Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft i do piractwa podejście

83 postów w tym temacie

Domek

Microsoft jest jedną z najmocniej walczących z piractwem firm. Uaktualnienia systemu, mające uświadomić użytkownikom, że postępują niezgodnie z prawem, procesy sądowe... Jak się jednak okazuje, podejście giganta z Redmond do ochrony praw autorskich nie jest aż tak radykalne, jak można by sądzić.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft i do piractwa podejście" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe no i bądź tu mądry:D Kupowac Viste czy ściągnac Viste??:P W końcu z news''a wynika, że wcale im to nie przeszkadza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 14:01, pimpor napisał:

Hehe no i bądź tu mądry:D Kupowac Viste czy ściągnac Viste??:P W końcu z news''a wynika, że
wcale im to nie przeszkadza:D


Wcale nie. Przeszkadza im, i to bardzo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rzekł wyrozumiałość. Dlaczego?

Mogą zrobić na dwa sposoby - jak RMA ścigac wszystkich piratów i zamykac do więzień, konfiskować sprzęt, wytaczac procesy - czyli pozbawiać kasy/sprzetu itd. potencjalnych konsumentów. Bo taki człowiek, któremu właduje sie karę musi najpierw karę zapłacić, potem kupic nowy komp i znowu na końcu zostaje oprogramowanie na które po takich wydatkach kasy może zbraknąć.

Druga sprawa czyli to co obecnie robią - wiemy, że piraci są, przypominamy im o tym, że wiemy o nich jednoczesnie nie podejmując radykalnych środków. W ten spsoób wielu ludzi użytkujących nielegalne kopie w końcu nabywa legalne egzemplarze oprogramowania (ja tak zrobiłem ;)). I firma zadowolona i odbiorca bo firma mu nie zniszczyła życia.

Jedna uwaga - wcale nie uważam, że piractwo to fajna sprawa - to zwykła kradzież, ale zamykając piratów do pudła i wlepiając kary problemu się nie rozwiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdyby nie piractwo to wiele programów nie znalazłoby aż tylu odbiorców, a Microsoft nie byłby aż takim gigantem, zresztą kto to mówi - pierwszy system MS w jakim stopniu był ich pomysłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 14:02, adam3400 napisał:

Ja mam nieoryginalnego windowsa i jest OK.


Nie, nie jest OK. Piractwa na forum nie tolerujemy, a za posiadanie pirackiego oprogramowania i chwalenie sie tym na forum jest niestety tylko jedna kara - BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam glupota :)

Dobrze gadaja [i robia].
Piractwo w niewielkim stopniu bardzo dobrze wplywa na rynek oprogramowania i gier.

Wielu ludzi woli najpierw zobaczyc, przetestowac, etc. pirata, a potem kupic oryginal. Wielu ludzi takze decyduje sie na zakup oryginala po testach na ''syfie'' (syf - pirat). Lepiej jest posiadac cos czystego, a nie smieci.

Co do mnie. Tez wole nielegalnie przetestowac gre, a dopiero potem ja kupic jesli bedzie tego warta. Od dawna nie praktykuje juz tego sposobu [po prostu kupuje], ale i tak bardziej mi pasowal.
A teraz kupiona aplikacje/gre zgrywam na dysk [np. w formie obrazu plyty]. W przypadku gier - aby nie bawic sie w wyciaganie plytki z opakowania za kazdym razem - wole emulowac obraz plyty i ''ominac zabezpieczenia'' gry. A plytka w ladnym czystym opakowaniu sobie lezy.

Windows''a Viste - przetestowalem darmowo bete - wystarczylo mi - kupilem. I jest git. Jakby nie bylo bety, albo jakbym nie byl w stanie uczestniczyc w niej - pewnie bym sciagnal z torrent''a aby potem kupic w sklepie :)

Podsumowywujac - Jeff Raikes dobrze gada. Piwa mu. Albo miodu pitnego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie prawdopodobnie ban ... :/

Jeśli chodzi o politykę MS - to nie jestem zdziwiony, mają rację, bo człowiek powiedzmy "próbując" nielegalnego softu, może go przetestować czasem lepiej niż triale/dema... poza tym - co ważniejsze, przyzwyczaja się więc prędzej czy później (zmuszony czy dobrowolnie) będzie musiał kupić wersje legalną. A jakiego producenta ?? No właśnie :)

Mózgi z MS mają rację wynikającą z obserwacji i praktyki zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... przepraszam, ale bardzo proszę o nie propagowanie piractwa :) Jeśli nawet masz pirackiego Windowsa, to po prostu zachowaj to w tajemnicy :) Mi Vista jest kompletnie nie potrzebna, więc nawet nie mam ochoty jej nabywać (w jakikolwiek sposób :)) Jednak myślę, że jeśli będzie to możliwe i będzie mi ona potrzebna, to ją kupię :) Nie lubię Piractwa, bo to jednak przez nie mamy droższe oprogramowanie, choć i tak tańsze niż za granicą :)

A co do Polityki Microsoftu, to to "niejakie" zezwolenie na "drobne" (Tutaj należy pamiętać, że jeśli jesteśmy niedoświadczonym użytkownikiem komputera, a komputer jest nowy pirackiego Windowsa możemy mieć wgranego przez sklep :)) piracenie (nie z winy użytkownika, więcej we wcześniejszym nawiasie) jest pomysłem dobrym, aczkolwiek nie do końca... Ludzie w różny sposób mogą coś takiego interpretować :) Ja już to zostawiam :P

(Oczywiście ten post nie jest propagandą piractwa, i jeśli ktoś tak to zrozumiał to bardzo przepraszam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 14:04, de99ial napisał:

Ja bym rzekł wyrozumiałość.


Żartujesz chyba. To nie ma nic wspólnego z wyrozumiałością, to zwykłe wyrachowanie. MS i tak opłaca się przymykanie oka na piractwo dotyczące w większości przypadków użytkowników domowych. Im większa rzesza ludzi używających ich oprogramowanie w domu tym więcej tych ludzi będzie używało lub wymagało użycia tego oprogramowania w pracy.

Mając do dyspozycji stronę póki co mało popularnych systemów i programów open source (których używanie z powodu przyzwyczajeń jest dla większości osób utrudnione), a oprogramowania które jest używane "przez wszystkich" i "darmowe" wiadomo co wybiorą. Skutek taki, że większość firm kupuje i używa oprogramowania MS skoro one są "standardem".

Więc takie działania MS nie są wyrozumiałością :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż - to takżę dobra reklama dla MS - wręcz świetna.
Np. Ziomek mam w domku WIndowsa pirata - ale jak idze do pracy to tam mam win. legalne i offica i wogóle woli pracować na oprogramowaniu MS - bo je zna a z czasem poczyta o akcjach policji i także kupi takigo MS Win a nie zainstaluje linuxa np. ?
MS świadomie na to przyzwala i tyle - bo inaczej by się odizolował od szerokiego grona potencjalnych klientów których by nie był wstanie nigdy zdobyć. - a i konkurencja przez to by im najprowdopodobniej ursła znaczna - a tak wszyscy mają Windowsa :)
A tak wystarczy w gazecie napisać że policja sprawdza kompy i ... lecą wszyscy do sklepów :) - u mojego znajomego po takiej akcji poszło więcej win Xp niż przez dwa ostatnie lata hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie taka hipokryzji. Jak MS rozpętałby wojnę to mógł by na tym wiele stracić, bo ludzie zaczęliby przesiadać się na maksa na linuchy (te rozwijałyby się co raz bardzie), a do tego szukano by innej alternatywy. Jakaś inna firma może zrobiłaby jakiś inny software operacyjny. Jak to mówią potrzeba matką wynalazku.
Zatem trafnym stwierdzeniem jest, że MS radykalnym działaniem mógłby (ale niekoniecznie) ukręcić sobie powróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, cholera, miałem oryginalnego Windowsa 95, później 98, później XP, a teraz siedzę na Linuxie i jestem zadowolony xP.
Wiecie, ich polityka jest całkiem dobra - lepiej poczekać [kasę i tak będą mieli] jak ktoś kupi, niż pozbawiać się klientów, którzy "możliwe, że" kupią w przyszłości oryginalny Windows [a może inne produkty MS].
Dobrze chcą, ale jednak coraz słabiej im to chyba wychodzi, bo ostatnio im więcej komputerów tym więcej piratów. Niestety, z tego co się orientuję to kilka osób w moim otoczeniu na kilkadziesiąt ma nielegalny system. Smutne, ale prawdziwe. W tym niektórzy z nich mają po prostu któregoś z OpenLinuxów :P.
Co do mojej opinii na ten temat... Microsoft kasę miał... i będzie miał, ale jak to się mówi "im więcej tym lepiej" ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oni tak zachęcają nielegalnych użytkowników do przejścia na legalny system że szok. Pakiet przejścia na legalny system kosztuje więcej niż kupno windowsa :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować