Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Dobry wieczór!
Potrzebny mi jest program, który by regularnie (najlepiej przy każdym zamknięciu systemu) usuwał wszystkie pliki ze wskazanego folderu. Może umieszczać je w koszu, choć nie ukrywam, iż opcja zupełnego kasowania od razu wszystko by ułatwiła. Słyszał ktoś o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma takiego wynalazku w postaci programu. Da się to natomiast załatwić, tworząc odpowiedni skrypt i dodając go w edytorze zasad grupy do skryptów wykonywanych podczas zamykania systemu. O szczegóły jednak nie mnie pytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję programu, który automatycznie zrobi "spisy treści" plików z płytek CD i DVD, najlepiej z zachowaną strukturą katalogów i podkatalogów. Niewielki, prosty, szybki, mile widziana polska wersja językowa (choć to niekonieczny wymóg), no i zgodnie z tytułem wątku, freeware''owy. Zna ktoś taki program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 19:01, Blackhand napisał:

Sprawdź Offline CD Browser :).


No to wypadałoby złożyć relację, tym bardziej, że opinia może być przydatna innym Gramowiczom. Pobrałem, zainstalowałem. Pierwsze wrażenie było entuzjastyczne. Tak, dokładnie to czego szukałem. Sporządza "spisy treści" dowolnych nośników (dyski twarde, płytki CD, DVD, pendrive''y itd). Robi to błyskawicznie, zachowuje strukturę podkatalogów. Potem emocje trochę opadły. Program wykazuje jakieś błędy. Jego zamknięcie (przez użytkownika) zawsze kończy się komunikatem o błędzie. Niektórych płytek nie chce obsłużyć (mimo, że są całkowicie sprawne), również wywalając błąd. Generalnie, pomimo "pełnego" numeru - wersja 3.1 - ma się wrażenie obcowania z jakąś betą. Szkoda również, że nie można poukładać płytek w jakieś działy. Można to obejść na piechotę, zakładając na dysku foldery, a następnie w opcjach wskazywać je jako docelowe dla naszych spisów, ale fajnie by było gdyby to program sam dawał taką możliwość. Ogólnie ocena 6/10.

Ale poszukując Offline CD Browsera trafiłem na program Cathy, który robi dokładnie to samo, tylko bez denerwujących błędów. Ba, nawet jest odrobinę lepszy. Automatycznie dodaje numerki płytkom o tej samej nazwie (w moim przypadku bardzo przydatne, bo przy moim lenistwie wszystkie płytki nazywają się po prostu Mój dysk), po zrobieniu spisu treści wysuwa tackę umożliwiając natychmiastowe zajęcie się następną płytką. Koszt programu niewielki bo to postcardware, wysyłamy pocztówkę z widokiem naszego miasta i cieszymy się softem. Polecam. Ocena 8/10

Dziękuję Blackhandowi za naprowadzenie mnie na właściwy trop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;). Co do błędów - u mnie też się pojawiały, ale przeinstalowanie programu pomogło (najwyraźniej instalator coś czasem sknoci). A, i katalogi można przypisywać do kategorii - PPM -> Edit Catalogue Details... -> Drive Category (klikając na Edit można dodawać swoje kategorie), więc nie ma tak, że nie da się płytek poukładać w działy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje programu który będzie mi po godzinie grania przypominał, że czas na przerwe ;P Najlepiej zeby w trakcie gry wyskakiwał jakiś tekst. Poszukałem różnych zegarów i timerów, ale one nie działały po właczeniu gry. Może też to być płatny program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 21:21, miki00749 napisał:

Elo

Znacie może jakiś darmowy program do nagrywania filmów (chodzi mi o dokumentacje mojego
grania :D)?
I niech może troche dłużej nagrywać niż fraps


MSI AFterburner ;) darmowy i szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 21:43, Feallan napisał:

> Szukam jakiegoś edytora tekstu. Możecie mi coś polecić?

OpenOffice?

A on jest darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebny mi jest jakiś program do konwertowania video z audio. Najważniejsze, czego potrzebuje, to żeby plik wyjściowy był jak najlepszej jakości. Ważne jest też ilość obsługiwanych formatów wejścia/wyjścia. Chociaż jeśli chodzi o formaty wyjścia wystarczałyby tylko te najbardziej popularne kodeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2013 o 23:03, Pawciu45 napisał:

Potrzebny mi jest jakiś program do konwertowania video z audio. Najważniejsze, czego
potrzebuje, to żeby plik wyjściowy był jak najlepszej jakości. Ważne jest też ilość obsługiwanych
formatów wejścia/wyjścia. Chociaż jeśli chodzi o formaty wyjścia wystarczałyby tylko
te najbardziej popularne kodeki.


VLC ma dużo możliwości operowania na strumieniach obrazu/dźwięku w filmach i konwersji, nie są to opcje widoczne bezpośrednio, ale odtwarzacz ten jest doprawdy potężny, konwersje znajdziesz w menu otwierania pliku, będą tam opcje oprócz zwykłego odtwarzania, także te związane z konwersją/ekstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować