Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

HL2: Episode Two dłuższy od poprzednika

50 postów w tym temacie

pepsi

Według niepotwierdzonych informacji, Valve zapowiedziało, że drugi dodatek do Half-Life'a 2 będzie dłuższy od swego poprzednika o ok. dwie godziny. Doug Lombardi zdradził też kilka informacji dotyczących tworzenia kolejnych add-onów do legendarnego shootera.

Przeczytaj cały tekst "HL2: Episode Two dłuższy od poprzednika" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podsumowanie, zabrzmiało tak "trochę" oskarżycielsko :P
Absolutnie nie zgodzę się z tezą, ze EO1 był kiepski. To był kawał znakomitego dodatku.
A co do szybkości, to mimo wszystko nawet te 13-14 miesięcy to troche długo, Valve się zwyczajnie niepopisuje w tym względzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak zamierzają tak zrobić to prędzej engine graficzny im się zestarzeje niż udam im sie zrobić wszystkie epizody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 19:17, PsychoMan napisał:

To podsumowanie, zabrzmiało tak "trochę" oskarżycielsko :P


Nieeee... ;)

Nikt nie mówi, że Episode One był kiepski, ale z drugiej strony może się pojawiać obawa, że skoro teraz chcą zrobić więcej w krótszym czasie, to może wyjść nieco gorzej, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rozgrywka w Episode Two ma według doniesień trwać około 8 godzin, czyli mniej więcej 120 minut dłużej"

Pozwoliłem to sobie zacytować. Episode One to niespełna 5h gry, także jeśli już to Ep2 miałby przynieść nawet 180 minut dłuższą grę :) Tylko dobrze to czy źle? Ja tam w HL2 (w podstawce) odnosiłem czasem takie wrażenie w niektórych ostatnich rozdziałach, że twórcom brak pomysłów, przez co bywały takie zdeka nudnawe fragmenty gry. Ale jeśli akcja ma być tak intensywna jak w Ep1, to może być tylko lepiej :)

Swoją drogą na Ep1 też trochę trzeba było poczekać, a mimo to otrzymaliśmy grę z usprawnioną grafiką i... zwiększoną awaryjnością. Tak jak podstawka działała mi bez zarzutu, tak pierwszy dodatek conajmniej kilka razy w trakcie gry zawiesił się na amen (czasem pomagał już tylko reset). Chociaż i tak nie przyćmiło to bardzo pozytywnych wrażen z gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że czekam niecierpliwie na Episode Two - pierwszy z "serialowych" dodatków do HL2 zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a po materiałach dotyczących "dwójki", które Valve sukcesywnie przesącza do sieci, aż mi ślinka cieknie... ;) Niemniej - obawy są uzasadnione... Miejmy nadzieję że nikt fuszerki nie odwali i dostaniemy pełnoprawny, ciekawy dodatek, a nie tylko odgrzaną przystawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 19:20, Domek napisał:

Nikt nie mówi, że Episode One był kiepski, ale z drugiej strony może się pojawiać obawa, że
skoro teraz chcą zrobić więcej w krótszym czasie, to może wyjść nieco gorzej, prawda?

Z tych zapowiedzi już niewiele zostało - trzeba czekać dużo dłużej niż się wszyscy spodziewali na początku. Jeśli długość gry będzie odpowiednia tzn. dużo dłuższa niż EO wtedy okaże się, że warto było. W innym przypadku można mieć pretensje do producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 19:20, Domek napisał:

Nikt nie mówi, że Episode One był kiepski, ale z drugiej strony może się pojawiać obawa, że
skoro teraz chcą zrobić więcej w krótszym czasie, to może wyjść nieco gorzej, prawda?

Może i nikt nie mówi, ale nikt mi nie powie, ze tam nbie było żadnej delikatnej sugestii :P
Co do czasu, to jak napisałem, Zawór poprostu się sprężyć powinien, bo skandal jest żeby dodatek przez półtora roku robić, większość firm w takim czasie sequele robi! Idzie się pochlastać tylko, jak kolejny raz się słyszy, ze premiera została na kolejny kwartał przełożona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EP1 moim zdaniem nie był kiepski, po prostu mało wnosił nowego i kończył się w momencie, kiedy mieliśmy największą ochotę na dalszą grę (o to chodziło zapewne ;p). Po tym co widziałem na kilku filmikach "gameplay" z EP2, mogę powiedzieć śmiało, że wniesie on wiele ciekawych rzeczy do serii i być może wciągnie graczy niemal tak samo jak "podstawka". 8 godzin to średni czas przechodzenia FPS''a, można zatem uznać EP2 za taki " nie do końca " sequel.

Dobrą wiadomością jest to, że w pudełku z EP2 znajdziemy także Team Fortress 2 oraz Portal, czyli łącznie aż 3 gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie obliczyć koszt "obcowania" z E1 - wychodzi ok. 10 zł/h. Teraz mamy nieco więcej - za godzinę gry płacimy 7,5 złocisza na godzinę. Alleluja! (Dark) Mesjasz nadszedł! MODE: IRONIA /off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam już dość długo na EP2, więc jak się spodziewacie ogłoszona jakiś czas temu wieść o premierze przełożonej na zimę 2007 była dla mnie ciosem w plecy... Cóż, pozostaje czekać...
Got Time machine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:42, Wieśniakoo napisał:

Pozwoliłem sobie obliczyć koszt "obcowania" z E1 - wychodzi ok. 10 zł/h. Teraz mamy nieco więcej
- za godzinę gry płacimy 7,5 złocisza na godzinę. Alleluja! (Dark) Mesjasz nadszedł! MODE:
IRONIA /off

Mam niestety złe informacje - cena również będzie podwyższona i ma być, jak to powiedziało VALVE, "całkiem zbliżona do ceny nowej, pełnej premierowej gry", czyli u nas coś koło 70-80 zł. Zmiana ta nastąpiła głównie ze względu na Portal i TF2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak najwazniejszy jest PORTAL

na to czekam i mam nadzieje ze w kolejnych epizodach portal bedzie stalym dodtatkiem (ofkorz z nowymi mapami).
tf2 tez bedzie ciekawe, podoba mi sie styl oprawy graficznej

mi tam epizody nie przeszkadzaja pod warunkiem ze nadal beda w rosadnej cenie (EO kupilem w dniu premiery za 39zl w MM)
poza tym produkcja kolejnych epizodow bedzie coraz krotsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gram i nie grałem w HL 1, ale w HL 2 bym sobie pograł bo podobno extra grafa i fizyka...a co do dodatków to raczej źle że będą tak szybko wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować