Zaloguj się, aby obserwować  
SzarQ

Sprzęt audio - Temat ogólny

101 postów w tym temacie

Jeżeli masz ciekawie brzmiący sprzęcik grający - pochwal się nim! TEmat obejmuje wszystko, co odtwarza muzykę ale również słuchawki i kolumny.

Mój zestawik: Samsung MAX-ZS530. Oferuje bardzo ładny dźwięk (krystaliczny bas), odtwarza pliki MP3(podobno nawet SVCD) i odtwarzacz CD mieszczący 3 płyty. ogólnie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki Media-Tech Cantata 5.1 MT346. Grają dość nieźle, czasem słychać drobny trzask, ale to raz na kilka tygodni, więc nie jest to jakąś tragedią. Nie wiem jaką moc mają te głośniki. Tutaj > http://www.burak.pl/oferta.php5?PelnaOferta_sid=455&PelnaOferta_sklep=261 pisze, że 1200 W, ale czy to możliwe, że takie malutkie głośniczki mają taką moc?? W różnych reklamówkach hipermarketów, itd. wszystkie głośniki mają moc oscylującą w granicach kilku W, a niskotonowe mają od kilkunastu do ok. 30-40 W. Więc jak to w końcu jest??
Sorka, że odświeżyłem ten temat, ale nie jest on jakiś bardzo stary, a zresztą lepiej odświeżyć nawet najstarszy temat niż założyć dubla, więc czuję się usprawiedliwiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość stary temat, ale po co zakładać nowy :) Szukam słuchawek z mikrofonem, najważniejszymi cechami takiego zestawu są : wygoda użytkowania (dopasowanie do użytkownika, odpowiedni kształt etc.), czułość mikrofonu (raz miałem słuchawki przy których trzymając mikrofon przy ustach źle odbierał), cena (wiadomo - nie chcę nie wiadomo ile wybulić za same słuchawki), wygląd [opcjonalne/najmniej ważne]. No i jeszcze dopasowanie samego mikrofonu, żebym nie musiał go trzymać ręką gdy chcę coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam do was takie pytanie ,ponieważ jestem na kupnie subwoofera aktywnego do wieży. Mój aktualny sprzęt to wieża technics oraz altus 140 . W amplitunerze mam wejście na subwoofer aktywny, więc zastanawiałem sie nad kupnem tego VoiceKraft VK810 niżej podaje link. Jak wiecie za tą cene ciężko kupić coś porządnego asame altusy grają ładnie , lecz troche większy basik nie zaszkodzi

prosze o opinie

http://www.allegro.pl/item259877245_subwoofer_aktywny_voicekraft_vk810_klasa_do1000pln.html

Dzięki Jacek;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 11:53, Jaki Ganh1 napisał:

Elo. Mam problem. Mam słuchawki, tylko że lewy głośnik słuchawki nie odbiera, tylko prawy.
Co mam zrobić?!


Nieco stary post ale odpowiem(pewnie się już uporałeś z tym problemem xD)

Najprawdopodobniej albo:
a) Zerwałeś gdzieś kabel
b)Wtyczka się psuje
c)Słuchawka się zepsuła

Ale najprawdopodobniej to pierwsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:01, Radek Morrowind napisał:

> Wcale nie, ja miałem taki problem, zreinstalowałem stery do karty muzycznej i wszystko
było
> git ;)

nie rozumiem ?

Cóż, to nie była odpowiedź na twojego posta, ale ok...
A do tematu to mam słuchawki Medusa ProGamer Edition Headset 5.1, a karta to Creative X-Fi ExtremeMusic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 15:03, Ufo2 napisał:

> > Wcale nie, ja miałem taki problem, zreinstalowałem stery do karty muzycznej i wszystko

> było
> > git ;)
>
> nie rozumiem ?
Cóż, to nie była odpowiedź na twojego posta, ale ok...
A do tematu to mam słuchawki Medusa ProGamer Edition Headset 5.1, a karta to Creative X-Fi
ExtremeMusic



No tak wybacz mój błąd... Zazdroszcze karty dźwiękowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech
ja mam wierze sony z 7 głośnikami która nie odtwarza mp3 :(
Nagrałem braciszka na audiocity chyba tak sie program nazywał dało sie zapisać jako mp3
no to zapisałem
i pytanie co zrobić żeby na wierzy mojej co nie ma mp3 odtworzyć to mp3 może przekonwertować...?
ale jak czym itp. z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mam super wieże SONY 8 głośników
Ale jest jeden duży problem ponieważ ona nie odtwarza plików w formacie MP3
Nagrałem braciszka 7 letniego poprzez program AudaCity w wersji polskiej
Zapisałem plik w formacie MP3
Ale ja chce zachować to dla siebie tak aby ta wieża to odtwarzała
Co mam zrobić żeby odtwarzać na tej wieży ten plik z komputera w formacie MP3 nagrane na zwykła płytę CD-R?
Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może wieżę LG FA 162. Jak ktoś ma to niech powie swoje wrażenia z użytkowania tego sprzętu bo zastanawiam się czy by czegoś takiego nie kupić. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat ale może ktoś odpowie. Otóż mam głośniki Logitech X-540. Satelity mają na stałe wmontowany kabel. Kabel kończy się końcówką chinch i podłącza się go do subwoofera. Jednak ten kabel okazał się za krótki więc kupiłem przedłużacz na giełdzie za 3zł. Teraz ten głośnik brzmi znacznie gorzej od reszty. Czy może mi ktoś polecić jakiś porządny kabel chinch na którym nie będę miał strat dźwięku. Taki żeby z jednej strony było wejście a z drugiej wyjście chinch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 19:28, Tomek1120 napisał:

Trochę stary temat ale może ktoś odpowie. Otóż mam głośniki Logitech X-540. Satelity
mają na stałe wmontowany kabel. Kabel kończy się końcówką chinch i podłącza się go do
subwoofera. Jednak ten kabel okazał się za krótki więc kupiłem przedłużacz na giełdzie
za 3zł. Teraz ten głośnik brzmi znacznie gorzej od reszty. Czy może mi ktoś polecić jakiś
porządny kabel chinch na którym nie będę miał strat dźwięku. Taki żeby z jednej strony
było wejście a z drugiej wyjście chinch?

Takie zabiegi są wysoce niewskazane, a jeśli konieczne to najlepiej jeśli styki będą pozłacane. Szukaj kabli Dietz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:47, Tomek1120 napisał:

To co mam zrobić? Ten kabel ma chyba 1 metr i nie mogę postawić głośnika tam gdzie mi
odpowiada.
http://allegro.pl/item455000529_bandridge_rca_wtyk_rca_gniazdo_5_0_m_al4 53.html
Myślisz że coś takiego będzie dobre?

Napewno lepsze to od kabla za 5 zł, ale czy będzie dość zadowalające, to nie wiem. Z takim przedłużaniem wiąże się po prostu taki problem, że na styku pojawia się pojemność, która iskrzy z powodu dużej przenikalności. Napięcie raz wzrasta do bardzo wysokich poziomów raz spada prawie do zera przez co pojawiają się wysokie zakłócenia. Efekt ten dobrze niweluje warstwa złota, a tutaj złota nie widzę. Nie znalazłem też na allegro typowego przedłużacza z pozłacanym stykiem, zatem polecam raczej znaleźć sobie dobry sklep elektryczny lub Hi-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować