Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

500 tysięcy sprzedanych kopii trzeciego Gothica

111 postów w tym temacie

Zwalili 3 czesc, a wielu z nas dalo sie zlapac i kupic to cos...podchodzilem do tej gierki kilka razy...i nic..system walki ktorego niema, szybkosc dzialania (panowie na korepetycje do Blizarda marsz!!) bledy bledy....i jedynie cien klimatu poprzednich czesci...szkoda kasy troche bylo ale coz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za co te 0.5 miliona fanów... Gothic 1 był bardziej klimatyczny, grafika w jedynce może nie była też cudem, ale czuło się pasję twórców i aż się chciało grać :D Do dzisiaj miło wspominam tę grę i nie wymieniłbym tego kochanego starocia na żadne supernowoczesne fajerwerki z nie wiem jaką grafiką.

Dwójka już mniej, ale jednak wciągnęła :D Zwłaszcza z Nocą Kruka :D

Dla mnie seria Gothic ma tylko dwie części. No, jeszcze z dodatkiem do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G3 gralem z przyjemnoscia, jednak to nie jest juz to co G1... Moim nieskromnym zdaniem najwieksze wady G3:

- Optymalizacja (a wlasciwie jej brak :P )
- Postacie; wiekszosc postaci zachowuje sie, wyglada i mowi tak samo... Zero roznorodnosci, nie ma to jak NPC z G1
- System walki: najlepszym sposobem bylo zaklikwanie na smierc. Dodatkowa samemu bylo mozna rozwalic kilkadziesiat (kilkaset?) orkow naraz - bezsensowne. Jeden czlowiek z mieczem zabil wiecej niz cala armia.
- fatalne AI i ogromna ilosc bugow

Co do kolejnych czesci - zakonczenie po stronie Adanosa (przejscie z Xardasem do Zapomnianych Krain) daje nadzieje nawet nie na dodatek, a na G4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2007 o 13:24, UkradliLogin napisał:

- Postacie; wiekszosc postaci zachowuje sie, wyglada i mowi tak samo... Zero roznorodnosci,
nie ma to jak NPC z G1


Może i tak, ale rozwalił mnie pod tym względem dopiero Oblivion. Gra z takim budżetem, a do każdej rasy zatrudnili po dwie osoby (z uwzględnieniem płci). Łącznie to 2x9+2 głosy obu Septimów i jeden Todda Howarda :) to daje 21 głosów na ponad 1000 postaci...

Dnia 11.03.2007 o 13:24, UkradliLogin napisał:

- System walki: najlepszym sposobem bylo zaklikwanie na smierc. Dodatkowa samemu bylo mozna
rozwalic kilkadziesiat (kilkaset?) orkow naraz - bezsensowne. Jeden czlowiek z mieczem zabil
wiecej niz cala armia.


Takie już realia fantasy... ale rzeczywiście - oddział orków to kaszka z mleczkiem, ale już potworny, wściekły i groźny wilk to czasem monstrum nie do pokonania...

Dnia 11.03.2007 o 13:24, UkradliLogin napisał:

- fatalne AI i ogromna ilosc bugow


No chyba miałeś na myśli podążanie za NPC albo prowadzenie bo to rzeczywiście katastrofa. A tak poza tym to fajnie, robią swoje codzienne czynności i jest ok.

Dnia 11.03.2007 o 13:24, UkradliLogin napisał:

Co do kolejnych czesci - zakonczenie po stronie Adanosa (przejscie z Xardasem do Zapomnianych
Krain) daje nadzieje nawet nie na dodatek, a na G4.


JoWood chce trylogii, Piranie chcą kontynuacji. Moim zdaniem powinni zerwać umowę i poszukać schronienia u takiego UbiSoftu, tam przynajmniej nie naciskaliby z terminem wydania, bo Ubi na jakości gier zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra jest tak słaba jak G2 to... niedziwie sie że tak słabo sie sprzedaje. Ale może poprawili coś, ale po ilości sprzedanych kopii widac że tego raczej nie zrobili:/

PS Ja i tak uważam że Morrowind jest najlepszym RPG-m:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to najlepszym RPGiem jest Baldur''s Gate 2 i nic (może Gothic 4 albo TES V :) tego nie zmieni.

A Ty Mixel to chyba w ogóle w G2 nie grałeś. To jest wspaniała gra, nie rozumiem jak tak można krytykować grę grając w nią może godzinę... Bo jak już napisałem, cała Saga Gothic rozkręca się po 3-4 godz (ew. po II rozdziałach). A jeśli coś Ci się nie podoba, trzeba było ze 3-4 lata temu zagrać w Gothic 1, to byś się przekonał :).
Morrowind jest dobry, lepszy niż Oblivion ale zawiodłem się na walce która jest nie tyle mało interiaktywna (aut. blok tarczą, praktycznie klikanie tylko ciągle) co niedynamiczna.

Ale tak sobie pomyślałem:
Komuś podoba się seria TES, komuś Gothic, i trzeba to respektować, bo obie są klasykami.
Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 12:25, Lvhr napisał:

Nie wiem za co te 0.5 miliona fanów...


No właśnie za te 2 pierwsze części ;)

Dnia 11.03.2007 o 12:25, Lvhr napisał:

Dla mnie seria Gothic ma tylko dwie części. No, jeszcze z dodatkiem do drugiej.


Dla mnie ma trzy części, dwa tworzyło mało znane studio z zabawną nazwą, z niewybujałymi ambicjami, skupiających się na ciekawej fabule. Trzecią grę tworzyło już znane, liczące się studio z niestety ambicjami przerastającymi umiejętności. Myślę też, że Piranie chciały zbliżyć się do Elder Scrollsów, nie tracąc swojego charakteru (nie mówię że seria TES jest doskonała, o nieeee). Wiecie, wielki świat, wieeele zadań. Niestety jakieś 99,9% z nich to machanie mieczem (ew. magia, luki, kusze...). Szkoda. Ale nie ma co gdybać już, koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań nie udało mi się w G3 zagrać - niby sprzęt mam dobry [ciągnie Obliviona na max w 1280x1024], jednak braki tekstur i inne błędy w wyświetlaniu uniemożliwiają sensowną rozgrywkę :/ [dla zainteresowanych: u mnie na blogu jest screenshot...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fanatyk serii Gothic mogę powiedzieć, że wydanie w takiej postaci G3 to po prostu świętokradztwo. Brak fabuły, bo tę marną historyjkę nie nazwałbym fabułą, debilny system walki oraz NPC, którzy zachowują się jak kukły. Smutne, ale prawdziwe... Kupując Edycję Kolekcjonerską Gothica 3 zaraz po premierze zaufałem twórcom, którzy nas, graczy, po prostu oszukali. Pozostaje mi wrócić do wspaniałego, żyjącego własnym życiem świata z drugiej części gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować