• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam mam 2 duze problemy. 1. Nie moge sejvowac gry... 2. Gdy chce wyjsc z miasta wywala mi blad. Jest to dosc dziwne bo gralem juz wczesniej i bylo wszystko ok. Zastanawiam sie czy to moze byc wina Visty bo wczesniej gralem na Xp. Prosze o szybko odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na 99% jest to wina Visty. System ten lubi pomieszać umiejscowienia katalogów gier przeznaczonych na XP (nie mówie tu o głównym folderze gry, ale o małych folderkach które gry sobie tworzą np. w róznych miejscach katalogu użytkownika). Polecam przestudiowanie forum na jade.bioware.com . Sądze, że tam znajdziesz rozwiązanie swojego probelmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja mam problem, w którym to po instalacji gra po prostu nie chce sie odpalić. (Dwa kliknięcia, koło kursora pojawia się klepsydra, która po chwili znika, i na tym koniec) Czy to może być wina, iż staram się odpalić grę na laptopie? Mam normalnego Windowska XP, Procesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2310 @ 1.46GHz (2 CPUs), 1GB RAMU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz zintegrowaną kartę graficzną prawda? Gra wymaga lepszej jednostki graficznej obsługującej shaderki 2.0 (cytując z wymagań na pudełku "ATI Radeon 9550 lub NVIDIA GeForce 6200").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2007 o 17:12, dyziek80 napisał:

> > Czy może to być spowodowane tym że napęd ma przypisaną literę G:?
> Starsze gry rzeczywiście miały z tym kiedyś problemy, chociaż teraz już im to nie powinno
przeszkadzać;
> dla pewności jednak możesz odinstalować grę, zmienić literę napędu DVD na D lub E i znowu

> zainstalować.
> Problem może się też pojawić, jeśli masz na dysku zainstalowany program do emulacji dysku,

> np. Daemon Tools, VirtualClone itp. - wtedy trzeba go odinstalować.
> Innym powodem może być też problem z programem zabezpieczającym płytę; nie pamiętam jaki
jest
> w JE, ale najprawdopodobniej SafeDisc - wtedy trzeba go zaktualizować: http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml

> Czasem pomóc może też usunięcie plików tymczasowych (menu Start, Uruchom, wpisz %temp%
i usuń
> wszystkie foldery).

Po wykonaniu powyższych czynności nadal ten sam bląd


To jakiś problem z zabezpieczeniami płyty.
Próbowałem też tego wszystkiego ale nie zadziałało.
Oficjalna pomoc milczy, to pomogło google - poszukałem cracka i gra działa bez problemu - zaznaczam że mam oryginalną wersję gry w Edycji Kolekcjonerskiej i oczywiście zarejestrowaną na swoim koncie.
Czasami piraci są przydatni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mógłbym prosić o podanie kolejności wypakowywania plików i nazwy folderów do których trzeba je wypakować . Mam problem z Data Error i zamierzam zainstalować gre ręcznie . Z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem polega na znikających postaciach w trakcie gry, czasami widać całe postacie, czasami nie mają głowy, czasami widać samą głowę.
Moja konfiguracja Pentium 4 2,8 GHz, karta Nvidia Geforce FX Go5250 64 Mb.
Czy to wina karty? Dodaję, że początkowo miałem komunikat o starych sterownikach. Po aktualizacji komunikat zniknął.
Dodatkowo mam problem z przypisaniem klawiszy do stylów walki. Przy włączeniu opcji przypisania w przeciągu 10-15 s. komputer się zawiesza. W niektórych lokalizacjach trwa to dłużej i mogę przypisać klawisze. Generalnie jednak jest to niemożliwe bo zanim ustawię klawisz i wybiorę styl komputer się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też mam ten problem co HMRpG_MODED. Podłączyłem drugi napęd do kompa i teraz komp podaje w wątpliwość legalność płyty, a wcześniej wszystko hulało. To po to kupuje oryginały, żeby ściągać cracki ?! No cóż, przynajmniej nie będe musiał wkładać płyty, żeby pograć :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam jeszcze ciekawszy problem:P Gdy próbuję przejść do następnej lokacji... nie udaje mi się to, ale nie wyskakuje mi żaden błąd. Gra wczytuje mi save''a od którego wznowiłem grę:( Czy ktoś może poradzić co z tym zrobić? Gram na Viście Home premium. Spełniam wymagania gry.

O zapomniałem dodatkowo nie mogę jeszcze zmienić rozdzielczości na panoramiczną. Po prostu klikam akdeptuj a gra i tak nie zmienia ustawień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy to jest odpowiedni temat, ale chyba nie zaszkodzi jak tutaj napisze. Otóż zamówiłem grę w Wirtusie, paczka przyszła jednak brakuje mi latawca i tej karty z autografem jednego ze współzałożycieli CDP. Z tego co mi wiadomo latawiec powinien być w osobnym pudełku, ale ja dostałem tylko to jedno z grą. Innego pudełka nie było. Co do karty z autografem to powinna ona się znajdować tam gdzie i gra. Pudełko było zafoliowane i w stanie nienaruszonym a mimo to owej karty w środku nie było. Prosiłbym kogoś (najlepiej z CDP) o jakąś odpowiedz w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy to błąd czy nie ale gdy gram w jade empire to nie moge czytać szczegółów zadań w dzienniku, mam zadanie np. żelazna pięść ale gdy na nie klikam nie pokazują mi się szczegóły. Może ktoś miał tak samo i wie co mam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.03.2008 o 11:05, Fumiko napisał:

A jesteś pewien, że przysłali Ci Edycję Kolekcjonerską?


Z całą pewnością mam Edycje Kolekcjonerską, gdyż w środku są karty, podkładka pod mysz i płyta z muzyką a całość jest zapakowana w to kolekcjonerskie pudełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z Jade Empire, gdy próbuje przejśc przez bramę do Dwóch rzeka pojawia się komunikat że wczytywanie się nie powiodło i wychodzi do menu głównego.Gram na laptopie :

C2D T5270 1,40 Ghz
2 Gb Ramu
GF M8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
mam problem z uruchomieniem gry
po wlaczeniu gry pisze ze musi zebrac potrzebne informacje i podczas tego wyskakuje mi blad
Micrsoft Visual C++ runtime library

proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam problem z grafiką w grze Jade Empire ,po ok 2h grania sypie się grafika ,system zwalnia do momentu totalnego zwisu.Proszę o pomoc .
Mój komputer to:
AMD 64 3000+ ,512 MB ram ,ATI Radeon 9550SE ,Windows XP .

20080517102602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować