Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Medieval Total War- Temat ogólny

321 postów w tym temacie

Wieszanie się Medievala przy wychodzeniu z niego łatwo ominąć wciskając ctrl+alt+del i klikając opcję "zakończ zadanie" - to dla Win XP oczywiście (ktoś gdzieś o tym już pisał). To jest stary bug z wersji angielskiej wydanej przez LEM, miałem identycznie to samo.

Mam do was inne pytanie. Czy ci, co grają ze spolszczeniem CDP, mogliby zobaczyć, czy na ekranie wyników bitwy (tam, gdzie podliczenie poległych) brakuje im nazwy takich jednostek jak "Łucznicy" lub innych łuczniczych jak "Łucznicy angielscy" - oczywiście, jeśli macie je ze sobą w bitwie. Jakbyście mogli to sprawdzić, to napiszcie.
W pierwszej kolumnie zawsze powinna być nazwa jednostki, a przy łucznikach jest od razu imię i nazwisko dowódcy, a nazwy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh....Kupiłem sobie Medievala ZE z extra klasyki.I mam następujący problem, podczas gdy chce sobie zagrac w Medievala na necie (konto na GameSpy mam) gdy wpisuje "poprawnie" Klucz CD to wyskakuje mi błąd że mam zły Klucz CD.Chłopaki może coś doradzicie bo nie mam pojęcia co robić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co kupili maja jakis problem z ta edycja? Bo planowalem w piatek zakupic, ale jak czytam ten temat, to mi sie cos odechciewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 00:01, Chavez_pl napisał:

Wszyscy co kupili maja jakis problem z ta edycja? Bo planowalem w piatek zakupic, ale jak czytam
ten temat, to mi sie cos odechciewa...


Nie, nie wszyscy mają problem z "MTW" (jedynką) – mi gra działa bez problemów (tzn. bez wieszania się nawet przy kilkugodzinnej grze:)

Natomiast mam czasami problem z "Shogunem" - gdy chcę wyjść z gry do Windowsa - po prostu wiesza się w tym momencie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje dzisiaj w koncu kupic MTW:D Zawsze mi sie ta gierka podobala:)
Tylko boje sie ze ja tez bede mial z nia takie problemy jak niektorzy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, ale dopiszę post żeby inni wiedzieli. U mnie gra działa ok, ale...zawiesza się przy wychodzeniu z programu:/ Tak więc zgodzę się z Badyl''em13, że trzeba poczekać aż CDP wyda jakąś łatkę.

Gevon Slicer:
U mnie także po bitwie w statystykach brakuje nazw "łuczników konnych". Widać, kolejny błąd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 10:05, Komandor napisał:

U mnie także po bitwie w statystykach brakuje nazw "łuczników konnych". Widać, kolejny błąd:(


A jest tak łatwy do poprawy...Nie wiem, czy w ogóle były jakieś betatesty...
W katalogu gry jest katalog Loc\Eng. Trzeba tam znaleźć plik "Names", otworzyć notatnikiem i znaleźć linię 3253. Tam zaczynają się nazwy jednostek, najpierw w liczbie pojedynczej, a potem mnogiej. Trzeba znaleźć wszystkie jednostki, których nazwa zaczyna się na literę "Ł" i między literę a cudzysłów wstawić jedna spację - tak, aby nazwa jednostki zaczynała się od spacji. Wtedy gra będzie prawidłowo wyświetlać w oknie podsumowania bitwy nazwy jednostek zaczynające się na "Ł". Nie wiem, dlaczego tak jest, gra ma widocznie jakiś tajemniczy problem z wyświetlaniem litery "Ł". Ja tak u siebie skorygowałem i to działa.

Tym wieszaniem się gry przy wyłączaniu się nie przejmujcie, kończcie tak, jak napisałem wcześniej. Od pierwszego wydania LEM''u nikt się tym nie zainteresował, czemu teraz miałoby być inaczej?
Szlag mnie trafił, gdy zobaczyłem, że zmieniono czcionkę ze świetnej, pasującej do średniowiecza, na siermiężną, co z tego, że czytelną. Znana z pierwszego Szoguna czcionka bitewna też została zmieniona - to jest coś takiego, jakby na portrecie Mona Lisy domalować wąsy i brodę...szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, kiedy CDP raczy tu zajżeć, i odpowiedzieć? Będą nas ignorować, jak gdyby nigdy nic? Muszę przyznać, że spieprzyliście te wydanie niestety... i nie raczycie zajżeć i pomóc. Dwie dychy w błoto, a i odpowiedzi od pomocy technicznej brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 17:41, Gevon Slicer napisał:


A jest tak łatwy do poprawy...Nie wiem, czy w ogóle były jakieś betatesty...
W katalogu gry jest katalog Loc\Eng. Trzeba tam znaleźć plik "Names", otworzyć notatnikiem
i znaleźć linię 3253. Tam zaczynają się nazwy jednostek, najpierw w liczbie pojedynczej, a
potem mnogiej. Trzeba znaleźć wszystkie jednostki, których nazwa zaczyna się na literę "Ł"
i między literę a cudzysłów wstawić jedna spację - tak, aby nazwa jednostki zaczynała się od
spacji. Wtedy gra będzie prawidłowo wyświetlać w oknie podsumowania bitwy nazwy jednostek zaczynające
się na "Ł". Nie wiem, dlaczego tak jest, gra ma widocznie jakiś tajemniczy problem z wyświetlaniem
litery "Ł". Ja tak u siebie skorygowałem i to działa.


Zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście działa. Łucznicy są poprawnie przedstawiani w tabeli po bitwie. Dzięki za info:)
U mnie jedyne wyjście z gry to także ctrl + alt + delete. Martwi mnie trochę, że ten problem istnieje jeszcze od LEM''owskiego wydania. Mam nadzieję, że zostanie to rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 17:41, Gevon Slicer napisał:


A jest tak łatwy do poprawy...Nie wiem, czy w ogóle były jakieś betatesty...
W katalogu gry jest katalog Loc\Eng. Trzeba tam znaleźć plik "Names", otworzyć notatnikiem
i znaleźć linię 3253. Tam zaczynają się nazwy jednostek, najpierw w liczbie pojedynczej, a
potem mnogiej. Trzeba znaleźć wszystkie jednostki, których nazwa zaczyna się na literę "Ł"
i między literę a cudzysłów wstawić jedna spację - tak, aby nazwa jednostki zaczynała się od
spacji. Wtedy gra będzie prawidłowo wyświetlać w oknie podsumowania bitwy nazwy jednostek zaczynające
się na "Ł". Nie wiem, dlaczego tak jest, gra ma widocznie jakiś tajemniczy problem z wyświetlaniem
litery "Ł". Ja tak u siebie skorygowałem i to działa.


Zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście działa. Łucznicy są poprawnie przedstawiani w tabeli po bitwie. Dzięki za info:)
U mnie jedyne wyjście z gry to także ctrl + alt + delete. Martwi mnie trochę, że ten problem istnieje jeszcze od LEM''owskiego wydania. Mam nadzieję, że zostanie to rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:20, Chavez_pl napisał:

Hmm, tak czytam i czytam i sie zastanawiam - warto brac tego Medievala?

A ja czytam i czytam, i już mi ochota przeszła na zakup tej wersji :/. Crap niedorobiony :(

Szkoda, bo myślałem, że do dwójeczki dołączę jedynkę w znakomitej cenie i widzę, że nic z tego, bo są tytuły, które nie znoszą takiego traktowania przez wydawcę, a medek właśnie do tych tytułów należy. Trzeba poczekać na jakiś patch czy cóś od CDP (a że to tania seria to wiecie... możemy czekać a paznokcie rosną).

Ostrzę też zęby na Rome, który ma wyjść z oboma dodatkami w Platynie. Też będzie jakiś niestabilny i wątpliwej jakości wydawniczej? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem 4 dni temu Medievala, i było OK. Od wczoraj po włączeniu gry i "próbie" wczytania save''a wyrzuca mnie na pulpit. Za każdym razem. Nie mam zamiaru tworzyć codziennie nowej gry, bo to nie ma sensu.
POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic innego zrobić nie możesz, jak tylko czekać na patcha, lub nie, bo widzę zerowe zainteresowanie CDP tym tematem. Nie wiem, czy są świadomi tego, że wydali strasznie zabugowaną wersję ( co raz nowy problem).
Liczę na patcha, a odpowiedzi od pomocy technicznej jak nie było, tak dalej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 16:24, JaqbD napisał:

Od wczoraj po włączeniu gry i "próbie"
wczytania save''a wyrzuca mnie na pulpit. Za każdym razem. Nie mam zamiaru tworzyć codziennie
nowej gry, bo to nie ma sensu.
POMOCY


Z opisanym problemem kojarzy mi się tylko jedna rzecz - może podczas gry zwiększyłeś rozdzielczość jednej albo drugiej mapy, było ok, zapisałeś i wyłączyłeś grę, a po ponownym włączeniu nie dało się już wczytać?
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - może chciałeś wczytać od razu szybki sejw, jako najświeższy? Spróbuj wczytać jakikolwiek stały sejw, a jeśli się uda, to zaraz ctrl+L - wczytanie szybkiego sejwa. Ale nie wiem, czy to coś daje, może to tylko głupie czarowanie :-/. Więcej możliwości nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować