Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

A ja chciałem zapytać o jakiś program (względnie wtyczkę do Winampa) do edycji tagów w plikach mp3. Nie ukrywajmy, że ręczna edycja Winampem właśnie do najprzyjemniejszych nie należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś darmowe programiki do ściagania całych stron, żeby je móc później przeglądać offline ? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 16:35, Velociraptor napisał:

Czy istnieją jakieś darmowe programiki do ściagania całych stron, żeby je móc później przeglądać
offline ? Z góry dzięki :)


HTTrack Website Copier 3.33
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=663&t=64
Program umożliwiający pobranie i zapisanie w całości wybranej strony internetowej w postaci statycznych plików HTML, będący bezpłatną alternatywą dla popularnego Teleport Pro. Idealny do robienia kopii offline często używanych serwisów lub mirrorów. Posiada cechy akceleratorów pobierania plików m.in. wznawianie przerwanych połączeń, jednocześnie kilka połączeń do jednej strony itp. Należy pamiętać, że HTTrack nie pobiera oryginalnej struktury strony (np. z plikami PHP) ale jedynie wynikowe pliki HTML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiegoś freewerowego firewalla (dobrego oczywiście) z możliwościa udostępniania łącza internetowego?
Kerio jest frewerowy i darmowy, ale niestety opcja udostępniania łącza po 30 dniach się wyłącza (więc trzeba kupić bądź...)
Ja w kązdym razie szukam czegoś freewerowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś freeware''owy programik typu scandisk pod Win 2000 (chkdsk zdecydowanie mnie nie zadowala ;), poza tym nie oferuje sprawdzania powierzchni)? I tak przy okazji, czy istnieje jakaś dobra, darmowa alternatywa dla windowsowego defragmentatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki można mi polecić darmowy program do konwertowania plików video na VCD (najlepiej żeby pliki nie traciły na jakości) tak aby nagraną płytke można było oglądać na DVD.
I jeszcze jedno jaki format plików odczytuje odtwarzacz DVD ( .wmv/.mov/.avi/inne?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sygate Personal Firewall - darmowy i dobry :-)

A ja chciałem zapytać o jakiś dobry program do optymalizacji RAM-u. Obecnie używam FreeRAM XP Pro 1.50, ale zastanawiam się nad zmianą. Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą alternatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 02:05, Mumin napisał:

Sygate Personal Firewall - darmowy i dobry :-)

Sygate jest okropnie słaby. Każę mu blokować jakieś programy (np. spyware), a one dalej się łączą z netem!
Polecam ZoneAlarm. Tylko, że jak che się mieć jakieś bajery, to trzeba płacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Diskeepera i jestem zadowolony . Po za tym wiem, że takich programów jest mnóstwo, był jeszcze bodajże speeddisk albo speedisk, nie pamiętam za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:23, Blackhand napisał:

Czy zna ktoś jakiś freeware''owy programik typu scandisk pod Win 2000 (chkdsk zdecydowanie
mnie nie zadowala ;), poza tym nie oferuje sprawdzania powierzchni)?

Jak to chkdsk nie pozwala nza skanowanie powiuerzchni? Wchodzisz do lini poleceń i wspisujesz chkdsk /R
Jeżeli chcesz więcej informacji wpisujesz help chkdsk
Oczywiście parametry można łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 08:50, lampak napisał:

Sygate jest okropnie słaby. Każę mu blokować jakieś programy (np. spyware), a one dalej się
łączą z netem!
Polecam ZoneAlarm. Tylko, że jak che się mieć jakieś bajery, to trzeba płacić :(

Hmm... Może masz coś z ustawieniami nie tak? Ja używałem Sygate''a przez jakiś czas i byłem z niego zadowolony. Zrezygnowałem z niego, bo DrWatson (swoją drogą - do czego to służy?!) meldował mi jakieś błędy w działaniu Sygate''a (podobnie zresztą jak Psi i jeszcze jakiegoś programu), a potem zapychał mi dysk kilkugigowymi (!!!) plikami dziennika. Nie mam zielonego pojęcia o co chodziło, ale przesiadłem się na ZoneAlarm i w sumie też jestem zadowolony. Chociaż mam wrażenie, że Sygate miał mniejsze wymagania (ale może mi się tylko wydaje).

Ponawiam pytanie o program do optymalizacji RAM-u... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem :). Dzięki. A czy wtedy jest sprawdzana cała powierzchnia czy tylko sektory oznaczone jako uszkodzone, bo opis tego przełącznika nie jest tak do końca jednoznaczny:

"Lokalizuje uszkodzone sektory i odzyskuje informacje, które można odczytać (implikuje użycie przełącznika /F)."

(poza tym tak szczerze, to myślałem o programie z graficznym interfejsem, bo jestem trochę leniwy ;))?

>WorldWar3PL
SpeedDisk jest częścią Norton Utilities (ups, teraz to chyba jest to Norton System Works) i chyba nie jest freeware''owy :). Z tego, co kojarzę, w Win2000 (a właśnie tego systemu używam) jest już wbudowany Diskeeper Lite, ale działa jakoś dziwnie - nie defragmentuje do końca, tylko do momentu, aż fragmentacja osiągnie 20-30% (nie wiem nawet, od czego zależą te wartości %, bo nigdzie w opcjach nie da się ich ustawić - to chyba takie widzimisię twórców tego programu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 13:48, Blackhand napisał:

Faktycznie, nie zauważyłem :). Dzięki. A czy wtedy jest sprawdzana cała powierzchnia czy tylko
sektory oznaczone jako uszkodzone, bo opis tego przełącznika nie jest tak do końca jednoznaczny:

"Lokalizuje uszkodzone sektory i odzyskuje informacje, które można odczytać (implikuje użycie
przełącznika /F)."

Skądś musi wiedzieć, że dsyk ma uszkodzone sektory, więc najpierw stara się je wyszukać. A ztym /F chodzi o to, że nie będzie ci się pytał, tylko automatycznie błąd usunie (więc możesz zostawić na noc).
A, i tak jeszcze dodam, że jeszcze nigdy tego nie używałem (znaczy się używałem, ale na tak zepsuty dysk, że nawet sprawdzić go nie chciał, załatwił wszystko w pół minuty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy ktoś zna jakiś program do wymiany plików poprzez neta z innym ludziem, poza komunikatorami takimi jak gg??? Taki specjalnie do tego przeznaczony. Z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:47, Brian 46 napisał:

Chciałbym się zapytać czy ktoś zna jakiś program do wymiany plików poprzez neta z innym ludziem,
poza komunikatorami takimi jak gg??? Taki specjalnie do tego przeznaczony. Z góry dzięki ;]

Emule, Bear Share i dużo, dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki że podaje się adres IP lub jakiś tam numer JEDNEGO wybranego użytkownika i wymieniać z nim pliki - tylko z nim - a nie publiczne p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 16:05, Brian 46 napisał:

Chodzi mi o taki że podaje się adres IP lub jakiś tam numer JEDNEGO wybranego użytkownika i
wymieniać z nim pliki - tylko z nim - a nie publiczne p2p.

Aaa, to pisz od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować