Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Medieval Total War- Temat ogólny

321 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2007 o 20:34, Galadin napisał:

> Rozwiązanie - W tym wypadku polecam sterowniki Omega, które można ściągnąć z tąd
http://www.omegadrivers.net/
> zarówno do kart ATI jak i nVidi. Dla GeForce 2 MX/400 najlepszy stosunek jakość/płynność
dają
> stery 1.182 (sprawdzane w moim wypadku). Jeśli masz nowszą kartę, to ściągnij najnowsze
stery,
> jeśli coś z rodziny MX''ów to polecam albo 1.182, albo 1.4072

Zrobiłem tak, ale nie mogę zainstalować tych sterów Omega - przy instalacji wyskakuje okienko
z żądaniem jakiejś płyty NVIDIA Windows 2000/XP Driver czy coś takiego - o co chodzi? Płytę
z Windowsem?



Nie miałem żadnego takiego okienka, nie mam pojęcia czemu się pokazuje... spróbuj wpierw zainstalować zwykłe sterowniki 30.82, a potem te on Omegi. Powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie mam siły, poddaję się:/ Gdybym wiedział o tych błędach, to bym tego napewno nie kupił. Ctrl + alt + delete nie zawsze działa przy wychodzeniu i muszę resetować kompa. Gierka ma problemy z wczytywaniem save''ów. I (gwóźdź programu)...wyskakuje mi do windows''a. Ot tak,w czasie grania. Nic się nie zmieniło od czasu wydania gry przez LEM''a:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sejwy zaczęły się sypać tak, że już nie dawało się ich wczytać, ale okazało się, że rozdzielczość mapy strategicznej musi być 800x600. Szkoda, bo aż się prosi o "oczko" wyższą. Za to problemy z wczytywaniem skończyły się. Na mapie bitwy mogę mieć 1280x960, ale dźwięk na jakość "średnia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem w sklepie gram MTW w złotej edycji a tu widze pełno postów ,że jest masa problemów z tą grą...że się tnie podczas bitew itd.:(((mam nadzieje,że nie bede załował tego zakupu...czy też będe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:37, Fleming08 napisał:

Wczoraj zamówiłem w sklepie gram MTW w złotej edycji a tu widze pełno postów ,że jest masa
problemów z tą grą...że się tnie podczas bitew itd.:(((mam nadzieje,że nie bede załował tego
zakupu...czy też będe???


Jeszcze się okaże, niektórzy nie mają najmniejszych problemów, a niektórzy mają wprost nie do rozwiązania...
U mnie było w miare, wystarczyło usunąć filmiki, i zainstalować sterowniki Omega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:49, Badyl13 napisał:

Jeszcze się okaże, niektórzy nie mają najmniejszych problemów, a niektórzy mają wprost nie
do rozwiązania...
U mnie było w miare, wystarczyło usunąć filmiki, i zainstalować sterowniki Omega


Mam nadzieje,że okaże sie,iż nie nie bede musiał usunąc filmików i instalować sterowników...jak do tej pory nie miałem żadnych problemów ze starszymi gierkami:)
A ogólnie to przyjemnie sie w to gra?jak tam z kampaniami?jakie sa możliwości,jakie jednostki itp???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sobie problem mam 1024 MB RAM 256 MB pamieci karty graficznej i procesor 3.1 Ghz kupiłem medievala 2 i strasznie się tnie co moge zrobic prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to zabrzmi nieprawdopodobnie, ale dostałem odpowiedz od pomocy technicznej CD Projekt na temat moich problemów z niedziałającym kluczem CD do gry w necie. Przytaczam odpowiedz w całości:


"Dzień Dobry!

Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Pomocy Technicznej firmy CD Projekt.
Proszę sprawdzić czy program antywirusowy, zapora systemu Windows, firewall i ruter są prawidłowo skonfigurowane do rozgrywki sieciowej. Upewnij się, że żaden program czy aplikacja nie blokuje portów na których gra łączy się z internetem.

Proszę sprawdzić, czy inne programy nie mają negatywnego wpływu na uruchomienie gry.
W tym celu uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie wystartuj grę:

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

W przypadku innych pytań lub uwag prosimy o ponowny kontakt z naszą firmą.
Pozdrawiam,
Adam Bochiński
Specjalista w Dziale Pomocy Technicznej"

reasumując w kwestii niedzialajacego CD-klucza u mnie się nic nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:54, DanielLELEK napisał:

Pozdrawiam,
Adam Bochiński
Specjalista w Dziale Pomocy Technicznej"

reasumując w kwestii niedzialajacego CD-klucza u mnie się nic nie zmieniło :)

Ale jakby nie patrzeć zawsze to odpowiedź od specjalisty, hehe... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do klucza. Czy w{pis}ałeś go z WIELKICH znaków? Jak nie, to nie dziw się, że nie działa. U mnie też na początku nie działał, ale ponowna instalacja z drobną zmianą zmieniła sytuację.

Ponadto - jedno pytanie do tu obecnych i cdp.

GDZIE DO #$^&#$& MOżNA ZNALEźć "ZANGIELSZCZENIE" DO MEDIEVALA II?
Ewentualnie jak mogę "odpolszczyć" tę grę?

Po co mi, spytacie? Nie, żeby polonizacja była denna, kiepska, itd. bo to jedna z lepszych z ostatniego czasu, ale potrzebna jest mi ANG wersja gry, żebym mógł normalnie używać modów do gry. Jak dla mnie, mieszanka polsko-angielskiego interfejsu nie jest zbyt ciekawą rzeczą, gdyż irytuje mnie. A ponadto, czasem mody w ogóle nie działają lub połowa interfejsu znika, co wynika z polonizacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz wpisałem z dużymi literami. Dzisiaj dzwoniłem do CD Projekt i człowiek po drugiej stronie stwierdził że problem tkwi w firmie SEGA, bo to ona zarządza kluczami do gry wieloosobowej. Ponoć cały problem ma być osunięty najdalej za tydzień.
Nic się nie zmienia, zawsze winny jest ktoś inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... dość ciekawe, ale czy to nie fotomontaż?

Mnie tam grze głównie dobija komp (bieganie w kółko rlz) i dyplomacja, która po 40-60 turach do niczego nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając poprzednie strony zauważyłem, że nie tylko ja mam problemy z sejwami :/
Jakoś nie uśmiecha mi się tracić kilku godzin gry przez błąd. Jest na to jakiś patch/domowy sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem paczke z Medieval TW,zainstalowałem gre,ale moja radość nie trwała długo,a dokładnie do czasu,gdy wczytywała się kampania i wywaliło mnie do windowsa...próbowałem jeszcze kilka razy,ale to samo...to jest jakieś nieporozumienie,żeby w orginalnej grze działy się takie rzeczy...nie wiem co mam teraz robić,może komuś dzieje się tak samo więc jeśli wiecie to powiedzcie,co ja mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którym gra się wywala do windows podczas grania i tak zazdroszcze. Mi nawet gra się nie uruchamia :(.
Moge sobie obejrzec filmik, ekran ładowania, po czym kiedy ma pokazać się ekran menu gra wychodzi na pulpit. W shogunie to samo. Pomaga co prawda wyłączenie przyśpieszenia sprzętowego, ale gra wtedy chodzi tak tragicznie że grać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
No u mnie to samo,moge sobie obejrzeć jedynie pulpit i podczas wczytywania kampanii wywala mnie do windowasa,ale to już wiemy....więc pytanie:jak temu skutecznie zaradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:33, Fleming08 napisał:

>
No u mnie to samo,moge sobie obejrzeć jedynie pulpit i podczas wczytywania kampanii wywala
mnie do windowasa,ale to już wiemy....więc pytanie:jak temu skutecznie zaradzić??


Przeczytaj uważnie. Mi się nawet do menu nie udało dojść.
Myślę, że problemem mogą być sterowniki. Pewnie trzeba by zainstalować starsze. Tylko, że mi się to specjalnie nie uśmiecha, bo pewnie będę miał wtedy problemy z nowszymi grami.Miejmy nadzieje, że cd-projekt cos na te problemy zaradzi. Narazie spróbuje zainstalować na kompie siostry. Jak to nie pomoże to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować