Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Migem - Lud Cię potrzebuje! (Temat dla wszystkich chcących zapytać się o coś biednego kierownika działu gier PC)

850 postów w tym temacie

Pewnie Baldur''s Gate i Icewind Dale będa z tymi samymi dodatkami co Sagi, które były kiedyś wydane przez CD Projekt podobnie jak to było z Sagą Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 15:28, Carl92 napisał:

Tylko zastanawiam się w jakiej edycji będzie czy Platyna, XKN lub nowa seria zamiast FC?
Ojj gra chyba musi być na 3x DVD xD

Saga Baldura zmieści się na 2xDVD, chyba że dorzucą sporo dodatków i modów (TGC, NTotSC, TDD, TS, SoS, BP, BGT, etc), to wtedy 3xDVD. Saga IwD powinna zmieścić się na 1xDVD.
I raczej każda saga wyląduje oddzielnie w XKN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 21:19, Taschon napisał:

Też bym poprosił o skan.

Natomiast CDP poprosiłbym o niewydawanie EK Infinity, póki nie zdobędą praw do P:T. Dopiero
jak to zrobią, będą mogli z czystym sumieniem wydać coś, co nazwą Sagą Infinity.

Niezgodze się. Ja np. Plenscape ubustwiam, a Baldurów, czy Icewindów nie trawie. Uważam, że EK Baldurów i Tormenta powinno być oddzielne, a nie razem. Baldury i Icewindy są niijakie, tak jak Oblivion ;)
Marze o tym by zoała wydana EK Tormenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 15:28, Carl92 napisał:

Tylko zastanawiam się w jakiej edycji będzie czy Platyna, XKN lub nowa seria zamiast FC?


Na tym złotym/żółtym obszarze gdzie pisze: "Już 26 lipca..." widnieje chyba logo XKN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 19:40, Markus89 napisał:

Na tym złotym/żółtym obszarze gdzie pisze: "Już 26 lipca..." widnieje chyba logo XKN.


Nie tylko napis "Extra Klasyka" ale "Ekstra Klasyka: Gold" Czyżby jakaś nowa seria, w której będą prawdziwe klasyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 20:58, rick90 napisał:

Nie tylko napis "Extra Klasyka" ale "Ekstra Klasyka: Gold" Czyżby jakaś nowa seria,
w której będą prawdziwe klasyki?


Tego akurat na zamieszczonej wyżej fotce nie widać, zakładam więc, że masz reklamę w formie drukowanej przed oczami.
Gdyby tak było, to rzeczywiście chyba będziemy mieli do czynienia z rozdzieleniem serii eXtra Klasyka i wydawaniem tam naprawdę klasyków jakimi na pewno są BG oraz IWD, ale byłoby tam na pewno także miejsce dla sagi Heroes I-IV, Sagi Gothic I+II+NK, Falloutów 1+2+Tactics i zapewne paru jeszcze innych głośnych tytułów. Inne rozwiązanie, to po prostu zakończenie wydawania eXtra Klasyki Next, tak jak to miało miejsce ze dwa lata temu w przypadku Nowej eXtra Klasyki i chyba cztery lata temu z normalną "po prostu" eXtra Klasyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:05, Klimos napisał:

Tego akurat na zamieszczonej wyżej fotce nie widać, zakładam więc, że masz reklamę w formie
drukowanej przed oczami.


Owszem, mam przed oczami i specjalnie to zeskanowałem. Jakość jest jaka jest, ale da sie z tego odczytać napis.

20070704211152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 19:38, Be-Yacz napisał:

Niezgodze się. Ja np. Plenscape ubustwiam, a Baldurów, czy Icewindów nie trawie. Uważam, że
EK Baldurów i Tormenta powinno być oddzielne, a nie razem.

Zrozum, że same Baldury wylądują najprawdopodobniej w extra klasyce. EK, o której mowa, jest Sagą Infinity, czyli sagą wszystkich gier opartych na InfinityEnigine. Nie ma sensu wydawać czwartej "kolekcjonerki" Baldurów.

Dnia 04.07.2007 o 19:38, Be-Yacz napisał:

Baldury i Icewindy są niijakie

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale za coś takiego to bym powiesił. Nie powiem, za co.

Dnia 04.07.2007 o 19:38, Be-Yacz napisał:

Marze o tym by zoała wydana EK Tormenta.

Jak już pisałem - poszczególne tytuły zapewne wylądują oddzielnie w extra klasyce, a EK można utworzyć w wszystkich produkcji na IE. A prawdziwymi EK tych gier to są edycje premierowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:12, rick90 napisał:

Owszem, mam przed oczami i specjalnie to zeskanowałem. Jakość jest jaka jest, ale da sie z
tego odczytać napis.


Muszę przyznać, że ta informacja zasiała we mnie ziarno ciekawości co dalej stanie się z serią eXtra Klasyka :P
Szkoda, że jak zagadka się rozwiąże, nie będzie mnie już w kraju i nie będę mógł iść sobie tak po prostu do MM czy EMPiKu i kupić nowe tytuły. Zmuszony będę znaleźć jakiś sklep oferujący wysyłkę zagranicę, bo niestety w gram.pl też nie ma takiej opcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:17, Klimos napisał:

Szkoda, że jak zagadka się rozwiąże, nie będzie mnie już w kraju i nie będę mógł iść sobie
tak po prostu do MM czy EMPiKu i kupić nowe tytuły. Zmuszony będę znaleźć jakiś sklep oferujący
wysyłkę zagranicę, bo niestety w gram.pl też nie ma takiej opcji :(

Zawsze pozostają uczynni znajomi :)

A ja myślę, że Ekstra Klasyka Gold, to seria, która zastąpi odchodzącą Fajną Cenę. Jej ukazanie sie nie musi oznaczać wycofania XKN. Po prostu do XKG trafiać będą tytuły naprawdę uznane za klasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:20, windows00 napisał:

Zawsze pozostają uczynni znajomi :)

Zawsze mogę zamówić przez gram.pl i powiedzieć komuś z rodziny, żeby mi przeforwardował paczkę, ale w tym wypadku za wysyłkę będzie się płacić dwukrotnie. Bezpośrednio ze sklepu byłoby taniej :P

Dnia 04.07.2007 o 21:20, windows00 napisał:

A ja myślę, że Ekstra Klasyka Gold, to seria, która zastąpi odchodzącą Fajną Cenę.

Fajna Cena nie była serią, w której znajdowały się klasyki, więc raczej nie ma tu mowy o jakimkolwiek zastępowaniu. Może się mylę, ale moja opinia o niej była taka, że trafiały tam tytuły raczej słabo sprzedające się a ich wrzucenie do serii i obniżenie ceny były po prostu chwytem marketingowym. Dobra, fani poszczególnych gier wydanych w FC możecie teraz na mnie wrzucać.

Dnia 04.07.2007 o 21:20, windows00 napisał:

Jej ukazanie sie nie musi oznaczać wycofania XKN.
Po prostu do XKG trafiać będą tytuły naprawdę uznane za klasyki.

Sytuacja będzie zapewne wyglądała jak mówisz: jedna seria odchodzi i pojawi się inna. Gry ze sprzedażą na przyzwoitym poziomie będą trafiały po jakimś roku do Platyny a po dajmy na to kolejnych dwóch do XKN. Na miejsce w XKG tytuł będzie musiał sobie naprawdę zasłużyć. Tytuły ze słabszą sprzedażą zalegające w magazynach będą po prostu sprzedawane po obniżonej cenie nie trafiając do żadnej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:29, Klimos napisał:

Zawsze mogę zamówić przez gram.pl i powiedzieć komuś z rodziny, żeby mi przeforwardował paczkę,
ale w tym wypadku za wysyłkę będzie się płacić dwukrotnie. Bezpośrednio ze sklepu byłoby taniej
:P

Ale kupno w sklepie i nadanie paczki = 1 opłata za przesyłkę ;]

Dnia 04.07.2007 o 21:29, Klimos napisał:

Fajna Cena nie była serią, w której znajdowały się klasyki, więc raczej nie ma tu mowy o jakimkolwiek
zastępowaniu.

Może źle się wyraziłem :) chodziło mi o zajęcie miejsca w tym (lub konkurencyjnym dla RC) segmencie rynku. Nie miałem na myśli oceniania zawartości obu serii :)

Dnia 04.07.2007 o 21:29, Klimos napisał:

Może się mylę, ale moja opinia o niej była taka, że trafiały tam tytuły raczej
słabo sprzedające się a ich wrzucenie do serii i obniżenie ceny były po prostu chwytem marketingowym.
Dobra, fani poszczególnych gier wydanych w FC możecie teraz na mnie wrzucać.

Masz rację, nie była to świetna seria. Jednak trafiać tam mogły tytuły nietuzinkowe, nowatorskie, nie całkiem rokujące wielkie zyski (m.in. Fahrenheit, Dragonshard). Oczywiście nie biorę tutaj do argumentacji ostatniego rzutu, bo to chwyt marketingowy mający zostawić fobre wrażenie po FC.

Dnia 04.07.2007 o 21:29, Klimos napisał:

Sytuacja będzie zapewne wyglądała jak mówisz: jedna seria odchodzi i pojawi się inna. Gry ze
sprzedażą na przyzwoitym poziomie będą trafiały po jakimś roku do Platyny a po dajmy na to
kolejnych dwóch do XKN. Na miejsce w XKG tytuł będzie musiał sobie naprawdę zasłużyć. Tytuły
ze słabszą sprzedażą zalegające w magazynach będą po prostu sprzedawane po obniżonej cenie
nie trafiając do żadnej serii.

O, bardzo dobra wizja. Taka polityka wydawcza byłaby IMO najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 21:29, Klimos napisał:

Na miejsce w XKG tytuł będzie musiał sobie naprawdę zasłużyć. Tytuły
ze słabszą sprzedażą zalegające w magazynach będą po prostu sprzedawane po obniżonej cenie
nie trafiając do żadnej serii.



o tak, to by było coś. Aktualnie do Extra Klasyki trafiają praktycznie wszystkie gry, które stopniowo, przez lata traciły na cenie. Niestety nazwa w tym wypadku nie zobowiązuje. Gdyby było tak, że do Extra Klasyki Gold trafiałyby uznane klasyki to by było coś. Extra Klasyka byłaby, tak jak teraz, tylko tanią serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:57, BzyQacz napisał:

Czy można się spodziewać tego, że FlatOut 2 wpadnie też do Extra Klasyki zaraz po Extra Grze?

To FlatOut 2 będzie w Extra Grze (nie śledzę tej serii ;] )?
Cena detaliczna jest taka sama 19,90, więc ja nie widzę sensu takiego ruchu.
Chyba, ze jest różnica w wPLNach podczas zamówień na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie w tej serii. Różnicy nie ma, ale jest spora w nakładach obu serii. XG to seria o nakładzie 40 tys. głównie saloniki prasowe, kioski, a NXK to większy nakład, ogólnopolski, sieci handlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować