Zaloguj się, aby obserwować  
kamillo6b

Pies - przyjaciel człowieka czy groźne zwierze?

138 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2011 o 11:54, Ksar666 napisał:

> Są uparte i mają silny temperament, myślę, że szkolenie dla takiego psa byłoby obowiązkowe.

To rowniez wiem. ; ) Maja jeszcze jakies wady?


Czasami się odzywa w nich instynkt i robią dziwne rzeczy. To dość niezależne psy, nie takie typowe domowe kanapowce, bardziej dzikie. A poza tym to nie wiem, bo specem nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:17, Ksar666 napisał:

Chcialbym nabyc Husky''iego. Mieszkam w duzym domu na wsi. Jakie sa minusy tego psa?
Wiem, ze potrzebuje duzo spacerow i jak nie spozytkuje energii to potrafi rozniesc wszystko
dookola. Mam etz pytanie, czy jak kupie szczeniaka i szczeniak bedzie sie wychowywal
z kotem to jak podrosnie moze zrobic cos temu kotu? Z gory dzieki za odpowiedz. ;]


Ciężko znosi upały.
Ogólnie piękna rasa,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:17, Ksar666 napisał:

Chcialbym nabyc Husky''iego. Mieszkam w duzym domu na wsi. Jakie sa minusy tego psa?
Wiem, ze potrzebuje duzo spacerow i jak nie spozytkuje energii to potrafi rozniesc wszystko
dookola. Mam etz pytanie, czy jak kupie szczeniaka i szczeniak bedzie sie wychowywal
z kotem to jak podrosnie moze zrobic cos temu kotu? Z gory dzieki za odpowiedz. ;]

Jeśli stać Cię na to, zeby trzy razy dziennie, po godzinie , jeździć na rowerze z psem na długiej smyczy, to możesz sobie takiego psa sprawić. Jeśli nie - to sobie daruj takiego psa. Uwiązany do budy zmarnieje, puszczony luzem pójdzie "w Polskę" i może wróci, moze nie wróci. Sam spacer z Tobą, nie wystarczy, on musi biegać. I nie myśl, że jak pojedziesz rowerem, to możesz go puścić luzem, żeby biegł obok Ciebie. Raz, czy dziesięć razy pobiegnie z Tobą i bedzie się Ciebie trzymał, a z którymś pobiegnie dalej i tyle go bedziesz widział.
Co do kota: niemal każdy pies uzna, że kot "domowy", to kot należący do "jego" sfory. Krzywdy mu raczej nie zrobi, chyba, ze kot zacznie (a Ciebie w domu akurat nie będzie). Ale obcemu kotu nie przepuści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisano wyżej - husky to psy potrzebujące mnóstwo ruchu, zainteresowania i przede wszystkim swobody. Są bardzo skore do ucieczek i ogólnego wariowania a z racji swoich gabarytów mogą w małych pomieszczeniach [ choć nie tylko ] narobić dużo bałaganu. Koleżanka miała raz husky i bardzo często wspominała a to że się jej urwał, a to że uciekł jak jej nie było w domu [ domek jednorodzinny ] czy zwyczajnie uciekł na spacerze. Warto się zastanowić czy dasz sobie z takim radę - nawet jeśli mieszkasz na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 13:56, KrzysztofMarek napisał:

/.../

Ale ogolnie mozna go spuszczac np. w lesie (zakladajac spacer pieszy)? Nie ucienknie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest w ogóle moim zdaniem rasa która nie nadaje się kompletnie do trzymania "w bloku".
Te psy najlepiej sobie sprawiać jak się ma własny dom z dosyć sporą działką/podwórkiem, wtedy pies ma się gdzie wybiegać, no i jak wspomniałeś nie zdemoluje pokoju.
No i jest to rasa bardzo "charakterna" do tego bardzo inteligenta - ale tu już wszystko zostało opisane nie ma sensu się powtarzać.

Btw a tak do samego tematu - przyjaciel czy groźne zwierze : przecież tak można się odnieść do wszystkiego, czytałem kiedyś artykuł o pewnej dzielnicy domków jednorodzinnych w Rosji, gdzie mieszkają głównie bogacze, biznesmeni itp itd, no i jest tam masa kradzieży bo właściciele często są poza swoimi domami, nie mniej jeden dom złodzieje omijają z daleka, mianowicie mieszkał w nim jakiś biznesmen właściciel sieci firm przewozowych a jego "domowe zwierzątko" to krokodyl, normalny dorosły krokodyl. Na zdjęciach siedział z tym facetem, jego zoną i dzieckiem jak pies dosłownie, na ogromnej kanapie przed tv. Jak ktoś chce to tu jest news : http://wiadomosci.ekologia.pl/rosliny-i-zwierzeta/Rosja-dwumetrowy-krokodyl-pilnuje-rosyjskiego-majatku,13706.html

Niestety nie ma zdjęć, ja tą informację czytałem kiedyś bodajże w dzienniku-europa i tam było kilka fotek z ich domu.

Wniosek - wszystko może zostać zwierzęciem domowym, kwestia wychowania i podejścia do zwierza. Jak o coś dbasz i to kochasz - to to ci odpłaci tym samym, prosta zasada [wiadomo są wyjątki a i krokodyla to mało kto by udamawiał =) ale ogólnie widzieliśmy już nie jedne cuda - niedźwiedzie, tygrysy, lwy itp itd =)]
Piękno posiadania zwierząt polega na tym że kochają nas szczerą, bezwarunkową miłością, takich jakimi jesteśmy jeśli tylko okazujemy im odpowiednio dużo serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

Dokładnie, to jest w ogóle moim zdaniem rasa która nie nadaje się kompletnie do trzymania
"w bloku".
Te psy najlepiej sobie sprawiać jak się ma własny dom z dosyć sporą działką/podwórkiem,
wtedy pies ma się gdzie wybiegać, no i jak wspomniałeś nie zdemoluje pokoju.
No i jest to rasa bardzo "charakterna" do tego bardzo inteligenta - ale tu już wszystko
zostało opisane nie ma sensu się powtarzać.

Ekhem, z tego co wyczytalem na roznych stronach i w poradnikach: nie ma zadncyh przeciwskazan zeby trzymac psa w bloku. Chodzi o to, zeby pies sie wybiegal, ejsli jestesmy w stanie mu zapewnic ruch, moze mieszkac w bloku. Co do dzialki: przeciez one kochaja kopac, wiec to niezbyt dobry pomysl.
Poki co z tego co napisaliscie nie dowiedzialem sie nic nowego. Przydalby sie ktos kto posiada Husky''iego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań żeby w bloku trzymać nawet całe stado husky - ja napisałem tylko, że moim zdaniem takiego psa lepiej sobie sprawić mając jednak własny dom, bo moim zdaniem* to nie jest rasa która się dobrze czuje w ciasnych mieszkankach w blokowiskach.
A kopać to kocha cała masa psów, to żaden argument, z resztą każdego psa można ułożyć jak się ma cierpliwość i poważnie traktuje taki krok jak kupno zwierzaka.

*Powyżej też pisałem "moim zdaniem" ale widać żeś to chyba pominął, dlatego teraz specjalnie pogrubionymi literami co by było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego trzymania w bloku ... weźcie na chłopski rozum ...

O ile trzymanie psa pokroju małego kundla czy ratlerka czy czegoś podobnego gabarytami [ zakładając że zapewni mu się spacery i tak dalej ] nie jest czymś złym to trzymanie dajmy na to jakiegoś rottweilera czy właśnie husky w bloku wydaje się być pomysłem z lekka poronionym. Wszystko oczywiście zależne jest od wielkości mieszkania niemniej jednak imo to nie są psy do bloku, mimo wszystko.

Jak już mówiłem, koleżanka miała husky ale szybko się z nim pożegnała bo uciekł pod jej nieobecność a potem prawdopodobnie wpadł pod samochód. O szkodach wyrządzonych w ogródku + tym że uwielbiał rzucać się z łapami na wszystkich nie wspomnę.

Sąsiad ma też psa tej rasy i nie raz jestem zmuszony słyszeć jego wycie jak zostaje sam. I tak samo jak u znajomej w ogrodzie przy domku jednorodzinnym tak tutaj w bloku pies wykazuje ogromną wręcz siłę i chęć do biegania w te i nazad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Husky siłę i chęć do biegania? Ja mam Labardora Retrievera czarnego i uwierz mi nawet husky go nie pobije jak chodzi trzy razy dziennie na spacery gdzie biega bez przerwy to jeszczem ma siłe by robić szkody w domu nie wspominając co się dzieje kidey zostawiam go bez opieki.Poprostu w młodych latach psy takie duże i energiczne muszą byc wychowywane i ktoś musi sie tymi zwierzętami zajmować zostawiać takie zwierze na cały dzień w domu idąc do pracy to jak znęcanie sie nie można tak robić u nas zawsdze ktos jest w domu i si e zajmuje psem a jak dorośnie to juz niedługo trzeba go będzie dać na tresurę bo samemu też nie zawsze wszystko zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 16:28, benq20 napisał:

Husky siłę i chęć do biegania?

To ,że Twój Labrdor ma siłę i chęć do biegania ,to nie znaczy ,że inne psy ,takiej chęci nie mają...Ja mam wyżła weimarskiego ,który ma na prawdę dużo siły a i biegać nie przestaje prawie.Tym bardziej ,że mieszkam na wiosce ,prawie w samym lesie ,więc ma pełno miejsca do biegania ,gdy z nim wychodzę.Nie musisz mi mówić o Labradorach ,jakby co ,bo miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:45, Ksar666 napisał:

> /.../
Ale ogolnie mozna go spuszczac np. w lesie (zakladajac spacer pieszy)? Nie ucienknie
tak?

On nie ucieka, on rusza w daleką wędrówkę. Prędzej czy później pobiegnie tak daleko, że nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 16:54, KrzysztofMarek napisał:

On nie ucieka, on rusza w daleką wędrówkę. Prędzej czy później pobiegnie tak daleko,
że nie wróci.

No rozumiem, ale rower to jest dobra alernatywa, tylko z drugiej strony na rower psu moze sily nie starczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2011 o 19:08, Ksar666 napisał:

No rozumiem, ale rower to jest dobra alernatywa, tylko z drugiej strony na rower psu
moze sily nie starczyc.

Albo będzie tak ,że to Tobie nie starczy sił :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 19:08, Ksar666 napisał:

> /.../ > No rozumiem, ale rower to jest dobra alernatywa, tylko z drugiej strony na rower psu
moze sily nie starczyc.

>
To jest pies pociągowy. Starczy mu sił, tylko zadbaj o dobrą uprząż, jak będzie ciągnął Ciebie na rowerze. I nie możesz karmić go kaszą z sosem z mięsa, tylko mięsem drugiego gatunku i rybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 20:10, KrzysztofMarek napisał:

To jest pies pociągowy. Starczy mu sił, tylko zadbaj o dobrą uprząż, jak będzie ciągnął
Ciebie na rowerze. I nie możesz karmić go kaszą z sosem z mięsa, tylko mięsem drugiego
gatunku i rybami.

Ale hmm, jak jezdze na rowerze to ze srednia 30 km/h i jedna trasa to zazwyczaj 100 km, pies na pewno da rade? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 20:11, Ksar666 napisał:

>/.../
Ale hmm, jak jezdze na rowerze to ze srednia 30 km/h i jedna trasa to zazwyczaj 100 km,
pies na pewno da rade? :P

Jak po ulicach, to nie da rady. To nie jest pies uliczny. Jak masz wiejskie ścieżki, albo przecinki w lasach, to na smyczy i żeby nie biegł miedzy drzewami bo się zaplącze i albo ty puścisz smycz, albo psa zadusisz. Luzem nie można go puszczać, chyba, ze chcesz się go pozbyć. Ale po co wtedy w ogóle brać takiego psa?
Zdaje się, że zaczynasz mnożyć trudności i przestajesz odpowiedzi traktować serio...
Ja Ci napisałem, co wiem o tych psach, a ty rób co uważasz. Tylko psa szkoda, to nie jest przedmiot, tylko żywe stworzenie, którze darzy właściciela miłością i zaufaniem. Nie traktuj go jako zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sobie kupić mniej wymagająca rasę ?
Jak KrzysztofMarek zauważył nie traktujesz tego zbyt poważnie a zwierze to nie zabawka dla zaspakajania rozpieszczonego ego.
Do takiego psa trzeba mieć odpowiedni charakter i wykazywać się sporą odpowiedzialnością, jego życie i zdrowie leży na barkach jego właściciela.
Kupowanie go np. dla szpanu przed kolegami/koleżankami z gimnazjum/liceum mija się z celem moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...nie, na pewno nie mam traktowac zwierzaka jak zabawke, na razie chce sie dowiedziec jak najwiecej o rasie. Zdaje sobie sprawe z tego, ze to wymagajace psy, wbrew pozorom traktuje swoj wybor powaznie i wiem, ze mnie to zobowiazuje do czegos. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie twój pierwszy pies ? Może naprawdę lepiej rozważyć mniej wymagająca rasę [a takowych jest cała masa] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować