Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

Zna ktoś jakiś program do blokowania konkretnych procesów w Windowsie? Mam takie dwa, chyba to wirus, ale antywirus nie potrafi tego usunąć, a nie chce mi się reinstalować systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 19:36, Belmundo napisał:

Zna ktoś jakiś program do blokowania konkretnych procesów w Windowsie? Mam takie dwa,
chyba to wirus, ale antywirus nie potrafi tego usunąć, a nie chce mi się reinstalować
systemu

Czasem oprócz antywirusa też pomaga:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=188&Spybot+Search++Destroy
monitoruje on rejestr i pyta, czy zezwolić np. na dany wpis do rejestru coś co w Viście jest domyślnie przez system robione (tam system pyta o zezwolenie na czynność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 15:53, Tokix napisał:

Witam.
Zna ktoś jakiś program, do ściągania muzy ( format mp3 )
Żeby miał bogade zbiory, i aby często były one aktualizowane.


Hmmm... Ściąganie muzy. Trochę chyba źle się to na forum kojarzy. Masz na myśli wpisanie nazwy zespołu np. Metallica i ściągnięcie piosenki np. Nothing Else Matters??? Jeżeli o to ci chodzi to wiedz, że na tym forum nikt ci nie pomoże, gdyż nie wspieramy złodziei. Przeczytaj to http://www.gram.pl/regulamin.asp Myślę, że wszystko ci to wyjaśni. I pomoże w dalszym użytkowaniu forum bez konsekwencji ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:10, Doktor14 napisał:

> Witam.
> Zna ktoś jakiś program, do ściągania muzy ( format mp3 )
> Żeby miał bogade zbiory, i aby często były one aktualizowane.

Hmmm... Ściąganie muzy. Trochę chyba źle się to na forum kojarzy. Masz na myśli wpisanie
nazwy zespołu np. Metallica i ściągnięcie piosenki np. Nothing Else Matters??? Jeżeli
o to ci chodzi to wiedz, że na tym forum nikt ci nie pomoże, gdyż nie wspieramy złodziei.
Przeczytaj to http://www.gram.pl/regulamin.asp Myślę, że wszystko ci to wyjaśni. I pomoże
w dalszym użytkowaniu forum bez konsekwencji ;]

Pozdrawiam...


Do piractwa nie zalicza się ściąganie muzyki....
Filmy, gry, programy sherwere - owszem, ale nie muzyka.
Pobieranie muzyki jest legalne.
Tak więc po co powstały i dalej funkcjonują takie programy jak BearShare(nie jest on nielegalny...) np. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Do piractwa nie zalicza się ściąganie muzyki....
Filmy, gry, programy sherwere - owszem, ale nie muzyka.
Pobieranie muzyki jest legalne.
Tak więc po co powstały i dalej funkcjonują takie programy jak BearShare(nie jest on
nielegalny...) np. ?


W takim razie idź wynieś z jakiegoś sklepu telewizor nie płacąc za niego. Przecież to jest legalne.
Pobieranie muzyki jest legalne jeśli np. ściągasz je z iTunes, za opłatą. Albo kiedy zespół udostępni na swojej stronie własne kawałki do ściągnięcia za darmo. Ale ściąganie wszystkiego jak leci z np. Bearshare to jest piractwo, tak samo jak ściągnięcie gry. Ale dość już tego offtopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Do piractwa nie zalicza się ściąganie muzyki....

Jesli jest ona pobierana z nielegalnego zrodla- to owszem, jest to piractwo.

Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Filmy, gry, programy sherwere - owszem, ale nie muzyka.

Bynajmniej, muzyka rowniez.

Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Pobieranie muzyki jest legalne.

Tak. Ale nie kazdej. Jesli autor pusci ja do sieci - prosze bardzo. Ale to bardzo rzadka praktyka i lwia czesc pobieranej muzyki jest pobierana nielegalnie.

Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Tak więc po co powstały i dalej funkcjonują takie programy jak BearShare(nie jest on nielegalny...) np. ?

Programy takie jak Bearshare powstaly w celu wymiany plikow miedzy uzytkownikami. Dynamit tez nie powstal po to by za jego pomoca zabijano ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Do piractwa nie zalicza się ściąganie muzyki....
Filmy, gry, programy sherwere - owszem, ale nie muzyka.
Tak więc po co powstały i dalej funkcjonują takie programy jak BearShare(nie jest on
nielegalny...) np. ?


Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale czym się to wszystko do jasnej ciasnej różni. Czy w tworzenie muzyki nie wkłada się pracy i nie chce się za nią wynagrodzenia??? Jak dla mnie niczym nie różni się sytuacja ze ściąganiem filmów, gier i muzyki. Proszę o to przykład. Wykonawca (jakiś tam) nagrywa płytę. Często dużym wysiłkiem i nie rzadziej dużym nakładem pieniężnym. Nagrywając ją oczekuje, że te pieniądze mu się zwrócą i to z nawiązką. Dzień premiery, płytę kupuje 1000 osób. Kilku z nich wrzuca to na Bearsheary i inne. Na drugi dzień milion ludzi ma już płytę w domach. Hmmm... Gdzieś po drodze zgubiły się te grube miliony, które to ludzie musieliby zapłacić, żeby tę płytę mieć. Tak więc to...

Dnia 21.07.2008 o 19:16, Tokix napisał:

Pobieranie muzyki jest legalne.

...doprowadza mnie do gorączki.
Niech mnie ktoś uświadomi jeżeli nie mam racji. Ale najlepiej już w temacie o piractwie. Tutaj nie będziemy robić offtopu, a tam... Dopiero zobaczysz prawdziwe argumenty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam program hypercamera (a moze znasz lepszy) chce nagrac filmik z gry company of heroesa ale gdy chce go odtworzyc to mam zstaszny obraz kolory so nie takie i pełno widocznych kwadracikow a gram na rozdzzieczosci 800X600 moze wiesz jak dostroic ten programik do filmow lub znasz jakis inny lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 19:35, Mate0 napisał:

/.../ moze wiesz jak dostroic ten programik do
filmow lub znasz jakis inny lepsze

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia. Nigdy tego nie próbowałem. Ale może ktoś inny Ci odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś program do obróbki plików z filmami ( np. zmiana rozmiaru do 624 x 352) i wklejania do nich napisów? Potrzebuję, aby dały się wyświetlać w odtwarzaczu MP4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PaintBall 2 [wersja 23]

Wie ktoś dlaczego muszę liczyć na szczęście, żeby mi się gra nie wysypała? A jak już mapa się skończy, to i tak wysypka... W czym może być problem?

Gierka fajna, ale co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 21:49, oOreVenOo napisał:

Witam czy może mi ktoś polecić dobry program do usuwania śmieci z komputera ? Pliki z Temp itp itd.

Ja polecam EasyCleaner,
ewentualnie jako dopełnienie RegCleaner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj VideoLANa, ostatnio niezły kombajn się z niego robi :). Możesz też przyjrzeć się Foobarowi2000, AllPlayerowi i BSPlayerowi (niby te dwa ostatnie są do odtwarzania wideo, ale z plikmi dźwiękowymi też sobie dają radę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 18:16, DJ Danielus napisał:

Szukam jakiegoś programu, który pomógłby mi zgrać muzykę z Winyli oraz kaset taśmowych
zawierających muzykę. Powiedzmy, że sprzęt mam, własnej roboty, ale działa :D


Audacity - ustawiasz nagrywanie na nagrywanie z kompa (nie mikrofon tylko wejście liniowe lub coś podobnego)
Po nagraniu możesz w programie zrobić dodatkową obróbkę jak cięcie na poszczególne piosenki, odszumianie itp.
Zapis w formacie: wav, mp3 lub ogg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować