Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2013 o 22:07, ww3pl napisał:

Kiedy zmienili? Bo niedawno bawiłem się w Amazon i wkrótce planuję znowu - i zastanawiam
się, czy moje ostatnie zakupy były już na nowych warunkach.


Z dn. 20.11.2013 r. zmianie ulega waluta rozliczeniowa dla kart Visa (z wyłączeniem kart walutowych i kart wirtualnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat (wkrótce kończę 20), jestem studentem 1-szego roku i potrzebuję konta bankowego, na które będą mi przelewane co miesiąc wypłaty stypendialne. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 13:29, Kardithron napisał:

Mam 19 lat (wkrótce kończę 20), jestem studentem 1-szego roku i potrzebuję konta bankowego,
na które będą mi przelewane co miesiąc wypłaty stypendialne. Co proponujecie?

Alior Sync.
Mam od lipca 2012 i bardzo sobie chwalę. Od kiedy mam to konto, nie zapłaciłem ani grosza za żadne usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A beda sobie lezec czy w jakis sposob zamierzesza je wydawac, pod tym katem wybierz bank, bo raczej w kazdym znajdziesz darmowe, ale np. dodaja karte debetowa, na ktorej trzeba zrobic iles obrotu by nie bylo oplaty za konto(karte zwykle mozna oddac, ale potem by wybrac pieniadze w gotowce, to trzeba sie "naglowic" by nie miec oplat dodatkowych typu 5,10zł).
zastanow sie nad np. bankomaty w okolic i inne takie;), zakupy w necie, bundle, steamy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

To wszystko co napisałeś Alior Sync ma ;) W sensie, że 100% zero opłat a bardzo dużo możliwości. Darmowa karta, darmowe bankomaty, płatności karta przez internet itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś patent jak obliczyć sobie na czysto zysk z lokaty [ chodzi mi o to jak i ile wynoszą te wszystkie opłaty, podatki i inne cuda które obniżają nasze zyski z ulokowanej gotówki ]. Bo co z tego że mam te 3 czy 3,5 % skoro na czysto wychodzi mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 20:25, Tyler_D napisał:

Czy ktoś ma jakiś patent jak obliczyć sobie na czysto zysk z lokaty [ chodzi mi o to
jak i ile wynoszą te wszystkie opłaty, podatki i inne cuda które obniżają nasze zyski
z ulokowanej gotówki ]. Bo co z tego że mam te 3 czy 3,5 % skoro na czysto wychodzi mniej.


A jakie masz jeszcze koszty lokaty, oprócz 19% podatku od odsetek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony po 2 latach z czystym sumieniem mogę polecić deustche bank, konto dbnet.

W zasadzie wszystko co najważniejsze jest za darmo. Na jednym darmowym koncie macie dwa rachunki, jeden oszczędnościowy (obecnie jakieś 4%, do 10 tysięcy zł, wcześniej było 8%, ale po obniżeniu stop procentowych przez bank polski musieli zejść), a drugi bez oprocentowania. Przelewy internetowe i z terminalu za darmo, wypłaty ze wszystkich bankomatów również. Karta Visa bez problemu ma możliwość płacenia poprzez paypal, unikamy więc drogiego przeliczania walut. Za samą kartę płaci się 5 zł miesięcznie, chyba że nią zapłacimy przynajmniej raz w miesiącu za zakupy, ale prawda jest taka że bank bardzo często w ogóle tej opłaty nie nalicza, nawet jak karta leży odłogiem.

Wyrobienie nowej karty w przypadku zgubienia, utraty- za darmo.
W sumie to idealny wybór dla studentów, ale inne konta ponoć również cieszą się zaufaniem. Inna sprawa że ostatnio są podejrzenia że bank mógł spekulować cenami złota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 20:11, Piotrbov napisał:

>ciach

To wszystko co napisałeś Alior Sync ma ;) W sensie, że 100% zero opłat a bardzo dużo
możliwości. Darmowa karta, darmowe bankomaty, płatności karta przez internet itd.

I 5% cashback za płatności przez PayU na allegro, jeżeli masz regularne comiesięczne wpłaty (np. stypendium, wypłata).
Pamiętam, że jak rok temu kupowałem laptopa to dostałem prawie 100zł zwrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 14:43, kaczek93 napisał:

I 5% cashback za płatności przez PayU na allegro, jeżeli masz regularne comiesięczne
wpłaty (np. stypendium, wypłata).


Nie tylko Allegro. Płatności internetowe się liczą, więc gog, cdp.pl, Steam, amazon.co.uk też się liczy i inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 14:45, Piotrbov napisał:

> I 5% cashback za płatności przez PayU na allegro, jeżeli masz regularne comiesięczne

> wpłaty (np. stypendium, wypłata).

Nie tylko Allegro. Płatności internetowe się liczą, więc gog, cdp.pl, Steam, amazon.co.uk
też się liczy i inne ;)

O proszę xD
Z resztą, śmieszna sytuacja, gdy czasem zdarza mi się odnotować, że dostałem 9zł zwrotu, a czasem 11-13 groszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wesołych Świąt życzę.

Dwa pytania mam:
1. Czy jest w dniu dzisiejszym jakiś wpłatomat dostępny w Warszawie? Czy wszystkie są w obiektach zamkniętych?
2. Jeśli dzisiaj bym wpłacił na konto pieniądze przez wpłatomat właśnie, to czy kasa doszłaby np. jutro, czy dopiero po Świętach?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:36, 8bit napisał:

Witam, Wesołych Świąt życzę.

Dwa pytania mam:
1. Czy jest w dniu dzisiejszym jakiś wpłatomat dostępny w Warszawie? Czy wszystkie są
w obiektach zamkniętych?
2. Jeśli dzisiaj bym wpłacił na konto pieniądze przez wpłatomat właśnie, to czy kasa
doszłaby np. jutro, czy dopiero po Świętach?

Pozdrawiam.


Jakiego banku wpłatomat? Jeśli swojego własnego, to pieniądze powinny być praktycznie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:46, maniekk napisał:

> /.../

Jakiego banku wpłatomat? Jeśli swojego własnego, to pieniądze powinny być praktycznie
od razu.

Ano tak ^^
Mam w mBanku, więc najlepiej Euronet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z miesiąc temu okazało się, ze mój ukochany Deutsche Bank zmienił warunki umowy bez mojej wiedzy, przez co ze względu na niewysokie zarobki muszę płacić 5zł miesięcznie za nic, co kwotą jest znikomą, lecz zawsze czymś. Konto niezwłocznie usunąłem, lecz trochę trudno żyć bez żadnego innego, co polecacie?
Oczywiście wszystko ma swoją cenę, ale sądzę, że darmowe w prowadzeniu konto które ma darmowe bankomaty euronetu, kartę płatniczą oraz konto internetowe wraz z darmowymi i szybkimi przelewami, da się znaleźć, mam nadzieję, że wiele nie wymagam. Rzekomo mBank ma całkiem dobrą ofertę, wiele osób mi ten bank poleca. Wpłatomaty w razie czego wadą dla mnie nie są, mieszkam w stolicy więc wszędzie blisko.
Proszę, poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę założyć konto oszczędnościowe. Znalazłem ciekawie wyglądające konto z oprocentowaniem rocznym 2,1%, kapitalizacja co miesiąc (odestki też podlegają kapitalizacji). Ile zaoszczędzę po 5 latach jeśli będę co miesiąc regularnie dokładał do konta 200 zł (kwota początkowa to też 200 zł)?A druga opcja kwota początkowa 2000 zł i wpłaty tak jak wcześniej - co miesiąc, przez 5 lat, 200 zł. Poratuje ktoś z obliczeniami, albo chociaż jakiś wzór, bo liczyć naliczone odsetki 60 rayz mi się nie widzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 10:52, Traitor napisał:

Cześć, chcę założyć konto oszczędnościowe. Znalazłem ciekawie wyglądające konto z oprocentowaniem
rocznym 2,1%, kapitalizacja co miesiąc (odestki też podlegają kapitalizacji). Ile zaoszczędzę
po 5 latach jeśli będę co miesiąc regularnie dokładał do konta 200 zł (kwota początkowa
to też 200 zł)?A druga opcja kwota początkowa 2000 zł i wpłaty tak jak wcześniej - co
miesiąc, przez 5 lat, 200 zł. Poratuje ktoś z obliczeniami, albo chociaż jakiś wzór,
bo liczyć naliczone odsetki 60 rayz mi się nie widzi :/


Serio? W internecie jest pół miliona kalkulatorów online, które potrafią to obliczyć. Do tego drugie pół miliona gotowych arkuszy w Excelu, które robią to samo (zresztą napisać najprostszą wersję to kwestia kilku minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować