• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DDRT

Spellforce - Złota Edycja - Conflict: a Hook process was found. Please .....

Pytanie

czyli jak uruchomic grę kiedy ma się następujący komunikat:

"Conflict: a Hook process was found. Please deactivate all Antivirus and Antitrojan programs ans debuggers "

- unieruchomienie defensywy nic nie dało
(Kaspersky vel Zone Allarm vel Spy Boot)

- przeszukanie internetu nic nie dało, pozatym tym co ju próbowałem - uruchamiam i w trybie awaryjnym i poprzez edytowany czysty msconfig i problem bo nic nie rusza

(windows XP sp2 32 bit, AMD 4200+ X2, 2 giga RAM, ATI X1650 XT)

- jeżeli był taki temat to przepraszam, w kazdym razie wyszukiwarka z forum nic nie dała ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Kur**cze... mam ten sam problem :-(

System mam czysty. Próbowałem odpalać grę po wyłączeniu wszystkich aplikacji działających w tle /włącznie z programami anty-virusowymi/.

Mój skromny sprzęcik ;-)

Windows XP + SP2 32 bit, AMD 2500+, 1 giga RAM, ATI 9600 pro.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam All
goliat.madmax@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie, mam to samo. Co ciekawe, na starszym sprzęcie z tym samym zestawem bezpieczeństwa (Avast i ZoneAlarm) problemu nie było. Na razie nic nie udało mi się zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie, udało mi się!!! Najpierw usunąłem Zone Alarm (chyba to on zawinił) i Avast. Nie mogłem jednak zgodzić się na brak ochrony i zainstalowałem Kaspersky Internet Security. Nasz sławny komunikat zniknął, ale gra nadal się nie uruchamiała poprawnie (chociaż cały czas był aktywny proces spellforce.exe). Wtedy zastosowałem następującą poradę z pomocy http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=67&p=842. Zadziałało: mogę grać i bezpieczeństwo też mam zapewnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech... ostatni raz to robie następnym razem wysyłajcie zgłoszenia formularzem.

Zainstalowane na komputerze takie programy antywirusowe jak: Kaspersky; Avast; NOD32, bardzo często generują problemy podczas uruchomiania jak i działania gier. Bardzo często programy antywirusowe modyfikują pliki programów które uruchamiacie. Pomaga w większości wyłączenie programu antywirusowego podczas instalacji i gry, aczkolwiek czasami (a prawie zawsze przy programach podanych powyżej) pomaga tylko deinstalacja takiego programu antywirusowego.

Proszę sprawdzić, czy inne programy nie mają negatywnego wpływu na uruchomienie gry.
W tym celu uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie wystartuj grę:

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z gier, w które grałem na przestrzeni kilku ostatnich lat, tylko Spellforce sprawiał problemy tego typu. Problem nie jest zatem do końca po stronie oprogramowania antywirusowego. W Internecie znalazłem informacje, że inne produkcje firmy Jowood też czasem sprawiają tego typu problemy. Dziwne, że takie rzeczy nie wychodzą na jaw przy beta-testach. W dzisiejszych czasach rezygnacja z pakietu bezpieczeństwa raczej nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować