Zaloguj się, aby obserwować  
SzarQ

Sprzęt audio - Temat ogólny

101 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2011 o 18:23, Killinginno napisał:

Fajnie.


Czy fajnie to ja nie wiem, ale za spam otrzymujesz degrad -1, karany już byłeś dlatego degrad. Następnym razem przemyśl dobrze czy chcesz dodać posta, który dosłownie nic nie wnosi do dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Proszę o pomoc kogoś znającego się co nieco na sprzęcie audio i elektronice.
Mam problem z moim wzmacniaczem. Zazwyczaj słucham muzyki dosyć cicho, lecz ostatnio pozwoliłem sobie wyzwolić 50% mocy mojej małej czarnej skrzynki i... ups. Nie, nie spalił się ale... "buczy". Nie jest to typowe "buczenie". Kiedy włączam sprzęt wszystko jest ok, z czasem, po kilku minutach (1-3) charakterystyczne buczenie zaczyna się zwiększać, narasta tak bardzo że nie idzie słuchać muzyki. Uważam że istotna informacją jest to że wzmacniacz włącza głośniki z opóźnieniem. Całe to buczenie nie jest zależne od sygnału wejściowego, sprawdzone na 100%.
Proszę o pomoc. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 20:34, error721 napisał:

Witajcie!
Proszę o pomoc kogoś znającego się co nieco na sprzęcie audio i elektronice.
Mam problem z moim wzmacniaczem. Zazwyczaj słucham muzyki dosyć cicho, lecz ostatnio
pozwoliłem sobie wyzwolić 50% mocy mojej małej czarnej skrzynki i... ups. Nie, nie spalił
się ale... "buczy". Nie jest to typowe "buczenie". Kiedy włączam sprzęt wszystko jest
ok, z czasem, po kilku minutach (1-3) charakterystyczne buczenie zaczyna się zwiększać,
narasta tak bardzo że nie idzie słuchać muzyki. Uważam że istotna informacją jest to
że wzmacniacz włącza głośniki z opóźnieniem. Całe to buczenie nie jest zależne od sygnału
wejściowego, sprawdzone na 100%.
Proszę o pomoc. ;(

A pomiary sobie zrobić i przelutować parę elementów potrafisz? Bo jak, nie daj to komuś, kto potrafi i płać :P. A jak potrafisz, to sprawdź napięcie na wejściu przedwzmacniacza, bo mogły paść jakieś tranzystory.
Sprawdzić bezpieczniki, odłącz głośniki do pomiarów napięcia końcówek i napięcia stałego na wyjściach wzmacniaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:31, hans_olo napisał:

A pomiary sobie zrobić i przelutować parę elementów potrafisz? Bo jak, nie daj to komuś,
kto potrafi i płać :P. A jak potrafisz, to sprawdź napięcie na wejściu przedwzmacniacza,
bo mogły paść jakieś tranzystory.
Sprawdzić bezpieczniki, odłącz głośniki do pomiarów napięcia końcówek i napięcia stałego
na wyjściach wzmacniaczy.


Dzięki za tak szybką odpowiedź! ;)
No całe szczęście władam taka wiedzą i umiejętnościami, a jakby co mam się kogo zapytać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam głośników do mojego Iphona, głównie potrzebuję do pokoju, lecz fajnie by było gdyby były przenośne, gdyż często potrzebne mi są na jakieś różne wyjazdy, czy grille.

Budżet mam nie wielki bo do około 200zł.

Ostatnio na moją szczególną uwagę zapracowały Logitech Pure Fi Anywhere 2.


Może macie jakieś wyrobione zdanie o tych głośniczkach, albo jakąś lepszą alternatywę?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ostatnio po głowie pomysł kupienia gramofonu. Problem w tym, że kompletnie się na tym nie znam i nie wiem na co patrzeć przy wyborze. Może mógłby ktoś podrzucić jakieś propozycje? Cenowo nie chciałbym przekroczyć 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie kupić jakiś sprzęcik do pokoju. Nie mam w ogóle pojęcia o tym, po prostu bardzo lubię słuchać muzyki najlepiej głośno i z dobrego sprzętu. Na początek, czy jest coś ciekawego w granicach 800 +- zł? Stawiam, że czterech głośników to nawet nie ma co się spodziewać, ale na dwa wystarczy chyba. Żeby odtwarzać muzykę z płyt, to potrzeba tylko wieżę, czy też wzmacniacze/subwoofery? Potrafiłbym wszystko sam podłączyć, nie ruszając tego wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 11:14, Nikodem95 napisał:

Witam. Chciałbym sobie kupić jakiś sprzęcik do pokoju. Nie mam w ogóle pojęcia o tym,
po prostu bardzo lubię słuchać muzyki najlepiej głośno i z dobrego sprzętu. Na początek,
czy jest coś ciekawego w granicach 800 +- zł? Stawiam, że czterech głośników to nawet
nie ma co się spodziewać, ale na dwa wystarczy chyba. Żeby odtwarzać muzykę z płyt,
to potrzeba tylko wieżę, czy też wzmacniacze/subwoofery? Potrafiłbym wszystko sam podłączyć,
nie ruszając tego wcześniej?


Za 800 zł to kupisz chyba sobie jakiś bdb sprzęt, a nie, że nawet czterech głośników nie będzie. Ja np. nie jestem zwolennikiem systemu 5.1 lub więcej. Sam mam dwa głośniczki Creative + Subwoofer i spisują się całkiem nieźle (mi wystarczają). Za 8 stów to możesz spokojnie sobie kupić jakiś za*ebisty sprzęt, ale co dokładnie to nie doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2011 o 11:33, Kwasu93 napisał:


Za 800 zł to kupisz chyba sobie jakiś bdb sprzęt, a nie, że nawet czterech głośników
nie będzie. Ja np. nie jestem zwolennikiem systemu 5.1 lub więcej. Sam mam dwa głośniczki
Creative + Subwoofer i spisują się całkiem nieźle (mi wystarczają). Za 8 stów to możesz
spokojnie sobie kupić jakiś za*ebisty sprzęt, ale co dokładnie to nie doradzę.

WOW, nie spodziewałem się. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem kompletnie zielony w tym temacie, zwracam się o pomoc do Was. Otóż mam "doradzić" w zakupie wieży hi-fi (do pokoju, około 20 m2). W związku z tym mam parę pytań:

Jakie marki są najlepsze (cena nie ma większego znaczenia, chodzi przede wszystkim o jakość)?
Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam glosnikow 2.1, do pokoju ok. 17mkw, slucham glownie czarnego rapu o pieniadzach i kokainie, ale nie patrzcie na mnie z gory z tego powodu. Cena? No nie wiem, na allegro widzialem jakies Creative''y za ~120 zl, wiec tak w tych granicach chcialbym sie zamknac, no ew. do 150 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prośić o pomoc, mianowicie grałem w gta4 po wyłączeniu komputera i po jakimś czasie odpaliłem ponowie, brak dzwięku ku zdziwieniu pokazuje mi się taki komunikat.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem dzwięk w systemie ale dalej to samo się, dzieje a przy próbie odpalenia gta4 wyskakuje mi okienko (GTA4 requires a sound card in order to run.). Jakieś pomysły co jeszcze zrobić?

20130909212609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem zielony w tych sprawach a podczas urzadzania sobie kina domowego natrafilem na maly problem. Jak juz pisalem w innym temacie, zakupielem sobie projektor sony vpl hw40. Wczoraj dokupilem do niego mini kombajna SAMSUNG BD-F 8509 S, czyli odtwarzacz Blu Ray z wbudowanym tunerem dvb-s. I wlasciwie tyle wystarczylo aby cieszyc sie dobrej jakosci obrazem podczas ogladania tv. Ale.. tylko obrazem. Zadne z powyzszych urzadzen nie posiada standardowego wyjscia sluchawkowego. W Samsungu jest za to wyjscie Digital Audio Out, czyli jezeli dobrze wygooglowalem tzw. TOSLINK i prawde mowiac... nie za bardzo wiem, co moge z tym fantem zrobic.

Jakie dodatkowe urzadzenie audio (tudziez przejsciowke) musze dokupic, aby moc podpiac pod nie 2 pary sluchawek, czy od swieta standardowe glosniki komputerowe 2.1. Audiofilem nie jestem, a obecnosc sasiadow z malym dzieckiem za sciana raczej wyklucza koniecznosc kupna dobrej klasy glosnikow do kina domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, mam NAD 521 i Denona dcd 615 . Bardziej odpowiada mi Denon i wespół z amplitunerem brzmieniowo mi bardzo odpowiadają, a NAD się trochę gryzie, stąd myślałem żeby go sprzedać. Ma ktoś jakieś pojęcie ile to to może być warte ( sam dostałem w prezencie więc nie mam pojęcia a wujek google niewiele pomógł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Otóż mam subfwoofer w samochodzie o mocy 550W RMS oraz wzmacniacz o podobnej mocy. Czy jest sens kupować kondensator o mocy 4f czy jak kupie 2f to będzie okej? Z tego co czytałem to jednak i 1f byłby okej tylko czy z logicznego punktu widzenia jest sens kupować kondensator 4f czy to będzie pieniądz wyrzucony w błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 11:14, Nikodem95 napisał:

Witam. Chciałbym sobie kupić jakiś sprzęcik do pokoju. Nie mam w ogóle pojęcia o tym,
po prostu bardzo lubię słuchać muzyki najlepiej głośno i z dobrego sprzętu. Na początek,
czy jest coś ciekawego w granicach 800 +- zł? Stawiam, że czterech głośników to nawet
nie ma co się spodziewać, ale na dwa wystarczy chyba. Żeby odtwarzać muzykę z płyt,
to potrzeba tylko wieżę, czy też wzmacniacze/subwoofery? Potrafiłbym wszystko sam podłączyć,
nie ruszając tego wcześniej?


Zależy, o jaki sprzęt audio Ci chodzi?
Chcesz zakupić amplituner/tuner, odtwarzacz CD i głośniki, czy tzw. wieżę?
Ja w 2014 r. zakupiłem amplituner ( Yamaha R-S500 ) i odtwarzacz CD ( Yamaha CD-S300 ) + dwie kolumny/głośniki Monitor Audio i okablowanie i dałem za to ponad 3000 zł, a to jest taka średnia półka jeśli idzie o sprzęt audio, u Sony czy Denona nic bym w tej cenie nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, zastanawiam się nad zakupem niedrogiej mini wieży. Wpadł mi w oko model panasonica SC-PM250. Czy ma.miał ktoś może tą wieżę i może podzielić się wrażeniami albo polecić coś alternatywnego w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować