan napisał:

już do tej pory to było dla mnie uciążliwe, a teraz chyba będę sobie musiał
poszukać innego banku, bo karta od czasu do czasu się jednak przydaje.

A w czym widzisz problem z płaceniem kartą? Mało punktów gdzie można zapłacić, czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 22:30, A-cis napisał:

A w czym widzisz problem z płaceniem kartą? Mało punktów gdzie można zapłacić, czy coś
innego?


Po prostu nie lubię, wolę płacić gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany banku. Zmiany jakie mają wejść w Alior Banku są dla mnie nie akceptowalne. Obecnie jestem na etapie porównywania ofert. Oczywiście banków jest sporo, chwilę to potrwa.

Jakby ktoś mógł doradzić, byłbym zobowiązany. Przyznam, że zacząłem się też zastanawiać nad "bankami internetowymi", tzn Alior Sync czy mBank, opinie byłyby pomocne.

Mnie interesuje:
- przyzwoita jakość obsługi kontra przez internet
- wypłata za darmo z dowolnych bankomatów
- zero opłat za prowadzenie, a opłata za kartę w granicach rozsądku (powiedzmy 5 zł/miesiąc)
- niektóre z powyższych mogą obyć obwarowane pewnymi wymogami (typu wpłaty na konto, obrót kartą, itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2013 o 23:11, vonArnold napisał:

Mnie interesuje:
- przyzwoita jakość obsługi kontra przez internet
- wypłata za darmo z dowolnych bankomatów
- zero opłat za prowadzenie, a opłata za kartę w granicach rozsądku (powiedzmy 5 zł/miesiąc)
- niektóre z powyższych mogą obyć obwarowane pewnymi wymogami (typu wpłaty na konto,
obrót kartą, itd)

Nie wiem jak jest z jakością obsługi (nie miałem nigdy powodu, by sprawdzać), ale co do reszty, to Alior Sync pasuje i nie ma żadnych dodatkowych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 23:11, vonArnold napisał:

Mnie interesuje:
- przyzwoita jakość obsługi kontra przez internet
- wypłata za darmo z dowolnych bankomatów
- zero opłat za prowadzenie, a opłata za kartę w granicach rozsądku (powiedzmy 5 zł/miesiąc)
- niektóre z powyższych mogą obyć obwarowane pewnymi wymogami (typu wpłaty na konto,
obrót kartą, itd)


Polecam zapoznać się z ofertą Inteligo. Mam tam konto od 6 lat, brat ma tam prywatne konto od 8 lat, a firmowe od ponad 5.
Brak jakichkolwiek opłat przy standardowym korzystaniu. Wszystkie bankomaty za free 5zł/miech (normalnie za free są bankomaty pko bp i bzwbk), dobra oferta lokat czasowych, wewnętrznych rachunków oszczędnościowych itd.
no i oczywiście karta działająca gdziekolwiek w Internecie, ale to już chyba standard od pewnego czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 10:47, zerohunter napisał:

Ktoś ogarnia, o co może chodzić?


No należą Ci się 3 grosze odsetek od pieniędzy na koncie, za co musiałeś zapłacić grosz podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 13:07, zerohunter napisał:

No ale właśnie nie mam pojęcia za co mi te grosze dorzucają.

Może masz takie konto. Z tego co wiem, to w ING też bodajże na zwykłym koncie jest oprocentowanie 0,05% czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załozył sobie ktoś z was konto w getin banku żeby uzyskać kartę dla kierowców? Przyszła mi, dzisiaj chciałem ją aktywować i nie potrafię, wchodzę w zakładkę ,,twoje karty" i nic tam nie ma, nie mam pojęcia co dalej.
Wie ktoś jak to zrobić? Nie chce mi się iść do oddziału banku ani tracić kasy na dzwonienie do boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 00:02, Citkowsky napisał:

Załozył sobie ktoś z was konto w getin banku żeby uzyskać kartę dla kierowców?

Nie mam tam konta ale ... co to za karta? Co ona daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 16:00, A-cis napisał:

> Załozył sobie ktoś z was konto w getin banku żeby uzyskać kartę dla kierowców?
Nie mam tam konta ale ... co to za karta? Co ona daje?



możesz zatankować do 30 litrów paliwa i zwracają Ci różnicę w cenie pomiędzy 3,95zł a średnią ceną w danym miesiącu.

Poczytaj na ich stronie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci, bo na infolinii banku mówią co innego, a pracownica w placówce co innego. Pytanie jest takie:

Czy mogę zrobić przelew z jednego banku na konto techniczne innego banku? Czy to zależy od banku?

Na infolinii mówią mi, że nie mogę, a pracownica mówi, że mogę.

Bank Pko BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:02, kaczek93 napisał:

Ktoś korzystał z programu rekomendacyjnego Alior Sync?
Według ich zapewnień dostajemy 50zł za to, że ktoś założy konto z naszego linka.

Tak, wszystko działa, ale osoba, która założy konto z Twojego linka rekomendacyjnego musi w przeciągu miesiąca dostać na konto bodajże 1000zł i dokonać płatności kartą na jakąś tam kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:23, Rusty-Luke napisał:

> Ktoś korzystał z programu rekomendacyjnego Alior Sync?
> Według ich zapewnień dostajemy 50zł za to, że ktoś założy konto z naszego linka.

Tak, wszystko działa, ale osoba, która założy konto z Twojego linka rekomendacyjnego
musi w przeciągu miesiąca dostać na konto bodajże 1000zł i dokonać płatności kartą na
jakąś tam kwotę.

500zł.
W sumie spoko bo właśnie koledze poleciłem. Zawsze to te 50zł do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wybrać taki Bank, który istnieje już od lat,ale nie każdy decyduje się na korzystanie z jakiegokolwiek. Nie wiem dlaczego,ale np ja nie jestem przekonana co do tych instytucji,a to dlatego,że już kilka osób zostało pozbawionych i kart bankomatowych i zginęły pieniądze z nich. I nie chodzi o sam Bank, ale o tzw kieszonkowych złodziei i spryciarzy, którzy bez wiedzy właściciela potrafią pozbawić go całej gotówki.Bezrobocie stwarza okazje do coraz większych tego typu rozbojów. Ale.... to tylko moje zdanie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z internetowego kantoru Alior Banku? Pytam się, bo mają dosyć dobre kursy walut, ale zastanawia mnie, jak funkcjonuje Licznik. Na samej stronie jest to dosyć niezgrabnie opisane (lub ja nie mogę tego ogarnąć), tak więc pytam, by nie trafić na coś, gdzie po wymianie 100 EUR będę musiał zacząć płacić za prowizję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować