Zaloguj się, aby obserwować  
kamillo6b

Pies - przyjaciel człowieka czy groźne zwierze?

138 postów w tym temacie

Ja mam (a właściwie mój tata ma u siebie) dwie Akity - są to bardzo kochane pieski, oba mamy od małego, mogą wyglądać przerażająco - w końcu nie śa jamnikami ;) Ale generalnie jeśli nikt nie będzie atakować rodzinki to one nic nie zrobią - wobec ludzi nie są agresywne (oprócz, jak wspomniałam, przypadku zagrożenia ze strony innych osób). Jedyne czego nie tolerują to małych psów, które na nie szczekają - wtedy potrafią zrobić z nimi porządek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pieska od nie dawna.Ma ona 2 miesiące.Ma na imię Sonia.Kiedy ją wypuszcze z klatki to oczywiście namnie skacze.Często gryzie jak najęta:(.Jest koloru czarnego ma piwne oczka.Wypuszczam ją co dziennie.Moim zdaniem niektóre psy mogą być bardzo groźne jak np.Niemiecki owczarek, Rodwailer(nie wiem czy dobrze pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 14:28, Tłumik17 napisał:

Moim zdaniem niektóre psy mogą być bardzo groźne
jak np.Niemiecki owczarek, Rodwailer(nie wiem czy dobrze pisze).


No to jesteś w błędzie. Tak się złożyło, że mam 3 psy: pekińczyk, owczarek niemiecki i rottweiler. Są wychowane na stróżowanie domu. Pekińczyk, Hugo, szczeka jak najęty na każdą obcą lub podejrzaną osobę (kiedyś specjalnie udawałem, że skradam się pod oknem, jak zaczął szczekać, że aż strach ^^), owczarek niemiecki jest chyba najbardziej lojalnym psem, razem z owczarkiem podhalańskim jakie miałem, zawsze siedzi jak król pod drzwiami, bacznie obserwując całe podwórko, zaś rottweiler... Zależy od tresury. Ja go szkoliłem na średnio agresywnego psa, gryzie w razie krytycznej potrzeby, np. gdy grozi komuś niebezpieczeństwo. Jednak z wyglądu i z zachowania to na prawdę straszny pies. Gdy widzi kogoś obcego, zachowuje się tak, jakby zaraz chciał zaatakować, ale tylko z pozoru. Najstraszniejsze jest jak strzyże zębami, po prostu strach człowieka nieznającego tego psa może ogarnąć. A tak przy okazji, owczarek niemiecki to Razor zaś rottweiler Speedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć psa rasy husky? Czy to jest rasa niebezpieczna? Na co mam zwrócić uwagę? Czy pies tej rasy łatwo się adoptuje? Co warto wiedzieć o tych psach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierne, lojalne, baaardzo żywe, muszą sobie raz dziennie pobiegać solidnie (w ich ojczystych stronach ciągną sanie), np przy rowerze, reszta to typowe cechy dużego kudłatego psiaka. Lubi się z dziećmi bawić i bodajże niespecjalnie intruzów lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:16, marekl1975 napisał:

Chciałbym mieć psa rasy husky? Czy to jest rasa niebezpieczna? Na co mam zwrócić uwagę?
Czy pies tej rasy łatwo się adoptuje? Co warto wiedzieć o tych psach?


husky to pies na laski- jak powiedziała kiedyś polska topmodelka ;)
a na serio to trzeba oczywiście pamiętać o wychowaniu takiego zwierza i musi mieć naprawdę dużo ruchu - te psy są stworzone do morderczych biegów i dużego wysiłku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:16, marekl1975 napisał:

Chciałbym mieć psa rasy husky? Czy to jest rasa niebezpieczna? Na co mam zwrócić uwagę?
Czy pies tej rasy łatwo się adoptuje? Co warto wiedzieć o tych psach?


Mogą być uparte i agresywne, źle wychowane będą miały swojego pana w głębokim poważaniu. Raczej dla doświadczonych psiarzy, pomyślałbym też o szkoleniu. Oprócz tego wymagają dużo ruchu i uwagi, to nie są "łatwe" psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z żywieniem psa rasy husky? Wymaga jakiejś specjalnej diety? Czy tradycyjnie surowe lub gotowane mięso z warzywami i kaszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 3 psy, jeden glupszy od drugiego, ale obserwowanie ich zachowań to coś więcej niż discovery hd - to przeżycie mistyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam suczkę rasy Golden Retriever. Fajny piesio szczególnie dla dzieci a i na spacery bardzo fajnie się z nim wybrać. Jednak bardziej cenię poprzedniego pieska, miałem Owczarka niemieckiego z długą sierścią...Niestety zachorował nawet sam nie wiem na co, miał coś pod lewym uchem i nie dało się tego wyleczyć, stał się agresywny i ogólnie nieufny...Szkoda ale co zrobić. Jednak Goldenek też daje radę;) Szczególnie podczas aportowania czy grania ze mną w piłkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, z takim chorym psem nie wiadomo co zrobić. Uśpić kogoś, do kogo jest się przywiązanym?

Ja nigdy nie mogłem mieć psa. Powód? "Jesteś za mały". A teraz, gdy mam 16 lat, matce zachciało się psa, bo jak twierdzi - odczuwa syndrom pustego gniazda. W sumie ją rozumiem, ale teraz ja nie chcę psa. Zwierzęta uwielbiam, jak widzę pieski(nie ważne czy szczeniak, czy dorosły)to odruchowo zaczynam gwizdać i tego pieska przywoływać do siebie. Ale po prostu w tym akurat wieku nie chcę mieć dodatkowych zobowiązań. Może kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 14:11, Kirabaxior napisał:

Najgorzej, z takim chorym psem nie wiadomo co zrobić. Uśpić kogoś, do kogo jest się przywiązanym?

Niestety z wielkim żalem i smutkiem musieliśmy uśpić, cierpiał cały czas a, że mam młodszego brata z którym często się bawił to było to zbyt ryzykowne, szczególnie, że kiedy ktoś przypadkowo chciał go nawet pogłaskać niedaleko tego ucha to robił się agresywny. A leczenie niestety nie pomagało ;/

Furr
Fajne psiaki;p Jakaś konkretna rasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem suczkę (kundel - mieszaniec) przez 11 lat. Naprawdę zwierzę posłuszne jak mało kto i co. Przywiązałem się do niej i to bardzo. Słuchała mnie jak nikogo. Ktoś mnie dla żartów, któregoś razu poszturchiwać i dostało mu się kłami w rękę :)

Zdecydowanie jak podejdziesz do psa z miłością i sercem to nie ma mowy, żeby zrobił Ci krzywdę. Odpowie Ci też miłością i przywiązaniem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę pochwalić,że szczenię mojej ( mojego taty ) suki jest bardzo znana ( tak jak jej matka - trochę mniej :).
http://quizmaster.canisfortuna.pl/benita.html

http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=26
ANGUS Motyczyński Las
PKR. VII – 5489, Nr rej. 443/XLIV/98, ur. 02.04.1998r.
(After Nani’s KNIGHT RIDER - MIRA Czarny Dwór )
Wł. Monika Głowczyk, 59-220 Legnica
Angus się u nas urodził razem z Benitą i jeszcze innymi szczeniakami ,a Mira była u nas bardzo długi czas i mogę wam powiedzieć jedno ,nigdy lepszego psa nie widziałem.Szczerze.

A teraz posiadam dwa psy Wyżła Weimarskiego ( Sukę ) i Jamnika Szorstkowłosego ( Psa ) ( świetna rasa na dziki,straszne zadziory :)
Robią swietne głupkowate miny.Nie ,ona ma dwie przednie kończyny :)

20100825102526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym nabyc Husky''iego. Mieszkam w duzym domu na wsi. Jakie sa minusy tego psa? Wiem, ze potrzebuje duzo spacerow i jak nie spozytkuje energii to potrafi rozniesc wszystko dookola. Mam etz pytanie, czy jak kupie szczeniaka i szczeniak bedzie sie wychowywal z kotem to jak podrosnie moze zrobic cos temu kotu? Z gory dzieki za odpowiedz. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Są uparte i mają silny temperament, myślę, że szkolenie dla takiego psa byłoby obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:30, Budo napisał:

Są uparte i mają silny temperament, myślę, że szkolenie dla takiego psa byłoby obowiązkowe.

To rowniez wiem. ; ) Maja jeszcze jakies wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować