Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Z kodeków polecam osobiscie Ace Mega Codecs Pack. Naprawde, korzystam z nich od 2 lat, jesli nie wiecej i nie mialem jeszcze zadnych problemow z odtwarzaniem jakiegokolwiek filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, poszukuje programy do ekstrakcji i przegladania plików z roszerzeniem ".pkg" . Czy ktos moglby pomoc? Bardzo mi to jest potrzebne a w necie nie bardzo co jest szukac, szukalem programu Pacifist (bo podobno do tego sluzy ale jakos go nie ma:P) z górki dzieki za helpa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja Lista, wszystko działa (u mnie) bezproblemowo w 100%, polecam:
Edytor Tagów MP3 = Tagscan (rosyjska produkacja ale naprawde niezła, oczywiście także po Polsku)
Spyware = Microsoft AntiSpyware (zapewnia o wiele większą ochrone niż Płatne AdAware, i do tego za darmo)
Komunikator = AQQ (GG+AQQ+Tlen+WPK w środku, dużo zmian, szybki rozwój, wtyczki, sdk)
Poczta = Thunderbird (przechowywanie i odpowiadnanie na maile) + PopTray (sprawdzanie skrzynki)
Przeglądarka = Opera (darmowa, o wiele szybsza od Firefox''a, szczególnie przy przeglądaniu wielu stron)
Download Menadżer = Free Download Manager (bo darmowy ^_^)
Czyszczenie Systemu = CCleaner (lepszy od EasyCleaner''a, dużo czyści, działą stabilnie, za darmo)
Edyto Grafiki = Paint.Net (coś pomiędzy Paint''em a Photoshopem, za darmo)
Przeglądarnie Grafiki = FastStone Viewer (darmowy, skórki, szybki, dobrze zastępuje Irfan View''a, częst aktualizacje)
Inne = Unlocker (do kasowania tego co się nie da skasować), Renamer (do zawansowanych zmian nazw plików), TaskSwitchXP (zastępstwo dla Alt-Tab w XP), AutoPatcher XP (wszystko łatki dla XP od SP2 w jednym + wiele więcej)

testowałem i czego nie polecam:
Kodeki = ffdshow (o wiele większe wymagania sprzętowe do odtwarzania filmów, nie polecam na słabyszch kompach), lepiej wybrać K-Lite Mega Codec Pack (otworzysz nim wszystko)
Czyszczenie Systemu = Easy Cleaner (kiedyś armowy, teraz za ściąganie należy wykupić dostęp do działu Download ... no comment)
Spyware = Adaware (słaby w wersji darmowej, nie usuwa wielu dużych zagrożen, albo tylko częściowo), SpyBot (coraz rzadziej aktualizowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszelkiego rodzaju paki. Do odtwarzania filmó wystarczą tylko dla pliki.

ac3filter_1_01a_rc5
ffdshow-20040718

To najnowsze wersje. Te instalatory divx itp. to sa przydatne jedynie wtedy gdy chcemy tworzyć divx itp. Do oglądania tylko te dwa pliki co podalem i nie robia burdelu w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiegoś bardzo dobrego, najlepiej darmowego, programu graficznego. Muszę wykonać dosyć zaawansowane operacje, dzięki którym mógłbym np. stworzyć jakiś obraz,na którym kolor pewnej rzeczy przechodziłby płynnie z koloru białego w kolor czerwony. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. :) Może być ewentualnie jakiś program w wersji trial. Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do edycji tagów rewelacyjny, wg mnie najlepszy jest Tag&Rename. Nie jest darmowy ale przez 30 dni mozna go testowac - ma prawie wszuytkie funkcje dostepne. A oprzez 30 dni to mozna baze 100000 utworów sobie uporządkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 10:41, Kafar napisał:

Odradzam wszelkiego rodzaju paki. Do odtwarzania filmó wystarczą tylko dla pliki.

ac3filter_1_01a_rc5
ffdshow-20040718


a ja odradzam TO i polecam SAMO "ffdshow" - nowe zawierają już tak kodeki obrazu jak i dźwięku (lepsze niż ac3folter! ;] )

http://www.free-codecs.com/download/FFDShow.htm
http://www.free-codecs.com/FFDShow_download.htm (aktualnie: FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2005-10-18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 21:39, temist napisał:

Do edycji tagów rewelacyjny, wg mnie najlepszy jest Tag&Rename. Nie jest darmowy ale przez 30 dni mozna go testowac


http://www.foobar2000.org - JEST darmowy, można otagować pliki automatycznie (freedb), półautomatycznie (masstager), ręcznie... nie ma nic lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 21:03, Sarafan_Knight napisał:

Ja szukam jakiegoś bardzo dobrego, najlepiej darmowego, programu graficznego. Muszę wykonać dosyć zaawansowane operacje,
dzięki którym mógłbym np. stworzyć jakiś obraz,na którym kolor pewnej rzeczy przechodziłby płynnie z koloru białego w kolor
czerwony. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. :) Może być ewentualnie jakiś program w wersji trial. Możecie coś polecić?

Może 30-dniowa wersja Photoshopa, albo darmowy Gimp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 22:22, KHRoN napisał:

a ja odradzam TO i polecam SAMO "ffdshow" - nowe zawierają już tak kodeki obrazu jak i dźwięku (lepsze
niż ac3folter! ;] )


mozliwe ze ffdshow zawieraja ale ac3 niczemu nie szkoda wiec warto zainstalowac. jesli ktos oczywiscie bedzie mial klopoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do foobar-a zgadzam sie i juz dawno powiedzialem winampowi Pa Pa ... dreczy mnie tylko jedna rzecz ... a mianowicie, to, ze nie umiem sie dokopac nigdzie jakichkolwiek schematow do equalizera ... Masz moze jakiegos linka ?

@Sarafan_Knight -> only gimp ... jest naprawde dobry a najnowsza wersja juz jest bardziej zwindowsiona :D
Slyszalem jeszcze kiedys o programie Pixela (nie jestem pewien nazwy) Podobno dobry, ale nie mialem okazju uzywac bo zakochalem sie w gimp-ie...
Do prostych rzeczy i do ogladania plikow graficznych polecam IrfanView, male, szybkie, datmowe i otwiera praktycznie wszystko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 22:31, Vel Grozny napisał:

Może 30-dniowa wersja Photoshopa, albo darmowy Gimp?


->buras:

Dnia 21.10.2005 o 22:31, Vel Grozny napisał:

only gimp ... jest naprawde dobry a najnowsza wersja juz jest bardziej zwindowsiona :D


OK. Dzięki Wam obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 22:48, buras napisał:

umiem sie dokopac nigdzie jakichkolwiek schematow do equalizera ...


eq jest po to, żeby ustawić "neutralne" brzmienie -akustyk to ze słuchu robi, albo nie używa go wcale ;]
zasada jest taka że eq dotykasz DOPIERO kiedy słyszyż że coś jest ewidentnie nie tak ;]

BTW polecam:
http://www.yohng.com/eq10.html - jeszcze lepsze EQ do foobara, tryb FAT dla poprawy czystości dźwięku i "MP3 restore" każdy wie do czego... ;]
http://www.yohng.com/headphones.html - dla osób słuchających na słchawkach WYMAGANE! (najlepiej brzmi ustawione tak na 10-25)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha ;] filtry działają z dowolnym playerem (instaluje się raz i same znajdą fb2k, winampa i media playera windowsowego) ALE w foobarze trzeba je ręcznie "dodać" na liście efektów DSP w preferencjach! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 22:56, buras napisał:

poradze sobie ... foobar ciezki nie jest w obsludze :D dzieki za linki ... zaraz poeksperymentuje ...


tutaj ściąga czego gdzie szukać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować