• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dostałem właśnie Edycje Kolekcjonerską i mam problem :( niemam latawca :/ szukalem pare razy ale nieznalazlem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.05.2007 o 23:17, lol24 napisał:

Elo. Znowy poruszam ten problem ale nie mogę znaleść odpowiedzi wsród innych postów... co zrobić
kiedy wypakowywanie plików zatrzymuje się i po ok. 8 min. pojawia się komunikat że "nastąpił
problem z zanymi"
Jeżeli mój opis nie wystarcza załączam obrzek. Prosze o SZYBKIE udzielenie POMOCY!


cytujac moj post z 04.04.2007 (widac niezbyt dobrze szukales)

UWAGA DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ PROBLEMY Z KOPIOWANIEM DANYCH (DATA ERROR)

Poszperałem trochę w sieci, głównie na oficjalnym forum Jade Empire, ale także poprzez jedynego-boga: google i znalazłem trochę wskazówek dotyczących tego problemu:

1) Uruchomić instalator przez setup.exe, a nie przez autorun.exe.
2) Zmienić napęd, z którego instalujemy. Instalator Jade Empire może się wysypać podczas instalowania z NAGRYWAREK DVD (obojętnie czy single czy dual layer), dlatego warto zainstalować grę z czystego DVD ROMu.
3) Jeżeli komputer zaopatrzony jest w 2 kości RAM (np. 2x1024 MB) - można wyciągnąć jedną kość i wtedy spróbować. Gra ma tendencje do strzelania fochów podczas instalacji na dwu-kościowym układzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam taki problem:
- wszystko niby dziala tylko podczas gry nagle zwiecha i grafa mi sie wylacza :/
Moja konfiguracja to:
AMD XP 1,8
1 GB ramu
ATI 9700 PRO 256 ddr

I niestety zdarza sie to na samym poczatku gru w trakcie pierwszej walki :/
Probowalem juz wszystkiego tzn:
- zmiana rozdzielczosci
- minimum detale itp
No i niestety nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie

Na początek, mój komputer:
- Intel Celeron D 2.4 GHz
- Radeon 9600 Pro (z najnowszymi sterownikami) – 128 MB RAM
- 768 MB RAM

Niestety gra (Jade Empire: Edycja Specjalna) działa na moim sprzęcie bardzo słabo, zwłaszcza podczas toczenia walk. Próbowałem różnych konfiguracji graficznych, i nawet na najniższej występują spore kłopoty. Po prostu normalna rozgrywka staję się wręcz niemożliwa! Nie wiem, jak rozwiązać ten problem (instalowałem patcha w wersji 1.00a). Liczę na pomoc z Waszej strony (CD Projektu i wszystkich innych forumowiczów).

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Silas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam za wywołane zamieszanie, ale problem z działaniem (patrz: poprzedni post) Jade Empire: Edycja Specjalna był wywołany przez system operacyjny. Po jego naprawie, gra działa tak jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po zainstalowaniu pojawia się komunikat: "Please insert correct DVD-ROM, select OK and restart application", w trakcie instalacji nie było żadnych błędów. Posiadam nagrywarkę DVD firmy LG GSA-4167B w systemie widnieje jako napęd G:.
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2007 o 19:44, dyziek80 napisał:

Po zainstalowaniu pojawia się komunikat: "Please insert correct DVD-ROM, select OK and restart
application"

Nie wiem, czy u ciebie pomoże, ale mi też przy kilku grach pojawiał się już taki komunikat i wystarczyło tylko uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 2000 (prawym przyciskiem myszy na skrót, wybrać Właściwości, przełączyć się na zakładkę Zgodność i zaznaczyć okienko "Uruchom ten program w trybie zgodności z" i wybrać Win2000 z listy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.06.2007 o 23:35, Raylin napisał:

> Po zainstalowaniu pojawia się komunikat: "Please insert correct DVD-ROM, select OK and
restart
> application"
Nie wiem, czy u ciebie pomoże, ale mi też przy kilku grach pojawiał się już taki komunikat
i wystarczyło tylko uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 2000 (prawym przyciskiem myszy
na skrót, wybrać Właściwości, przełączyć się na zakładkę Zgodność i zaznaczyć okienko "Uruchom
ten program w trybie zgodności z" i wybrać Win2000 z listy).


Po ustawieniu trybu zgodności nadal pojawia się ten komunikat :(, aktualizacja sterowników również nie przynosi efektu. Pierwszy raz spotykam się z tym błędem inne gry działają mi poprawnie.
Czy może to być spowodowane tym że napęd ma przypisaną literę G:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2007 o 11:01, dyziek80 napisał:

Czy może to być spowodowane tym że napęd ma przypisaną literę G:?

Starsze gry rzeczywiście miały z tym kiedyś problemy, chociaż teraz już im to nie powinno przeszkadzać; dla pewności jednak możesz odinstalować grę, zmienić literę napędu DVD na D lub E i znowu ją zainstalować.
Problem może się też pojawić, jeśli masz na dysku zainstalowany program do emulacji dysku, np. Daemon Tools, VirtualClone itp. - wtedy trzeba go odinstalować.
Innym powodem może być też problem z programem zabezpieczającym płytę; nie pamiętam jaki jest w JE, ale najprawdopodobniej SafeDisc - wtedy trzeba go zaktualizować: http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml
Czasem pomóc może też usunięcie plików tymczasowych (menu Start, Uruchom, wpisz %temp% i usuń wszystkie foldery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2007 o 11:41, Raylin napisał:

> Czy może to być spowodowane tym że napęd ma przypisaną literę G:?
Starsze gry rzeczywiście miały z tym kiedyś problemy, chociaż teraz już im to nie powinno przeszkadzać;
dla pewności jednak możesz odinstalować grę, zmienić literę napędu DVD na D lub E i znowu ją
zainstalować.
Problem może się też pojawić, jeśli masz na dysku zainstalowany program do emulacji dysku,
np. Daemon Tools, VirtualClone itp. - wtedy trzeba go odinstalować.
Innym powodem może być też problem z programem zabezpieczającym płytę; nie pamiętam jaki jest
w JE, ale najprawdopodobniej SafeDisc - wtedy trzeba go zaktualizować: http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml
Czasem pomóc może też usunięcie plików tymczasowych (menu Start, Uruchom, wpisz %temp% i usuń
wszystkie foldery).


Po wykonaniu powyższych czynności nadal ten sam bląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam 2 bardzo uciążliwe problemy, prosze o pomoc.
1. Gdy na poczatku gry chce wejsc do miasta, podczas wczytywania wywala mnie do menu glownego i pojawia sie napis w stylu "blad we wczytywaniu gry". Problem jednak nie pojawia sie, gdy bezposrednio przed uruchomieniem gry zrobie jej reinstalke. Jednak jest upierdliwą kwestia instalowac to caly czas od nowa.
2. Nie dzialaja mi dialogi. Znaczy widze polskie napisy, widze jak postacie ruszają gebami, ale ich nie slysze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pod koniec epizodu 3 nie moge otowrzyc dzwi do komnat wetnetrzych mino ze wypelnilem wszystkie zadania i zobaczylem filmik.wyglada na jakis bug.mino ze przeprowadzilem rozmowe z gosciem co ma czerwona gembe i mialem juz dla niego przedmiot ktory chcial(okruchy duszy) to i tak drzwi sie nie otwieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem ponieważ napisy w grze są strasznie kiepskiej jakoś i kolory jakieś takie mdłe (w innych gra nie mam takiego problemu). C2D 6420, 2GB RAM DDR2, GeF8800GTS 320, Windows XP Pro, wszystkie sterowniki są najnowsze. Z góry dzięki za pomoc.

20070927121538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
mam problem z gra Jade Empire instaluje sie bez problemu lecz przy pierwszym uruchomieniu gry wystepuje problem z aplikacja Jade Empire Configuration utility i zostaje ona zamknieta.
Moj komputer ma konfiguracje
Athlon 3000 +
1 GB RAM
karta graficzna Radeon X1950 pro
sterowniki Omega 3.8.330
karta muzyczna SB Live
system windows xp z dodatkiem service pack 2
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować