• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
rafar

Neverwinter Diamentowa Edycja - wykłada się

Pytanie

Kupiłam sobie NW Diamentową Edycję specjalnie dla dodatków. Niestety nie mogę w nią grać ponieważ bezprzerwy się wykłada. Ze względu na to iż dawno temu grałam i nie mam nigdzie zapisanego stanu gry muszę zacząć od nowa aby zagrać w dodatki. A tu bum. Czasami uda mi się przejść trochę więcej ale teraz to już wogóle jest nie możliwe. Wyskakuje mi okienko które mi mówi:

Wystąpił problem z aplikacją NW i zostanie ona zamknięta.
Przepraszamy za kłopot. (ale co mi z tego jak nie mogę grać dalej bo bez przerwy jest to samo, nawet przeinstalowałam system, i nic, niewiem o co chodzi)

Dalej jest:

Aby uzyskać więcej informacji o błędzie itd.

i pisze

AppName:nwmain.exe AppVer:1.6.8.0 ModeName:atioglx1.dll
ModeVer:6.14.10.1008 Offset:0015afec


Taki jest komunikat i jeszcze w informacjach technicznych

C:\DOCUME`1\Root\USTAWI`1\Temp\5bc1_appcompat.txt.

Czy ktoś wie co z tym zrobić, kiedyś grałam i było ok, a teraz się nieda, niewiem wogóle co zrobić. Byłabym wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jest to prawdopodobnie związane z wersją gry (1.68). Sam też posiadam to wydanie i nie wiesza się w ogóle w trakcie samej gry - jest gorzej, i to o wiele. Bo gra na przykład działa cały czas ok, a jak potem wczytuję save''a to wyskakuje mi podobny (jeśli nie identyczny) error i NWN się zamyka. Same save''y się chyba nie uszkadzają, bo w zasadzie to się tyczy save''ów z różnych okresów gry, w dodatku czasami udawało mi się po wielu próbach je wczytać, no ale jednak problem istnieje... I sam też nie znam na niego solucji, przez to jestem zmuszony pozbyć się tej gry i przyznać, że 60 zł poszło w błoto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2007 o 00:22, rafar napisał:

AppName:nwmain.exe AppVer:1.6.8.0 ModeName:atioglx1.dll
ModeVer:6.14.10.1008 Offset:0015afec


Nie jestem specjalistą, ale widzę tu plik atioglx1.dll. Masz więc zapewnę grafikę ATI. Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki? Czasem wszystkie gry mogą działać bez zarzutu a jednej dany catalyst nie pasi ;/
Może się np. okazać, że gra będzie Ci śmigać na tych sterownikach, które dostałeś z grafiką (wiem, że pewnie już są dość leciwe, ale często są najlepsze).
Myślę, że trzeba zacząć od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sciągnełam najnowszy catalist i nic, dalej się wykłada. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł. A gdzie można to zgłosić do CD, może oni powinni coś wiedzieć. Sama już niewiem, jestem zła bo nie mogę grać, a najgorsze że niewiem jak to ugryźć aby poszło.

A, do L33T - niewiem czy czytałeś dokładnie pytanie, bo mi chodzi NW 1 a nie 2, a twój link jest do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Link do NWN 1 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=63&u=2661 - zapraszam.

Proponuję sprawdzić jak gra będzie działać jeśli wyłączysz wszystkie dodatkowe opcje w grafice NWN.
Niestety największą wadą NWN są jej wygórowane wymagania graficzne. Jeśli kłopoty ustaną to będziesz wiedziała, że masz zbyt słabą kartę lub złe sterowniki. Możesz zmieniając ustawienia graficzne sprawdzić które z nich wieszają ci grę.
Drugie działanie to proponuję porządnie zdefragmentować dysk twardy oraz sprawdzić czy nie ma na nim błędów.

Uważam, że jeśli masz przynajmniej średni komp to to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

UWAGA chyba się udało a mianowiecie ściągnełam najnowsze drivery do dźwięku i o dziwo działa, a przynajmniej działało przez dłuższy czas czyli godzine grania bez wywalenia. Zobaczymy co będzie dalej.

Co do kompa to mam PIV 3.0 HT 1Gb ram i grafikę 128 Mb, więc nie jest on problemem chyba że jest za szybki.
Problemem okazały się orginalne sterowniki do Audigy Player 2ZS
Po zainstalowaniu nowych ruszyło, ściągnełam ze strony producenta ubgrade najnowszych.

Tak więc zalecam ściąganie wszystkiego co się da nawet tego czego się nie spodziewamy, ja tak zrobilam i narazie si.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety radość moja była na krótko, ponieważ gra co jakiś czas nadal się wykłada. Nie jest to już tak częste jak poprzednio i jako tako da się grać ale mimo wszystko jest to irytujące że trzeba bardzo często zapisywać grę bo niewiadomo kiedy się wyłoży. Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wejdź w opcje i wyłącz odbicia w wodzie. Mi też DE co i rusz się sypała, a wyłączenie tej opcji pomogło.
A to, że twój komp znacznie przewyższa wymagania gry, to dla NWN nieważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i muszę podzielić się ze wszystkimi tą wadomością, mianowiecie jak do tej pory gram i mój mąż też, zapisów mamy chyba z 15 i nic się nie wykłada.

Przysłużyła się też do tego wiadomość od "futrzaka 16", a mianowicie zrobiliśmy z mężem tak jak polecił i wyłączyliśmy te odbicia na wodzie i to tej pory jest super, także dzięki futrzak 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Mam problem podobny do opisanego powyżej. Jednak u mnie wyskakuje

AppName: nwmain.exe AppVer: 1.6.8.0 ModName: nwmain.exe
ModVer: 1.6.8.0 Offset: 001d392f

Posiadam pełny zapis pliku z błędem więc mogę go podać.... nie pomaga wyłączenie refleksów, animacji, ustawienie najmniejszej konfiguracji graficznej (a sprzęt spokojnie powinien wyciągnąć max''a)....
Mam CPU 2,2 GHz Celeron D
512 MB RAM
Grafika: GeForce FX5200

Sterowniki są najnowsze poinstalowane, jest DirectX 9.0c, próbowałem w zasadzie już wszystkiego. Miałem też już NWN z dodatkami instalowany normalnie z CD, ale przerzuciłem się na DE. Tamte działały bez zarzutu...

Co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To i ja spróbuję poprosić o pomoc. NWN diamond edidtion z XK Gold
Gra zainstalowana, skonfigurowana graficznie, zaktualizowana
Przy uruchomieniu pojawia się fioletowe oko, ekran robi się czarny i po chwili wyskakuje błąd (screen w załączniku)

Dodaję swój konfig dxdiag (ponieważ wklejenie całej zawartości jest niemożliwe, wysyłam poprzez sendspace)
http://www.sendspace.com/file/7sbnr4

Ktoś wie jak to rozwiązać?

20130525124947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałbym o tym na maila do pomocy technicznej, ale nie mogę się zalogować, a przypominanie hasła nie przychodzi na maila

http://stare.cdp.pl/support
http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=37

No i jeżeli nie uzyskam jakiejś odpowiedzi, to raz dziennie będę ten temat odświeżał nowym postem, bo co innego mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czemu nie można tu edytować postów po jakimś czasie? Czysta głupota -_-

Podmieniłem sobie biblioteki atioglxx.dll i gra idzie dalej, ale mam błąd opisany tutaj - http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=37&p=1769

Pojawia się intro, sponsorzy etc, ale potem czarny ekran i tylko kursor, jednak żadne z opisanych tam rozwiązań nie pomaga.

Tzn pierwsze i ostatnie rozwiązanie nie pomaga, bo sterowniki nie tylko mam AMD, to jeszcze najnwosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2013 o 20:15, Pain_Blaster napisał:

Może byś napisał coś ciekawego w temacie, a nie śmiecił.


Po pierwsze: Nie jestem specjalistą w tych sprawach.
Po drugie: To ty śmiecisz forum a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.05.2013 o 07:03, Jacentix napisał:

> Może byś napisał coś ciekawego w temacie, a nie śmiecił.

Po pierwsze: Nie jestem specjalistą w tych sprawach.
Po drugie: To ty śmiecisz forum a nie ja.
Po trzecie: Używaj opcji "odpowiedź"

Nie mogę edytować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2013 o 16:35, Jacentix napisał:

Nie bawimy się w archaologa.

Za spam, pseudomoderatorkę oraz archeologię w temacie "Nowa Dobra Gra 1/2012 już w kioskach!" dostajesz degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.05.2013 o 18:12, Pain_Blaster napisał:

Czemu nie można tu edytować postów po jakimś czasie? Czysta głupota -_-

Edycja posta działa jedynie przez 5 minut po jego dodaniu.

Dnia 25.05.2013 o 18:12, Pain_Blaster napisał:

Odświeżam

Podbijanie wątku takimi postami jest traktowane jako spam, proszę Cię abyś tego więcej nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować