Zaloguj się, aby obserwować  
SzarQ

Sprzęt audio - Temat ogólny

101 postów w tym temacie

Szukam miniwieży w przedziale cenowym do 400zł. Słucham głównie metalu(heavy/thrash/powe/death), czasem rocka. Zastanawiałem się nad Samsungiem MM-DG25 i Samsung MM-DA25R, ale podobno się na nadają. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości dźwięku jak na ten gatunek oraz wejściu USB( ale nie koniecznie). Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 19:16, Woo-Cash napisał:

Szukam miniwieży w przedziale cenowym do 400zł. Słucham głównie metalu(heavy/thrash/powe/death),
czasem rocka. Zastanawiałem się nad Samsungiem MM-DG25 i Samsung MM-DA25R, ale podobno
się na nadają. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości dźwięku jak na ten gatunek
oraz wejściu USB( ale nie koniecznie). Polecicie coś?

dobra jakość dźwięku to nie ten przedział cenowy i ... raczej nie mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 19:29, czaja24 napisał:

> oraz wejściu USB( ale nie koniecznie). Polecicie coś?
dobra jakość dźwięku to nie ten przedział cenowy i ... raczej nie mp3


Dobrze, niech będzie "zadowalająca" jakość dźwięku...a kupuję to głównie pod gitary i perkusje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie glosniki pieprza :/ W Creative T3030 (2.1) mam problem z wlaczeniem, po przekreceniu volume nie zawsze sie wlaczaja, czasem musze kilka razy probowac, dzisiaj zauwazylem nowy problem, glosniki graja cichna i graja glosniej na przemian, ale nie dzieje sie to gwaltownie, wiec od razu tego nie zauwazylem, jak graja ciszej i chce poglosic, zeby graly normalnie, to czasem sie od nich odbije jak po kilku sekundach same sie poglasza jeszcze bardziej; dodatkowo jesli graja cicho slysze szum. Wydaje mi sie, ze wiekszosc objawow moze pasowac do pilota przewodowego, oprocz szumu, ale nie wiem jak to naprawic. Jakies sugestie? z gory dzieki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - proszę o radę.
W ostatnim czasie nagrywam sobie kilka kawałków tak trochę DIY style (garaż, sprzęt analogowy, każdy instrument grany przeze mnie itp), w wyniku czego gotowe nagranie mam na kasecie. I tutaj moje pytanie - jest jakiś program, dzięki któremu dźwięk z magnetofonu można przechwycić na komputer i na nim go zapisać w powiedzmy mp3, odtwarzać sobie itp ?

Czy ów przechwycenie dźwięku jest w ogóle możliwe, jeżeli tak, to jak czegoś takiego dokonać?

Bo nagranie na kasecie będzie mi średnio przydatne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Mam taki jeden problem jak wsaadman powyzej.

2) Szukam czegos do sluchania muzyki, zeby jakosc byla wzglednie dobra ;]
Przde wszystkim ciezsze brzmienia (od heavy przez thrash po black i brutal/technical death metal) - 70% i blues/jazz/awangarda/muzyka klasyczna - 30%.
Szukam wzmacniacza i kolumn. Oczywiscie raczej tylko uzywane wchodza w gre, zeby bylo taniej. Budzet: ponizej 1000zl, a najlepiej ponizej 7-8 stow. :] Aha, mam wzmacniacz gitarowy (Marshall Valvestate 15 z reverbem), jesli on by sie nadal do podlaczenia kolumn i odtwarzania muzyki z dobra jakoscia to by bylo fajnie... ale jak sadzicie?
I najlepiej jakby mozna bylo komfortowo na tym grac na gitarze, ale w to za bardzo nie wierze (jak cos jest do wszystkiego to jest zwykle do niczego).
Co sadzicie o czyms takim?

http://allegro.pl/kolumny-stereo-altus-140-wzmacniacz-sony-ta-f110-i1442032038.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do tysiąca złotych znajdzie się zestaw jakiś głośników porządnych + karta muzyczna? Obecnie mam Manta 5.1, ale wolałbym coś z większą głębią dźwięku, no i ogółem z większym pier***nięciem. A do tego potrzeba i nowych głośników i karty muzycznej. A może lepiej kupić jakieś kolumny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 19:21, Jaki_Gahn napisał:

Witam, czy do tysiąca złotych znajdzie się zestaw jakiś głośników porządnych + karta
muzyczna? Obecnie mam Manta 5.1, ale wolałbym coś z większą głębią dźwięku, no i ogółem
z większym pier***nięciem. A do tego potrzeba i nowych głośników i karty muzycznej. A
może lepiej kupić jakieś kolumny?


Może coś takiego? http://allegro.pl/logitech-glosniki-5-1-x-540-pilot-xbass-wys-24h-i1437719459.html W porównaniu z Mantą na pewno poczujesz różnice. A jeśli chodzi o kartę to mogę z czystym sumieniem polecić tę http://allegro.pl/karta-sound-blaster-audigy-se-sb0570-7-1-5-1-wwa-i1436545427.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam się nad kupnem pewnego sprzętu do nowego pokoju na wolnym piętrze , i myślę nad :
Wzmacniacz
http://allegro.pl/koncowka-mocy-hollywood-200...5484249.html
Głośniki
http://allegro.pl/2-kolumny-podlogowe-vk1004-...8266728.html

trochę dziwne aby te głośniki miały 500 W chyba ze razem , proszę o opinie na ten temat w tej chwili posiadam zestaw kina domowego 5.1 DAEVOO DHC-X150E parametry : Całkowita moc wyjściowa 105W, 5 x 15W RMS + 30W Sub Woofer Pasywny, zgodność z formatami DVD, VCD, CD, CD-R/RW, MP3, Kontrola Funkcji Obrazu, wbudowane dekodery Dolby Digital 5.1 (AC-3) & DTS, wbudowany tuner FM/AM, programowanie pamięci stacji.

będzie jakaś różnica w jakości dźwięku ? nie wiem pytam bo nie mam zadnego kolegi z lepszymi głośnikami odemnie xd

a więc liczę na wasze opinie :) pozdawaim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Miałbym takie pytanko odnośnie wzmacniaczy kolumnowych. Nigdy nie miałem do końca raczej przyjemności obchodzić się z takim sprzętem i właśnie odnośnie tego miałbym pytanie. Czy jest to skomplikowane urządzenie? Parę pstryczków i pokrętełek, pewnie się domyślam, że tam jest volume, pan, jeszcze jakieś inne do wejść na mikrofon, czy inne do ustabilizowania dźwięku (wnioskuje tak choć nie wiem czy dobrze, ale na podstawie programów do robienia muzyki). Ciężko jest to ogarnąć w ogóle i z podłączeniem, działaniem itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 18:08, Kwas17 napisał:

Hmm... Miałbym takie pytanko odnośnie wzmacniaczy kolumnowych. Nigdy nie miałem do końca
raczej przyjemności obchodzić się z takim sprzętem i właśnie odnośnie tego miałbym pytanie.
Czy jest to skomplikowane urządzenie? Parę pstryczków i pokrętełek, pewnie się domyślam,
że tam jest volume, pan, jeszcze jakieś inne do wejść na mikrofon, czy inne do ustabilizowania
dźwięku (wnioskuje tak choć nie wiem czy dobrze, ale na podstawie programów do robienia
muzyki). Ciężko jest to ogarnąć w ogóle i z podłączeniem, działaniem itp.?

Jedyna filozofia to kwestia do boru mocy i impedancji. W przypadku amplitunerów z bajerami należy uwzględnić fakt, że zazwyczaj podawana moc wyjścia jest zawyżona, ponieważ jest ona mierzona na podstawie ogólnego zużycia prądu i dzielona na ilość kanałów, a nie uwzględnia się tego, że ten prąd pożerają także mikroprocesory. Impedancja jest o tyle ważna, że nie chcemy niczego spalić :). A kabelki to rzecz prosta jak walenie młotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee.. jak na razie w moim rozumieniu ''nie spalić'' znaczy nie przekręcić czegoś niepotrzebnie na fulla :D

Przybliż mi jakoś ten dobór mocy. Bo to jest tak: załóżmy, że będę miał sprzęt, z którego już ktoś korzystał (i wzmacniacz i kolumny) więc?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 19:07, Kwas17 napisał:

Eee.. jak na razie w moim rozumieniu ''nie spalić'' znaczy nie przekręcić czegoś niepotrzebnie
na fulla :D

Przybliż mi jakoś ten dobór mocy. Bo to jest tak: załóżmy, że będę miał sprzęt, z którego
już ktoś korzystał (i wzmacniacz i kolumny) więc?...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440413.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować