Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

One Piece - Temat ogólny

792 postów w tym temacie

Czyli doszedłeś do Fishman Island. To akurat jedna z najsłabszych części historii. Już w mandze on się trochę niepotrzebnie przeciągał, w anime dodatkowo jest nudniejszy przez fillery. W następnych arcach jest lepiej, zwłaszcza ten nowy jest póki co dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może jednak trochę odpocznę. W końcu ponad 500 odcinków wziąłem "na raz". Czymże jest to 100 do nadrobienia. :P

Przy okazji, Hubi, proszę żebyś ciął cytaty, zwłaszcza jak odpowiadasz na cały post bezpośrednio nad twoim, a nie na jakąś część tego posta. ;P Już o "odpowiedzi odpowiedzi" nie wspomnę. Robią się piramidki. :P Mówię a propos twojej wypowiedzi w innym temacie. ;)

@Arcling Fillery oddzielne, czy te "wbudowane" w odcinek? Bo te oddzielne i tak pomijam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach budzą się wspomnienia, też się za One Piece zabierałem na wakacjach podczas studiów, dobrze że miałem kiepskiego neta i odcinki się wolno wczytywały bo bym poprawki zawalił xD

Ok, ogólnie trochę nie do końca rozumiem zasady tego nowego bezcytatowego reżimu który został ostatnio wprowadzony. Jak te zasady dokładnie wyglądają?

Swoją drogą jeszcze co do fillerów wbudowanych w odcinki to obiło mi się o uszy że przynajmniej część z nich to pomysły samego Ody któremu asystenci zwyczajnie nie pozwolili ich wkręcić do mangi bo zbyt się ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 22:32, Hubi_Koshi napisał:

Ok, ogólnie trochę nie do końca rozumiem zasady tego nowego bezcytatowego reżimu który
został ostatnio wprowadzony. Jak te zasady dokładnie wyglądają?

"Bezcytatowy reżim" xD Dobry tytuł na piosenkę albo odcinek serialu. :D Jesli odpowiadasz na całego posta, a jest on bezpośrednio nad Twoim, to nie ma sensu go cytować z wiadomych względów. Jeśli odpowiadasz na jakiś fragment posta, to tniesz cytat tylko do tego fragmentu, na który odpowiadasz. A jeśli w cytacie masz wypowiedź użytkownika, który odpowiadał na twój post (a więc masz w cytacie swój poprzedni post) to już jest drabinka i jest mega słabo. :P A tak jest ładnie, estetycznie, porządnie i serwery będą działały te jedną milisekunde dłużej. :)

Dnia 19.09.2014 o 22:32, Hubi_Koshi napisał:

Swoją drogą jeszcze co do fillerów wbudowanych w odcinki to obiło mi się o uszy że przynajmniej
część z nich to pomysły samego Ody któremu asystenci zwyczajnie nie pozwolili ich wkręcić
do mangi bo zbyt się ciągnęło.


No czasami to się ciągnie aż nadto... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację, ogólnie to nawet Fishman Island arc jest całkiem przyjemny bo dostajemy pokaz nowych możliwości Straw Hatsów, szczególnie się popisują Usopp, Chopper i Franky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 22:22, Rick napisał:

@Arcling Fillery oddzielne, czy te "wbudowane" w odcinek? Bo te oddzielne i tak
pomijam. :P

Tak, od długiego czasu było bardzo mało odcinków całkowicie fillerów. Fillery objawiają się z reguły poprzez dłuższe walki, dorobione sceny lub też jakiegoś przeciwnika. W Fishman Island pamiętam był conajmniej jeden dorobiony wrogi fishman, który w mandze nie występował oraz trochę randomów.

Na marginesie, najnowsza OVA, "3D2Y: Overcome Ace’s Death! Luffy’s Vow to his Friends", zawiera nowego przeciwnika, którego wygląd zaprojektował Oda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 23:10, Arcling napisał:

Na marginesie, najnowsza OVA, "3D2Y: Overcome Ace’s Death! Luffy’s Vow to
his Friends", zawiera nowego przeciwnika, którego wygląd zaprojektował Oda.

A to żeś się obudził chłopie. Oda projektuje wygląd antagonistów od baaardzo długiego czasu. Zarówno w filerach (np. Don Accino - zaraz po sadze CP9), kinówkach (brat Wapola w filmie o Chopperze), czy specjalach (Bilić w Adventure in Hand Island). Bardziej szokujące by było gdyby Oda tym razem wyglądu antagonisty nie zaprojektował.

Hubi_Koshi

Dnia 19.09.2014 o 23:10, Arcling napisał:

A ogólnie to powinieneś też obczaić mangę bo tak ma moje oko animatorzy > trochę się opuścili ostatnio.

Uwielbiam One Piece, ale trzeba szczerze powiedzieć że obecny poziom anime momentami jest tragiczny. Gorzej wypada jedynie walka Naruto vs Pain, ale mam nadzieję że tego rodzaju atrakcji w tym przypadku nigdy nie uświadczymy…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja to wiem... Jeśli to miała być złośliwość, to niepotrzebna. Wspomniałem o tym, bo on może tego nie wiedzieć, jeśli ogląda dopiero od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 18:03, Alamut napisał:

CH 763

Mi się też podobało pokazanie przeszłości całej załogi Doflamingo. Póki co to jeden z najciekawszych przeciwników w serii, z jednej strony bywał okropny, ale z drugiej swoje przeszedł i też dba o swoją "rodzinę". Nie popada przy w tym w typową kliszę "stał się dopiero zły po tym, gdy spotkały go złe rzeczy" albo "jest kompletnie zły, bo tak i już". Tutaj zachowana pewien balans i jest pewien odcień szarości zamiast czarno-białej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 18:03, Alamut napisał:

CH 763

Nowy D? Nie spodziewałem się tego, ale ciekawe ;]


Być może w końcu się dowiemy czegoś o roli D. Biorąc pod uwagę że Doflamingo i Corazon są Tenryuubito być może podzielą się informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CH 763

Dnia 08.10.2014 o 18:20, Arcling napisał:

Mi się też podobało pokazanie przeszłości całej załogi Doflamingo.

Powiem szczerze, że to chyba moja ulubiona załoga / grupa od czasu Wojny. O rybo-menelach nie ma nawet co wspominać, a ekipa Ceasara była co najwyżej znośna. Dlatego boli mnie tak bardzo fakt, że Oda nie pokazuje żadnych pojedynków z nimi, a nawet jeśli coś się dzieje to od razu zmienia fokus na coś innego...

Dnia 08.10.2014 o 18:20, Arcling napisał:

Tutaj zachowana pewien balans i jest pewien odcień szarości zamiast czarno-białej postaci.

Mingo to ciekawa postać i naprawdę zdziwiłbym się gdyby Oda schrzanił jego arc po ponad dekadzie przygotowań i domysłów ;]

Swoją drogą zastanawiający jest tytuł tego chaptera - "Declaration of humanity". Z jednej strony może się odnosić do bezmózgiego wyskoku starego Donquixote''a i odrzucenia tytułu tenryuubito, ale również dobrze może chodzić o Will of D. Ciekawe co z tego wyniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CH 766
No to wiemy już dlaczego Law tak bardzo nienawidził Vergo... Kurczę te flashbacki w tym Arcu łamią serce. Najpierw Rebecca i Kyros, a teraz Law...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bywalcy wątku "Manga i Anime - temat ogólny": jako że wszedł w życie nowy regulamin forum, ekipa moderatorska postanowiła zrewidować pewne stare postanowienia, czego efektem są małe zmiany w tym wątku. Od dzisiaj podawanie na forum linków do stron gdzie można obejrzeć anime online, ściągnąć anime, bądź ściągnąć suby, czytać mangę NIE będzie przez nas karane, z małymi wyjątkami. Nadal będziemy karać za:
- podawanie linków do torrentowni typu "pirackie mydło i powidło", gdzie poza anime można ściągnąć min. nielegalne oprogramowanie, pirackie gry itp
- podawanie linków do anime poprzez reflinki (typu adfly) gdzie właściciel reflinka zarabia na klikających użytkownikach
- prosilibyśmy również o nie spamowanie tymi linkami bez potrzeby, bo spam pozostaje spamem

Cieszmy się zatem naszymi ulubionymi anime i mangą, szanując powyższe zasady.
Rozpiska czasu emisji nowych odcinków -> http://animecalendar.net/
Rozpiska nowych serii w kolejnym sezonie -> http://anichart.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić/wyżalić* Jestem na bieżąco z One Piece! Obejrzałem wszystkie odcinki (poza fillerami), jestem na bieżąco z mangą. Chcę wrócić do poprzedniego systemu 6 odcinków/dzień. :P


*niepotrzebne skreślić

P.S.

Spoiler

Spodziewałem się czegoś więcej po gear fourth, ale to w sumie mocno w stylu Luffiego

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 22:42, Rick napisał:

P.S.

Spoiler

Spodziewałem się czegoś więcej po gear fourth, ale to w sumie mocno w stylu Luffiego


;)


Moja pierwsza myśl na ten widok była "Nightmare Luffy z Thriller Bark!" ;]
Ale tak na serio, to ten nowy gear jest całkiem dobrze przekombinowany - Luffy wepchnął weń wszystkie plusy pozostałych "biegów":

- elastyczność i wielozadaniowość podstawowego
- szybkość drugiego
- destrukcyjny potencjał trzeciego

A na koniec ubarwił to wszystko na dodatek haki. W związku z tym jest to nie tyle "nowość", a ewolucja tego czym już dysponował. Tylko czekać na GEAR FIVE ;3

Jestem teraz tylko ciekaw, jaką cenę będzie musiał zapłacić za ten "power-up"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gear four wydaje się być bardzo mocny, aczkolwiek ciekawe jakie ma swoje słabe strony. Luffy wygląda podobnie jak podczas tej walki z Morią. Teraz ciekawe czy Doflamingo coś jeszcze pokaże. Jeden z głównych antagonistów w serii od długiego czasu, więc też zbyt szybko paść nie powinien. Pozostaje jeszcze w tym arcu niedokończony wątek z piratami Big Mom(lub przejdzie to do następnego), bo na razie nie wiadomo co się dzieje z częścią tej załogi, która na nich natrafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 00:56, Alamut napisał:

Moja pierwsza myśl na ten widok była "Nightmare Luffy z Thriller Bark!" ;]

Oda kompletnie nie zdając sobie sprawy z tego podobieństwa narysował akurat okładkę z zombie. Numerki rozdziałów też się jakoś przypadkiem pokryły. Ach ten Oda.

478 - Nightmare Luffy
784 - Boundman Luffy

Nie żeby był to był pierwszy raz...

387 - Gear Second
783 - Gear Fourth

Dnia 24.04.2015 o 00:56, Alamut napisał:

Tylko czekać na GEAR FIVE ;3

Ktoś sprytnie zauważył że Luffy w tym trybie wygląda jak Goryl albo Panda (zależnie od interpretacji) więc prawdopodobnie dostaniemy ten bieg w kilku odsłonach z innymi wariacjami zwierząt. A sama piąteczka pojawi się najprawdopodobniej pod koniec serii.

Dnia 24.04.2015 o 00:56, Alamut napisał:

Jestem teraz tylko ciekaw, jaką cenę będzie musiał zapłacić za ten "power-up"?

Skoro to bieg oparty na wzmocnieniu mięśni to pewno dostanie ekstremalnych zakwasów XD
a poważniej to jest w tym stanie kompletnie niestabilny (odbija się od wszystkiego) i może nawet Doflamingo obróci to na swoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece 785

No to mamy odpowiedź co będzie po Gear 4 - "Awakening". Nie mogę się doczekać na czym to polega ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować