Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad pół Wielkiej Brytanii gra

23 postów w tym temacie

Domek

To, że gry komputerowe zdobywają sobie powoli masową popularność, to fakt. Zaczynają się nimi interesować coraz to nowi ludzie, tacy, którzy jeszcze niedawno nie mieli zamiaru mieć z elektroniczną rozrywką nic wspólnego. Obrazują to choćby wyniki badania, przeprowadzonego niedawno w Wielkiej Brytanii na zlecenie telewizji BBC.

Przeczytaj cały tekst "Ponad pół Wielkiej Brytanii gra" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japończycy to dopiero kolesie.
"W Japonii gry to już od jakiegoś czasu ważna część kultury."
"Zapewne za jakiś czas będzie tak i w świecie zachodnim."
Mam takąnadzieję, bo sam czasem zastanawiam się nad stwierdzeniem, że siedząc przed grą tracę swój wolny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z rzeczy mniej sympatycznych - słaba wiadomość dla zwolenników PeCetów. Należycie do poprzedniego pokolenia - zabawę z komputerem osobistym preferują Brytyjczycy w wieku 35-50 lat. Młodsi zdecydowanie częściej decydują się na konsole. Pocieszające jest jedynie to, że tych "starszych" nie jest znowu tak mało (na przekór jeszcze jednemu mitowi, gra ponad połowa osób z podanego przedziału wiekowego!)."

To tylko potwierdza dość powszechną opinię ,że konsole to zabawka dla dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" słaba wiadomość dla zwolenników PeCetów. Należycie do poprzedniego pokolenia - zabawę z komputerem osobistym preferują Brytyjczycy w wieku 35-50 lat"

Hehehe odrazu mi się doroślej na duszy zrobiło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"hoćby średnia wieku gracza, 28 lat,"
jakies dziwne te badania. mialem okazje spotkac sie z opinia developerow, a ci mysle ze posiadaja bardziej dokladne dane, ze srednia wieku gracza to kolo 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie raczej przy PC vs. Konsola powinni dawać inteligencję ludzi, a nie wiek
wiadomo, że konsola jest tylko dla tych co wyłączająszare komórki (jeśli je wogóle mają) i walą/strzelają co popadnie, tam mierzy się grywalność grafiką, a nie prawdziwą grywalnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 14:22, SHADOW-XIII napisał:

wiadomo, że konsola jest tylko dla tych co wyłączająszare komórki (jeśli je wogóle mają)

Wiadomo komu? Chyba tobie tylko... Proszę, oszczędź innym czytania o swoich kompleksach na punkcie konsol. Ludzie, którzy posiadają szare komórki takich argumentów nie używają. Są one natomiast standardem w wypowiedziach ludzi którzy nie dysponują żądnymi faktami, boją się nawet że mogą nie mieć racji, więc rzucają mięsem gdzie popadnie...

Dnia 02.12.2005 o 14:22, SHADOW-XIII napisał:

tam mierzy się grywalność grafiką, a nie prawdziwą grywalnością

czy ktoś rozumie to zdanie? :D tzn na nie-konsolach grywalnośc mierzy się grywalnością? Procent cukru w cukrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakie symulatory grają, bo oprócz flight simulatora 2004 i Silent huntera nie kojarzę zadnej innej w miarę nowej ;) Chyba, że o simsach mowa...

btw. O co chodzi z kolejną "Uwagą" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozmawiałem z Angolami dziwili się, gdy im mówiłem, że w co drugim domu w Polsce jest PeCet. Natomiast nie mogli uwierzyć, że PS2 to wcale nie jest marzenie kazdego dzieciaka w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, to ciekawa informacja, caly problem polega na tym ze dosc odbiega od ostatnich doniesien podawanych rowniez na lamach tego serwisu. Mam tu na mysli kiepska sprzedaz gier w tym roku na swiecie. Wnioski? Albo dane sa przesadzone, albo anglicy znacznie odbiegaja od "reszty swiata", albo nie intreresuja ich nowosci. No chyba ze dodac do tej wyliczanki dzialanie piratow, choc jak dotad nie slyszalem aby byl to na wyspach tak duzy problem jak(dawniej) w polsce:> No chyba ze mam nieaktualne info:) Pozdrawiam:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:25, shinian napisał:

Patrząc na wyniki sprzedaży takich np. Nintendodogs, to nie chcę mi się wierzyć w taka wysoką średnia wieku graczy:P

czy ja wiem, chamb chyba przedszkolakiem nie jest, a sie tutaj chwalil swoimi psem z ninendogs ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w pociągu jak babcia grała w pieski więcej niż jej wnuczek. Widok był naprawdę oszałamiający. O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdy rozmawiałem z Angolami dziwili się, gdy im mówiłem, że w co drugim domu w Polsce jest PeCet. Natomiast nie mogli uwierzyć, że PS2 to wcale nie jest marzenie kazdego dzieciaka w Polsce ;)

O ciekawe naprawde ! Zreszta ja tez mam paru znajomych z anglii i twierdza, ze konsola ma wieksza popularnosc niz pecet. To jak kiedys u nas nitendo czy pegasus mimo, ze byly kompy 486 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować