Zaloguj się, aby obserwować  
Nazca

Komunizm - temat ogólny.

256 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2007 o 22:11, Sithek napisał:

Pisze o tym co ma sie dopiero stać (jak sądzę) a nie o tym co jest lub było.

Stanie się to samo co w przeszłości. Komunizm zawiera błędy już podstawach. Ludzie nie są równi jeden ma metr piędziesiąt w kapeluszu drugi 2.20. Jeden jest uzdoloniony matematycznie inny humanistycznie. Jeden jest całkiem zdrowy i całkiem głupi inny nie ma nóg ale liczy jak komputer. Jak chcesz ich zrównać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 22:15, Sithek napisał:

Wszyscy by pracowali a ci którzy by nie jedli nie dostawali by jeść bo i za co (pomijam dzieci
itp.).

Jak ktoś niechce pracować to za co ma dostawać pieniądze? Za lenistwo? Zawsze może też liczyć na PRYWATNE organizacje charytatywne i kościół.

Dnia 11.03.2007 o 22:15, Sithek napisał:

Ale nic straconego.

Jak odliczyć co najmniej 120 mln ofiar, oraz zrujnowane gospodarki wielu państw to masz racje.

Dnia 11.03.2007 o 22:15, Sithek napisał:

Nie byloby wojny z całym Swiatem. Wspierały by partyzantkę komunistyczną. Pomagając jak tylko
można.

W latach 20-tych rządy europejskie jeszcze nie były mięczackie, a potem wyrósł Hitler. Gdyby ZSRR wspomagałby partyzanki komunistyczne doszłoby prawdobodobnie do wojny komiternu przeciwko Osi powiększonej Hiszpanie Franco, Polske i kilka innych krajów przy cichym wsparciu ze strony USA i WB.
Zresztą ZSRR był bardzo zniszczony po wojnie a Rosja była krajem rolniczym, bez różnych industrializacji(w trakcie której zginęło miliony ludiz) nadal by był takim krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 22:26, robocop2 napisał:

Jak ktoś niechce pracować to za co ma dostawać pieniądze? Za lenistwo? Zawsze może też liczyć
na PRYWATNE organizacje charytatywne i kościół.


Nierobów nikt by nie karmił więc musieli by pracować.

Dnia 11.03.2007 o 22:26, robocop2 napisał:

Jak odliczyć co najmniej 120 mln ofiar, oraz zrujnowane gospodarki wielu państw to masz racje.


Gdyby nie było państw nie miały by zrujnowanej gospodarki, a ofiar będzie można uniknąć.

Dnia 11.03.2007 o 22:26, robocop2 napisał:

W latach 20-tych rządy europejskie jeszcze nie były mięczackie, a potem wyrósł Hitler. Gdyby
ZSRR wspomagałby partyzanki komunistyczne doszłoby prawdobodobnie do wojny komiternu przeciwko
Osi powiększonej Hiszpanie Franco, Polske i kilka innych krajów przy cichym wsparciu ze strony
USA i WB.
Zresztą ZSRR był bardzo zniszczony po wojnie a Rosja była krajem rolniczym, bez różnych industrializacji(w
trakcie której zginęło miliony ludiz) nadal by był takim krajem.


Gospodarka ZSRR zostało odbudowana. Inaczej nie przegnali by Hitlera.
Uważam, że to co w Rosji mogło stać się w innych krajach europy nawet bez wsparcia ZSRR.


>Stanie się to samo co w przeszłości. Komunizm zawiera błędy już podstawach. Ludzie nie są równi jeden ma >metr piędziesiąt w kapeluszu drugi 2.20. Jeden jest uzdoloniony matematycznie inny humanistycznie. Jeden >jest całkiem zdrowy i całkiem głupi inny nie ma nóg ale liczy jak komputer. Jak chcesz ich zrównać?

Każdemu według potrzeb i zajęcie według możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:16, Nazca napisał:

Co sądzicie o komunizmie ? Czy nie sądzicie że niektóre założenia komunizmu są naprawde piękne


Komunizm w swoich założeniach nie jest piękny. Jest skrajnie idiotyczny i chory. Ludzie NIE SĄ równi. Jedni są mądrzejsi, zdolniejsi, sprawniejsi, a co za tym idzie będą bogatsi i będą mieli WIĘCEJ. Inni są głupsi z natury albo z własnego wyboru, ergo powinni mieć MNIEJ. System w którym debil ma tyle co inteligent, a osoba pracowita tyle co leń jest chory i nie ma prawa się utrzymać. Takie państwo po prostu nie jest w stanie funkcjonować i dobrze, bo to w założeniach niesprawiedliwy ustrój (sprawiedliwy dla przedszkolaków - bo tylko przedszkolaki albo ludzie na poziomie przedszkolaka za idealny ustrój uznają zabrać tym, dać tamtym żeby było porówno). Własność, wolność, sprawiedliwość - to są wartości których w komuniźmie nie ma. Zdrowy ustrój możliwy do spełnienia to państwo gdzie ludzie przedsiębiorczy i pracowici mogą się bogacić, a nieroby głodować. "Kto nie chce pracować, niech też nie je!" (II List Pawła Apostoła do Tesaloniczan)
Zawsze będą biedni - z własnej winy lub nie. Dlaczego zdolny i wykształcony ma zarabiać tyle co gość przy zmywaku/łopacie? To jest chore.

Kim jest komunista? Jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak nazwać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina.
Ronald Reagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedną rzecz: jakie pozytywne skutki przyniósł komunizm do tej pory i czego jest to wynikiem? Bo mam nieodparte wrażenie, że wykazujesz się nieznajomością historii na poziomie podstawówki. Mimo usilnych, pięćdziesięcioletnich starań w wielu krajach Europy Środkowej komunistyczne ideologie nie sprawdziły się w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 13:46, Mogrim napisał:

Komunizm w swoich założeniach nie jest piękny. Jest skrajnie idiotyczny i chory.


Założenia ideologii komunistycznej były szlachetne, ale wyszła z tego dyktatura i despotyzm, więc można powiedzieć, że nie był aż tak chory do pewnego momentu.
Ludzie NIE SĄ równi. Jedni są mądrzejsi, zdolniejsi, sprawniejsi, a co za tym idzie będą bogatsi i będą

Dnia 12.03.2007 o 13:46, Mogrim napisał:

mieli WIĘCEJ.

Nie tylko komunizm przewiduje równość. Chociażby Deklaracja Praw Człowieka pisze o równości. To tak, jakbym podszedł do Ciebie i powiedział: Jesteś gorszy z pewnego powodu. Więc proszę nikogo nie osądzać, bo każdy ma takie prawo do życia, jak Ty.
Inni są głupsi z natury albo z własnego wyboru, ergo powinni mieć MNIEJ. System

Dnia 12.03.2007 o 13:46, Mogrim napisał:

w którym debil ma tyle co inteligent, a osoba pracowita tyle co leń jest chory i nie ma prawa
się utrzymać. Takie państwo po prostu nie jest w stanie funkcjonować i dobrze, bo to w założeniach
niesprawiedliwy ustrój (sprawiedliwy dla przedszkolaków - bo tylko przedszkolaki albo ludzie
na poziomie przedszkolaka za idealny ustrój uznają zabrać tym, dać tamtym żeby było porówno).


Może i głupi powinni mieć mniej, ale nie powinni być uznawani za gorszych. Wyjątek od zasady tylko ją potwierdza, a to, że ktoś jest głupi z wyboru, to już nie nasz problem. Przedszkolaki to akurat zły przykład, bo one chcą więcej i więcej. No, chyba że komuś zabiorą coś dla siebie. Chociaż, gdyby każdy miał po równo, nie istniałoby wiele złych poglądów, takich jak megalomania.

Dnia 12.03.2007 o 13:46, Mogrim napisał:

Własność, wolność, sprawiedliwość - to są wartości których w komuniźmie nie ma. Zdrowy ustrój
możliwy do spełnienia to państwo gdzie ludzie przedsiębiorczy i pracowici mogą się bogacić,
a nieroby głodować. "Kto nie chce pracować, niech też nie je!" (II List Pawła Apostoła do Tesaloniczan)
Zawsze będą biedni - z własnej winy lub nie. Dlaczego zdolny i wykształcony ma zarabiać tyle
co gość przy zmywaku/łopacie? To jest chore.

Własności nie było, racja, wolność jaka była, taka była, a sprawiedliwość była względna. Ale nie można było powiedzieć, że byli tam nieroby, bo takich to od razu zaganiali do roboty. A co do hasła: "Inteligencja do łopaty", to przyznam Ci pełną rację, bo przez reżim Pol Pota Kambodża nie może się podnieść do dzisiaj.

Dnia 12.03.2007 o 13:46, Mogrim napisał:


Kim jest komunista? Jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak nazwać antykomunistę? To
ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina.
Ronald Reagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 12.03.2007 o 14:34, General Odyn napisał:

Nie tylko komunizm przewiduje równość. Chociażby Deklaracja Praw Człowieka pisze o równości.
To tak, jakbym podszedł do Ciebie i powiedział: Jesteś gorszy z pewnego powodu. Więc proszę
nikogo nie osądzać, bo każdy ma takie prawo do życia, jak Ty. /.../

Albo nie znasz znasz Deklaracji Praw, albo jednego i drugiego, ewentualnie znasz ale nie rozumiesz. Równość wobec prawa, wobec drugiego człowieka to założenia Deklaracji Praw, a to nie to samo co "wszystkim po równo". A wspomniane przez Mogrima różnice nikogo nie dyskryminują. Wyliczał je zresztą już w XIX wieku papież Leon XIII w ecyklice Rerum novarum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:34, General Odyn napisał:

Założenia ideologii komunistycznej były szlachetne, ale wyszła z tego dyktatura i despotyzm,
więc można powiedzieć, że nie był aż tak chory do pewnego momentu.


Ja nie pisze o efektach komunizmu, tylko o samej ideologii. Sama w sobie jest chora. Nie może być szlachetnym to, co podaje się za lekarstwo, a jest trucizną.

Dnia 12.03.2007 o 14:34, General Odyn napisał:

To tak, jakbym podszedł do Ciebie i powiedział: Jesteś gorszy z pewnego powodu. Więc proszę
nikogo nie osądzać, bo każdy ma takie prawo do życia, jak Ty.


Ależ ja nikomu prawa do życia nie odbieram. Jeśli jesteś w czymś lepszy, to uzasadnionym jest (choć niekulturalnym) stwierdzenie, że jestem w tej dziedzinie gorszy.

Dnia 12.03.2007 o 14:34, General Odyn napisał:

Chociaż, gdyby każdy miał po równo, nie istniałoby wiele złych poglądów, takich jak megalomania.


Nie. Gdyby każdy miał po równo, to wszystko by padło. Skąd wzięłoby się inżynierów, architektów, specjalistów, lekarzy i wielu innych, skoro mieliby tyle samo co sprzątaczka? Z nikąd, bo ich by nie było. To w teorii. A w rzeczywistości jest jeszcze gorzej - wszystko co wspólne jest dziadowskie, stąd lepiej funkcjonują firmy prywatne niż państwowe, a w zdrowym ustroju pracowici mają więcej.

"Gospodarka z natury rzeczy nie jest sprawą państwa, przeciwnie, powinna być żywym wytworem wolnej inicjatywy jednostek i swobodnie tworzonych grup. Właściciel środków produkcji, kimkolwiek jest powinien pozostać panem własnych decyzji ekonomicznych. I jest rzeczą samą przez się zrozumiałą, że jego dochody powinny być wyższe od dochodów jego pracowników."
Papież Pius XII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długobym musiał pisać, żeby powiedzieć jak ja wręcz nienawidzę tego ustroju i osoby, które w nim rządziły.
Nie wierzę w coś takiego jak równość ludzi, ponieważ są różni ludzie i różne charaktery i nie sądzę, żeby ludzie kiedykolwiek doszli do czegoś takiego jak równość wszystkich. Poza tym w takim państwie równości zawsze musieliby być równi, ale jeszcze równiejsi...
Nie nawidzę komunizmu za to, że tam nie liczył się pojedyńczy człowiek... właściwie to nikt się nie liczył oprócz ojca narodu i szych, które były mu posłuszne;/
Nie lubię komunizmu za to, że jest państwem totalitarnym;/
Wkurza mnie, to, że Rosjanie pomagali nazistom i nie obchodzi mnie to, że później dolączyli do aliantów, ponieważ zrobili to dopiero wtedy, gdy Niemcy ich zaatakowały;/

Jednak zakonczyłbym na tym, gdyby nie fakt, że byłem w Katyniu...
Masowe groby zamordowanych Polaków- intelektualistów, żołnierzy, księży, dziadków, ojców i innych naszych rodaków. To, co się tam wydarzyło i zresztą nie tylko w tym miejscu jest zbrodnią ludobójstwa za co komuniści nigdy nie ponieśli winy... Nawet jak kłamali w żywe oczy... Jak dla mnie komunizm jest po stokroć groźniejszą ideologią od nazizmu, chociażby z tego względu, że potamtych można bylo się spodziewać najgorszego, a po komunistach nie wiedziałeś jak się zachowają... a i tak zwykle zachowywali się podle;/
Poza tym obok Polskiego Wojskowego Cmentarzu w Katyniu stoi dosłownie obok Cmentarz Rosyjski, w którym są "groby" jakiś niby poległych żołnierzy... Poprostu śmiech na sali tym bardziej, że nikt tego rosyjskiego, fałszywego cmentarza nie odwiedza... Polski owszem odwiedzają, ale rzadko i to zwykle tylko Polacy;(

Poza tym do dziś Rosjanie chwalą swój ustrój, więc nadal żyją w swoim błędzie, dlatego tym bardziej nie lubię komunizmu... A jak widziałem w Smoleńsku złotą gwiazdę na czerwonym tle, a dalej posąg Lenina, to aż we mnie krew się grzała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teemat dla mnie, bo poglądowo to jestem jak i za socjalizmem jak i za liberalizmem (ale oczywiście nie naraz to i to czy jakieś mieszanki, tylko to albo to. Przy czym do sprawnego socjalizmu potrzebna jest odpowiednia mentalność ludzi, tej narazie nie ma i być może nigdy nie będzie.

No ale sama idea socjalizmu nie jest zła, nie ma wyzysku, jest równość, a ludzkość pracuje nie dla siebie, ale dla dobra ogółu... Bo dzisiaj to zdolne jednostki już nie dojdą do majątku pokroju Billa Gatesa, bo wszędzie jest już potężna konkurencja, wielkie koncerny na nowy wynalazek od razu się porzesiadają, więc pełen sukces jest juz nie możliwy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 12.03.2007 o 14:56, SirKamil napisał:

No ale sama idea socjalizmu nie jest zła, nie ma wyzysku, jest równość, a ludzkość pracuje
nie dla siebie, ale dla dobra ogółu...

A ja jakoś za bandę nierobów nie chcę zapierniczać. I prawo własności sobie cenię, odbierzesz mi dobytek w imię komunistycznej rewolucji?

Dnia 12.03.2007 o 14:56, SirKamil napisał:

Bo dzisiaj to zdolne jednostki już nie dojdą do majątku
pokroju Billa Gatesa, bo wszędzie jest już potężna konkurencja, wielkie koncerny na nowy wynalazek
od razu się porzesiadają, więc pełen sukces jest juz nie możliwy,

To samo pewnie mówili po wynalezieniu koła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:52, Dar15 napisał:

Długobym musiał pisać, żeby powiedzieć jak ja wręcz nienawidzę tego ustroju i osoby, które
w nim rządziły.
Nie wierzę w coś takiego jak równość ludzi, ponieważ są różni ludzie i różne charaktery i nie
sądzę, żeby ludzie kiedykolwiek doszli do czegoś takiego jak równość wszystkich. Poza tym w
takim państwie równości zawsze musieliby być równi, ale jeszcze równiejsi...
Nie nawidzę komunizmu za to, że tam nie liczył się pojedyńczy człowiek... właściwie to nikt
się nie liczył oprócz ojca narodu i szych, które były mu posłuszne;/
Nie lubię komunizmu za to, że jest państwem totalitarnym;/
Wkurza mnie, to, że Rosjanie pomagali nazistom i nie obchodzi mnie to, że później dolączyli
do aliantów, ponieważ zrobili to dopiero wtedy, gdy Niemcy ich zaatakowały;/

Jednak zakonczyłbym na tym, gdyby nie fakt, że byłem w Katyniu...
Masowe groby zamordowanych Polaków- intelektualistów, żołnierzy, księży, dziadków, ojców i
innych naszych rodaków. To, co się tam wydarzyło i zresztą nie tylko w tym miejscu jest zbrodnią
ludobójstwa za co komuniści nigdy nie ponieśli winy... Nawet jak kłamali w żywe oczy... Jak
dla mnie komunizm jest po stokroć groźniejszą ideologią od nazizmu, chociażby z tego względu,
że potamtych można bylo się spodziewać najgorszego, a po komunistach nie wiedziałeś jak się
zachowają... a i tak zwykle zachowywali się podle;/
Poza tym obok Polskiego Wojskowego Cmentarzu w Katyniu stoi dosłownie obok Cmentarz Rosyjski,
w którym są "groby" jakiś niby poległych żołnierzy... Poprostu śmiech na sali tym bardziej,
że nikt tego rosyjskiego, fałszywego cmentarza nie odwiedza... Polski owszem odwiedzają, ale
rzadko i to zwykle tylko Polacy;(

Poza tym do dziś Rosjanie chwalą swój ustrój, więc nadal żyją w swoim błędzie, dlatego tym
bardziej nie lubię komunizmu... A jak widziałem w Smoleńsku złotą gwiazdę na czerwonym tle,
a dalej posąg Lenina, to aż we mnie krew się grzała:P


Nie myl ideologi z wykoaniem. Wykananie było beznadziejne, które często zaprzeczało części ideologi.. Breżniew podajze powiedział "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zwykle"..

A ideologia nazizmu jest zła już sama w sobie, zakłada gorszość rasową, a socjalizm pełną równość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 15:07, SirKamil napisał:

Nie myl ideologi z wykoaniem. /.../

To ciekaw jestem jak chciałbyś w bezkrwawy sposób komunizm wprowadzić. Przekonać społeczeństwo? To przekonaj mnie, że będzie mi lepiej, ba żeby chociaż było mi równie dobrze co teraz. A no i warto chyba dać jakąś gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 15:04, gaax napisał:

/.../
> No ale sama idea socjalizmu nie jest zła, nie ma wyzysku, jest równość, a ludzkość pracuje

> nie dla siebie, ale dla dobra ogółu...
A ja jakoś za bandę nierobów nie chcę zapierniczać. I prawo własności sobie cenię, odbierzesz
mi dobytek w imię komunistycznej rewolucji?
> Bo dzisiaj to zdolne jednostki już nie dojdą do majątku
> pokroju Billa Gatesa, bo wszędzie jest już potężna konkurencja, wielkie koncerny na nowy
wynalazek
> od razu się porzesiadają, więc pełen sukces jest juz nie możliwy,
To samo pewnie mówili po wynalezieniu koła :D



ZROZUM, że gdyby społeczeństwo "dojrzało" i była by ta odpowiednia mentalnosć, to nierobów by nie było, no chyba, że ludzie naprawde chorzy.

Co do tego " żartu" z kołem to wiesz, nigdy jeszcze, aż do XX wieku nie było takiej globalizacji, takiej dzialaności firm na skale światową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 15:07, SirKamil napisał:

Nie myl ideologi z wykoaniem. Wykananie było beznadziejne, które często zaprzeczało części
ideologi.. Breżniew podajze powiedział "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zwykle"..

A ideologia nazizmu jest zła już sama w sobie, zakłada gorszość rasową, a socjalizm pełną równość..


Ideologia komunizmu w kwesti równości wszystkich ludzi jest niemożliwa... Poza tym takie doprowadzanie do równości jest krzywdzące. Skoro człowiek sam w sobie jest niedoskonały to taki ustrój też nie może być doskonały... Wykonanie jest beznadziejne, ale ideologia też jest beznadziejna;) Widzisz nazizm jest zły, a komunizmowi przyświeca kłamstwo i utopia... Nie ma czegoś takiego jak równość, ponieważ ludzie są różni i każdy inaczej myśli... Jedni poniżają kobiety, a inni nie lubią jakiegoś koloru skóry, jeszcze inni danej narodowości... Nie ma mowy by kiedykolwiek komunizm wszedł w życie... Ja bym przynajmniej przeciwko niemu walczył, bo to zwykłe mydlenie ludziom oczu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 15:15, gaax napisał:

> Nie myl ideologi z wykoaniem. /.../
To ciekaw jestem jak chciałbyś w bezkrwawy sposób komunizm wprowadzić. Przekonać społeczeństwo?
To przekonaj mnie, że będzie mi lepiej, ba żeby chociaż było mi równie dobrze co teraz. A no
i warto chyba dać jakąś gwarancję.


W pewnym momencie, pęd do kariery, pieniędzy osiągnie stan w którym ludzie będą chcieli zmiany. No i zrozum o co mi chodzi, o idee. Wczuj się w to, to zrozumiesz idee, ale potem się obudź z tej ... utopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:48, cedricek napisał:

/.../
,,Wszyscy ludzie są równi" czyż nie tak? /.../

Nie, nie są. Jeśli wątpisz. to wyjdź z kolegami na boisko. Od strony nóg, są równi: stoją na jednym poziomie. Ale od strony głowy, już nie, jedni są wyżsi, inni niżsi. I co z tym zrobisz? Tych wyższych skrócisz, czy tych niższych wyciągniesz, żeby wszyscy byli równi? ;P
Komunizm od razu podzielił ludzi na dwie grupy: rządzących i rządzonych - bo tego uniknąć się nie da. Reszta, to już konsekwencje tego podziału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.
Wszystkie ideologie socjalistyczne czyli m.in. bolszewizm (czerwony socjalizm) i nazizm vel narodowy socjalizm (brunatny socjalizm) w samym założeniu mają piętno zła - zakładają, że ludzie są głupi (masy) a mądrzy są przywódcy, oświeceni co wiedzą co jest dobre dla "maluczkich" a co dla nich złe. Do tego obfity sos i retoryka: wszystko dla ludu czy mas. Wszystko czyli nic. Słowa, słowa, słowa - puste deklaracje i kłamstwa a kto nie myśli jak oni ten wróg!

2.
Nazim = komunizm

Cyt.: "...Kiedy sowiecka polityka hurtowej eksterminacji wszystkich dysydentów i bezlitosna przemoc usunęły zahamowania przed masowymi morderstwami, jakie wciąż jeszcze wykazywali niektórzy Niemcy, nic już nie mogło powstrzymać nadejścia nazizmu. Naziści szybko przejęli sowieckie metody. Z Rosji sprowadzili: system jednopartyjny i dominację tej partii w życiu politycznym; najwyższą pozycję wyznaczoną tajnej policji; obozy koncentracyjne; administracyjną egzekucję lub więzienie wszystkich przeciwników; eksterminację rodzin podejrzanych i wygnańców; metody propagandowe; organizację afiliowanych partii za granicą i ich zatrudnienie do walki przeciw tamtejszym rządom oraz do szpiegostwa i sabotażu; wykorzystanie służb dyplomatycznych i konsularnych dla wzniecania niepokojów i jeszcze wiele innych rzeczy. Nigdzie nie było bardziej pojętnych uczniów Lenina, Trockiego i Stalina niż wśród nazistów..." (Ludwiga von Mises "Planowany Chaos")

Nie bez kozery program NSDAP (13 pkt.) partii Adolfa Hitlera (Schicklgrubera) zakładał nacjonalizacj gospodarki Niemiec - rezlizacja odłożona po wojnie (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 15:38, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> ,,Wszyscy ludzie są równi" czyż nie tak? /.../
Nie, nie są. Jeśli wątpisz. to wyjdź z kolegami na boisko. Od strony nóg, są równi: stoją na
jednym poziomie. Ale od strony głowy, już nie, jedni są wyżsi, inni niżsi. I co z tym zrobisz?
Tych wyższych skrócisz, czy tych niższych wyciągniesz, żeby wszyscy byli równi? ;P
Komunizm od razu podzielił ludzi na dwie grupy: rządzących i rządzonych - bo tego uniknąć się
nie da. Reszta, to już konsekwencje tego podziału...


wspomniałem tutaj o pewnei idei komunizmu która była trafna, lecz jak się okazało źle wykorzystana.
równi pod względem równości praw.
równości która powinna byc stosowana. czy jednak ludzie dorośli do tego?
to jest własciwe pytanie.
myśle że tak. wystarczy działac, poniewasz nic nie jest nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 15:49, cedricek napisał:

wspomniałem tutaj o pewnei idei komunizmu która była trafna, lecz jak się okazało źle wykorzystana.
równi pod względem równości praw.
równości która powinna byc stosowana. czy jednak ludzie dorośli do tego?
to jest własciwe pytanie.
myśle że tak. wystarczy działac, poniewasz nic nie jest nie możliwe.


Nigdy wszystkich nie przekonasz do tego... Poza tym jak już ktoś tu wspomniał, byli by rządzący i rządzeni, a to już niszczy ideę jakiejkolwiek równości;) Nie ma czegoś takiego jak równość ludzi:D I nie sądzę by w ogóle była... Bynajmniej komunizm na pewno tego nie wprowadzi... A pogodzenie wszystkich charakterów też nie jest możliwe, bo gdyby było, to by nie było tylu wojen... To jest chyba logiczne:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować