Zaloguj się, aby obserwować  
jadam

Programy freeware godne polecenia

661 postów w tym temacie

szukam jakiegoś dobrego programu do tworzenia galerii internetowych, lecz nie mogę znaleźć takiego który by mnie zadowolił, nie chcę jakiegoś programu który tylko stworzy prostą galerię, bo taką to sam mogę sobie stworzyć bez pomocy żadnych tego typu programów, szukam czegoś bardziej zaawansowanego, najlepiej o jak największych mozliwościach, spróbowałem już kilkunastu różnych darmowych i w każdym przypadku można było tworzyć tylko zwykłe, bardzo proste galerie, próbowałem też kilku trali i wersji shareware''owych, ale jak jakiś w miarę dobry się trafił to mi wwalał do galerii jakieś znaki wodne czy inne podobne badziewia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 16:55, cinus` napisał:

szukam jakiegoś dobrego programu do tworzenia galerii internetowych, lecz nie mogę znaleźć
takiego który by mnie zadowolił, nie chcę jakiegoś programu który tylko stworzy prostą galerię,
bo taką to sam mogę sobie stworzyć bez pomocy żadnych tego typu programów, szukam czegoś bardziej
zaawansowanego, najlepiej o jak największych mozliwościach

Masz dość duże wymagania - większość programów do tworzenia galerii ma za zadanie po prostu pozwalać zaoszczędzić ci czasu żmudnego i niekreatywnego babrania się w HTML-u. A konkretnie, to o jakie zaawansowane opcje ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 15:55, lampak napisał:

A konkretnie, to o jakie zaawansowane opcje ci chodzi?


chciałbym aby program umożliwiał wybór różnych styli (większość oferuje tylko zwykłą zmianę kolorów), musi też mieć możliwość dowolnego konfigurowania wyglądu miniatur tzn, żeby można było ustawić np. z lewej strony lub na dole miniatury, a obok powiększony obraz itp. jak dotąd programy które próbowałem ograniczały się do tego abym wybrał zdjęcia, wybrał kolorek oraz podał liczbę wierszy i kolumn miniaurek (ewentualnie rozmiar) i wwalało mi na cały ekran miniatury. ogólnie to potrzebny mi program który dawał by mi jakąś kontorlę nad rozmieszczeniem zdjęć, miniatur.
ostatecznie nie musi to być program freeware''owy, może być i jakiś trial, byle nie dodawał mi do zdjęć żadnych reklam i znaków.
mam nadzieję, że wyraziłem się dosyć jasno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś program freeware, który może poprawić jakość filmiku powstałego na materiale z aparatu cyfrowego? Jak tak to jaki możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:13, Kukowsky napisał:

Czy istnieje jakiś program freeware, który może poprawić jakość filmiku powstałego na materiale
z aparatu cyfrowego? Jak tak to jaki możecie polecić?


Virtual Dub jest niezły! Nie znam strony od razu mówię... Mam go z pism... aż pięciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może program pocztowy, który pozwalałby jakoś zablokować (osobom niepowołanym ;)) przeglądanie e-maili ściągniętych lokalnie na dysk (szyfrowanie, hasło)? Bo jakoś ani Outlook ani Thunderbird takiej możliwości nie mają - po uruchomieniu od razu ładuje się profil konta domyślnego, pytanie o hasło z oczywistych względów pojawia się tylko w momencie sprawdzania, czy nie ma nowych wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki program dla kontroli stanowisk w pracowniach informatycznych, a nazywa się bodajże Beniamin. Wersja jest darmowa dla domowego użytku. Program jest o tyle dobry bo blokuje dostęp do internetu w określonych godzinach, do stron o określonej treści, blokuje również odpowiednie programy np. przeglądarki internetowe i klientów poczty. Po uruchomieniu programu zabronionego przez Beniamina wyświetla się prośba o hasło (które ustalasz podczas instalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie o to mi chodzi - ja po prostu chcę, by ściągniętej lokalnie poczty nie dało się łatwo przeglądać. A związane jest to z tym, że genialny filtr antyspamowy na Interii przestał działać, w efekcie czego w poczcie otrzymanej mam 30-40 wiadomości dziennie z czego użyteczne są 2-3 :/. Jedyne rozwiązanie to przesiadka na inne konto (trochę skomplikowane, bo musiałbym "parę" serwisów przerejestrować na innego maila) lub program pozwajający ściągać pocztę na dysk z ww. funkcjami, plus ewentualnie dobry filtr antyspamowy. Ponoć Thunderbird ma to ostatnie, ale brak mu zabezpieczenia poczty przed niepowołanymi oczami :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać jakieś dobre kodeki (najlepiej linki) do odtważania filmów w ogm i mkv?
Jakieś solidne nie powodujące zadnych problemow.
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu któr blokuje połączenia do i z wybranych przeze mnie adresów podanych w postaci ip, zakresu, bądź nazwy (np. *.adserver.gadu-gadu.pl :) ). Dopisywanie do pliku hosts nie działa tak jakbym chciał. Funkcja taka jest w nortonowskim firewallu, ale nie urządza mnie płacenie kilkuset złotych za jedną funkcję firewalla. Mam innego i dobrzes się spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 13:59, VuLgAtUs napisał:

Szukam programu któr blokuje połączenia do i z wybranych przeze mnie adresów podanych w postaci
ip, zakresu, bądź nazwy (np. *.adserver.gadu-gadu.pl :) ). Dopisywanie do pliku hosts nie
działa tak jakbym chciał. Funkcja taka jest w nortonowskim firewallu, ale nie urządza mnie
płacenie kilkuset złotych za jedną funkcję firewalla. Mam innego i dobrzes się spisuje.


Probowales Kerio Personal Firewall? Osobiscie polecam wersje 2.x, w nowszej 4.x nie moglem sie polapac, bo za duzo sama chciala robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 13:59, VuLgAtUs napisał:

Szukam programu któr blokuje połączenia do i z wybranych przeze mnie /.../

Jest taki jeden firewall, który jest darmowy i tak dobry, ze stosuje go Blizzard na serwerach WoW. Firma bogata i stosuje darmowy firewall? Dziwne? Wcale nie. Bo jest stosowany nawet przez MS. Zwie się iptables. Nie wiem, czy jest wersja pod Windowsa, pewnie nie, ale jest w 100% pod Linuksem. Ma wszelkie opcje dostępne w ultradrogich firewallach komercyjnych. Ino jest pod Linuksem. No, ale sam Ballmer powiedział, iż MS jest daleko w tyle w dziedzinie bezpieczeństwa od Linuksa. Wygląda to na propagandę linuksową, ale co ja poradzę, iż ja magister polonistyki prędzej potrafię skonfigurować iptables niż jakiegoś windziarskiego firewalla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 14:10, Klimos napisał:

Probowales Kerio Personal Firewall? Osobiscie polecam wersje 2.x, w nowszej 4.x nie moglem
sie polapac, bo za duzo sama chciala robic.


No własnie używam Kerio i nie ma takiej opcji :/

--> AgayKhan: Niestety jest ttylko pod linuksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 13:20, VuLgAtUs napisał:

No własnie używam Kerio i nie ma takiej opcji :/


1. Otwierwasz Kerio i wchodzisz w File/Admin...
2. Na zakladce Firewall klikasz na Advanced...
3. Na zakladce Filter Rules klikasz Add...
4. W okienku mozesz konfigurowac protokol (TCP/UDP), pojedyncze adresy lub zakresy adresow wraz z portami

To chyba o to chodzilo, albo nie zrozumialem poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kots lubi astronomie to polecam Celestie :) Bardzo fajny program. Mozna ogladac planety i gwaizdy z blikska a takze ulozenie planet wzgledem siebie w roznych dniach roku. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 13:20, VuLgAtUs napisał:

No własnie używam Kerio i nie ma takiej opcji :/

? mi sie wydawao ze w filtrowaniu paketow cos takiego widzialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:11, gmx napisał:

sorry :) nie zauwazylem tego... chyba czas na druga kawe (zaraz bedzie padac:( )


Nie no nie musisz od razu przepraszac. Zdarza sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować