Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2013 o 10:02, foremniaczka napisał:

Najlepiej jest wybrać taki Bank, który istnieje już od lat,ale nie każdy decyduje się
na korzystanie z jakiegokolwiek. Nie wiem dlaczego,ale np ja nie jestem przekonana co
do tych instytucji,a to dlatego,że już kilka osób zostało pozbawionych i kart bankomatowych
i zginęły pieniądze z nich. I nie chodzi o sam Bank, ale o tzw kieszonkowych złodziei
i spryciarzy, którzy bez wiedzy właściciela potrafią pozbawić go całej gotówki.Bezrobocie
stwarza okazje do coraz większych tego typu rozbojów. Ale.... to tylko moje zdanie.Pozdrawiam.


Możesz chyba w każdym banku założyć limit wydatków lub podkonta, w ten sposób złodziej ma dostęp do najwyżej ułamka całej kwoty, nie mówiąc że musi odcyfrować pin (chyba że zaczął od zdobycia pinu innym oszustwem).
Reasumując- łatwiej jest ukraść pieniądzez portfela i nie możesz wtedy nawet jak się zorientujesz w 5 minut zablokować możliwości ich użycia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2013 o 22:09, zerohunter napisał:

Jak wygląda procedura w Alior Sync płacenia dolarami na ebayu?

Przelewam np. dolary na konto, czy ze złotówek mi przeliczają na dolary?


Jak w każdym banku, bank przelicza PLN na USD i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - nie tyle o banku co o biku :)
Ostatnio z nudów postanowiłem przetestować sobie witrynę biura informacji kredytowej i jednocześnie zobaczyć czy moje stare pospłacane kredyty prawidłowo są w raporcie wpisane, czy nic nie obniża mi oceny punktowej etc.
Założyłem konto i przeglądając pakiety dostępne na stronie oczom mym ukazał się darmowy minimalny wyposażony w profil plus [czyli profil rozszerzony właśnie min o ocenę punktową]
Konto założyłem ale potem okazało się, że to tylko chwytliwe walenie klienta w bambuko i profilu plus w pakiecie minimalnym nie ma. Napisałem więc do biura obsługi, ze chyba mają błąd na stronie - dostałem informacje, ze nie, napisałem wiec, ze oszukują w takim razie klientów podając nieprawdziwa informacje, po kilku mailach gdzie pracownicy biura obsługi udawali głupich i wmawiali mi, że czarne jest białe dałem sobie spokój. To takie kurcze nasze, "polskie" :)
Aczkolwiek korci mnie rzucić zgłoszenie do komisji nadzoru finansowego, tak proforma.

W załączniku screen jak BIK wali klientów w rogi.

@edit

Załączniki na gramie widzę zdechły, rzucam link do IS:

http://img59.imageshack.us/img59/2253/uvta.jpg

@edit2

Ha widać jednak podziałało - raczyli zaktualizować witrynę o stosowną informacje, ze pakiet jest dodatkowo płatny 36zł za jeden raport. Widać jak się chce, to się da =)

20131104180525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 18:05, Pietro87 napisał:

@edit2

Ha widać jednak podziałało - raczyli zaktualizować witrynę o stosowną informacje, ze
pakiet jest dodatkowo płatny 36zł za jeden raport. Widać jak się chce, to się da =)


Właśnie miałem o tym pisać, że tak informacja widnieje. Ale jeśli wcześniej jej nie było to gratulacje - wygrałeś z Bik-iem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2013 o 18:13, ScaredOfGhosts napisał:

Właśnie miałem o tym pisać, że tak informacja widnieje. Ale jeśli wcześniej jej nie było
to gratulacje - wygrałeś z Bik-iem:)



No właśnie tej informacji tez nie było, stało jedynie niewiele mówiące "tak" w rubryce opisu xD
Screena chyba mógł bym jeszcze wyciągnąć z poczty bo z pulpitu już je powywalałem.
Najzabawniejsze w całej sytuacji nie było to, że ja niczym furiat poczułem się urażony brakiem tej informacji, tylko, że na grzeczne zwrócenie uwagi w ich boku dostałem opieszałą odpowiedź, że "jestem gupi i ni mom racji" mówiąc najdelikatniej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dobre konto z najlepiej darmową kartą gdzie szukać?
Myślę o Alior Sync, ale bardzo zróżnicowane opinie panują.. Jedni by za niego zginęli, a drudzy nie polecili by go największemu wrogowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 12:19, nightfaler napisał:

Jakieś dobre konto z najlepiej darmową kartą gdzie szukać?
Myślę o Alior Sync, ale bardzo zróżnicowane opinie panują.. Jedni by za niego zginęli,
a drudzy nie polecili by go największemu wrogowi...


Korzystam z Alior Synca od samego początku i w ogóle nie narzekam. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdym jednym bankiem tak będzie :) [no może oprócz getin banku który działa dość ślisko na rynku o czym niestety media nie informują, a biorąc pod uwagę to ilu ludzi oszukali na lokatach i inwestycjach i pozwy zbiorowe szykowane do trybunału w Hadze może z tego wyjść nawet afera na miarę tej z Amber Gold]

Osobiście mam konta w aliorze [nie w syncu], millenium i mbanku.
Konto w mbanku to w zasadzie takie konto zapasowe, prawie wiecznie puste. Konto w aliorze to konto stricte do przelewów i opłat internetowych a konto w millenium to w sumie na równi z aliorem konto główne na które wpływają mi pobory [jest to tez bank w którym spłacam kredyt].

Z żadnym nie miałem nigdy problemów, aczkolwiek millenium uważam za jeden z najbardziej kulturalnych i otwartych na klienta banków. Może miałem szczęście, może trafiam tam na ogarniętych ludzi - nie mogę odmówić im jednak wysokiego standardu, nawet jak się pomylili [za co napsioczyłem na nich swego czasu srodze, nawet tu na forum, wpisali mnie dwukrotnie do biku jakobym miał u nich dwa kredyty a posiadałem tylko jeden] potem dali radę się zrehabilitować.

Generalnie jedno musisz sobie uświadomić - konta są najczęściej darmowe tylko wtedy gdy wpływają na nie twoje pobory, jeśli natomiast nie wpływają tam pobory to musi tam wpływać odpowiednia kwota pieniędzy miesięcznie [nawet jako wplata własna w kasie, jest to przeważnie dosyć spory próg czasem nawet ponad 3 tysiące, gdzie w przypadku poborów jest to próg już od najniższej krajowej a czasem nawet i od połowy tej kwoty] lub jeśli robisz odpowiednio dużo transakcji kartą. Zawsze musisz spełnić jakiś wymóg niestety :)

Dodatkowo pewnych opłat nigdy nie unikniesz [bo pewnie po jakimś czasie nabiją ci przynajmniej opłatę miesięczną za ubezpieczenie karty średnio 5-9zł zależnie od banku, w momencie gdy nie spełnia się wymogu darmowego prowadzenia rachunku dojdzie kolejne 7-9zł za prowadzenie rachunku, może się wiec zdarzyć, że konto raptem będzie cię kosztować 18-20zł zależnie od wybranego banku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 12:39, Pietro87 napisał:

Dodatkowo pewnych opłat nigdy nie unikniesz [bo pewnie po jakimś czasie nabiją ci przynajmniej
opłatę miesięczną za ubezpieczenie karty średnio 5-9zł zależnie od banku, w momencie
gdy nie spełnia się wymogu darmowego prowadzenia rachunku dojdzie kolejne 7-9zł za prowadzenie
rachunku, może się wiec zdarzyć, że konto raptem będzie cię kosztować 18-20zł zależnie
od wybranego banku]


Hm... Mi w Alior Syncu ani razu, za nic, nigdy nie pobrali opłat za cokolwiek. Sprawdź sobie taryfę opłat itd. to sam zaobaczysz, że prowadzenie konta za darmo, karta za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 13:04, Piotrbov napisał:

Hm... Mi w Alior Syncu ani razu, za nic, nigdy nie pobrali opłat za cokolwiek. Sprawdź
sobie taryfę opłat itd. to sam zaobaczysz, że prowadzenie konta za darmo, karta za darmo.


Przynajmniej póki co. mBank też kiedyś był całkiem za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowy Alior Bank tez był za darmo, sam miałem tam konto i kartę prawie 4 lata za frajer :)
Ale promocja się skończyła, zmienili regulamin i teraz gdyby nie fakt, ze robię tam operacje gotówkowe na ponad 4 tysiące miesięcznie [opłacam przez to konto swoje rachunki, ubezpieczenia i rachunki rodziców, wpłacam też cześć swoich poborów, tak proforma żeby wygenerować odpowiedni obrót :)] kosztowało by mnie jakieś 18-19zł.

A tak kosztuje mnie tylko 5zl za ubezpieczenie karty i konta na wypadek kradzieży.

Konto w millenium też nie jest już darmowe [płacę tam dokładnie tak samo jak w aliorze ubezpieczenia karty i konta tylko mają droższe o cale 2zł bo tam leci 7zł :)]

Konto w mbanku mam darmowe [na razie] ale jak pisałem to konto stricte "techniczne" do zakupów [a w przypadku aukcji do sprzedaży] ebay, amazon, allegro itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mbank zmienił walutę rozliczeniową kart Visa z EUR na PLN, zastanawiam się czy przez to nie będę miał gorzej przy zakupach w brytyjskich sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 22:41, maniekk napisał:

Mbank zmienił walutę rozliczeniową kart Visa z EUR na PLN, zastanawiam się czy przez
to nie będę miał gorzej przy zakupach w brytyjskich sklepach?


Przecież tam są funty. Miałeś podwójne przewalutowanie (i podwójny haracz 2%), teraz będziesz miał pojedyncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy, Chwilówkajak dziala na zasadzie Vivus?. Chodzi mi o pożyczkę w kwocie 200zł na dowód bez biku, orientuje się ktoś czy placówki po za Vivus takie udzielają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnorakie firmy udzielają kredytów chwilówkę.
To co odróżnia Vivus od innych takich firm to fakt, ze rzeczony Vivus nie jest mała firemka tylko marka która jest mocno już wbita w rynek finansowy. Mogą sobie pozwolić na droga kampanię reklamową [telewizja, bilbordy, prasa] i maja najkorzystniejsze warunki [jesli pozyczki lichwiarskie można nazwać w ogóle korzystnymi] bo są dużo tańsi niż konkurencja.
Ich pierwsza pożyczka jest faktycznie darmowa, tylko jeśli jej nie spłacisz to poniesiesz spore koszty za monity z przypomnieniami a jeśli zechcesz przedłużyć taka pożyczkę to jej rzeczywiste koszta będą astronomiczne rozpatrując je pod kontem RRSO [rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania - tu znów pojawia się pytanie czy w ogóle podawanie RRSO dla pożyczek-chwilówek ma sens - imho nie ma]

Chwilówki to jest legalna lichwa, korzystanie z nich to ostateczność. Mogą być przydatne tylko w momencie gdy pożycza się małe kwoty i wiesz, ze te pieniądze na 100% oddasz w ustalonym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2013 o 21:29, Pietro87 napisał:

Chwilówki to jest legalna lichwa, korzystanie z nich to ostateczność. Mogą być przydatne
tylko w momencie gdy pożycza się małe kwoty i wiesz, ze te pieniądze na 100% oddasz w
ustalonym terminie.

Czyli jeżeli jak u mnie jest chwilówka, czy mogę liczyć że idę do nich z dowodem i proszę o 200zł pożyczki dostaję bez niczego, czy jak to bywa formalności itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy w zasadzie nie sprawdzają wiele [oprócz infomonitora, ale do biku - na razie - nie mają dostępu].
W przypadku vivusa [oraz masy innych firm jak np viasms, filarum] procedura odbywa się online, podajesz swoje dane, robisz przelew weryfikacyjny o wartości 1 grosza na wskazane konto celem weryfikacji swoich danych [co za tym idzie musisz taki przelew zrobić ze swojego osobistego konta] po czym po około 20-30 minutach masz gotówkę na koncie [jeśli masz konto w jednym z głównych banków gdzie Vivus czy inna firma u której złożysz wniosek ma swoje konta, jeśli masz konto w banku innym niż podane w wykazie danej firmy - to możesz czekać nawet kilka godzin]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 22:41, maniekk napisał:

Mbank zmienił walutę rozliczeniową kart Visa z EUR na PLN, zastanawiam się czy przez
to nie będę miał gorzej przy zakupach w brytyjskich sklepach?

Kiedy zmienili? Bo niedawno bawiłem się w Amazon i wkrótce planuję znowu - i zastanawiam się, czy moje ostatnie zakupy były już na nowych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować