Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

500 tysięcy sprzedanych kopii trzeciego Gothica

111 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 22:34, Benitokks napisał:

Pewnie wielu się oburzy ale to pokazuje dlaczego na PC pojawia się coraz mniej dobrych gier.
Skoro jeden z największych hitów zeszłego roku na tą platformę schodzi w 0,5 mln sztuk to czego
innego można oczekiwać. Dla porównania taki GoW na X0 to już około 4 mln kopii, a więc 8 razy
więcej.

Ja się oburzę :), ale tylko na jedno : czemu nazywasz G3 największym hitem zeszłego roku ? Jak pokazują wyniki sprzedaży hitem wcale nie był. Jeżeli chodzi o samą grę również nie zachwyca. To że był zapowiadany jako hit nie oznacza że się nim stał :) A to zę powstaje coraz mniej dobrych gier, jest spowodowane czym innym. Produkcja gier jest coraz droższa przez coraz to nowsze technologię i dłuższy czas robienia gry, więc nawet przy wyniku sprzedaży który jeszcze 5 lat temu dałby sukces, teraz sie to już nie opłaca. No i skupianie się fajerwerkach graficznych zamiast na reszcie gry, też nie pomaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 01:17, hehe napisał:

Ja się oburzę :), ale tylko na jedno : czemu nazywasz G3 największym hitem zeszłego roku ?
Jak pokazują wyniki sprzedaży hitem wcale nie był. Jeżeli chodzi o samą grę również nie zachwyca.
To że był zapowiadany jako hit nie oznacza że się nim stał :) A to zę powstaje coraz mniej
dobrych gier, jest spowodowane czym innym. Produkcja gier jest coraz droższa przez coraz to
nowsze technologię i dłuższy czas robienia gry, więc nawet przy wyniku sprzedaży który jeszcze
5 lat temu dałby sukces, teraz sie to już nie opłaca. No i skupianie się fajerwerkach graficznych
zamiast na reszcie gry, też nie pomaga :D


Po pierwsze: był nazwany jednym z największych hitów. Oczekiwana od dawna gra z miejsca staje się hitem, ale jeszcze nie przebojem. Np. taki Doom3. Oczekuje go pół komputerowego świata, a tu lipa.
Po drugie. Sami autorzy przyznali że gra została wydana co najmniej 3 miesiące za wcześnie, więc kończyli w ogromnym pośpiechu (swoją drogą dobrze przynajmniej że nie powycinali kawałków kodu źródłowego jak w KotORze). Nagana należy się JoWoodowi za szybki skok po kasę. Ale niech przemyślą tam ci księgowi - o ile więcej by zarobili gdyby poczekali jeszcze te pół roku? Jak dla mnie - 20% minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ktoś z CDP zabiera głos a tu cisza. Co wy Panowie na to co?
Ja przeszedłem g1 z 15 x, g2 z 10 (plus dodatek), a g3 0,... raza.

i zacytuje za kris_bla

Ja kupilem i sie zawiodlem... moze tym razem to nie wina CDP, ale grac w to sie nie da... i nadal nie ma patcha optymalizujacego... polecialem jak glupi ogarniety chwala G1 i G2, a tak naprawde to G3 to glupia siekanka w stylu:

Idziesz do wioski... robisz questy... zabijasz wszystkich... nastepna wioska... a walka wyglada: LPMx100 i kierunki od czasu do czasu i tak zabije nawet 20 orkow na jednego... w G2 takie idiotyzmy nie byly mozliwe... G3 generalnie mi sie nie podoba ;-P

Ale warto się byłoby (pomimo, że to nie wasza wina) przyajmniej z szacunku do tych co kupili ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 18:51, danzelmario napisał:

jestem pierwszy:). i co z tego ze tyle sprzedali.. jak powinni wydac jeszcze kilka patchy a
tu nic! mnie osobiscie to zdenerwowalo do tego stopnia ze dodatku napewno ie kupie


Patch wyjdzie jak już nie będzie potrzebny, jak było w przypadku Neverwinter Nights 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 21:32, baka3 napisał:

ee a po co ci 2 ?:O

Więc jedną kupiłem a jedną wygrałem. Drugą chciałem sprzedać ale pierwsza ze względu, że była codziennie używana lekko się zarysowała, więc zostawiłem sobie 2 też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie 0,5 roku minęło a tylko 0,5 miliona? Ja rozumiem, gdyby to było w Niemczech , ale na świecie to raczej jakoś tako średnio. Przecież WoW:BC w 24h sprzedał się w ponad 2-3 miliona sztukach na świecie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gdyby gra nie była tak najeżona błędami nabywców trzeciej odsłony byłoby więcej. No ale w końcu 0,5 mln egzemplarzy to też już jakiś wynik. Oby tylko bardzie przyłożyli się do dodatku. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest na prawdę dobrą grą:) Grało mi si fajnie itp. Ale poprzedniczki były po prostu lepsze;-))) Mam nadzieje że PB nie zaprzestanie produkcji gothica i że 4 Część znów będzie godna poprzedniczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kontynuuje chlubną tradycję swych poprzedniczek" ... "produkt już teraz przewyższa wysokie oczekiwania ekipy wydawniczej" ... "jak utalentowani programiści pracują w niemieckim studiu" ...


BUEHEHEHEHEHEHEHEHE ... normalnie dawno się tak nie uśmiałem ;d ... widać, że wśród ekipy gram.pl rosną nam także talenty komediowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 10:48, dambialko napisał:

Nie będzie gothic''a 4 bo gothic to jest trylogia


Uch no tak:) Ale zawsze mogą złamać zasadę, lub zrobić po prostu jakiś dodatek;)

Gofer31 No aż taki niewypałem to ta gra nie jest:) Gdyby nie bugi to byłoby całkiem nieźle;) A tak sama gra w sobie jest całkiem niezła, wg. mnie zdecydowanie lepsza od obka który mnie.. Znudził po jednym dniu grania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 07:46, piotrek-heroes napisał:

> jestem pierwszy:). i co z tego ze tyle sprzedali.. jak powinni wydac jeszcze kilka patchy
a
> tu nic! mnie osobiscie to zdenerwowalo do tego stopnia ze dodatku napewno ie kupie

Patch wyjdzie jak już nie będzie potrzebny, jak było w przypadku Neverwinter Nights 2.

dokladnie. ja juz nie wróće do 3.. i nawet jak wyjdzie patch to mam ich gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, Gothic 3 - 500 tysięcy w prawie pół roku. WoW dodatek 3,5 miliona w miesiąc.
To i tak nic w porównaniu do Pokemon Diamond i Pearl które w parę godzin sprzedały się w ilości miliona egzemplarzy! No, ale tak czy siak, trzeba pogratulować :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, po mojemu to właśnie wymagania sprawiły, że Gothic 3 sprzedał się dobrze, ale nie bardzo dobrze. Jadnak jak by na to spojrzeć z innej strony to niezły wynik i daje nadzieje na czwartą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować