Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2014 o 21:27, Sarinew napisał:

> Płacę chyba 7 zł miesięcznie za prowadzenie konta,

A przypadkiem nie za to, ze nie masz obrotu na karcie wiekszego niz 200? Bo direct w
ING jest darmowe prowadzenie, ale za karte sie placi jak masz za maly obrot. Zreszta
szczegoly sa w tabeli oplat ;)



Mam obrót większy niż 200 zł na karcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem za co pobieraja 7 zl jezeli wyrabiasz odpowiednia kwote w odpowiednim terminie (do 28 musi byc w systemie odnotowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z was z opcji zarabiania na funduszach inwestycyjnych [ obligacje konkretnie, nie akcje ] w ramach lokaty / konta oszczędniościowego? Może kokosów to nie daje ale raczej na pewno przy odrobinie szczęścia daje sensowniejsze zyski niż sama lokata. Zastanawiał się ktoś nad tym? Korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się robi szybkie płatności (strona internetowa --> BluePay --> strona banku) to kwota na koncie blokuje się natychmiast? Wczoraj opłacałem rachunki na Play.pl i Orange.pl - przenosiło mnie na bluepay czy z czego tam korzystają te strony potem klikałem na płatność przez alior bank i robiłem wszystko jak zwykle. Dzisiaj chce sobie zadzwonić a konto mam zablokowane :D W historii transakcji banku nie mam tych przelewów. Dlatego chciałem dowiedzieć - jak mi do tej pory kasy nie zablokowało to już jak rozumiem nie zablokuje? Nie mam pojęcia jak to się mogło stać bo pamiętam, że *chyba* doprowadziłem oba przelewy do końca. A nie chciałbym 2x płacić za to samo bo potem są problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 11:29, KrisK91 napisał:

Panowie jak się robi szybkie płatności (strona internetowa --> BluePay --> strona
banku) to kwota na koncie blokuje się natychmiast?


Mówisz o swoim koncie? Przy szybkich płatnościach powinni ci od razu ściągnąć kasę z konta. Ja ze 2 godziny temu opłacałem w mBanku fakturę z Orange przez ich (Orange) szybkie płatności i przelew już jest zaksięgowany (dla banku to przelew wewnętrzny, więc księguje się od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 12:35, rob006 napisał:

(...)

Tak o swoim koncie bankowym. Przez lata płaciłem szybkimi płatnościami i wczoraj po raz pierwszy bank nie przejął się tym, że wpisałem hasło jednorazowe i kliknąłem podpisz. Nieco dziwna sytuacja. Dzisiaj zapłaciłem jeszcze raz i odciągnęło mi pieniądze z konta natychmiast. Najwyżej naliczy mi wszystko dwukrtonie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zasięgnąć informacji na temat kont oszczędnościowych w bankach. Czy macie takowe? W jakim banku macie? I czy jesteście z nich zadowoleni. Ja mam jedno w Deutsche Banku i z niego zrezynguje bo oprocentowanie spada na łeb na szyję z 6% spadło do 3% w ciągu roku. I szukam innego banku o korzystnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3%? To i tak ''nieźle'' jak na obecne warunki. Co jakiś czas to sprawdzam i jeżeli chodzi o lokaty terminowe na dajmy na to rok to chyba niemożliwym jest znalezienie takiej w jakimkolwiek banku gdzie procent wynosiłby więcej niż te 2-3 właśnie. Założmy że lokujesz 10.000. Nie licz że po roku będziesz miał dajmy na to 12.000 [ czyli 2000 zysku ] bo to nie realne. Nie w tych czasach, kiedyś na pewno byś tyle ugrał bo i większe były zyski i same procenty. Poza tym - tak na dobrą sprawę konta te są tylko oszczędnościowe z nazwy - bardziej tu o chodzi by pieniędze nie leżały w domu i żeby nie zżerała ich inflacja. Te konta nie są od zarabiania bo trudno o to przy takich wartościach procentów jakie oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm w Deutsche powyżej 10.000 jest 1,5% chyba xD

Więc może z innej beczki W co warto ulokować gotówkę by móc na tym zarobić? Nie mówię o milionach tylko nawet o tych 2.000 w ciągu roku? Przez bank i konto bankowe takiej sumy nie wyciągnę to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie proponowali lokowanie całości lub części środków w rzekomo bezpieczne fundusze inwestycyjne. Tylko nie akcje a jakieś właśnie ''bezpieczne'' stosunkowo inwestycje, jakieś fundusze obligacji czy coś takiego gdzie niby nie ma aż takich wahań jak w przypadku giełdowych akcji. Ja tam się jakoś bardzo nie znam ale patrząc na diagramy i wykresy jakie pokazywał mi ten gość to dajmy na to inwestując powiedzmy 5000 zł to MOŻE na rok zarobiłbyś kilkaset złotych. Tak mi się wydaje, jak mówiłem - te wykresy i inne popierdółki to dla mnie dosyć pokrętna rzecz aczkolwiek pewne wyliczenia widziałem ... i kokosów to się raczej nie spodziewaj. Nawet takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 17:51, mlynar911 napisał:

Więc może z innej beczki W co warto ulokować gotówkę by móc na tym zarobić? Nie mówię
o milionach tylko nawet o tych 2.000 w ciągu roku? Przez bank i konto bankowe takiej
sumy nie wyciągnę to wiem.


Chcesz zainwestować 2000 zł, czy zarobić 2000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ty też słyszałem i są fundusze bardziej bezpieczne i bardziej ryzykowne gdzie można ugrać więcej i stracić więcej ;)

@rob006
Chodziło mi ogólnie o zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 11:10, mlynar911 napisał:

@rob006
Chodziło mi ogólnie o zarobek.


Ale inwestycje to nie koncert życzeń, zysków nie określa się nominalnie tylko procentowo. Kluczowe jest ile masz do zainwestowania, dopiero później określa się ile można z tego zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 19:11, Thalanthas napisał:

Szukam jakieś dobrej lokaty bankowej, ale nie mogę się zdecydować, bo wybór jest spory.
Polecacie może jakąś konkretną?



Co to znaczy dobra?
Dla mnie dobra to znaczy tam z największym %.
Wejdź sobie w jakiś ranking miesiąca dot. lokat i zobaczysz gdzie dadzą Ci najwięcej.

Druga kwestia to długość lokaty oraz kwota, są lokaty nawet na 5% ale tylko 3 miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 19:28, Citkowsky napisał:

Druga kwestia to długość lokaty oraz kwota, są lokaty nawet na 5% ale tylko 3 miesięczne.


Ogólnie oferta lokat jest teraz strasznie mizerna. Są ciekawe oferty, ale są to lokaty krótkoterminowe i:
- tylko dla nowych klientów banku;
- tylko na nowe środki;
- tylko z jakimś kontem premium cośtam.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego: skusić klienta procentami, ściągnąć do siebie, a po krótkim okresie lokaty przytłoczyć go szarą rzeczywistością i mizernym oprocentowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>................

Nie dalej jak 2 miesiące temu sam szukałem lokaty aby ulokować oszczędności.
Wybór padł na getinbank bo :

1) mam tam konto
2) 3,75% w skali roku przy lokacie na rok

Ogólnie wkładając na lokatę 1,2 czy 5 tyś zł to bez różnicy gdzie. I tak całe G się dostanie z tego oprocentowania.
Po prostu lepiej trzymać w banku niż w domu w skarpecie, bezpieczniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie wcześniejsze posty, późniejsze w zasadzie też. ;] Jeżeli chcesz na lokatach zarobić coś więcej niż te 100 do kilkuset złotych [ w zależności ile masz odłożone i na ile chcesz ulokować ] to ... to poszukaj innego miejsca do szukania pieniędzy, serio. Lokaty nie są stricte od zarabiania, nie w tych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się na kokosy z lokat. Po prostu to zawsze kilka złotych więcej. Pogodziłem się z tym że więcej jak 4% nie znajdę na dłużej niż 3 miesiące (dla nowych klientów banków) więc chyba wrzucę to do mBanku bo tam mam konto i machnę na to ręką. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować