Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Wielu producentów dołącza do swoich płyt ciekawe i użyteczne programiki. Dotychczas korzystałem z płyt głownych Asusa z jego "Probe", od kilkunastu dni mam płytę Abita. Jego "uGuru" jest, jeśli chodzi o zakres pomiaru parametrów pracy, niemal identyczny, co "Probe", ale nie zawiera jednej funkcji, na której mi zależy: nagrywania wyniku pomiarów temperatury w czasie. Dlatego pomiar temperatury procesora mam zawsze mocno spóźniony i nie wiem, do ilu stopni doszedłem w czasie dużego obciążenia procesora grą. Ma ktoś jakąś radę na ten mankament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 16:31, Asthariel napisał:

Podczas odtwarzania w SubEditPlayerze napisów typu .ass nie występują polskie znaki. Co zmienić?

Możesz spróbować skonwertować napisy.
Jak już masz załadowany film i napisy, dajesz Stop a z menu Napisy wybierasz Konwertuj format napisów - pojawia się okienko - najlepiej zostawić tak jak jest domyślnie ustawione, klikasz OK. Później z menu Plik wybierasz Zapisz jako i jako typ wybierasz plik tekstowy *.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje programów jeden do obróbki filmów np powtorzenie danej klatki kopiowanie i wklejanie rożnych fragmentów, a drugi program do zabawy z muzyka też kopiowanie i wklejanie innych kawałków i najlepiej zeby sie dało zmontować z tego jakiś dobry filmik czyli obrobka filmiku + obrobka muzy = dobry film z przerobionym filmem i muza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:17, Mate0 napisał:

obróbki filmów np powtorzenie danej klatki kopiowanie i wklejanie rożnych fragmentów

Możesz użyć Windows Movie Maker - łatwy w obsłudze, całkiem niezłe możliwości.

Dnia 09.04.2008 o 17:17, Mate0 napisał:

do zabawy z muzyka też kopiowanie i wklejanie innych kawałków

Do obróbki plików dźwiękowych polecam Audacity - freeware, po polsku, łatwy w obsłudze, dużo funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 17:26, balduran2 napisał:

> obróbki filmów np powtorzenie danej klatki kopiowanie i wklejanie rożnych fragmentów
Możesz użyć Windows Movie Maker - łatwy w obsłudze, całkiem niezłe możliwości.
> do zabawy z muzyka też kopiowanie i wklejanie innych kawałków
Do obróbki plików dźwiękowych polecam Audacity - freeware, po polsku, łatwy w obsłudze,
dużo funkcji.

dzieki ten do muzyki mam znalazlem na pevnej plytce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 18:17, pizmak666 napisał:

do tego pierwszego może Ci się przydać goldwave. nie pamiętam czy ma 3gp, ale do obróbki
jako takiej się nada.
a do filmów z youtube''a chyba flashgot''em da radę.

znasz program do obrobki filmikow typu Winamp media file

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do podstawowej obróbki wystarczy windows media maker, a otworzysz plik .winamp media file w nim dzięki opcji importuj [łatwo ją znajdziesz, na pierwszej zakładce jest bodajże...]. a jakiś bardziej pr0 program... nie wiem jaki by tu dać, większość znam płatnych, a w trialach opcje są żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem polecić Foobar2000. Świetny odtwarzacz muzyki, który może w wersji podstawowej nie jest za piękny, ale w przeciwieństwie do Winampa ma niesamowite brzmienie! Polecam włączyć jakiś kawałek najpierw Winem, potem Foobem :D Sądzę, że od razu zobaczycie różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:14, pizmak666 napisał:

do podstawowej obróbki wystarczy windows media maker, a otworzysz plik .winamp media
file w nim dzięki opcji importuj [łatwo ją znajdziesz, na pierwszej zakładce jest bodajże...].
a jakiś bardziej pr0 program... nie wiem jaki by tu dać, większość znam płatnych, a w
trialach opcje są żałosne...

dzieki to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dość często powtarzane w tym temacie pytanie...
balduran mówił o Audiacity [chyba się do tego nada] a ja powtarzam wciąż GoldWave''a [nie freeware, ale wersja trial''owa dostępna jest]. ew. iTunes cosik takiego pozwala robić. chyba ktoś jeszcze wspominał jakieś programy, zerknij stronę wcześniej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:19, pizmak666 napisał:

dość często powtarzane w tym temacie pytanie...

Audacity odpada. Trzeba ściągać jakieś pakiety do tego. A poza tym jest dla mnie nie poręczna. Jutro sprobuje tego GoldWave''a. Dziękuje za propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 22:11, Joannita napisał:

> dość często powtarzane w tym temacie pytanie...
Audacity odpada. Trzeba ściągać jakieś pakiety do tego. A poza tym jest dla mnie nie
poręczna. Jutro sprobuje tego GoldWave''a. Dziękuje za propozycję.


Jedyne co trzeba ściągnąc to plik lame.dll czy coś takiego, ściągą się go za darmo [1 link w google] i tylko raz pokazuje się go programowi. :)


Ale nie po to piszę.
Szukam jakiegoś dobrego programu POCZTOWEGO :) Oczywiście Freeware, i żeby był w miarę "bezpieczny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 19:36, MTSMAFIOSO napisał:

Szukam jakiegoś dobrego programu POCZTOWEGO :) Oczywiście Freeware, i żeby był w miarę "bezpieczny" :)

Z freeware, to najlepsza będzie chyba Mozilla Thunderbird - którą można pobrać stąd:
http://www.instalki.pl/programy/download/poczta_elektroniczna/Thunderbird.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować