Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Jade Empire – dzień szósty

33 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2007 o 20:14, greg_f napisał:

A mnie ciekawi raport sprzętowy... Moglibyście napisać artykuł co do wymagań gry. Jeśli gierka
ruszy na słabszym sprzęcie, pewnie zachęcilibyście więcej graczy do kupna tej zapewne dobrej
gry:) np. mnie:P


Ha - tez wlasnie ukonczylem Jade. Co do sprzętu to na 2,4Mhz HT Intel Pentium, 1GB Ram i Radeonie 9600 128MB gra po prostu FRUWAŁA. Tekstów pod screnami podczas doladowan lokacji czesto nie zdazylem nawet przeczytac. Wiec na 1,8 Mhz z 512 RAM powinna spokojnie działać. Irytuje troche dluga instalacja - ale... warto :)

1) Brawo dla redakcji za fajny tekst o sztukach walki, może nieco zbyt przekrojowy i wyrywkowy, ale... Jesli pisal go laik - to naprawde chyle czola :) W grze latwo bylo zauwazyc kombinacje oryginalnych stylow walki. W Thousand Cuts, fragmencik zurawia, w Burzowym Smoku fragmenty wywodzace sie poludniowych styli, kawalki formy z wlocznia, stylu pijanego itd. :)
2) Jade faktycznie jest nieco za krotki, a moze raczej faktycznie czuje sie cholerny zal ze to juz koniec. :( Ale dla mnie to troche plus, gdyby byl dluzszy, nie ial bym kiedy go skonczyc..
3) Jak dla mnie to stylami najbardziej wymiatajacymi byly Smok Burzy (przeciwko wszystkim zywym przeciwnikom, zatrzymujac ich), kij/halabarda - na poczatku az do areny, dzieki dystansowi dajace duze bonusy, podwojne miecze (w kombinacji ze Smokiem Burzy) i Jadeitowy golem, na ktorego wsrod wiekszosci najpotezniejszych przeciwnikow - po prostu nie ma mocnych.. Jesli tylko starczy Chi.. ;)
4)Ze wszystkich friendsow - wg mnie Czarny Wicher po prostu wymiata...
5) Filmiki, zwlaszcza te z gorskimi krajobrazami.... naprawde fajne :)
6) A do wszystkiego klimatyczna muzyka :))


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 13:28, hellgate napisał:

Mógłby ktoś napisać co to za bonusik dla polskich graczy od BioWare?. Podobno miała być jakaś
drobnostka ale nie chcieli tego zdradzić przed premierą.


Ja moge napisac.

Dostalismy [GRATIS] cenzure na nasza wersje gry.
Brak efektu krwii i jeszcze czegos tam. Chyba harmonijnej kombinacji, albo cos takiego... =/

Mam nadzieje, ze tak jak bylo mowione - w patchu poprawia ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, właśnie ukończyłem grę i jedyna krew jaką widziałem to krew {SPOILER}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{SPOILER}wodnej smoczycy, czyli tak naprawdę woda...{SPOILER}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{SPOILER}
A co do harmonijnej kombinacji - po niej miały wypadać te kuleczki, ale wypadały i bez tego, więc tego też chyba nie mamy.


Ja się pytam kto napisał 40 godzin zabawy! Chyba wszystkimi bohaterami. Niecałe 13h...

Kilka uwag/pochwał:
1. Świetny klimat. Siedziałem przy tej grze cały dzień.
2. Najlepszy towarzysz - hmmm Jedwabna Lisica/Kang.
3. Dobra grafika nawet na słabszym sprzęcie.
4. SUPER muzyczka (btw. dzięki za Soundtrack)
5. Zapytam się kto twierdzi że gra jest łatwa - przejdźcie w trybie Jadeitowego Mistrza. Mi sprawiała problemy walka z Jing Woo na treningu xD
6. Filmiki też fajne, szkoda że bez napisów w00t
7. To chyba jednak ma BARDZO niewiele z RPG, zero możliwości zebrania broni, zmiany stroju, czy czegokolwiek.... tylko te klejnoty...

PYTANIE: Skąd wziąć styl Smoka Burzy? Ja mam tylko jakiegoś innego smoka, co jest taki miecz z jakby płonącymi obręczami.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KRÓTKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja chce więcej tego samego. Czekam na dodatek, sequel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wam odbija z tym RPG? Jade Empire to nie RPG a tylko AMBITNA NAWALANKA więc przestańcie się czepiać! do tego gra wcale nie jest krótka gram już od trzech dni i jestem dopiero w trzecim rozdziale. Ta gra to cudo i nie żałuję że ją kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

Zgadza się, właśnie ukończyłem grę i jedyna krew jaką widziałem to krew {SPOILER}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{SPOILER}wodnej
smoczycy, czyli tak naprawdę woda...{SPOILER}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{SPOILER}
A co do harmonijnej kombinacji - po niej miały wypadać te kuleczki, ale wypadały i bez tego,
więc tego też chyba nie mamy.


Tak jakby... Zauwazylem, ze jesli sie wkleji do plikow gry Angielska wersje dialog.tlk, to pojawia sie opcja wlaczenia krwii <w menu>. Jednak nawet z tym krew sie nie przelewa zbytnio :( Jedyne kiedy mi sie udalo zobaczyc ''wytryski'' krwii [bo inaczej tego nazwac nie mozna] to czasami jak mieczem komus w glowe trafilem i jak np. w fabryce golemow spowodowalem wypadek... dwa wypadki. :D

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

Ja się pytam kto napisał 40 godzin zabawy! Chyba wszystkimi bohaterami. Niecałe 13h...


Napewno nie ja ^^ :D

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

2. Najlepszy towarzysz - hmmm Jedwabna Lisica


Polecam angielskie fora BioWare. Tam wielu ludzi ma na nia ochote :P (Do czego oczywiscie ja sie dolaczam :P)

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

3. Dobra grafika nawet na słabszym sprzęcie.


Jestem bardzo wymagajaca osoba jesli chodzi o grafike w grach, ale na grafike w JE nie narzekalem, przez co chyba sie moge w pelni zgodzic z Toba. Choc nie mam slabego sprzetu. Mam.. eh, nie wiem juz. Poltora roku temu to bylo cos... Najlepsze rzeczy dostepne w sieci. A teraz? =(

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

4. SUPER muzyczka (btw. dzięki za Soundtrack)


Muzyka super, to fakt. Jednak ja bym tak nie dziekowal zbyt szybko - w wersji z BioWare zamiast muzyki jest ArtBook z gry. W sklepie BioWare muzyczke mozna kupic, a ArtBook''a nie. Co sie bardziej oplaca? :(

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

5. Zapytam się kto twierdzi że gra jest łatwa - przejdźcie w trybie Jadeitowego Mistrza. Mi
sprawiała problemy walka z Jing Woo na treningu xD


Wiesz... Chodzi tez o to, ze gra nie jest zbalansowana. Nawet najwieksza lama poradzilaby sobie na poziomie ''Student''. Poziom ''Master'' jest znacznie ciezszy od ''Student''a'', ale jednoczesnie pozostaje strasznie latwy. Itd. A czym sie to wszystko rozni? Ano dwiema rzeczami. 1. Przeciwnicy maja wiecej HP 2. Przeciwnicy czesto uzywaja specjalnych atakow [na poziomie Jadeitowy Mistrz sproboj sobie zabic Slonia-Straznika od tego Lisa-Boga w lesie za ... miastem przy ktorym rozbil Ci sie pojazd. Cholera caly czas zapominam nazwy z tej gry. Wiem, wiem - skleroza.

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

6. Filmiki też fajne, szkoda że bez napisów w00t


Bez jakich napisow? U mnie filmiki ze wszystkimi napisami. Chyba jest taka opcja w menu gry, aby wlaczyc napisy podczas filmikow. Ale po co to komu do szczescia?

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

PYTANIE: Skąd wziąć styl Smoka Burzy? Ja mam tylko jakiegoś innego smoka, co jest taki miecz
z jakby płonącymi obręczami.


Powiedzialbym Ci, ale skleroza nie boli, tylko przeszkadza - zapomnialem.
Jednak moge powiedziec, ze obok Tysiaca Ciec i Energy Drain [znowu nazwe zapomnialem :P] jest to najprzydatniejszy styl w grze. I obok Legendarnego czegostam.

Dnia 11.03.2007 o 21:51, El Pingwinho napisał:

chce więcej tego samego. Czekam na dodatek, sequel


Powodzenia :P Watpie, ze bedzie, skoro gra wyszla bardzo dawno temu na x''a i jeszcze nie doczekala sie kontynuacji. Ale btw. - wiesz ile wyznawcy Diablo czekaja na swojego trzeciego mesjasza? Hohoho... A ile jeszcze poczekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moje trzy screeny.

Pierwszy jest aby sie pochwalic, jaki jestem zly. To juz moja druga postac. Przeciwstawi sie Smoczycy i jako lesbijka ucieknie z Jedwabna Lisica [przynajmniej taki mam zamiar - nie wiem, czy do konca mi flirt sie uda].

Pozostale dwa screeny - OD 18 LAT!! Zawieraja mocna dawke przemocy!!
[aby nie bylo, ze nie ostrzegalem itd.]
Pokazuja jak wyglada rzadko spotykana krew w grze. Niestety jako iz jest to poziom jakistam-Mistrz, to nie bylem w stanie sie zatrzymac i ladnie zrobic zdjecie - zabiliby mnie.

20070312083004

20070312083048

20070312083128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Znajdziesz w jaskini na początku gry (gdzie gonisz za Gao)
2. Od kobiet które uciekają z lądowiska Tiena jak je uratujesz od handlarza niewolników
3. Na arenie, po pokonaniu któregoś wroga ze srebrnej albo złotej ligii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować