Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Medieval Total War- Temat ogólny

321 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 13:12, Miśkov napisał:


No to powodzenia,ja niestety nie mam możliwości zainstalowania na starszym kompie,a jak stwierdziłem,starszych sterowników lepiej nie instalować...więc jesteśmy zdani na łaske i niełaske cd-projekt:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:38, walgierz napisał:

Czytając poprzednie strony zauważyłem, że nie tylko ja mam problemy z sejwami :/
Jakoś nie uśmiecha mi się tracić kilku godzin gry przez błąd. Jest na to jakiś patch/domowy
sposób?


Nie doradzę ci nic więcej, poza tym, co już napisałem, czyli mapa strategiczna na 800x600 - w takiej rozdzielczości zaczęło u mnie bez problemu wczytywać sejwy. Jeśli to nie działa, to nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:35, Gevon Slicer napisał:

Nie doradzę ci nic więcej, poza tym, co już napisałem, czyli mapa strategiczna na 800x600 - w takiej rozdzielczości zaczęło u mnie bez problemu wczytywać sejwy. Jeśli to nie działa, to nie wiem co.

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę jak tylko czas na MTW znajdę ;)
Ale może coś w tym być, bo zmieniłem na wyższą i zaczęły się kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem dokładnie te same problemy co wiekszość z was, czyli w momencie ładoania się kampanii gra wywalała do windowsa. I tak prawie cały czas. A jak już zacząłęm grać, to po paru turach gra i tak zechciała sobie wrocić do Okienek. Wkurzyłem się, nie powiem, bo napaliłem się strasznie na polską wersję Medievala, a szczególnie na dodatek w który nie grałem. Ale problem udało mi się rozwiązać :) A jak?
Otóż wpierw odinstalowałem grę, potem zrobiłem defragmentację dysków, przy okazji zrobiłem trochę wiecej miejsca na dysku a potem zainstalowałem grę jeszcez raz, ale tym razem na innej partycji. Zamiast domyślnej C:\Program Files\.... grę zainstalowałem na partycji D. Po włączeniu menu gry, tym razem nie zmieniałem nic w opcjach (wcześniej ustawiałem na maxa wydajność, muzykę i grafikę) i obgryzając z nerwów paznokcie rozpocząłem grę i ....wszystko działa! Owszem rozdziałka to tylko stare i niemodne 800x600, ale za to gar chodzi i nie zacina się. Gram już trzeci dzień w kampanię wikingów i jka na razie ani razu gra mi nie wywaliła do Windowsa.
Tak dla informacji podam, że mam Windows Home Edition, Geforce 7600 GS na AGP, AMD Athlon XP+ 2500, 1 GB RAM.
Spróbujcie, może wam też gierka pójdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:28, ArnoldAnhilator napisał:

Eee... dość ciekawe, ale czy to nie fotomontaż?


Niestety nie ;(

PS:Sorrki,że tak późno ale przez 6 dni byłem odcięty od neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem duze problemy z zawieszaniem sie gry (wychodzenie do windy). Pomoglo mi:
Zainstalowanie sterowinkow OMEGA i wylacznie w opcjach w ATI Tray Tools -> Ustawienia sprzetowe -> SMARTGART -> Szybkie zapisy, Zapis i odczyt AGP na off. Widac to w opcjach gry w ustawieniach pamieci graficznej nie mozna wtedy ustawic innej wartosci ramu niz 0. Moj konfig: PIV 1,5Ghz, Radeon 9600Pro, 1,25 GB RAMu, SBLive

Ale pisze tu bo mam inne problemy m.in. wlasnie jak juz ktos wczesniej pisal w podsumowaniu bitwy przesunieta kolumna (brak nazwy jednostki) ale z tym mozna grac. Bardziej denerwujace jest ze krol dozyl do 56 lat i koniec - jest to znany blad z wczesniejszego wydania (EN) i poprawiony w patchu ale do MTW-ZE nie ma patcha wiec pytam jak to obejsc (probowal ktos moze patchowac ZE patchem z wersji EN)?
CD-KEYa nie sprawdzalem.

Mam jeszcze pytanie czy mozna w jakis szybki sposob wyszukac generala z najwiekszymi umiejetnosciami w danej grupie? Pasowaloby cos takiego jak jest z przewijaniem prowincji (sprawdzanie budowy, szkolenia i poziomu podatkow) za pomoca strzalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:47, 123-tomek napisał:

Zainstalowanie sterowinkow OMEGA i wylacznie w opcjach w ATI Tray Tools -> Ustawienia sprzetowe


zapomnialem napisac jaka wersja sterow: na dzien dzisiejszy najnowsze Omega 3.8.360 on Catalyst 7.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą napisałem do działu pomocy technicznej w sprawie tzw. "wywalania gry do pulpitu" - odpowiedź będzie po niedzieli, liczę na jakiś sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z atakowaniem statkami prowincji wroga - początkowo miałem problem ogólnie z ruchem statkami rozwiazałem go wiadomo ruch ten następuje jeśli na każdym rejonie morza pomiędzy prowincjami mam statek - problem w tym jeśli ja mam prowincje z drugiej strony jest wyspa wroga, a ja pomiędzy nią a sobą mam wszystkie morskie obszary złodziami - to dlaczego tam wojska nie da się przenieść - pomocy z tym bo mnie skręca - a w kampanii zostały mi właśnie wyspy do opanowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wywalaniem do Windy i też czekam na odpowiedź pomocy technicznej, miała być we wtorek... Niech będzie nawet w piątek byle rozwiązała problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko:
Jak wybrać cel dla zabójcy jeśli w oddziale jest król i doje książąt a ja chce zabić jednego z książąt. Normalnym sposobem ,czyli podnieś i opuść atakuje mi zawsze króla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 2 400MMX i od samego pozcątku miałem znane wszystkim problemy z wyskakującą do Windowsa grą, zwłaszcza w trakcie wczytywnia zapisanych stanów gry i wracania z menu do mapy Europy.

Pomogło odinstalowanie sterowników do karty ściągniętych od nVidii (miałem wersję 93.71).
Obecnie wszystko pracuje w porządku na systemowych sterownikach od Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:14, Fagno napisał:

Też mam problem z wywalaniem do Windy i też czekam na odpowiedź pomocy technicznej, miała być
we wtorek... Niech będzie nawet w piątek byle rozwiązała problem


Mam nadzieje,że jak dostaniesz odpowiedz od CDP to podzielisz się z nią na tym forum,bo jak już wiadomo mi tez gra sie nie uruchamia podczas wczytywania kampanii wywala do windowsa(czyli standard;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2007 o 22:33, Fleming08 napisał:

Mam nadzieje,że jak dostaniesz odpowiedz od CDP to podzielisz się z nią na tym forum,bo jak
już wiadomo mi tez gra sie nie uruchamia podczas wczytywania kampanii wywala do windowsa(czyli
standard;)


Jeszcze odpowiedzi nie ma (wysłałem formularz w niedzielę a w mailu zwrotnym było że odpowiedź powinna być we wtorek), ale jak przyjdzie na pewno się podzielę. Znaczy już czasami mi się odpala kampanią Medievala, ale podczas gry są baaaardzo częste pady. Ogólnie mi się gra podoba - dużo nawiązań do jednego z moich ulubionych RTS''ów, a mianowicie Sogun Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 09:51, Fagno napisał:



No mi właśnie też się gra podoba,bo pojedyńcze bitwy mi się uruchamiaja i grałem w nie...więc dlatego bardzo bym chciał rozwiązać ten problem,aby w końcu mógłbym zagrać i w kampanie.
Ogólnie Shoguna i Medievala robi,jak wiadomo,to samo studio więc podobieństwa są oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam tego dość !

CDP - firma o której nic złego powiedzieć wcześniej nie moglem ! Bo zawsze byłem im wdzięczny za extra klasykę, za te hity za 20 złociszy, za kupę zabawy, za świetna stronkę z najnowszymi newsami ze świata gier, za konkursy i inne świetne rzeczy które robią dla nas - swoich klientów ale przede wszystkim graczy.

Przeszukałem kilkadziesiąt for i nasuwa mi się tylko jedna możliwość - albo CDP wyda jakiegoś patcha, albo straci na opinii u wielu klientów ... bo sami gracze na pewno sobie nie poradzą w każdym przypadku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko przytaknąć, na początku byłem pewny, że wydadzą patcha, a teraz nadzieje zmalały niemal do zera...
Nikt z CDP nawet tu nie raczył zajrzeć, z grą jest mnówsto problemów, i to takich, które uniemożliwiają rozgrywkę.
Ja dałem sobie spokój, Medivalik leży sobie na półeczce nieruszany, bo z tnącymi się jak jasna ch...olewka bitwami, i wywałkami do windy, raczej sobie nie pogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu że ja nie mam takich problemów...ale ja kupiłem Medka kiedy wydawał go jeszcze Lem. Tak to jest z komputerami, jedne są bardziej "kompatybilne" od drugich;). Dlatego powolutku przechodzę na stronę konsol...chociaż z kompa na pewno nie zrezygnuje całkowicie, lecz gram na nim coraz mniej.

CDProjekt zareaguj!!
Są problemy, zróbcie patcha!
Ludzie tracą zaufanie do was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować