Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Reszta tekstu z karty(dane osobowe) i kod CVV-3cyfry z tylu. Przez to przypomnialem sobie, ze steam ma
"zabezpieczenie", ze po doladowaniu konta nowa metoda platnosci, blokuje dostep do rynku na miesiac.
Chyba problem jak ktos planuje sprzedac/kupic karty. A moze to juz nieaktualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjmie karte to z zakupami w sklepie steam nie powinno byc problemu, wspominam o rynku bo w czasie wyprzedazy mozna zdobyc okolicznosciowe karty za glosowanie i zakupy i mozna z nich zrobic odznake lub sprzedac na rynku spolecznosci, ale skoro doladujesz konto to mozliwe, ze zablokuja rynek. A z sprzedazy kart uzyskanych z glosowania mozna troche "zarobic" np. 1 euro w zaleznosci jakie beda ceny lub ile bedziesz ich mial.

Czytalem rady, ze uzywajac PSC lepiej nimi doladowac konto niz bezposrednio nim placic za gre, bo jak bedzie jakis problem to "prosciej" go rozwiazac, jak sie robi doladowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z T-Mobile Usługi Bankowe? Dalej oferują to samo, co dawny Sync (całkiem darmowe konto, płatności online, jakiś cashback czy co to tam było), czy coś się zmieniło na gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 22:29, Dared00 napisał:

Jak wygląda sprawa z T-Mobile Usługi Bankowe? Dalej oferują to samo, co dawny Sync (całkiem
darmowe konto, płatności online, jakiś cashback czy co to tam było), czy coś się zmieniło
na gorsze?


Nie ma żadnej różnicy z tego co oferował przed rebrandingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ze pod koniec Sync skonczyl wspolprace z PayPalem i T-Mobile Usługi Bankowe tez nie wspolpracuja i trzeba uzywac blyskawicznego doladowania takie jak przy innych bankach, ktorego nie dalo sie wybrac(a moze nadal sie nie da), bo moze wymaga to nowych umow? i np. nie dalo sie korzystac z payup, bo banku nie ma lisce wyboru tak poprostu (a moze nadal sie nie da-)-*ktos musi potwierdzic/zaprzeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 08:31, XywkaToy napisał:

Mam pytanie czy w banku Pekao SA płaci się coś za przelewy do innego banku?


Tak. Wysokość opłaty zależna jest od typu konta.
Tu jest wszystko: http://www.pekao.com.pl/binsource/f/46/82/0/bin_P1K01016dcf4b4ecae4646820,ATTACHMENT,PL,1,5,0/Wyciag_z_Taryfy_Rachunki_bankowe.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 08:31, XywkaToy napisał:

Mam pytanie czy w banku Pekao SA płaci się coś za przelewy do innego banku?



Polecam Ci ING Bank. Ja za przelewy nie płacę nic, mam dostęp do mojego konta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu poprzez stronę ingbank.pl, wygoda i szybkość. Płacę chyba 7 zł miesięcznie za prowadzenie konta, ale wolę już zapłacić te kilka złotych i mieć pewność co do banku, że jest porządny, niż być na niepewnym gruncie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:05, pibel napisał:

Polecam Ci ING Bank. Ja za przelewy nie płacę nic, mam dostęp do mojego konta 24 godziny
na dobę, 7 dni w tygodniu poprzez stronę ingbank.pl, wygoda i szybkość.


Nie jest to do końca prawda. W ING płaci się za przelewy zlecone w oddziale banku, a także za przelewy robione w systemach Elixir i Sorbnet. (Choć nie sądzę aby ten ostatni dotyczył Kolegi, który zadał pytanie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:05, pibel napisał:

Polecam Ci ING Bank.


>>.........

No nieźle, płacenie za prowadzenie konta przywołuje mi wspomnienia z XX wieku.

Od nastu lat mam konta w kilku bankach i w żadnym nic nie płacę ani za przelewy ani za prowadzenie konta.
Ba, to bank dopłaca mi do tego aby mieć u nich konto vide Getin Bank i ich karta paliwowa.

Ani w mbanku, ani w getinbanku, ani w alior banku (konto sync) nic się nie płaci za prowadzenie konta oczywiście pod warunkiem jakichś tam minimalnych transakcji na karcie (która również jest darmowa).

W mbanku jestem od prawie 10 lat i szczerze mogę polecić. Co prawda nie ma tu żadnych bonusów ale już się przyzwyczaiłem do starej szaty graficznej i korzystam nadal.

W Getin Banku skusiła mnie karta paliwowa dzięki której zwracali mi ok. 50zł miesięcznie za zakup paliwa, aktualnie jest to max. 15zł ale lepsze to niż nic (zmiana tej kwoty pociągnęła za sobą przeprosiny w formie rocznego darmowego Assistance na samochód).
Z kolei w Alior Sync jest 10 darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu (czyli przelew do innego banku realizowany w ciągu kilku minut)- w innych bankach to koszt ok. 10zł za jedną taką operację.

Do tego każdy z tych banków oferuje dostęp poprzez aplikację na tel ale to już chyba każdy bank ma w swojej ofercie.
Jak widać nie ma sensu zakładać konta w banku który pobiera opłaty za bycie ich klientem. Totalny bezsens.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:22, Citkowsky napisał:

W mbanku jestem od prawie 10 lat i szczerze mogę polecić. Co prawda nie ma tu żadnych
bonusów ale już się przyzwyczaiłem do starej szaty graficznej i korzystam nadal.


To lepiej się nie przeraź - stary serwis jest sukcesywnie wyłączany od stycznia, niedługo może cię czekać niemiła niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Bo elixir i sorbnet to przelewy ekspresowe i bodaj tylko w Aliorze Sync jest 10 darmowych miesięcznie;) Właśnie to skłoniło mnie do założenia u nich konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...............

Jestem z tym na bieżąco także bez lipy.

Powstał na tyle duży sprzeciw co do nowej szaty, że stara pozostała i nic nie jest wyłączane.
Po prostu równolegle działają obie szaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:26, Citkowsky napisał:

Bo elixir i sorbnet to przelewy ekspresowe i bodaj tylko w Aliorze Sync jest 10 darmowych
miesięcznie;) Właśnie to skłoniło mnie do założenia u nich konta.


Wiem wiem do czego służą te systemy. Poza tym Sorbnet jest przeznaczony głównie do dużych kwot np. milion złotych.
Dlatego napisałem, że raczej nie dotyczy on kolegi XywkaToy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:27, Citkowsky napisał:

Powstał na tyle duży sprzeciw co do nowej szaty, że stara pozostała i nic nie jest wyłączane.


Jakieś źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Obserwuj ich facebooka.
Już przecież był moment, że stara wersja znikła i trzeba było samemu kombinować na własną rękę z linkiem do banku po czym po pewnym czasie wydali oficjalny komunikat i przywrócili starą wersję.

Nie mam czasu i chęci w sumie też (;P) by tego szukać ale tak jest.
Do dnia dzisiejszego korzystam ze starej wersji i nic się tam nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 15:18, Citkowsky napisał:

Nie mam czasu i chęci w sumie też (;P) by tego szukać ale tak jest.
Do dnia dzisiejszego korzystam ze starej wersji i nic się tam nie zmieniło.


Wg oficjalnej informacji wyłączanie starego serwisu ma trwać do końca 2014 roku, czyli nic dziwnego, że jeszcze działa. Utrzymywanie starej wersji systemu jest jednak bardzo upierdliwe, naprawdę zdziwię się, jeśli będą chcieli utrzymywać 2 serwisy transakcyjne przez dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

Zlikwidują stary system to ja zlikwiduję po prawie 10 latach u nich wszystkie moje konta, trudno się mówi.
Najpierw wyłączenie starego systemu miało się odbyć bodaj do końca poprzedniego roku lub któregoś z pierwszych miesiecy tego roku a teraz jest jak piszesz przesunięte na koniec 2014. Nie przewidzisz czy znowu tego nie przełożą.

Podstawą jest zadowolenie klientów, sami ocenią czy nowy system wielbi na tyle dużo klientów by wyłączyć stary.

Pożyjemy, zobaczym, jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2014 o 14:05, pibel napisał:

Płacę chyba 7 zł miesięcznie za prowadzenie konta,


A przypadkiem nie za to, ze nie masz obrotu na karcie wiekszego niz 200? Bo direct w ING jest darmowe prowadzenie, ale za karte sie placi jak masz za maly obrot. Zreszta szczegoly sa w tabeli oplat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować