Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Witam! Założyłem ten temat żeby się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na temat różnych banków z którymi miałem do czynienia. Mam nadzieję, że może to byc pomocne dla osób, które planują otwarcie konta czy zmianę banku :))

Obecnie posiadam konta w Inteligo i mBanku. Wcześniej miałem konto studenckie w BZ WBK i Banku Śląskim. Chętnie postaram się odpowiedzieć na różne pytnia z tego zakresu (oczywiście w miarę możliwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:57, ferbi napisał:

Witam! Założyłem ten temat żeby się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na temat różnych banków z którymi miałem do czynienia.
Mam nadzieję, że może to byc pomocne dla osób, które planują otwarcie konta czy zmianę banku :))

Obecnie posiadam konta
w Inteligo i mBanku. Wcześniej miałem konto studenckie w BZ WBK i Banku Śląskim. Chętnie postaram się odpowiedzieć na różne
pytnia z tego zakresu (oczywiście w miarę możliwości).




Czy konto w PKO z obsługą INTELIGO umożliwia wyrobienie sobie VISY ELECTRON INTELIGO? Obojętnie jakiego konta w PKO z obsługą INTELIGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:47, upiordliwy napisał:

Czy konto
w PKO z obsługą INTELIGO umożliwia wyrobienie sobie VISY ELECTRON INTELIGO? Obojętnie jakiego konta w >PKO z obsługą INTELIGO?


Trochę dziwne pytanie mam konto w inteligo i standardowo dostałem vise....
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale konto inteligo a konto w PKO BP z obsługą inteligo to trochę coś innego ;]

BTW sam mam konto w inteligo i nie mam krytycznych uwag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:51, KHRoN napisał:

ale konto inteligo a konto w PKO BP z obsługą inteligo to trochę coś innego ;]

BTW sam mam konto w inteligo i nie mam krytycznych
uwag :)



Bo zastanawiam sieczy dostanę ich Visę Electron wypukłą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:53, upiordliwy napisał:

Bo zastanawiam sieczy dostanę ich Visę Electron wypukłą :)


na życzenie

BTW visa electron nie jest chyba przecież wypukła O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:53, upiordliwy napisał:


Bo zastanawiam sieczy dostanę ich Visę Electron wypukłą :)


Jeśli masz konto intelligo dostajesz kartę Visa Electron ale nie wypukłą :P, to karta płatnicza jest, taka do bankomatu i dodatkowo można nią płacić, nie tak jak kredytowa która jest tylko do płacenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:51, KHRoN napisał:

ale konto inteligo a konto w PKO BP z obsługą inteligo to trochę coś innego ;]

BTW sam mam konto w inteligo i nie mam krytycznych
uwag :)


Masz rację. To trochę inna usługa. Od 1 stycznia wchodzi nowa tabela opłat i prowizji, co pociąga za sobą wzrost kosztó prowadzenia tego konto :/ W takich wypadkach bez wahania przechidziłbym na konto inteligo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 23:44, ferbi napisał:

Masz rację. To trochę inna usługa. Od 1 stycznia wchodzi nowa tabela opłat i prowizji

W PKO BP czy w Inteligo?
Bo ja sam mam konto w tym pierwszym z obsługą Inteligo. Co prawda jest tam mowa o bezterminowej promocji darmowych przelewów, zleceń stałych, płatności do ZUS i US. Jednak podejrzewam, że bank bardzo chciałby, żeby ta promocja zniknęła. Wtedy ja też zamierzam "zniknąć". Stąd mnie to interesuje. :)

ps. W koncie PKO BP z obsługa Inteligo nie działa "płacę z Inteligo". To tak dla informacji.
ps2. Wbrew pozorom słyszałem z wiarygodnego źródła o kartach Visa Electron z wypukłym numerem. A również o takich, które można użyć do zakupów w internecie. Ale nie wiem czy w obu przypadkach chodziło o tę samą.
ps3. Polecenia zapłaty nie są darmowe i kosztują 0,50 zł przy 4 zł za konto i 2 zł za obsługę internetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci wybarć inteligo ponieważ gdy masz na koncie 100 zł za konto nic nie płacisz :).
Jest szybki i wygody a doładowywanie kont prepaid np w simplusie dobrze działa z sekundy na sekunde.
Możesz pobrać za darmo swoje pieniądze w banku PKO BP który ma dużo swoich bankomatów. twoje konto jest bardzo dobrze oprocentowane 3.33 % i lokate możesz założyć już od 1000 zł na 4,5 %.
Karta kredytowa kosztuje 25 zł rocznie o połowe taniej niż u konkurencji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 21:18, KHRoN napisał:

> Bo zastanawiam sieczy dostanę ich Visę Electron wypukłą :)

na życzenie

BTW visa electron nie jest chyba przecież
wypukła O_o


Ale można jej używac w płatnościach przez net ma dodatkowy nr i jak płacisz w sklepie nie używasz pinu tylko podpis na rachunku - więc jak kredytowa się zachowuje
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 00:33, Olamagato napisał:

W PKO BP czy w Inteligo? Bo ja sam mam konto w tym pierwszym z obsługą Inteligo.

W takim razie mam pytanie: jaka jest opłata za prowadzenie takiego rachunku w PKO BP (w inteligo brak, 99gr. za kartę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 09:24, mkaa napisał:

> W PKO BP czy w Inteligo? Bo ja sam mam konto w tym pierwszym z obsługą Inteligo.
W takim razie mam pytanie: jaka jest
opłata za prowadzenie takiego rachunku w PKO BP (w inteligo brak, 99gr. za kartę).

Tak jak napisałem 4 zł miesięcznie za prowadzenie konta, 2 zł za obsługę internetową. Razem 6 zł. Biorąc pod uwagę, że poza 0,50 zł za każde polecenie zapłaty innych kosztów - ukrytych lub nie nie zauważyłem - to nie jest najgorzej. Ale o oprocentowaniu na koncie można zapomnieć - 0,5% - to nic. Mogliby też napisać zero, żeby nie denerwować. Karty na razie używam tylko płatniczej Visa Electron - ale w zasadzie nie jest mi specjalnie nic więcej potrzebne. Tak więc koszty roczne to 72 zł bez względu na ilość przelewów lub zleceń stałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak wole MultiBank :P
1 zl za karte Visa Electron, 1 zl za prowadzenie. do platnosci w internecie multitransfer. ewentualnie netkarta za dodatkowa oplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Cholercia to widzę, że trzeba znikać z PKO BP. Jak to jest z opłatami za konto i oprocentowaniem w internetowych bankach? Nie chce placic prawie 80 zł za prowadzenie konta rocznie i na dodatek nie można robić "płacę z inteligo" ehh.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo i nie narzekam, aczkolwiek jeżeli masz na koncie mniej niż 99 zł co miesiąc pobierana jest opłata w wysokości ok. 5 zł za prowadzenie konta. Jak masz powyżej 100 zł jest za friko. No i 1,22 zł miesięcznie za prowadzenie karty, ale wygoda i prostota obsługi moim zdaniem wygrywa z mBankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować