Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podwójna groza S.T.A.L.K.E.R. - a

47 postów w tym temacie

gram.pl

Czekasz na S.T.A.L.K.E.R.-a, jadnego z najciekawiej zapowiadających się shooterów ostatnich lat? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dwie świetne wiadomości - tylko w sklepie gram.pl, składając zamówienie przepremierowe, zapłacisz za grę jedyne 79,90 PLN! Co więcej, zupełnie za darmo otrzymasz egzemplarz książki, o której pisaliśmy już wcześniej.

Przeczytaj cały tekst "Podwójna groza S.T.A.L.K.E.R. - a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piekny prezent - a juz myslalem ze ksiazka bedzie dodatkiem tylko do ek

drogie cdp - zanim napiszecie blednego newsa zapoznajcie sie z faktami - stalker nie jest gra oparta na ksiazce Piknik pod wiszaca skala - nie wprowadzajcie czytelnikow w blad

odsylam do wywiadu z Antonem Bolshakovem kierownikiem projektu S.T.A.L.K.E.R.
http://www.crpg.ru/sections.php?op=viewarticle&artid=2165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 17:30, morthi napisał:

odsylam do wywiadu z Antonem Bolshakovem kierownikiem projektu S.T.A.L.K.E.R.
http://www.crpg.ru/sections.php?op=viewarticle&artid=2165No wszystko ładnie pięknie, ale nie ma tam jakiegoś przycisku do zmiany do języka, bo cyrylicy za cholerę nie odczytam. Chodziło im chyba raczej, że książka i gra są o podobnej tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstydźcie się, za takie poświadczenie nieprawdy: "egzemplarz książki, na bazie której powstał ten potencjalny przebój".

Teraz cytat z Wikipedii: "Powieść opisuje sytuację na Ziemi po wylądowaniu obcych i opuszczeniu przez nich planety. Nie wiadomo, kim byli obcy, jednakże pozostawili po sobie sporo śladów w miejscu, w którym wylądowali. Miejsce to określane jest jako Strefa, zaś ślady w postaci różnego typu urządzeń czy odpadów są badane przez naukowców. Oficjalnie Strefa jest niedostępna dla penetracji, jednakże ośrodki naukowe, przede wszytkim Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Pozaziemskich, wysyłają do Strefy osoby, określane mianem stalkerów, by wynosiły stamtąd różne artefakty. Pomimo tego, że Strefa jest cały czas badana, nikt z naukowców nie jest w stanie przedstawić żadnych wniosków na temat niej samej i rzeczy, które się tam znajdują. Jedna z dziwniejszych (i wydawałoby się trafniejszych) hipotez zakłada, że obcy zrobili sobie piknik, lądując na Ziemi i nie zrozumiemy niczego z tego, co wydarzyło się w strefie, podobnie jak zwierzęta nie są w stanie zbadać pozostałości po pikniku, urządzonym przez ludzi na skraju drogi.

Głównym bohaterem powieści jest stalker Red Shoehart próbujący zarobić na strefie. Ze względu na przebywanie w strefie jego potomek, córka, urodziła się porośnięta rudą sierścią czy włosem. Odpowiednie służby starają się zlikwidować zjawisko szabrowania strefy, przez co Red coraz rzadziej widuje swoją rodzinę. Dzięki ciągłym kontaktom z innymi stalkerami dowiaduje się o legendzie związanej ze strefą. Według tej legendy w strefie znajduje się złota kula, która spełnia wszystkie życzenia, jeżeli ktoś do niej dotrze. Jak dotąd nikomu się to jeszcze nie udało, gdyż strefa pełna jest różnego typu śmiertelnych pułapek. Red Shoehart, który stracił już nadzieję na polepszenie losu swojego i swojej rodziny, decyduje się ją odnaleźć. Kiedy mu się to udaje, wypowiada życzenie: Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!".

To, że kogoś nazwano stalkerem a miejsce strefą ma się nijak do odzwierciedlenia w grze treści książki i jest to zwykłe żerowanie na legendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 18:12, ktosik napisał:

Wstydźcie się, za takie poświadczenie nieprawdy: "egzemplarz książki, na bazie której powstał
ten potencjalny przebój".

To, że kogoś nazwano stalkerem a miejsce strefą ma się nijak do odzwierciedlenia w grze treści
książki i jest to zwykłe żerowanie na legendzie.


a widzi to co tutaj http://www.gram.pl/news_8ArhHe8_S_T_A_L_K_E_R_do_czytania.html a widzi okładkę wiadomo, że gra się trochę różni od książki to normalne a Wikipedię nawet ja mogę redagować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skad ty bierzesz takie dziwne informacje? opierasz sie na cdp? przeciez oni pisza rzeczy nieprawdziwe - S.T.A.L.K.E.R. nie jest oparty o ksiazke "Piknik pod wiszaca skala" w zaden sposob

CDP - poprawcie newsy i nie wprowadzajcie czytelnikow w blad !!!

nie wierzysz? coz...
to sie zaznajom z faktami
http://pc.ign.com/articles/771/771978p1.html
"IGN: What about the quest narrative and the overall fiction of the Zone, what served as their inspiration?

Valentine Yeltyshev: S.T.A.LK.E.R. was inspired by a great number of things. Among the other we can distinguish such masterpieces like Fallout series, Chernobyl catastrophe rumors etc. According to S.T.A.L.K.E.R. story Chernobyl NPP was like a huge battery for secret research facilities and laboratories situated around it. Inside the real Exclusion Zone there are many strange constructions like enormous antennas which function is still unclear. All that creates a perfect atmosphere of mystery and despair."


http://www.crpg.ru/sections.php?op=viewarticle&artid=2165
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=146 - jesli ktos nie umie rosyjskiego tutaj jest ten wywiad po polsku

"CRPG.RU: Jak wiele zostało z "Pikniku na skraju drogi" w projekcie? Czy S.T.A.L.K.E.R. odszedł ostatecznie od swojego ideowego przodka czy pozostał na poziomie atmosfery?

Anton Bolshakov: S.T.A.L.K.E.R. nigdy nie realizował "Pikniku na skraju drogi" - ma własną fabułę, swoje ustawienia, swoich bohaterów, brak ingerencji obcych itd. Podstawą gry są realne dokumentalne świadectwa tego, że zdarzyło Czernobylu. Pokazuje alternatywną historię Czernobyla, rodzaj gry-ostrzeżenia przeciw możliwemu ludzkiemu błędowi w przyszłości."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mowie o inspiracji? nie... jest wyraznie napisane rpzez cdp - gra stalker bazuje na ksiazce; jest zrobiona na podstawie ksiazki'' a to sa zwykle klamstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować