Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2005 o 17:24, jadam napisał:

Reaktywuję temat ze starego forum.
Jakich darmowych kodeków divx używacie do odtwarzania filmów?

Ja ściągnełem starszy(darmowy) AllPlayer i tam jest opcja live Update która ściąga potrzebne kodeki :D.

A co do polecenia no to "AntiVir" bdb. program antywirusowy(dormowy) no i RegCleaner służący do zarządźania rejestrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kodeki:
-- ffdshow (najnowsze)
-- divx 5 coś
antywirus:
-- ArcaVir 2005 (wersja z PC World Komputer)
i Easy Cleaner do rejestru.
Polecam też program Microsoft Bootvis (działa na XP sp2) który służy do optymalizowania dysku. Szybciej się włącza komp i inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ściągnij zestaw kodeków "AllinOne" [wystarczy wpisać w www.google.pl i juz masz mnostwo linkow] = zaiwera wszystkie ffshow i takie tam najnowsze duperele.
Antywir - polecam Avast 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodeki- K-lite i Matroska. Progsy do usuwania śmiecia- Spybot, Spywareblaster, Ad-Aware.
A z innych bajerów to oczywiście Google Earth! Coś fantastycznego. Zastanawiałeś się kiedyś jak coś wygląda z kosmosu? Nie ma sprawy, możesz obejrzeć prawie wszystko. Niestety nie mogę zamieścić próbek bo pisze mi że niedozwolony format pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kalendarz XP, bardzo przydatny programik. Prócz tego że jest kalendarzem, jest też: m.in. budzikiem, tapeterm [można ustawiać zmienianie tapet co ileś czasu, lub za każdym logowaniem się do systemu, można wybrać 1,4,9,16 tapet naraz - więcej niż jeden oznacza pomniejszanie ich i układanie ładnie ;], odtwarzaczem internetowyych stacji radiowych, informacją pogodową, i wiele, wiele innych ;-) http://delphisoft.org/ds/index.php - polecam ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a do torrentów jakby kto potrzebował i był za Natem to nie ma lepszego (naprawdę, swego czasu przetestowałem wszystkie) - Bit Spirit
do usuwania spyware naprawde dobry jest MS Antispyware, najlepsza przeglądarka to Opera (Mozilla jest mniej więcej trzy wieki z tyłu)
do przeszukiwania dysku Copernic
komunikator to Tlen (dla leniwych) lub Miranda (dla wprawniejszych)

Ale tak prawdę mówiąc to dla mnie tylko jedna rzecz jest zastanawiająca- mała popularność Opery, używam jej od dobrych kilku lat, próbowalem (i próbuje) wiele innych przeglądarek i naklładek, ale nia ma i nie było szybszej i funkcjonalniejszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:14, temist napisał:

a do torrentów jakby kto potrzebował i był za Natem to nie ma lepszego (naprawdę, swego czasu przetestowałem wszystkie)
- Bit Spirit
do usuwania spyware naprawde dobry jest MS Antispyware, najlepsza przeglądarka to Opera (Mozilla jest mniej
więcej trzy wieki z tyłu)
do przeszukiwania dysku Copernic
komunikator to Tlen (dla leniwych) lub Miranda (dla wprawniejszych)

Ale
tak prawdę mówiąc to dla mnie tylko jedna rzecz jest zastanawiająca- mała popularność Opery, używam jej od dobrych kilku
lat, próbowalem (i próbuje) wiele innych przeglądarek i naklładek, ale nia ma i nie było szybszej i funkcjonalniejszej.


Zgadzam się - Opera jest najlepszą przeglądarką. Ale niestety - czasami nie czyta "niektórych stron :P".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:14, temist napisał:

do usuwania spyware naprawde dobry jest MS Antispyware ...

Ja do spyware uzywam Ad-Aware SE Personal. Nie znam MS Antispyware i czy według Ciebie jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:56, jadam napisał:

> do usuwania spyware naprawde dobry jest MS Antispyware ...
Ja do spyware uzywam Ad-Aware SE Personal. Nie znam MS Antispyware
i czy według Ciebie jest lepszy?


Porównywalny. Ale MS powinien być lepszy. W końcu to oni znają swój system.
A tak właściwie to najlepszy jest Spy Sweeper - tyle ze kosztowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna dobry program "Firewall" (mile widzany polski interfejs lub spolszczenie do niego)
I mam jeszcze jedno pytanko czy ten program do usuwania plików Malwara "a-squared Free 1.6" jest dobrym programem??

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AVG Free Edition (antyvir) i EasyCleanera - wyczyści kompa z niepotrzebynch rzeczy. Takie trochę nie pewne freewarówy (nie pewene, bo można, ale nie trzeba płacić za licencję) to Fraps - nagrywanie filmików z gier, screeny i benchmark. AIDA32 (Everest) do diagnozy systemu. FlashGet do ściągania plików z netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy z tych darmowych antywirusów jest Avast. Kiedys miałem Antyvira to pełno potem wirusów miałem bo ich nie wyrywało :/ A teraz z Avastem mam spokój :D Wreszcie czyściutki komp. Komunikator najlepszy według mnie to Tlen (ma fajne wtyczki :D Np. TlenSoccer ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 04:22, Monte Christo napisał:

> Reaktywuję temat ze starego forum.

Heh,,, ale co tam ja bym najbardziej poleciłLunuxa ;p


Właśnie kupiłem książkę o Mandrake 10, a mam na oku gazetkę z Mandrivą (rozwinięciem Mandrake) i chodzę wokół tematu Linuxa na zasadzie chciałabym a boję się ale chyba się zdecyduję. Narazie największy ?problem? to przygotowanie odpowiednich partycji. Mam jeden dysk - partycje 20GB i 55GB - wolnego 12GB i 35 GB. System XP Home.
Z Win na pewno nie zrezygnuję ale gdybyś mógł mi coś poradzić to odpisz mi w którymś z istniejących tematów:
Linux pomocy - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=289&u=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować