• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a ja włączyłem grą, przeszedłęm pierwszą bójkę, ale widok nagle zmienił się na taki mocno przybliżony "z lotu ptaka", nie pokazuje postaci tylko teren i nie obraca kamery. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2009 o 16:37, zbysheck napisał:

a ja włączyłem grą, przeszedłęm pierwszą bójkę, ale widok nagle zmienił się na taki mocno
przybliżony "z lotu ptaka", nie pokazuje postaci tylko teren i nie obraca kamery. Co
robić?



To bardzo częsty błąd. Musisz po prostu wczytać sejwa jeszcze raz. Jeśli nie pomoże to jeszcze wcześniejszego sejwa.

Przydarzy Ci się to pewnie jeszcze nie raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2009 o 18:00, Saddler napisał:

To bardzo częsty błąd. Musisz po prostu wczytać sejwa jeszcze raz. Jeśli nie pomoże to
jeszcze wcześniejszego sejwa.

Przydarzy Ci się to pewnie jeszcze nie raz ;)

Spróbowałem od razu jak napisałem, i faktycznie sie udało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skąd mogę pobrać instalator Stylu Nosorożca? Pliki Jade Empire na gram-ie oraz portalu CD Projektu zawierają jedynie patch dodający krew. Mam kod do instalacji (mam zarejestrowaną edycję kolekcjonerską - postanowiłem ją "odkopać"), ale instalatora nigdzie jakoś znaleźć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kumpel ma problem, gdy uruchamia grę wyskakuje mu błąd z raportem o błędach, czy maił ktoś podobny problem ?

Kompa ma dość nowego więc procek i ram jest ok, a karta graficzna Radeon 8600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyskakuje mi taka oto informacja. Mam Win7 Jade''a Chce zainstalować na laptopie.
Manufacturer: TOSHIBA
Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz (4 CPUs), ~2.1GHz
Memory: 4096MB RAM
Hard Drive: 500 GB
Video Card: ATI Mobility Radeon HD 5165
Monitor:
Sound Card: Głośniki (Realtek High Definition Audio)
Speakers/Headphones:
Keyboard: Główny koncentrator USB
Mouse: Główny koncentrator USB
Mouse Surface:
Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100226-1909)

Edit: spróbuje tak jak w postach starszych jest napisane odpalić jadeempire.exe

20100831023512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem z tą grą - nie jest ona z jakiegoś powodu w stanie zapisać gry. Wiem, że ten problem był już wielokrotnie omawiany, ale w większości dotykał użytkowników Visty. Ja zaś mam Windows''a XP i nie wiem, co mam robić.
Próbowałem już wszystkiego. Niby jest tam opcja uruchamiania jako administrator, ale kompletnie nie pomaga. Czy z tym, czy bez tego, gra po prostu nie chce zapisać stanu gry. Nie mam pojęcia, co może być powodem. Wie ktoś, jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Upewnij się, że jesteś w systemie zalogowany na koncie administratora oraz, że folder gry nie ma ustawionego atrybutu "Tylko do odczytu".
Sprawdź też czy problem z zapisywaniem wystąpi po uruchomieniu komputera w trybie czystego bootowania: http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, jestem zalogowany na koncie administratora.
Folder ma zaznaczone pole "Tylko do odczytu" w ten sposób: http://img689.imageshack.us/img689/4369/beztytuutvu.png - tak jak każdy inny folder. Nijak nie jestem w stanie tego odznaczyć.
Tryb czystego bootowania nie pomaga - problem występuje dalej, tak jak poprzednio.
Dodam jeszcze, że grę mogę włączyć tylko z głównego pliku w folderze gry klikając na niego prawym przyciskiem i wybierając opcję "uruchom jako..." Inaczej gra po kilku chwilach się wyłącza i wyskakuje błąd systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2010 o 09:25, Solostran napisał:

Upewnij się, że jesteś w systemie zalogowany na koncie administratora oraz, że folder
gry nie ma ustawionego atrybutu "Tylko do odczytu".
Sprawdź też czy problem z zapisywaniem wystąpi po uruchomieniu komputera w trybie czystego
bootowania: http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie.

Próbowałem też zainstalować z innej płytki. Nic nie zadziałało, nadal jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2010 o 18:14, kondii26 napisał:

nie moge włączyć gry pisze ze nie mam plytki nie wiem czym to idzie


Najprawdopodobniej piracką wersją gry , czyż nie mylę się?
Oryginalny nośnik mógł sie uszkodzić ale zawsze możesz go wymienić na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2011 o 13:31, ciasioo napisał:

Gra wogóle nie chce mi się zainstalować.
Może to być wina tego iż mam windowsa 7??

Z góry dziękuje.


Wyświetla się jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety mam kłopoty z zainstalowaniem patcha do Jade Empire. Wprawdzie kiedy klikam "zainstaluj", dostaję informację, ze patch został pomyślnie zainstalowany w odpowiednim folderze, ale jak krwi nie było tak nie ma. Zrestartowałam nawet komputer i nic to nie dało.

Potem spróbowałam sposobem zaproponowanym przez jednego z użytkowników, żeby zmienić cyfry w dwóch plikach tlk, ale niestety nie jestem w stanie otworzyć ich w żadnym programie tekstowym jakie posiadam, ani w pdf ani w wordzie, ms ani w notatniku.

Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem, a nie mam więcej pomysłów. Będę wdzięczna za pomoc.

Chciałam jeszcze dodać, że posiadam system Windows Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam problem z grą Jade Empire: Edycja Specjalna. Otóż zacina mi się nie ciągle najczęściej gdy bije zacinki są małe ale bardzo denerwujące. Mój sprzęt

Intel(R) Celeron (R) 2.66 GHz
2.68 GHz 1 GB RAM
Rozszeżenie adresu fizycznego
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8500 GT 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem na samym początku gry. Gdy próbuję opuścić szkołę by udać się do miasta po broń wywala mnie do menu gry i wyskakuje błąd zapisu czy coś w tym stylu. Dzieje się tak przy przejściu przez bramę, czyli w momencie gdy powinien być loading. Jak mogę naprawić ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli uruchamiasz grę na Windows Vista lub Windows 7, sprawdź czy pomoże wymuszenie uprawnień administratora przy uruchomieniu gry. Żeby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy na skrócie do "Jade Empire" i wybierz z menu opcję "Uruchom jako administrator".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2011 o 14:27, Solostran napisał:

Jeśli uruchamiasz grę na Windows Vista lub Windows 7, sprawdź czy pomoże wymuszenie uprawnień
administratora przy uruchomieniu gry. Żeby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy
na skrócie do "Jade Empire" i wybierz z menu opcję "Uruchom jako administrator".

O! Właśnie weszłam do tematu by napisać, że mam ten sam problem. Tak samo jak chciałam wcześniej zapisać grę (przed wyjściem o którym kolega wcześniej pisał), to nic się nie działo. Niby było "zapisywanie gry", ale potem wchodziłam w te save''y a tam pustka. No nic, spróbuję odpalić tak jak piszesz, najwyżej jak dalej nie zadziała to tu wrócę.
Dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować