Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Jade Empire – dzień szósty

33 postów w tym temacie

Hakken

Historia Mistrza i Zhu dobiegła już końca. Dziś Mysza opowie co nieco o prawdziwych stylach walki. Dzięki temu możecie się dowiedzieć, między innymi czym tak naprawdę jest Kun Fu oraz czym różnią się od siebie Bagua Hang od Taijiquan. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Jade Empire – dzień szósty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi raport sprzętowy... Moglibyście napisać artykuł co do wymagań gry. Jeśli gierka ruszy na słabszym sprzęcie, pewnie zachęcilibyście więcej graczy do kupna tej zapewne dobrej gry:) np. mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10.03.2007, 17:38 - Jade Empire UKONCZONA.

Gralem slicznym kwiatuszkiem w czerwonym ubranku. :) Gre przechodzilem jako Sith [> Zacisnieta Piesc], ale jako iz mam dobre serce i zle czyny nie oznaczaja, ze chce zniszczyc swiat - ukonczylem gre jako GooD Jedi [> Otwarta Dlon].

Nie gralem na wysokim poziomie trudnosci. Postanowilem na poczatek, aby poznac sie z gra i jej zasadami, wziasc tylko poziom Mistrz''a. Gralo sie przyjemnie a tylko raz [ze wzgledu na kiepska taktyke] poleglem podczas wazniejszej walki. Kilka razy zdzarzylo mi sie zginac, bo tak wciagnelem sie w wir walki, ze zapomnialem o spogladaniu na pasek zdrowia.

Gra ogolnie bardzo przyjemna. Klimat spokojny. Grafika nawet nie odrzuca [szczegolnie, ze milo bylo patrzec na moja dziewczynke :)]. Jednak znalazly sie rzeczy, ktore mocno mnie rania:

1. Gra jest stanowczo zbyt krotka. Nie gralem w nia dlugo. Raz podczas calego dnia nawet komputera nie wlaczylem. A rozpoczelem gre ok. 23 w dzien, kiedy pre-ordery dotarly do zamawiajacych. Fabula jest wciagajaca, przez co czuc smutek po tak szybkim ukonczeniu calej gry. Aby nie bylo niejasnosci - chodzilem wszedzie, gdzie sie dalo, wykonywalem wszystkie zadania jakie udalo mi sie znalezc. Nie uzywalem zadnych pomocy, itd.

2. Zbyt malo magii. Jako ''Great Wizard, the Necromancer'' ^^ nie znalazlem ukojenia w magii w tej grze. Zbyt malo czarow, brak przyzywania slug... praktycznie nic z magii. Jest tam kilka czarow... Chyba z 5-6 sie doliczylem, ale wszystkich nawet nie zdobylem.

3. Brak mozliwosci polepszania ekwipunku [bronie, zbroja, etc.]. Zmusza to do wyboru postaci sugerujac sie jedynie wygladem, a takze ogranicza gracza. Co jesli komus sie nie podoba miecz, ktory ma? Nie moze dobrac sobie ladniejszego. Brak tez zbroji, szat, etc.

4. Postac ma niekonczace sie miejsce na smieci, ktore mozna zebrac po drodze. Typu: klejnoty, klejnoty, klejnoty... cholera... kolejne klejnoty. Za duzo pieniedzy wypada z wrogow - kupujac wszystko co chcialem - nie mialem klopotow z pieniedzmi.

To chyba wszystko.

Pozdrawiam,
Rafal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:
Rowniez juz ukonczylem ta gre, gierka przypomina Sudeki jak cholera nawet taka krotka. Nie wiem za co byla mianowana do gry roku, grafika taka sobie fabula ujdzie w tloku, zbyt latwa nawet na trudniejszych poziomach, przereklamowana i jescze raz KROTKA!!! Zbyt malo magi ? No przeciez to ma byc gra ze wschodnimi sztukami walki wiec raczej magi byc nie powinno,wiec to mi nie przeszkadza. Fakt smieci leca jak cholera ,tylko po co, to nie MMO. Jak dla mnie gierka z sredniej polki moze na Xboxa byla inna ,ze zostala gra roku musialbym porownac.Nie warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego że gra jest krótka to jak w przysłowiu: wszystko co dobre szybko się kończy
gothic1 dlaczego niby tak jest wspaniale wspominany i ma dużo więcej fanów niż pozostałe części, właśnie dlatego bo nie jest długi
długość gry jest bardzo ważna, niby ludzie chcą aby w gry się długo grało ale jeżeli się nie zrobi jakiegoś w grze urozmaicenia aby się rozgrywka nie nudziła to lepiej jak gra jest właśnie krótka i pozostawia tym samym pozotywne wspomnienia niż jakby miała być długa i monotonna pozostawiając na koniec tylko rozczarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:14, greg_f napisał:

A mnie ciekawi raport sprzętowy... Moglibyście napisać artykuł co do wymagań gry. Jeśli gierka
ruszy na słabszym sprzęcie, pewnie zachęcilibyście więcej graczy do kupna tej zapewne dobrej
gry:) np. mnie:P

Tu niestety jest pewien problem - te grę katował Mysza, no i ja, robiąc recenzję do GK. Myszy sprzęt spełnia spokojnie wymagania, mój... cóż, jest lepszy. Redakcja złożona z najemników ma to do siebie, że każdy pracuje na tym, co ma w chacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<joke on>
Do tych co pytaja o wymagania: Gra ruszy nawet na najslabszym sprzecie.
Na moim AMD Athlon x2 64-bit 4400+, 2GB DDRAM, GF7800GTX dziala bez zarzutow, co oznacza, ze gra jak na dzisiejsze czasy nie jest wymagajaca i wszystkim pojdzie. <lol> ;]
<joke off>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Gra za krótka - niecałe 14,5 godziny na przejscie łącznie z oglądaniem wszystkich filmików. Gra przypomina mi Knights of the Old Republic ale jest totalnie zubożona (klejnoty, klejnoty,.....) Brakuje jakiejś innowacji. Teraz nawet w mmorpg typu 9Dragons wymyślono system rozwijania skilli na zasadzie "używasz lepiej go opanujesz". Brak możliwości zmiany stroju to jakieś przegięcie jeśli chodzi o współcześnie wydawane rpg. Sam SUN LI zmienia ciuch na zbroje a ja nie moge ..... (minus ogromny).
Za mało questów pobocznych i za mało lokacji. Nawet Kotor miał więcej lokacji do exploracji.
Jednak żeby nie było tak czarno, gra ma niezła grafikę i bardzo wciągającą przygodę, choć zaczynając przygodę czułem intrygę nosem i przeczuwałem co się stanie, i że gra długa nie będzie.
Dobrze, że obniżyli cenę za ten produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy teskt ;)
No i znalazłem literówkę:
...czym tak naprawdę jest Kun Fu oraz czym różnią się...
Nie "Kun Fu" tylko "Kung Fu". Ot taki błędzik ;P
A co do krótkości gry - to chyba najkrótsza z gier BioWare :/
No i mam pytanko - będzie demko? Chciałbym sprawdzić czy gra pujdzie na moim komputerze ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto tam wysoczyl z porownaniem do Gothica 1.Wybacz ale gothic w porownaniu z Jade to tasiemiec.... Gierka nie ma w sobie nic odkrywczego. Gierka przereklamowana niestety jak cholera , nazwana gra roku tylko niech ktos powie czym sobie zasluzyla, znam lepsze gry na Xpudlo... To jest druga gra po ktorej kupnie zalowalem wydanej kasy... Pierwsza byl Newerwinter Nights 1 ktory lezy gdzies pchniety w kat, nie ukonczony do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 09:55, BloodPriest napisał:

Gra przypomina mi Knights of the Old Republic ale jest totalnie zubożona
(klejnoty, klejnoty,.....) Brakuje jakiejś innowacji.


Dokładnie. Dla starego gracza KotOR''ow ta gra jest bardzo podobna, lecz niestety - gorsza pod wieloma wzgledami.
Niestety nawet w KotOR mozna bylo podczas misji pojsc inna droga do celu. Czasami mialo sie duze obszary do eksplorowania. Tutaj? Zazwyczaj jest jedna droga z ktorej nie mozna zboczyc. Moze czasami dwie drogi sie znajda. Przeszkadza to, ze jak sie zaczyna walka to zostajemy otoczeni niewidzialnymi scianami, ktore nas blokuja od wyjsca poza obszar bitwy.

JE jest w dodatku bardzo latwa. Na najciezszym dostepnym poziomie trudnosci - nie mam zadnych klopotow z zabijaniem :P, a nawet nie gine. Na odblokowanym poziomie Jadeitowego Mistrza - przeciwnicy maja po prostu wiecej HP.

Przechodzę teraz gre drugi raz - poziom trudności: jakiśtam-Mistrz. Gram dziewczyną w czerni.
Zamierzam ukonczyc gre jako W-PELNI-ZACISNIETA-PIESC :P Czyli nie zdobywajac ani punkta do Dloni.
Choc napewno duzo fabuly to nie zmieni - przynajmniej zobacze siebie w roli cesarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać co to za bonusik dla polskich graczy od BioWare?. Podobno miała być jakaś drobnostka ale nie chcieli tego zdradzić przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować