• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.04.2007 o 18:49, skaybay napisał:

gdy chce walczyc z obcokrajowcem po debacie moja posta ciągle kręci sie
> w kólko i nie może atakowac jak będzie znał ktoś sposób na rozwiązanie tych problemów
niech
> da odpowiedź z gory dzięx

Mam dokładnie to samo z tą różnicą że postać spada "poza świat" czy jak to nazwać. Stoimy
"pod" światem gry. i chyba nie jest to tylko nasz problem. Zamieszczam screena.


wczytaj gre od poprzedniego save''a - bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam problem - ale odkrycie :) - po zainstalowaniu gry i jej odpaleniu, ukazuje się akran startowy, wybieram konfiguracje (rozpoczęcie gry też próbowałem) i ... NIC.
W menadżerze zadań windowsa program niby nadal dział, obciąża procesor, zabiera RAM, ale nic się nie dzieje. Myślałem , że wezmę go na przetrzymanie i czekałem nawet 30 minut. Oczywiście bez skutku.

a z informacji technicznych:
instalacja bez problemu,
system prawie nówka, tzn ma niecały miesiąc,
najnowsze sterowniki
C2D 3,1GHz, 8800GTX, 2GB RAM - więc raczej nie jest "za słaby"

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 12:59, madjudge napisał:

Witam.
Mam problem - ale odkrycie :) - po zainstalowaniu gry i jej odpaleniu, ukazuje się akran startowy,
wybieram konfiguracje (rozpoczęcie gry też próbowałem) i ... NIC.
W menadżerze zadań windowsa program niby nadal dział, obciąża procesor, zabiera RAM, ale nic
się nie dzieje. Myślałem , że wezmę go na przetrzymanie i czekałem nawet 30 minut. Oczywiście
bez skutku.

a z informacji technicznych:
instalacja bez problemu,
system prawie nówka, tzn ma niecały miesiąc,
najnowsze sterowniki
C2D 3,1GHz, 8800GTX, 2GB RAM - więc raczej nie jest "za słaby"

proszę o pomoc


sprobuj znalezc odpowiedz w tych postach:
http://jade.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=551522&forum=102

http://jade.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=551339&forum=102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam bardzo duży problem. Jestem w rozdziale 7 w pałacu. Idę i dochodzę do 8 zabójców lotosu gdy nagle znika ekran walki! Trudno idę dalej dochodzę do tej "windy" zostawiam kumpli i zjeżdżam w to samo miejsce! O co chodzi? Dodam tylko, że grę mam oryginalną i bez patcha z krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 12:59, madjudge napisał:

Witam.
Mam problem - ale odkrycie :) - po zainstalowaniu gry i jej odpaleniu, ukazuje się akran startowy,
wybieram konfiguracje (rozpoczęcie gry też próbowałem) i ... NIC.
W menadżerze zadań windowsa program niby nadal dział, obciąża procesor, zabiera RAM, ale nic
się nie dzieje. Myślałem , że wezmę go na przetrzymanie i czekałem nawet 30 minut. Oczywiście
bez skutku.

a z informacji technicznych:
instalacja bez problemu,
system prawie nówka, tzn ma niecały miesiąc,
najnowsze sterowniki
C2D 3,1GHz, 8800GTX, 2GB RAM - więc raczej nie jest "za słaby"

proszę o pomoc


przy konfiguracji wybierz plik i zapisz ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha i ja mam problem. Przy misji dodatkowej, tej z Obcokrajowcem, pokonałem go w pojedynku na słowa, a teraz muszę stanać z nim do walki. Kiedy mu mówię że jestem gotów, on odpowiada i niby pojedynek rozpoczęty, ale za kija nie mogę dawać ciosów, obcokrajowiec stoi w miejscu i nic nie robi, a tło jest przezroczyste. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 18:49, skaybay napisał:

gdy chce walczyc z obcokrajowcem po debacie moja posta ciągle kręci sie
> w kólko i nie może atakowac jak będzie znał ktoś sposób na rozwiązanie tych problemów
niech
> da odpowiedź z gory dzięx

Mam dokładnie to samo z tą różnicą że postać spada "poza świat" czy jak to nazwać. Stoimy
"pod" światem gry. i chyba nie jest to tylko nasz problem. Zamieszczam screena.


Tak mam identycznie, ale wczytywanie save''ów nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwiązanie tego problemu jest... dziwne :
musisz wyłączyć na czas tej misji "pogłos" w menu dźwięku... nie wiem jak ma to się do tego ale mi pomogło... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z padem, wszystko działało super, ale teraz nie moge iść za pomocą pada do przodu, mogę robić uniki, ale nie moge chodzić nawet w trakcie walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 18:34, azur64 napisał:

Mam problem z padem, wszystko działało super, ale teraz nie moge iść za pomocą pada do przodu,
mogę robić uniki, ale nie moge chodzić nawet w trakcie walki.


Wybacz jeśli zrobię z Ciebie idiotę ale: a pad Ci się czasem nie popsuł? Spróbuj czy klawiaturą możesz chodzić, jak tak to oddaj pada do serwisu albo kup nowy albo co tam się jeszcze z padami robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 20:01, Fumiko napisał:

Wybacz jeśli zrobię z Ciebie idiotę ale: a pad Ci się czasem nie popsuł? Spróbuj czy klawiaturą
możesz chodzić, jak tak to oddaj pada do serwisu albo kup nowy albo co tam się jeszcze z padami
robi...

Nie wytłumaczyłem: unik to dwa ruchy gałką w jedną stronę, tą samą gałką którą się normalnie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Elo. Znowy poruszam ten problem ale nie mogę znaleść odpowiedzi wsród innych postów... co zrobić kiedy wypakowywanie plików zatrzymuje się i po ok. 8 min. pojawia się komunikat że "nastąpił problem z zanymi"
Jeżeli mój opis nie wystarcza załączam obrzek. Prosze o SZYBKIE udzielenie POMOCY!

20070509231701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.05.2007 o 23:17, lol24 napisał:

Elo. Znowy poruszam ten problem ale nie mogę znaleść odpowiedzi wsród innych postów... co zrobić
kiedy wypakowywanie plików zatrzymuje się i po ok. 8 min. pojawia się komunikat że "nastąpił
problem z zanymi"
Jeżeli mój opis nie wystarcza załączam obrzek. Prosze o SZYBKIE udzielenie POMOCY!

Może na czas instalacji wyłącz antywirusa? Innych pomysłów w tej chwili nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1) odetnij internet
2) wyłącz antywirusa
3) wyłącz firewall
4) wyłącz inne programy chodzące sobie "w tle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Ja mam problem z grą już na początku. Gdy podczas napadu bandytów na wioske dochodze do plaży walcze tam z tymi bandytami. Pokonuje 2 tury i ten ich dowódca mowi że ma coś w zanadrzu. po jego słowach ekran robi sie czarny, przygrywa muzyczka z gry i nic sie nie dzieje. Próbowałm grać już od nowa i inna postacia i ciagle nic... Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam problem. Otóż jestem w cesarskim mieście w 3rozdziale i w centrum miasta, tzn gdzie się zanajduje obozowisko i plac targowy, nie mogę z nikim rozmawiać. Gdy jestem np na arenie lub w innych miejscach, tego problemu już nie mam. Czy da się to jakoś rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem.
Gra instaluje się normalnie PC spełnia wymagania. Uruchamiam gra pojawiają mi się dwa obrazki i mi wyłancza program. Może ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dostałem właśnie Edycje Kolekcjonerską i mam problem :( niemam latawca :/ szukalem pare razy ale nieznalazlem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dostałem właśnie Edycje Kolekcjonerską i mam problem :( niemam latawca :/ szukalem pare razy ale nieznalazlem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować