Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Filmy spod znaku miecza i magii

23 postów w tym temacie

Witam, temat ten chciałbym poświęcić filmom fantasy, chciałbym się dowiedzieć czy znacie/widzieliście jakieś dobre filmy z tej serii(no oprócz Władcy Pierścien bo to chyba każdy miłośnik gatunku pewnie widział :))
Ja oprócz WP oglądałem Legend Of The Earthsea(Ziemiomorze) film leciał w Tv na kanale Hallmark. Bardzo fajna opowieśc o młodym adepcie magii. Nie zabraknie w filmie sporej dawki czarów czego zdecydowanie brakowało w takim filmie jak WP.
Pierścień Nibelungów, również ciekawa opowieść o młodym kowalu, który musi uratować swoje królestwo przed złem.
Oba te filmy uważam za warte obejrzenia. Jest jeszcze film Dungeos&Dragons lecz nie tak dobry jak dwa powyższe oraz druga część ponoć znacznie lepsza od pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam: "Trzynasty Wojownik" i "Braterstwo Wilków" nie są to typowe filmy fantasy a na pewno nie rodzaju "magią i mieczem" ale naprawdę warto je obejrzeć. Pierwszy opowiada historię Araba wygnanego ze swej ojczyzny, który zmuszony jest do wzięcia udziału w wyprawie Wikingów jako tytułowy 13 wojownik
Braterstwo Wilków to historia polowania na bestię mordującą ludzi w jednej z prowincji XVIII wiecznej Francji.

Tylko zaznaczyłem bez rozpisywania się o fabule filmów by nie było spoilerów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 08:45, Chaszu napisał:

Polecam: "Trzynasty Wojownik" i "Braterstwo Wilków" nie są to typowe filmy fantasy a na pewno nie rodzaju "magią i mieczem"


Eee, oba te tytuły uważam za denne, szczególnie Braterstwo Wilków to szajs. Film ten mnie rozczarował na wsszystkich frontach, aż nie wiem jaką dobrą cechę można w nim znaleźć. Ja ze swej strony poleciłbym animy w klimacie fantasy takie jak Ninja Scroll, Princess Mononoke, Vampire Hunter D. Naprawdę wart, z filmów. no to WP- nikomu nie trzeba polecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 08:45, Chaszu napisał:

Polecam: "Trzynasty Wojownik" i "Braterstwo Wilków" nie są to typowe filmy fantasy a na pewno nie rodzaju " magią i mieczem"


No mi raczej chodzi o filmy typu WP czyli fantasy bo te co wymieniłeś to są zupełnie z innej kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Willow - klasyka gatunku fantazy, scenariusz autorstwa G. Lucasa (tak tak tego do Gwieznych Wojen).
Film dość stary (1988) ale warty obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Willow - polecam, bardzo fajny film,
D&D - widziałem pierwszą część. Fajny film przyjemnie się ogląda

Nie wiem czy do tego tematu wchdzą tez filmy animowane (pełnometrazowe) - jeśli tak to moze coś polecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 01:39, Alamar napisał:

Oba te filmy uważam za warte obejrzenia. Jest jeszcze film Dungeos&Dragons lecz nie tak dobry
jak dwa powyższe oraz druga część ponoć znacznie lepsza od pierwszej.


Cóż, ale tutaj się niestety nie zgodzę.
Film D&D uważam na totalną porażkę, jest wiele błędów. Zapewniam Cię również, że wielu fanów D&D (nie wszyscy) mają bardzo podobne zdania do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2005 o 20:08, Vaxinar napisał:

Cóż, ale tutaj się niestety nie zgodzę.
Film D&D uważam na totalną porażkę, jest wiele błędów. Zapewniam Cię również, że wielu fanów
D&D (nie wszyscy) mają bardzo podobne zdania do mnie.


A czy napisałem, że ten film jest dobry czy fajny? Też uważam, że został spiepszony. Ale druga część stoi już na wyższym poziomie i jest warta obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 13:08, liwuniek14 napisał:

Taki pokrewny to może być "Harry potter i czara ognia". Wstydze się bardzo bo nie wiedziałem
o tym że jest druga część DUNGEON''S & DRAGONS


Filmy o HP są raczej filmami dla dzieci - takie jest moje zdanie - niż jakimiś poważniejszymi pozycjami z tego gatunku ale na pewno jest w nich więcej fantasy niż np. w 13 Wojowniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:58, Alamar napisał:

A czy napisałem, że ten film jest dobry czy fajny? Też uważam, że został spiepszony. Ale druga
część stoi już na wyższym poziomie i jest warta obejrzenia.


Cóż, drugiej nie widziałem, ale jak zobacze tam elfa MURZYNA (NIE mylić z drowem bo to nie był drow!) i na dodatek z kuszą to podziękuję.

Dnia 10.12.2005 o 12:58, Alamar napisał:

Filmy o HP są raczej filmami dla dzieci - takie jest moje zdanie - niż jakimiś poważniejszymi pozycjami z tego gatunku > ale na pewno jest w nich więcej fantasy niż np. w 13 Wojowniku ;)


Problem jest taki, że Pottera nie można porównać np z Władcą Oskarów czy D&D, ponieważ to ZUPEŁNIE inne światy. Pottera lubię, ale jak miałbym wybierać to stanowczo fantastyka.
Owszem, WP i D&D to też różne światy, ale są do siebie zbliżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze dwa tytuły ze znaczkiem D&D. Pierwszy to "D&D - Wrath of the dragon god"(2005) i "Dundeons & Dragons 3"(2006) czyli zapowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem świetną animację p.t. "Przelot Smoków", prawdziwa klasyka, jak ktos będzie miał okazję obejżec ten film to niech jej nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 23:36, kamilimaciek1 napisał:

Królestwo Niebieskie fajny film :)


To chyba nie jest z gatunku magii i miecza (chyba tylko miecza) - nie trafiony typ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 23:45, Podpułkownik napisał:

Myślę że takim filmem jest Władca Pierścieni chociaz mało tu magi ale zawsze coś jest :)


Przeczytaj 1 post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować