• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hmmm. Grafika ram? A cóż to?
A co do sprzętu to lepiej podaj dokladnie model karty graf i procek. Bo sama pamiec karty to malo. Np. taki Geforce FX 5200 ma 128 ram-u, a nawet w połowie nie zapwenia wydajności jak powinien przy tej ilości. Ale ogólnie Jade Empire to gierka bardzo lekka dla kompa i śmiga na wiekszosci staruszków na wiekszyc detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm. Grafika ram? A cóż to?
A co do sprzętu to lepiej podaj dokladnie model karty graf i procek. Bo sama pamiec karty to malo. Np. taki Geforce FX 5200 ma 128 ram-u, a nawet w połowie nie zapwenia wydajności jak powinien przy tej ilości. Ale ogólnie Jade Empire to gierka bardzo lekka dla kompa i śmiga na wiekszosci staruszków na wiekszyc detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.03.2007 o 19:55, KloniskO napisał:

Hmmm. Grafika ram? A cóż to?
A co do sprzętu to lepiej podaj dokladnie model karty graf i procek. Bo sama pamiec karty to
malo. Np. taki Geforce FX 5200 ma 128 ram-u, a nawet w połowie nie zapwenia wydajności jak
powinien przy tej ilości. Ale ogólnie Jade Empire to gierka bardzo lekka dla kompa i śmiga
na wiekszosci staruszków na wiekszyc detalach.


Właśnie taki mam!
Czyli będzie mi śmigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chcialbym sie dowiedziec jakie sterowniki sa najlepsze dla tej gry gdy mamy geforce 6600. bo najnowsze wciaz maja zabugowana szmate na tylku mnicha zenga, gubia efekty swietlne a np. w lesie nawiedzonym wyrzucaja pierwsze bledy graficzne w postaci kresek wypadajacych na dziko z tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro to topic do pomocy technicznej:

Gra wywala mi podczas wlaczania programu konfiguracyjnego.

Co prawda wczesniej w topicu byl o tym post, ale ten sposob mi nie pomogl.
Kolejna osoba z tym samym problemem zostala jednak olana. Mam nadzieje, ze i ja tak nie zostane potraktowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z Jade Empire..Otóż kiedy na samym początku gry jesteśmy atakowani przez zabójców (tam, gdzie należy się udać bohaterem po pierwszego towarzysza - Gwiazdę Zaranną): udaję się po GZ, rozmawiam z nią chwilę i w momencie gdy chcę z nią przejść przez bramę do dalszej lokacji, gra wyrzuca mnie do głównego menu i pojawia się komunikat "problem z odczytem gry". Spróbowałem podejść do tego po raz drugi, zrobiłem nawet save[F5] ale żeby było śmieszniej nawet po save''owaniu wyrzuca mnie do menu i (!!) nie mam żadnego zapisanego stanu gry...Co może być tego przyczyną.
Zaznaczam iż posiadam edycję kolekcjonerską (wszystko orginalne!!) Nie wiem co jest grane...Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2007 o 09:50, Indrid Cold napisał:

chcialbym sie dowiedziec jakie sterowniki sa najlepsze dla tej gry gdy mamy geforce 6600. bo
najnowsze wciaz maja zabugowana szmate na tylku mnicha zenga, gubia efekty swietlne a np. w
lesie nawiedzonym wyrzucaja pierwsze bledy graficzne w postaci kresek wypadajacych na dziko
z tekstur.


ja włączyłem gre na sterach 66.76(bodajże taki jest poprawny numer) i jak narazie nie mam żadnych problemów z wyświetlana grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na 81.98 pokazuje ci juz ze masz stare stery i na poczatku wszytko super chodzi, problmey zaczynja sie przy wraku statku piratow na ktorym znika ogien a pod koniec pierwszej planszy bedziesz mial eksplozje bledow graficznych podczas pozaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie. Mam problem z Jade Empire. Gra zainstalowała się bez problemu, ale gdy włanczam grę to pojawiają się 2 obrazki i wyłancza sie gra. Wie ktośjak temu zaradzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem z płynnością gry mam Athlon 2.41 Ghz 1.5 GB Ramu i Ati Radeon 9550 128 Ram.
Mam taki problem: gram sobie normalnie na ustawieniach 1024 x 786 odświeżanie 60 Hz wszystkie efekty włączone
i od pewnego czasu zacina mi się. Ale problem w tym że wystarczy zmienić np. odświeżanie na 70 zaakceptować i z powrotem na 60 aby znów chodziła płynnie. Czy to normalne i czy można jakoś temu zaradzić aby zawsze chodziła płynnie tak jak powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem co prawda był już przedstawiony i podobno rozwiązany ale nie napisano jak go rozwiązać.

Na samym początku gry gdy na wioskę atakują zabójcy pojawia się mój problem tzn. podczas walki z 4 zabojcami na plaży koło statku pojawiają się kolejni 4 zabójcy i to jest OK ale po pokonaniu tej kolejnej 4 jakiś gościu na statku coś tam do mnie mówi i w tedy mój ekran staje się czarny. Z tego co się dowiedziałem w tym momencie powinna być sekwencja filmowa ale u mnie jej nie ma. Problem dodatkowo się komplikuje bo gra mi sę nie zawiesz bo słysze w tle jak gra dźwięk (szum fal) z czego wnioskuje, że sewkwencja filmowa wogóle nie została odpalona.
No ale to chyba nie powód żeby mi gaśić ekran i uniemożliwiać dalszą grę.

P.S. Ciągłe wczytywanie gry nic mi nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponieważ znudziło mi się czekanie na patch odblokowujący cenzurę, odblokowałem ją sobie sam.
Oto przepis:

1. Najpierw backup plików dialog.tlk i dialogf.tlk
2. W każdym z tych plików wystarczy podmienić 9ty bajt 05 na 00 jakimkolwiek edytorem binarnym. Jade będzie myślało, że mamy wersję angielską, choć oczywiście napisy będą po polsku (prócz programu ładującego grę z Windowsa). Po prostu ktoś w BioWare zablokował krew dla wersji językowych różnych od angielskiej.
3. Po starcie gry w Opcje -> Dodatkowe powinno się pokazać Pokazuj krew

Do moderatorów: Proszę nie blokować tego posta. Opis formatu pliku TLK jest udostępniany przez BioWare więc nie jest to reverse-engineering.
http://nwn.bioware.com/developers/Bioware_Aurora_TalkTable_Format.pdf

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Onomatopej dzieki za ta przydatna wiadomosc o cenzurce.

A co do mojego problemu to zostal on rozwiazany ale z pewnymi stratami. Wystarcz w konfiguracji Jade Empire zachaczyć opcje disable all movies to spowoduje, że będie mozna grać dalej ale nie obejrzy się żadnego filmu :(. Jezeli ktos ma lepszy pomysł rozwiązania tego problemu to jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam następujące problemy
1. Znika głos. At tak jak chce. Załadowanie sejwa załatwia sprawę.
2. Po przejściu na nową lokację kamera potrafi ustawiś się w zgoła nieoczekiwanych miejscach uniemożliwiając grę.
3. Najgorsze: Po przerywnikach filmowych przeciwnicy nie są oznaczani jako wrogowie co uniemożliwia ukończenie gry. Tak mam np. z Gao Większym ( z drugą postacią nie było problemu), podobnie na arenie- przeciwnicy nie walczą.
4. Najdalej jak zaszedłem: w twierdzy Zakonu, podczas sceny filmowej(przed jadeitowym golemem) koleś ma wyjść z sali i umożliwić mi wejście. Tak się nie dzieje i drzwi pozostają zamknięte. Grać się dalej nie da!

CDP jak mogliście wypuścić taką zabugowaną grę! Czy Wy to wogóle testowaliście na PC? Czyje się po prostu orżnięty. Macie krechę jak stąd do Paryża, a zdobytą dzięki Baldurom reputację diabli biorą. Weźcie się za pathe, bo jak ich do wielkanocy nie będzie to sam przyjadę i komuś tą ślicznie wydaną grę do gardła wsadzę!
Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z uruchomieniem gry. Instaluje sie bez problemów i gdy uruchamiam grę pojawia się program konfiguracyjny i jest w nim napisane, że mam złą wersję DirectX, a na pewno mam najnowszą. I gdy uruchamiam pojawią się error. Czy grę można uruchomić na Windows 2000 sp4, bo taki właśnie posiadam.

20070401115147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2007 o 18:39, Mistic napisał:

Wczytaj gre ponownie albo przejdź do innego obszaru mi pomaga, poza tym jak w takim stanie
wejdziesz do trybu walki to kamera na czas pojedynku ustawia sie prawidłowo.



To rozwiazanie nie działa. Mam podobny problem. Dopóki opisany przypadek zdarza mi się podczas normalnej wędrówki, to powiedzmy "pół biedy". Występuje on jednak również od czasu do czasu w trakcie walki. Ciężko wówczas cokolwiek zrobić widząc tylko podłogę. Czy jest może na to jakiś patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem z Jade Empire - otóż czcionka w grze jest bardzo kanciasta i różni się od tej, która jest na screenach w poradniku? Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, to path z krwią już mamy (jupiii!!!!! :) )
Ale co z resztą?
Akashi może zapodasz jakieś informacje?
Czy trwają jakieś prace nad rozwiązaniem spraw z ustawieniami kamery i nieaktywnymi przeciwnikami? Jeżali tak to kiedy będziemy mogli spodziewać się patha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem jak na razie żadne poprawki nie są zaplanowane przez BioWare, tak więc ciężko tu cokolwiek powiedzieć, poza tym te kwestie o których wspominacie odnośnie kamery itp. występowały także w wersji Xbox''owej tak więc nie daje głowy czy faktycznie pokaże się jakaś aktualizacja, sądzę iż szybciej może pojawić się poprawiająca działanie gry na radeonach. Aczkolwiek to są moje osobiste przemyślenia i mogę być w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować