• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Harmoniczną kombinację możesz wykonac wuwczas gdy wokół znacznika twojego aktualnego celu pojawi się wskażnik,musisz zmieścic się w czasie,zanim ten wskażnik zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, ale dalej nie bardzo wiem jak ja wlasnie zaczac, tzn. co trzeba zrobic zeby te koleczko z czasem sie pojawilo, bo ja probowalem roznych kombinacji i nic sie nie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2007 o 22:21, jeme napisał:

mam problem w warsztacie piratów.

jest taki moment w którym powinno pojawić się pięciu piratów i ogr do rozwałki.
problem polega na tym że ogr i trzech łebków łaskawie dają się zaszlachtować, a pozostałą dwójka
piratów zostaje nie wiedzieć czemu za drzwiami pomieszczenia i nie da się ich ruszyć.
Po skopaniu tyłków tym którzy są w zasięgu sekwencja walki się kończy, tamci za drzwiami jak
stali tak stoją, a skrypty też oczywiście stoją. i d00pa.

jakieś sugestie?


To jeden z kilku bugów jaki jest w grze. Ten udało mi się rozwiązać ale trafiłem na taki, który uniemożliwia mi zakończenie gry... Ale może odpowiem najpierw jak rozwiązałem ten problem.
Oczywiście żadne przywracanie save''ów czy zmiana lokacji przed walką nie działała.
Zrobiłem tak:
Jak wchodzisz do warsztatu to najpierw atakuje cię pierwsza grupa. I tak musisz rozegrać walkę z tą grupą żeby zabić ostatniego przeciwnika przy przeciwległych (jeszcze zamkniętych) drzwiach. Następnie (nie wiem czy ten krok jest tu wogóle potrzebny) opuściłem latawiec, który zrobił dziurę w ścianie. I dopiero wtedy oddalając się kawałek od zamkniętych drzwi aktywowałem walkę z następną bandą. Wówczas wszyscy weszli do środka i nie było już tych blokujących przejści gości.
Mam nadzieję, że to pomoże... Mi pomogło ale strasznie dużo krwi sobie na psułem w tej lokacji.
Niestety teraz utknąłem w siedzibie czarnego lotosu i nic nie pomaga (ewidentny bug). Może Patch pomoże więc czekam...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A byłby ktoś tak łaskawy i krok po kroku tak przejrzyscie w kilku słowach powiedziec jak sie robi te kombinacje bo mi to spokoju nie daje :). Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie umie w ustawieniach gry włączyć wygładzania krawędzi :(

Mój komputer:

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
766 MB RAM
Radeon X1600 Series 256 MB
C-Media Wave Device 5.12.1.51
DirectX 9.0c (Aug2006)

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.03.2007 o 12:11, ja33no napisał:

Nie umie w ustawieniach gry włączyć wygładzania krawędzi :(

Mój komputer:

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
766 MB RAM
Radeon X1600 Series 256 MB
C-Media Wave Device 5.12.1.51
DirectX 9.0c (Aug2006)

Z góry dziękuję za pomoc

Wygładzanie krawędzi nie działa na radeonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.03.2007 o 13:08, Drirr napisał:

u mnie dziala... wystarczy sie troszke pobawic w pliku JadeEmpire.ini ;]

Tak, ale na części kart ATI włączenie FSAA (po modyfikacji pliku ini) powoduje tylko problemy z obrazem (np. u mnie na Mobility X1600 pojawia się "kratownica" na ekranie).
Trzeba czekać na łatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam bardzo typowy problem. Otóż gra chodzi wolno, nawet bardzo.. Ale tylko podczas walki. No i dziwi mnie to, bo wymagania minimalne mam spełnione nawet z nawiążką, mam procesor coś tam ponad 2GHz, 1 GB ramu i radeona x1600PRO.. Tak w trakcie gry, poza walką wszystko jest ok, mogę grać w dużej rozdzielczości, nawet na maksymalnych detalach. Ale jak przyjdzie do walki... Włączam rozdzielczość 640 na 480, wyłączam wszystkie bajery a płynności nie ma :(. Dziwi mnie to, że w sumie w walce jakichś niesamowitych wodotrysków wcale nie ma, wygląda to po prostu na jakiś błąd. No i chyba skoro podawane są minimalne wymagania, to jeśli się je spełni to powinno się jednak dać grać choćby na najniższych detalach.. Czy mogę liczyć, że wyjdzie jakiś patch, który coś by w tej materii poprawił? Może jest jakiś inny sposób na zwiększenie płynności? Z góry dzięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2007 o 13:34, Mistic napisał:

Eh, może jakieś szczegóły? Kiedy gre wysłano, podaj date przewidywanej dostawy jaka pisze w
statusie zamówienia. Poza tym paczki na ogół poczta dostarcza po południu, rano jeżdzą listy.

zamowilem w niedziele bodajze 11-ego, data przewidywanej dostawy to 14-15 marca a dzis jest 20 marca. gra mi byla potrzebna na 18 na prezent a tu dupa. teraz czekam do poniedzialku by minely 2 tygodnie i niech sobie cdp szuka paczki. jakbym zamowil w wirtusie mialbym pewnie terminowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temat odpinamy ze względu iż większość problemów zgłaszanych z grą nie dotyczy problemów technicznych a merytorycznych w grze.

Odnośnie poprawki zdejmującej cenzurę, z naszej strony poszły do BioWare wszystkie wymagane pliki do stworzenia wspomnianej poprawki. W chwili obecnej BioWare prowadzi prace nad odblokowaniem ocenzurowanych elementów gry dla polskiego mastera. jak tylko otrzymamy działającą poprawkę zostanie ona umieszczona na stronie gram.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.03.2007 o 14:00, waski134 napisał:

Mam następujący problem: podczas instalacji przy wypakowywaniu pliku data1 instalacja się przerywa
pisząc "Instalacja Jade Empire zakończyła się niepowodzeniem. Wystąpił problem z danymi." Wiem
że już był taki problem w tym temacie, ale mnie on nie pomógł. Nie jest to wina płyty gdyż
kopiuje się na dysk i występuje ten sam problem. Uruchomiłem windowsa w trybie diagnostycznym
i przez jakieś 1,5 godziny próbowałem zainstalować grę około 200 razy dosłownie. Ma ktoś może
jakąś inną sugestie czemu tak się dzieje?



W moim przypadku przy tym błędzie pomogło zsynchronizowanie pamięci RAM z częstotliwością procesora.
Jeśli procek pracuje na 200 MHz to pamięci trzeba ustawić w BIOS-ie na 400 MHz.
Informacja zdobyta w Pomocy Technicznej CD Projektu. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.03.2007 o 17:57, al Naazir napisał:

W moim przypadku przy tym błędzie pomogło zsynchronizowanie pamięci RAM z częstotliwością
procesora.
Jeśli procek pracuje na 200 MHz to pamięci trzeba ustawić w BIOS-ie na 400 MHz.
Informacja zdobyta w Pomocy Technicznej CD Projektu. Dzięki


Wielkie dzięki pomogło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2007 o 00:32, otc napisał:

Czym się różni edycja specjalna od niespecjalnej?


Edycja Specjalna to edycja na komputer a zwykła na xbox''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, ja z kolei mam taki problem, ze wszystko sie ladnie instaluje, ale podczas wlaczenia gry wyskakuja tylko 2 obrazki i gre wywala do windy... wie ktos jaki moze byc problem tego?
mam:
GeForce 7600gt
Pentium 4 2,4
1,5 gb ramu
najnowsze (chyba) sterowniki do karty graficznej i directx 9c

mial ktos moze podobny problem?:( moze musze jeszcze jakies sterowniki zainstalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki komputer: procesor 1.8, 512 RAM, 128 grafika RAM
Czy Jade Empire pójdzie mi?
Czytałem w pomocy technicznej ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm. Grafika ram? A cóż to?
A co do sprzętu to lepiej podaj dokladnie model karty graf i procek. Bo sama pamiec karty to malo. Np. taki Geforce FX 5200 ma 128 ram-u, a nawet w połowie nie zapwenia wydajności jak powinien przy tej ilości. Ale ogólnie Jade Empire to gierka bardzo lekka dla kompa i śmiga na wiekszosci staruszków na wiekszyc detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować