Zaloguj się, aby obserwować  
SzarQ

Sprzęt audio - Temat ogólny

101 postów w tym temacie

Dobra, poradziłem sobie. Tylko ten mikrofon jakiś trefny ;/ Jak gadam to nic nie słychać, żebym gadał. Dopiero jak go do ust włoże albo minimalnie tuż przy ustach go ustawie, ale to wtedy musze go ręką przytrzymać, żeby tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:37, Ecko09 napisał:

Dobra, poradziłem sobie. Tylko ten mikrofon jakiś trefny ;/ Jak gadam to nic nie słychać,
żebym gadał. Dopiero jak go do ust włoże albo minimalnie tuż przy ustach go ustawie,
ale to wtedy musze go ręką przytrzymać, żeby tak było...

Sprawdź ustawienia głośności linii wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:24, hans olo napisał:

> Dobra, poradziłem sobie. Tylko ten mikrofon jakiś trefny ;/ Jak gadam to nic nie
słychać,
> żebym gadał. Dopiero jak go do ust włoże albo minimalnie tuż przy ustach go ustawie,

> ale to wtedy musze go ręką przytrzymać, żeby tak było...
Sprawdź ustawienia głośności linii wejścia.


Wszędzie mam na maxa głośność ustawioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wszedłem ostatnio w posiadanie zestawu głośników wraz z amplitunerem. Telewizji nie oglądam, więc pomyślałem, żeby podłączyć to do kompa. I tu jest sprawa.
Czy istnieje kabel który połączy mi taki amplituner z komputerem ? Jeśli tak, to w jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, ale jeśli mu zależy na 5.1 na tych głośnikach, to takim kablem okroi sygnał do 2.0. Niektóre dźwiękówki mają wyjścia optyczne 5.1. Jeżeli ampl ma też takie wejście, może to być lepszym rozwiązaniem. No chyba, że 5.1 faktycznie jest zbędne.

Kabel może kosztować grosze, ale nie musi. ;) Ja bym dał kilkanaście zł za metr. Miałem kiedyś ampla podłączonego do kompa jakimś wynalazkiem z biedronki za 1.99. Omg.... co to było. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 20:24, Karister napisał:

Nom, ale jeśli mu zależy na 5.1 na tych głośnikach, to takim kablem okroi sygnał do 2.0.
Niektóre dźwiękówki mają wyjścia optyczne 5.1. Jeżeli ampl ma też takie wejście, może
to być lepszym rozwiązaniem. No chyba, że 5.1 faktycznie jest zbędne.

Kabel może kosztować grosze, ale nie musi. ;) Ja bym dał kilkanaście zł za metr. Miałem
kiedyś ampla podłączonego do kompa jakimś wynalazkiem z biedronki za 1.99. Omg.... co
to było. :D



Oj wtpie.. Ja mialem tak podlaczone i dzwiek byl dobry.. A co do kabla to najtanszy to grosze.. Ja ogolnie za swoj zaplacilem ponad 150zl bo to kabel najlepszej jakosci a mi trzeba bylo do DJ-ingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 20:34, T-Tronix napisał:

Oj wtpie.. Ja mialem tak podlaczone i dzwiek byl dobry.. A co do kabla to najtanszy to
grosze.. Ja ogolnie za swoj zaplacilem ponad 150zl bo to kabel najlepszej jakosci a mi
trzeba bylo do DJ-ingu


Tzn, w co konkretnie wątpisz? :) Używałem kabli za grosze, nie wspominam dobrze. Choć i tak w lepsze do kompa nie inwestowałem z tytułu badziewiastej karty dźwiękowej. Przestałem używać PC, jako źródła do muzyki.

Jednak jeśli PC ma tą muzykę odtwarzać, szkoda psuć cały efekt oszczędnością 20zł na kabelku sygnałowym. Zwłaszcza, że zestaw typu ampl+ głośniki może zagrać dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 21:03, Karister napisał:

Tzn, w co konkretnie wątpisz? :) Używałem kabli za grosze, nie wspominam dobrze. Choć
i tak w lepsze do kompa nie inwestowałem z tytułu badziewiastej karty dźwiękowej. Przestałem
używać PC, jako źródła do muzyki.

Jednak jeśli PC ma tą muzykę odtwarzać, szkoda psuć cały efekt oszczędnością 20zł na
kabelku sygnałowym. Zwłaszcza, że zestaw typu ampl+ głośniki może zagrać dobrze.



Wątpie z tym co powiedziałeś że pójdą glośniki na 2.0 a nie na 5.1. Dwadzieścia złotych to nie dużo jeśli chcemy uzyskać dobry dźwięk przestrzenny..

SegaPL: O co Ci głównie chodzi w słuchawkach? Do czego je masz zamiar używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 21:40, T-Tronix napisał:

Wątpie z tym co powiedziałeś że pójdą glośniki na 2.0 a nie na 5.1.


Nie wiem, czy mamy na myśli to samo. Oczywiście, zagra sześć głośników. Ale sygnał po kablu jack-2xchinch jest sygnałem stereo, bo tyle ten kabel przesłać może. Więc tylko fronty zagrają to, co faktycznie powinny. Granie pozostałych głośników to już inwencja amplitunera, co dla nich ''wymyśli''. Najbardziej prawdopodobna i typowa opcja to przekopiowanie na tyły sygnału z frontów, central pewnie dostanie jakiś mix z frontów, sub dodatkowo zagra całość niskiego pasma. W muzyce stereo zagra to wszystko. W filmach 5.1 wszelkie efekty typu przelatujący przez pokój samolot znikają. Tak samo koncerty 5.1.
Chyba, że chcesz kupić trzy kable jack-2xchinch. Wtedy możliwe, że da się uzyskać 5.1, bo karty dźwiękowe bodajże puszczają po jednym wyjściu jack sygnał na central i suba.

>Dwadzieścia złotych

Dnia 17.04.2009 o 21:40, T-Tronix napisał:

to nie dużo jeśli chcemy uzyskać dobry dźwięk przestrzenny..


Wręcz za mało, podałem jako przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakiś czas temu pisałem z pytaniem o kabel do podłączenia amplitunera pod kompa.
Udało mi się go skołować, teraz tylko mam niezły problem z dopasowaniem tych chinch do odpowiednich gniazd -_-
Pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyć tematu, a mam problem z głośnikiem...
Otóż gdy grałem sobie, w pewnym momencie zaczęło coś odwalać glośnikowi.. Tzn. gra (troszeńke ciszej) ale dodatkowo doszedł charakterystyczny szum. Zapewne większość z miała do czynienia z burzą.... Ten szum jest taki jak przy burzy (ps: dźwięk niżej)
Kable sprawdzałem. Początkowo myślalem że to wina miksera, lecz posprawdzalem i nie. Pozniej ze zasilacza, ale po zmianie to samo. Bez pomyslow postanowilem napisac. Moze je oddac na gwarancje? Zostalo mi jeszcze ponad poltora roku

PS1: Moj glosnik: aktywne, 270W, IMG STAGE LINE 112SW
PS2: Odrazu mowie ze nie bede ich rozkrecal ;P


http://www.sendspace.com/file/bzkleu <--- zrąbany format.. Jeśli ktoś byłby tak łaskawy, ponieważ mam (z tego co mi mówiono) we wtorek przyszły impreze... Telefony komorkowe odtwarzają ten format oraz winamp też powinien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz ich dwie sztuki?
Jeśli tak to zmień je miejscami. Jeśli zacznie szumieć ten drugi to problem jest gdzieś na wzmacholu (jakiś kondensator moze, albo co). Dopiero jak to zbadasz, to polecam serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i próbowałem to... Urządzenie mam podpięte do miksera, pierwsze myślałem że to mikser, później że kable. Ale niestety nic z tego. Dziś będę dzwonił do biura i się dowiem co z gwarancją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do biury w celu informacji na temat gwarancji, ponieważ postanowiłem oddać kolumne na gwarancje.. Tylko mam pytanie. Skąd mogę wziąć kartę reklamacyjną? Karta musi pochodzi z firmy Monacor, a owej nie znalazłem na necie ;( Drugie pytanie.. Czy uznają mi gwarancję jeśli mam rachunek wystawiony na cały sprzęt (2x głośniki, mikser i inne mniejsze rzeczy), jeśli reklamuję tylko jedną kolumnę?

Edit: Sorry za dubel, ale dawno nikt nie pisał w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 15:09, T-Tronix napisał:

Zadzwoniłem do biury w celu informacji na temat gwarancji, ponieważ postanowiłem oddać
kolumne na gwarancje.. Tylko mam pytanie. Skąd mogę wziąć kartę reklamacyjną? Karta musi
pochodzi z firmy Monacor, a owej nie znalazłem na necie ;( Drugie pytanie.. Czy uznają
mi gwarancję jeśli mam rachunek wystawiony na cały sprzęt (2x głośniki, mikser i inne
mniejsze rzeczy), jeśli reklamuję tylko jedną kolumnę?

Edit: Sorry za dubel, ale dawno nikt nie pisał w tym temacie ;)

W zasadzie do reklamacji powinien wystarczyc sam rachunek (nie jestem pewien, tu musiałby prawnik Ci odpowiedzieć, ale chyba tak jest). I jeśli na rachunku jest wypisane wszystko to co kupiłeś i na jego podstawie mozna stwierdzić, że to jest akurat ta kolumna, to nawet jak masz tam dopisany kilogram pomidorów, to jest to nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiem.. Tylko że na rachunku napisane jest "Akcesori" (brakło a). I zastanwiam się czy chwyci to kolumna... Ale daty podbicia gwarancji zgadzają się z datą wydania rachunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) .
Chciałem kupić sobie kino domowe lub wieże do 1500 zł . Muszą mieć :
- USB 2.0
-zestaw głośników przynajmniej 2.0
-porządna firma
-dobra jakość dźwięku
-ładny wygląd
-wejście HDMI (jeśli kino )
Czekam na propozycje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować