Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2014 o 13:53, rob006 napisał:

Serio? W internecie jest pół miliona kalkulatorów online

Pół miliona kalkulatorów liczących odestki od kwot n+200zł nie uwzględniając zarobionych po pierwszym (i każdym kolejnym) miesiącu odsetek które powinny być dodawane do kwoty początkowej każdego miesiąca (zagmatwałem ale...). Nie wiem, może są też takie, które spełniają moje wymagania, ale zanim się przez to przekopię to już wolę na piechotę policzyć. Dzięki za chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 14:44, Traitor napisał:

> Serio? W internecie jest pół miliona kalkulatorów online
Pół miliona kalkulatorów liczących odestki od kwot n+200zł nie uwzględniając zarobionych
po pierwszym (i każdym kolejnym) miesiącu odsetek które powinny być dodawane do kwoty
początkowej każdego miesiąca (zagmatwałem ale...). Nie wiem, może są też takie, które
spełniają moje wymagania, ale zanim się przez to przekopię to już wolę na piechotę policzyć.
Dzięki za chęci.


Oh, please. Wpisałem w google "kalkulator oszczędzania" pierwsze 3 wyniki uwzględniały odsetki z poprzednich miesięcy, czwart wynik to dokładnie to czego szukasz ( http://calcoolator.pl/ile_oszczedze.html). Znalezienie tego zajęłoby ci pewnie mniej czasu niż napisanie tych 2 postów... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 10:52, Traitor napisał:

Poratuje ktoś z obliczeniami, albo chociaż jakiś wzór,
bo liczyć naliczone odsetki 60 rayz mi się nie widzi :/

Nudziło mi się. Nie jestem pewien wyników, ale IMO tak powinno to działać: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmjfugINzCIqdEljcFBaeW9LRXJ3WjlnQTZ3MEJ2WGc&usp=sharing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 17:57, Tyler_D napisał:

Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle ale pierwszy raz chyba widzę aż tak wysokie opłaty
za przelewy. oO


A to akurat normalne - konta oszczędnościowe służą do oszczędzania i z założenia nie wypłaca się z niego zbyt często środków, więc jeden darmowy przelew w miesiącu i kolejne za kosmiczną kwotę to częsta praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale chyba nigdzie wcześnie nie widziałem w jakimkolwiek aż tak wysokich sum za wypłaty. Zresztą na dobrą sprawę ... jak ktoś chce się bawić w oszczędzanie to po co mu [ pomijając nagłe wypadki ] wypłaty z konta w trakcie lokaty? ;-) Ja jeżeli już miałem tego typu konto to wypłacałem środki albo po okresie lokaty albo tylko odsetki po danym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 15:58, Tyler_D napisał:

Niby tak ale chyba nigdzie wcześnie nie widziałem w jakimkolwiek aż tak wysokich sum
za wypłaty.


W mBanku jest 5 zł (chyba że zdążyli już zmienić, ciężko nadążyć za ciągłymi zmianami regulaminu :D).
A co do wypłat - nagłe wypadki już same w sobie wystarczą. Poza tym nie zawsze oszczędza się na konkretny cel lub termin - czasami ma się trochę kasy, której nie chce się kisić na rachunku rozliczeniowym, bo zawsze te kilka złotych więcej wpadnie do kieszeni na koncie oszczędnościowym. A wtedy nigdy nie wiadomo czy na allegro nie trafi się wymarzone "coś" i wtedy trzeba sięgnąć do oszczędności. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam konta przede wszystkim do przelewów online zarówno zagranicznych jak i w kraju, fajnie byłoby gdyby również opłata za wybieranie pieniędzy była nie za duża. Sprawy oszczędnościowe w ogóle mnie nie interesują. Polecicie coś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 23:08, korinek2 napisał:

Cześć. Szukam konta przede wszystkim do przelewów online zarówno zagranicznych jak i
w kraju, fajnie byłoby gdyby również opłata za wybieranie pieniędzy była nie za duża.
Sprawy oszczędnościowe w ogóle mnie nie interesują. Polecicie coś ? :)

Mi od ponad roku dobrze działa podstawowe konto w ING. Wszystko darmowe, za wyjątkiem ekspresowych przelewów oraz w kwotach milionowych, opłata za przelewy i konto zero. Haczyk jest w tym, ze koszt karty debetowej wynosi 7 zł jeżeli nie przeprowadzi się transakcji bezgotówkowych na poziomie 100 zł/mc (było już 200). Jeżeli się przeprowadzi, to koszt karty też 0 zł.
W przypadku wpłatomatów i przelewów między kontami w ING księgowanie jest na bieżąco, a między różnymi bankami w ciągu dnia roboczego może trwać 3-6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z pewnością przejrzę dokładniej ten bank a tymczasem jeszcze jedno pytanie nowicjusza. ;)

Czy napotkam jakieś trudności, gdyby ktoś chciał mi zapłacić w dolarach bądź innej walucie niż PLN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 13:15, korinek2 napisał:

Czy napotkam jakieś trudności, gdyby ktoś chciał mi zapłacić w dolarach bądź innej walucie niż PLN ?

Na Steamie/GMG/Amazonie nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem założyć konto bankowe, a mój problem polega na tym, że nie wiem jakie wybrać pomimo różnych ofert, jest mi z tym ciężko. Mianowicie, chciałbym konta używać głównie to płatności przez internet, przelewy krajowe i czasami zagraniczne, itp. ale również gdyby dało radę zaoszczędzić na nim(oprocentowane, czy coś...zielony jestem ).
No i wiadomo przy tym chciałbym(jak każdy Polak) jak najbardziej oszczędzić, czyli aby dużo za owe konto nie płacić. :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 20:43, kiczka116 napisał:

No i wiadomo przy tym chciałbym(jak każdy Polak) jak najbardziej oszczędzić, czyli aby
dużo za owe konto nie płacić. :)


Pozdrawiam :)


Alior Sync. Mam u nich konto od początku istnienia i nie zapłaciłem im ani grosza. Ba, to oni płacą mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 22:37, Piotrbov napisał:

> No i wiadomo przy tym chciałbym(jak każdy Polak) jak najbardziej oszczędzić, czyli
aby
> dużo za owe konto nie płacić. :)

>
> Pozdrawiam :)

Alior Sync. Mam u nich konto od początku istnienia i nie zapłaciłem im ani grosza. Ba,
to oni płacą mi ;)


oo interesujące, ale jeśli nie mam umowy o prace, i powiedzmy nie mam wynagrodzenia na konto, sam będę sobie wpłacał, i z konta robił zakupy przez internet, to będą zwracali mi te 5%?
Czy trzeba spełnić jakieś określone warunki?
oraz jeśli bym tylko na koncie trzymał kase, a nie kupowałbym np. używał jak skarbonkę to konto, to wtedy będzie coś potrącane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 14:01, kiczka116 napisał:

oo interesujące, ale jeśli nie mam umowy o prace, i powiedzmy nie mam wynagrodzenia na
konto, sam będę sobie wpłacał, i z konta robił zakupy przez internet, to będą zwracali
mi te 5%?


Hm. Wystarczy przelew za pracę, lub mieć ileś tam na lokacie, lub jakiś tam kredyt, żeby był zwrot 5%

Dnia 18.01.2014 o 14:01, kiczka116 napisał:

oraz jeśli bym tylko na koncie trzymał kase, a nie kupowałbym np. używał jak skarbonkę
to konto, to wtedy będzie coś potrącane?


Nic. Będzie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a rozumiem. :)
a jeśli bym połączył sobie konto osobiste, z oszczędnościowym, i wpłacałbym co miesiąc załóżmy 1000zł, i połowę wykorzystywał bym na zakupy, to druga połowa byłaby, na takiej lokacie czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 14:17, kiczka116 napisał:

a rozumiem. :)
a jeśli bym połączył sobie konto osobiste, z oszczędnościowym, i wpłacałbym co miesiąc
załóżmy 1000zł, i połowę wykorzystywał bym na zakupy, to druga połowa byłaby, na takiej
lokacie czy jak? :D


Możesz stworzyć ile chcesz kont. Jedno może być typowym ROR''em, a drugie kontem oszczędnościowym (w tym momencie oprocentowanie wynosi około 2,3% w skali roku). Czyli w twoim przypadku 500 PLN idzie do ROR''a, a 500 PLN do tego konta oszczędnościowego.

Oprócz tego jest coś takiego jak lokata z deklarowaną miesięczną wpłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować