Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Valve krytykuje Games for Windows

59 postów w tym temacie

Cóż, coraz częściej widzę, że świetne tytuły, które wcześniej był wypuszczane na PC teraz przeszły na rynek konsol. Chociażby świetna seria Tony Hawk, albo GTA... Tak na prawdę, gdyby nie WoW to kto wie, może rzeczywiście słowa Microsoftu by się spełniły... Long live Blizzard!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 18:41, Kafar napisał:

sorry ale koleś to jeden z tych co wszędzie spisek widzi. Wszystko to kłamstwa tylko to co
on mówi jest prawdą. Może games for windoes służy promowaniu windowsa a może nie ale kogo to
obchodzi?

Przeczysz sam sobie. Piszesz ironicznie, że "wszystko to kłamstwa a to co on mówi jest prawdą", dając nam do zrozumienia, że on też może się mylić... a chwilę potem piszesz, że "może i games for windows służy promowaniu windowsa" -hehe.
Kogo to obchodzi?
Graczy. Valvmasterowi nie chodzi o to, żeby nam powiedzieć, że MS ssie bo wydaje "Games for Windows" tylko o to, że nie ma to na celu pomóc nam, graczom, tylko samemu Microsoftowi, który niby teraz tak to wspiera a później zostawi tę całą akcję w piz.. e... zostawi ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz... wielkie odkrycie to to nie jest, ze M$ wymyslil Games for Windows zeby Viste promowac... do tego DX10 only for Vista tez jest tylko i wylacznie po to... ale coz... jesli M$ wspiera gry PC, to tylko sie cieszyc, bo maja sporo szmalu na "zmarnowanie", a to dobrze dla nas graczy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu wie co mówi :) gra blizza może zaćmić nie jedna konsolę (WoW) ;d M$ to firma która dba tylko o własne interesy a co do Visty jak przeczytałem jak z pirata zrobić oficjalna wersje to aż padłem ze śmiechu nawet zbyt własnego produktu nie mogą dokończyć dobrze więc jakoś muszą to opchać ludziom ;] ale znając M$ to zawsze będzie że dla graczy ;d a nie dla fimy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC nigdy nie zginie i jako platforma do gier też nie. Why? To popatrzcie co się dzieje z konsolami: mają coraz więcej funkcji nie związanych z grami bo ludzie chcą czegoś więcej niż pudełka do gier. Next-geny to tak naprawdę PeCety upakowane w inne obudowy. Prędzej czy później między konsolą a PC można będzie postawić "=" i tylko takie giganty jak MS, czy Sony będą starały się wmówić naiwnym, że to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Lombardi zapomniał chyba, że znaczek Games for Windows jest czymś w rodzaju certyfikatu jakości. Kupując grę oznaczoną jako Games for Windows ma się pewność, że gra jest pod względem technicznym dopracowana i zgodna ze wszelkimi standardami i normami. W takiej grze długość ładowania się poziomów nie może przekroczyć pewnego limitu, taka gra musi dać się odpalić na panoramicznych (a raczej na tzw. wide) rozdzielczościach, musi być kompatybilna z windowsem 64-bitowym, musi mieć duży współczynnik bezawaryjności itp/itd. Poza tym teraz, gdy Vista jest jeszcze w swoim okresie dziecięcym, dobrze wiedzieć, że kupując grę nie będzie z nią problemów na tym systemie. Bo gry z Games for Windows w większości przypadków działają też na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie PC jeszcze się trzyma. Ale my patrzymy z naszej perspektywy w np. Japonii konsole to potęga w dziedzinie gier, PC jest tylko do pracy i do MMO (choć i to może się zmienić). Jeśli popatrzeć na rynek to chyba właśnie MMO ratują sytuację PC bo ile wartościowych tytułów wyszło ostatnio? Firmy mają problemy gdyż niestety wiele tytułów jest wtórna co zniechęca graczy, a na konsole jest wiele smakowitych tytułów jak np genialne Okami. Nie chodzi nawet o politykę Sony bo ta firma zawsze miała niezdrowe zapędy jeśli chodzi o promocje i wypuszczanie konsol na rynek inny niż macierzysty ale o to że ceny sprzętu robią się lekko chore jak na nasze realia i naprawdę taniej wychodzi kupienie konsoli raz na X lat i 0 problemów z configiem niż upp sprzętu co rok bo coś wyszło a nasz sprzęt czegoś nie obsłuży. Konsole mają niesamowicie wydajne układy graficzne dzięki czemu nie problemów ze złożoną grafiką. Póki co PC ma przewagę ale może się to szybko zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym panem od Valve.

A Steam wcale zły nie jest jak dla mnie, nigdy nie miałem problemow z odpaleniem gry czy z logowaniem, z update od CS:S (czy innej gry) zawsze ściągał się pomyślnię. I very like steam.

Dla mnie PeCet nigdy nie umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś człowiek z branży który miał odwagę skrytykować giganta z Redmond:)
Komputery PC nie zginą...raczej przeistoczą się w jakąś uniwersalną platformę. Gdyby miał zginąć, to po cholerę miałyby wychodzić bez przerwy nowe karty graficzne i procesory? Po to żeby Word nam lepiej wyglądał i szybciej chodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym panem z Valve - próbują od dawna zgasić rynek gier PC na rzec konsol - pewnie wiązało by sie to z dużą kaboną - oczywiście dla twórców konsol - dla mnie PC zawsze będzie służył jako element rozrywki domowej no chyba że przestana na niego gry robić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się wypowiedział.... ahh pewnie M$ już nie miał go czym przekupić ;]
A PC zawsze będzie żył, chociaż niby ginie , to się odradza, bo konsole powoli stają się jak PC''ty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:30, Kafar napisał:

a którego wyrazu MOŻE nie rozumiesz ?:P


No właśnie ;P. Mogę odbić pytanie? Proszę! :>
Więc czemu krzyczysz na Pana Valvmastera, skoro on tylko przypuszcza? :> Każdy może sobie tam "po przypuszczać" A Ty od razu, że widzi spiski.
Żeby jeszcze w Polsce w rządzie było widać wszystkie spiski w ten sposób [dopisek dla słuszności: jeżeli są spiski, nikogo nie podejrzewam xD], to może by coś zdziałali. Ale to tak na marginesie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:44, Gawełek napisał:

Zgadzam się z tym panem od Valve.

A Steam wcale zły nie jest jak dla mnie, nigdy nie miałem problemow z odpaleniem gry czy z
logowaniem, z update od CS:S (czy innej gry) zawsze ściągał się pomyślnię. I very like steam.

Dla mnie PeCet nigdy nie umrze.


A ja Cię nie poprę w tej kwestii :P Kiedyś wyskoczył mi błąd w steamie, nieznanego pochodzenia, nawet reinstal softu nie pomógł, ani nie mogłem uruchomić tego w trybie offline, co w końcu poskutkowało tym, że nie byłem w stanie zagrać w żadną grę uruchamianą przez ten program. Takie rzeczy zdarzać się nie mogą, a że się zdarzają, to jest to program najzwyczajniej w życiu - zły! :P Całe szczęście już działa, ale innego razu wyskoczył mi ten błąd kiedy nie miałem internetu i tak się złożyło, że chciałem pograć w HL 2... i tyle sobie pograłem. Z powodu błędu nie mogłem grać w grę, za którą zapłaciłem... z powodu błędu programu, który mi dostarczył twórca gry. A czegoś rodzaju łatki - nie ma. Do tego dodam jeszcze, że czasami uruchamiam steama, i nic... klikam kolejno na skrót, to dostaję informację, że steam już jest włączony. No ale gdzie? Co się okazało? Kiedy wreszcie zrezygnowałem, po chyba 2 h, jak nie więcej chłopak zaskoczył i raczył mi się uruchomić :]
Informuję, że nie jestem laikiem w kwestii komputerów i mój system w związku z tym jest czysty, zadbany i ma się jak najbardziej dobrze. Steam jest jedynym programem, który mi sprawia takie kłopoty. To tyle odnośnie tego programu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować