Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

One Piece - Temat ogólny

792 postów w tym temacie

One Piece #651

Świetny chapter. Kto by się spodziewał - wysyp nowych postaci i fabuła idąca w bardzo ciekawym kierunku. Do tej pory byłem przekonany, że autor mocno zwolni; powróci do starej (nieco schematycznej) formy One Piece - jestem miło zaskoczony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu przebiłem się do aktualnych odcinków anime, na mangę jeszcze przyjdzie pora. Niestety, im dalej, tym więcej fillerów łączonych z kanonem. Fishman island arc jest moim zdaniem najsłabszym z dotychczasowych. Jak zresztą sprawdzałem, liczba odcinków odpowiada liczbie chapterów, więc strasznie to musieli rozciągnąć. Niemniej, seria jako całość wypada bardzo dobrze. Oby tylko obecnie trwający arc okazał się dużo ciekawszy od poprzedniego. Już lepiej, gdy robili osobne historie na filler niż mieszali oryginalne wydarzenia z nimi.

Filmy również widziałem i najlepszym do tej pory był moim zdaniem Baron Omatsuri and the secret island. Reszta filmów i speciali co najwyżej średnia. Jeszcze Strong World był w miarę ok. Za to bardzo ciekawie zapowiada się niewydany jeszcze Film Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Niestety, im dalej, tym więcej fillerów łączonych z kanonem.

To chyba stosunkowo logiczne. Im dłużej trwa dana seria, tym bardziej zbliża się do wydarzeń z mangi. One Piece jest najbardziej popularną mangą w Japonii, samo anime jest chyba w pierwszej 5 wśród najbardziej oglądanych. Dlatego na przerwę w emisji nie ma co liczyć. Sama jakość odcinków też jest mocno średnia, bo przez popularność można to robić na odwal. Oglądalność będzie mimo wszystko.

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Jak zresztą sprawdzałem, liczba odcinków odpowiada liczbie chapterów, więc strasznie to musieli rozciągnąć

To obecnie największa bolączka anime. Filery można pominąć (jak na ilość odcinków jest ich bardzo niewiele zresztą). Kiepsko wykonanych i przedłużanych odcinków raczej nie (o ile zależy nam na ciągłości fabularnej).

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Oby tylko obecnie trwający arc okazał się dużo ciekawszy od poprzedniego.

I jest. Słabsze arce są przemieszane z mocniejszymi(skypiea, thriller bark) podobnie jest z wyspą ryboludzi.

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Już lepiej, gdy robili osobne historie na filler niż mieszali oryginalne wydarzenia z nimi.

Według stanu mojej wiedzy na dzień dzisiejszy to specjalnie nie mieszają. Potrafią dodać jakąś scenę wydłużającą dany wątek(co potrafi zmienić odbiór większej całości), ale robili to chyba prawie od początku.

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Filmy również widziałem i najlepszym do tej pory był moim zdaniem Baron Omatsuri

O_0
Serio? Dla mnie zdecydowanie najgorszy film. Odebrałem go jako parodię OP z bardziej przerysowanymi bohaterami niż w oryginale(!), a wcześniej myślałem że się tego nie da zrobić. Byłem w mocnym szoku (koniec się trochę poprawia).

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Reszta filmów i speciali co najwyżej średnia.

Wiadomo, bo w gruncie rzeczy to tylko filery.

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Jeszcze Strong World był w miarę ok.

Oda stworzył fabułę i postaci(podobnie jak przy Z) przez co można traktować go nawet jako kanoniczny. No i animacja i grafika gniecie wszystko inne co powstało z One Piece w tytule. Oglądałeś epizod 0? Obowiązek dla każdego fana OP.

Dnia 08.02.2013 o 21:13, Arcling napisał:

Za to bardzo ciekawie zapowiada się niewydany jeszcze Film Z.

Częściowo spoileruje przyszłe wydarzenia z mangi. Oda "zaszalał" bo przy Strong Wordzie ujawniał tylko informacje o przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o filmy chodzi to słyszałem że Oda rozdzielił Canon na Anime i Mangę. W skrócie filmy należą do canonu anime, ale nie są częścią canonu mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 23:15, qrex napisał:

To chyba stosunkowo logiczne. Im dłużej trwa dana seria, tym bardziej zbliża się do wydarzeń
z mangi. One Piece jest najbardziej popularną mangą w Japonii, samo anime jest chyba
w pierwszej 5 wśród najbardziej oglądanych. Dlatego na przerwę w emisji nie ma co liczyć.
Sama jakość odcinków też jest mocno średnia, bo przez popularność można to robić na odwal.
Oglądalność będzie mimo wszystko.

Nie chodziło o przerywanie emisji tylko właśnie takie mniejsze historie na kilka odcinków zamiast rozciągania wydarzeń z mangi. G8 arc był jak na filler całkiem niezły (swoją drogą - na wiki pisze, że nawet vice-admirał z niego ma w Film Z małe cameo).

Dnia 08.02.2013 o 23:15, qrex napisał:

O_0
Serio? Dla mnie zdecydowanie najgorszy film. Odebrałem go jako parodię OP z bardziej
przerysowanymi bohaterami niż w oryginale(!), a wcześniej myślałem że się tego nie da
zrobić. Byłem w mocnym szoku (koniec się trochę poprawia).

Właśnie dlatego, że czymś się wyróżniał. Momentami był nawet dość mroczny, na swój groteskowy sposób.

Dnia 08.02.2013 o 23:15, qrex napisał:

Oda stworzył fabułę i postaci(podobnie jak przy Z) przez co można traktować go nawet
jako kanoniczny. No i animacja i grafika gniecie wszystko inne co powstało z One Piece
w tytule. Oglądałeś epizod 0? Obowiązek dla każdego fana OP.

Oglądałem. Całkiem fajny, wstawki z postaciami obserwującymi egzekucję Rogera i reakcje innych na wieść o jego śmierci. Nawet Białobrodego tam wcisnęli. Shiki jednak, jak na tak poważnego antagonistę nie okazał się w filmie zbyt bystry. W Strong World denerwowało mnie też zachowanie Nami. Znowu akcja z opuszczaniem załogi...

Dnia 08.02.2013 o 23:15, qrex napisał:

Częściowo spoileruje przyszłe wydarzenia z mangi. Oda "zaszalał" bo przy Strong Wordzie
ujawniał tylko informacje o przeszłości.

Nie znam szczegółów, bo jedynie ten 4 odcinkowy filler promujący film widziałem. W takim razie tym bardziej mnie zainteresował ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 23:23, Hubi_Koshi napisał:

Jeśli o filmy chodzi to słyszałem że Oda rozdzielił Canon na Anime i Mangę. W skrócie
filmy należą do canonu anime, ale nie są częścią canonu mangi.

Częściowo na pewno tak jest, chociaż filmy z Alabastą i epizodem Choppera nawet do kanonu anime nie da się zaliczyć (w Alabaście wycięto obecność Mr 3 i marynarki, a u Choppera był dodany dodatkowy antagonista oraz Franky i Robin dołączyli do załogi przed Chopperem).

Trochę też ova Adventure on Hand Island inaczej przedstawia wydarzenia z początku anime w formie wspomnień obok głównego wątku tego speciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

Nie chodziło o przerywanie emisji tylko właśnie takie mniejsze historie na kilka odcinków
zamiast rozciągania wydarzeń z mangi.

Teoretycznie mogli by to zrobić ale to chyba nie leży w naturze Toeia(patrz walka Goku z Freezerem rozciągnięta na 30 odcinków -__-) Wolą przeciąganie bo to łatwiejsze. Nie wymaga tworzenia nowej fabuły,postaci itd. Prawdopodobnie zmian nie będzie. Możesz się zastanowić nad całkowitym przerzuceniem na mangę co najwyżej, albo zaakceptować obecny stan rzeczy.

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

G8 arc był jak na filler całkiem niezły (swoją
drogą - na wiki pisze, że nawet vice-admirał z niego ma w Film Z małe cameo).

G8 jest legendarne(wzór jak powinno się robić filery), no ale od tamtego czasu specjalnie dłuższy filerowych arców nie oświadczyliśmy (kojarzę jedynie rodzinę łowców nagród). Co do tego admirała to pojawił się również podczas wojny, lecz w mandze go oczywiście nie było. Widać to już norma.

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

Właśnie dlatego, że czymś się wyróżniał.

Kiedy jestem zaskakiwany w sposób WTF? to raczej rzadko wywołuje to we mnie radość. Choć emocje i owszem...

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

Oglądałem. Całkiem fajny, wstawki z postaciami obserwującymi egzekucję Rogera i reakcje
innych na wieść o jego śmierci. Nawet Białobrodego tam wcisnęli.

Oda przeleciał tam chyba po wszystkich możliwych postaciach pobocznych jakie się w mandze przewinęły(tylko Foxiego nie kojarzę), więc zaskoczenia brak. Możesz jeszcze przeczytać 2 proto-wersje romance dawn. Pierwsza nie jest szczególnie interesująca, ale w drugiej Luffy otrzymuje kapelusz od...

Spoiler

Garpa. Widać zresztą że wygląda(prawie?) identycznie do tego sprezentowanego nam we właściwej serii

.

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

Shiki jednak, jak na tak poważnego antagonistę nie okazał się w filmie zbyt bystry. W Strong World > denerwowało mnie też zachowanie Nami. Znowu akcja z opuszczaniem załogi...

Nie jest idealny, ale mimo wszystko był to jedyny film do tej pory który mogłem traktować poważnie(czego o żadnej kinówce np. Naruto powiedzieć nie mogę) . Reszta poza filmem o Baronie była dla mnie całkowicie obojętna.

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

Nie znam szczegółów, bo jedynie ten 4 odcinkowy filler promujący film widziałem.

Który nie ma nic wspólnego z oryginałem zapewne.

Dnia 09.02.2013 o 00:09, Arcling napisał:

W takim razie tym bardziej mnie zainteresował ten film.

To jest scena ze specjala wydanego przy okazji filmu http://www.youtube.com/watch?v=LuoosgRBSwk
Film oczywiście nie ogranicza się tylko do ukazania zmian wśród członków marynarki. Rozpoczyna też nowe wątki i hintuje obecne(ja się niestety na spoilery nadziałem). Jest już wersja dla desperatów na YT. Sam jej nie oglądałem, bo jakość oczywiście koszmarna.

Hubi_Koshi

Nie do końca rozumiem praktyki typu rozdzielony canon, ale podejrzewam że Oda zrobił to tylko dla tego, iż czytelnicy mangi mogą nie mieć okazji do zapoznania się z filmami. Choć teoretycznie prawdziwy fan dorwie się do wszystkiego i doszuka się piętnastego dna, nawet jeśli go nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 00:50, qrex napisał:

Który nie ma nic wspólnego z oryginałem zapewne.

Trochę tam jednak ma, pojawił się jeden z podwładnych tamtego byłego admirała, który już raczej w filmie się nie pojawia... Sam admirał miał może raptem dwie krótkie scenki.

Dnia 09.02.2013 o 00:50, qrex napisał:

To jest scena ze specjala wydanego przy okazji filmu http://www.youtube.com/watch?v=LuoosgRBSwk
Film oczywiście nie ogranicza się tylko do ukazania zmian wśród członków marynarki. Rozpoczyna
też nowe wątki i hintuje obecne(ja się niestety na spoilery nadziałem). Jest już wersja
dla desperatów na YT. Sam jej nie oglądałem, bo jakość oczywiście koszmarna.

Speciala widziałem. To jest wspomniany wcześniej Adventure on Hand Island. Jest tam debiut Coby i Helmeppo z nowym wyglądem, a poza tym dość standardowa historyjka o oficerze marynarki terroryzującym wyspę. Sporo czasu zajęły jednak na nowo animowane flashbacki z Shanksem i ten Coby''ego.

Co do Romance Dawn, to widziałem special łączący starą historię z nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 02:20, Arcling napisał:

> Który nie ma nic wspólnego z oryginałem zapewne.
Trochę tam jednak ma, pojawił się jeden z podwładnych tamtego byłego admirała, który
już raczej w filmie się nie pojawia... Sam admirał miał może raptem dwie krótkie scenki.

Podejrzewam że Oda nie uczestniczył w tworzeniu tego filera. Był to po prostu dobry pretekst by zareklamować nadchodzący film, więc stworzyli na poczekaniu jakiś wątek i tyle. Nie oglądałem tego filera, ale pamiętam jak przy Strong Wordzie było. Zdziwił bym się gdyby teraz poszli innym schematem.

Dnia 09.02.2013 o 02:20, Arcling napisał:

Co do Romance Dawn, to widziałem special łączący starą historię z nową.

Są trzy rozdziały Romance Dawn(trzeci oczywiście to pierwszy rozdział OP). Jeden został zekranizowany(i trochę zmieniony), drugi o ile mi wiadomo nie. W tym drugim pojawia się też chyba więcej ciekawych odniesień względem właściwej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem w anime do Punk Hazard Arc i chciałem się zapytać, czy któreś z odcinków od 580 do aktualnego są fillerami? Czy można spokojnie oglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 23:54, Grzech napisał:

Dotarłem w anime do Punk Hazard Arc i chciałem się zapytać, czy któreś z odcinków od
580 do aktualnego są fillerami? Czy można spokojnie oglądać?

Przejrzałem listę odcinków i raczej wszystkie są "canon" żadnych fillerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 23:59, Hubi_Koshi napisał:

Przejrzałem listę odcinków i raczej wszystkie są "canon" żadnych fillerów.


Dziękować ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 731 - Wielki powrót!

Spoiler

Na początku myślałem, że to Shanks się pofatygował, ale ten cylinder ... a potem finalne kadry. Nie ulega wątpliwości, że Sabo wrócił. Co ciekawe anime wyprzedziło Ode, bo dało kiedyś taki mega hint, którego autor mangi poskąpił ... Nie mniej teraz wszystko jasne, Sabo żyje, owoc bezpieczny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 18:16, Sand_Wraith napisał:

Chapter 731 - Wielki powrót!

Spoiler

Na początku myślałem, że to Shanks się pofatygował, ale ten cylinder ... a potem finalne
kadry. Nie ulega wątpliwości, że Sabo wrócił. Co ciekawe anime wyprzedziło Ode, bo dało
kiedyś taki mega hint, którego autor mangi poskąpił ... Nie mniej teraz wszystko jasne,
Sabo żyje, owoc bezpieczny :]


Spoiler

Na dodatek Koala, podopieczna Fisher Tigera też wróciła i to jako trener Fishmańskiego Karate XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 18:16, Sand_Wraith napisał:

Chapter 731 - Wielki powrót!

Spoiler

Na początku myślałem, że to Shanks się pofatygował, ale ten cylinder ... a potem finalne
kadry. Nie ulega wątpliwości, że Sabo wrócił. Co ciekawe anime wyprzedziło Ode, bo dało
kiedyś taki mega hint, którego autor mangi poskąpił ... Nie mniej teraz wszystko jasne,
Sabo żyje, owoc bezpieczny :]



Spoiler

Meh to było do przewidzenia. Ostatnim razem kiedy go widzieliśmy był co prawda półżywy, wręcz umierający, ale na statku była Iva-"The miracle maker"-chan. Jakże by miał nie przeżyć? ;]



Btw. OMG temat zmartwychwstał! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2013 o 02:25, Alamut napisał:

Btw. OMG temat zmartwychwstał! xD

No bo do Punk Hazard do areny manga była ... no wolno się rozkręcała :P I tak wiem, że Punk Hazard miał swoje momenty, ale nie było ich, aż tyle, żeby zaliczyć go do moich ulubionych arców ... chyba, że to było preludium, do tego co ma nastąpić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 17:40, Sand_Wraith napisał:

No bo do Punk Hazard do areny manga była ... no wolno się rozkręcała :P I tak wiem, że
Punk Hazard miał swoje momenty, ale nie było ich, aż tyle, żeby zaliczyć go do moich
ulubionych arców ... chyba, że to było preludium, do tego co ma nastąpić :]


Z tym się zgodzę. W porównaniu z przygodami na wyspie paluszków rybnych - które również miały swoją funkcję fabularną, poprzez zaprezentowanie rozwoju Mugiwarsów na przestrzeni dwóch lat - Punk Hazard był arcydziełem fabularnym, ale pozostawiony sam sobie był po prostu fajny ^^ Dressrosa to póki co prawdziwa epika, a jeśli uznać, że Punk Hazard i walka z Dol Flamingo są tylko preludium do wojny z Kaidou i należy patrzeć na nie jak na jeden wielki arc o kilku aktach... Nie mogę się doczekać co będzie dalej ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle słyszę jakie One Piece jest dobre, że aż chyba zrobię drugie podejście do tego tytułu. Przy pierwszym razie obejrzałem trzy odcinki i... fajnie się oglądało ale jakoś mnie nie wciągnęło. Największym minusem był dla mnie styl rysowania.

W każdym razie, zrobię drugie podejście, ale tym razem będę czytał tylko mangę. Gdy uzupełnię kolekcję Naruto i Bliczyka to biorę się za ten tytuł :)

Swoją drogą, jestem zaskoczony że OP jest najpopularniejszą mangą w Japonii. Zawsze sądziłem, że palmę pierwszeństwa ma Naruto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2013 o 08:15, Andrzej15 napisał:

Tyle słyszę jakie One Piece jest dobre, że aż chyba zrobię drugie podejście do tego tytułu.
Przy pierwszym razie obejrzałem trzy odcinki i... fajnie się oglądało ale jakoś mnie
nie wciągnęło. Największym minusem był dla mnie styl rysowania.

To dlatego że One Piece się bardzo wolno rozkręca i dopiero gdzieś okolicach 30 odcinka naprawdę zaczyna pokazywać pazur.

Dnia 13.12.2013 o 08:15, Andrzej15 napisał:

Swoją drogą, jestem zaskoczony że OP jest najpopularniejszą mangą w Japonii. Zawsze sądziłem,
że palmę pierwszeństwa ma Naruto.

Heh wybacz ale Naruto przy One Piece to jak amatorski bokser wagi lekkiej przy championie wagi super ciężkiej. Jak sobie trochę poczytasz to zobaczysz jak niesamowicie rozbudowany i urozmaicony jest świat One Piece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Hubi_Koshi, One Piece się wolno rozkręca, ale jak się rozkręci to jest piękne. Nie bez powodu One Piece najlepiej się sprzedaje ze wszystkich mang. Kiedyś widziałem taki fajny obrazek który podsumował fabułę wszystkich 3 tasiemców, a przynajmniej jak ona idzie. Oto on :P http://9gag.com/gag/38217

Wierz mi, w tych "wykresach" jest więcej prawdy niż Ci się zdaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować