Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PLAY 4/07 już w kioskach!

43 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2007 o 15:04, Nikt634 napisał:

A oto gry :
Neuro Hunter
The Fall : Last Days of Gaia
S.C.A.R.
Jak widzimy nie dali zbyt dobrych gier...ale każdy chce miec komiks o 8Bicie:D



Dokładnie gra S.C.A.R jest warta kupna tego numeru. Chociaz tutaj myślą o graczach którzy lubują się w wyścigach bo w CDA to już chyba będzie szósty numer bez żadnej rajdówki. Wielki plus dla Playa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 15:08, Ronx napisał:

Jak zwykle nic ciekawego: słabe gry, cienka gazeta, a wydatek ogromny (porównując np. z CDA),
więc nie kupie :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 15:29, Rexaw napisał:

Jak zawsze zbyt kiczowata okładka. CDA RZądzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


I znowu wszyscy w kolko o tym CDA! Juz napet nie chce mi sie tych procentow liczyc :) Ot choćby powyższy komentarz świadczy o niektórych tego pisemka czytelnikach. Podkreslam niektorych, bo przeciez nie kazdy siega takiego dna jak Rexaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie już lepiej zbierać kasę na nadchodzące CDA - tam to przynajmniej jakieś wypasy dają,a droższy o bodajże 4 zł ;P
A pełniaki w CDA z przecieków to: Space Empires IV Deluxe PL, Tomb Raider Chronicles, Alone in the Dark 4 PL oraz Enclave(Premiera). Więc lepiej odłożyć tą kasę i jeszcze z 4 zł, co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA daje zwykle niezłe gry ale za to mają naprawde słabe recenzje :/. Ich żarty są żałosne. W PLAYu przynajmniej recki są na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego ze play schodzi na psy jesli oblivion jest 2 gra 2006 roku to pewnie nowe mario bedzie pierwsze w 2007. Nie rozumiem co jest w oblivionie oprocz pieknej grafiki przeciez fabula jest dena i przewidywalna.Ale to juz kwestia gustow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki to żenada (Ale S.C.A.R może być całkiem, całkiem), ale jest Sweter i 8Bit na 2 stronach. Wolę ten numer kupić niż narzekać na jakość tekstów w nowym, "urodzinowym" CDA... Sorry, crew from CDA, ten numer do mnie nie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 15:53, Tomicha napisał:

okładka jest fajna. Plakat juz sobie powiesiłem z Shivering Isles. Recenzje są w Play ciekawsze.
Cda sili sie na dowcip, ale im to nie wychodzi. Play is the BEST!

Odwrotnie. To Play sili się na dowcip, bo gdy wyszedł pierwszy numer CDA, pisma branżowe były sztywne jak cholera. CDA to zmieniło - po prostu pisali, jak chcieli, od serca. Tam pracuje banda zapaleńców, lubiących/kochających grac, do tego z ciętym językiem i ostrym humorem... Jasne, można robic pisma w stylu Playa czy PSX, ale po co? Po co robic - i kupowac - coś, co stron ma 2 razy więcej, a standardowa długośc recki wynosi 1 str (gdy w CDA najgorsze syfy dostają stronę:D), wzoruje się na innych (m.in. CDA), stosuje niezbyt etyczną zagrywkę z wychwalaniem gier Axela, mniej lub bardziej jawnie; tak samo jest w KS Gry - każde SN dostawały wielkie pochwały, ale brak oceny - w CDA wynosiły one ok. 5-6. I za co wtedy te ochwały w tekście? (zwłaszcza że ponoc CDA zawyża oceny każdej gry). I jeszcze jedno - wychwalacie pełniaki Playa. Czy Play dał Tribes 3? THPS 4? PANZERS? Total Overdose? Bloodrayne''a? Nie! One były w CDA!!! A play dostaje ochłapy - przecież te nakłady po 400 000 nie biorą się ot skądś tam - coś ludzi przyciąga do niego... płyty, texty, konkursy (np. mój kumpel :D kupił dla jaj i wygrał Fable EK :D). A może zaprzeczysz? (to cię wyśmieję :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 23:23, Bartold-1991 napisał:

> okładka jest fajna. Plakat juz sobie powiesiłem z Shivering Isles. Recenzje są w Play
ciekawsze.
> Cda sili sie na dowcip, ale im to nie wychodzi. Play is the BEST!
>
Odwrotnie. To Play sili się na dowcip, bo gdy wyszedł pierwszy numer CDA, pisma branżowe były
sztywne jak cholera. CDA to zmieniło - po prostu pisali, jak chcieli, od serca. Tam pracuje
banda zapaleńców, lubiących/kochających grac, do tego z ciętym językiem i ostrym humorem...


nastepnym razem jak wpadniesz na ich party pozdrow wszystkich ode mnie.
(i nie zapomnij podlozyc poduszki-pierdziuszki redaktorowi - bedzie fun!)

Dnia 15.03.2007 o 23:23, Bartold-1991 napisał:

Jasne, można robic pisma w stylu Playa czy PSX, ale po co? Po co robic - i kupowac - coś, co
stron ma 2 razy więcej, a standardowa długośc recki wynosi 1 str (gdy w CDA najgorsze syfy
dostają stronę:D),


no to teraz wypaliles... nie bede nawet wspominal ze Play (oraz CDA) i PSX to pisma traktujace
o grach na rozne platformy! zastanow sie nad sensem tego co piszesz.

Dnia 15.03.2007 o 23:23, Bartold-1991 napisał:

wzoruje się na innych (m.in. CDA), stosuje niezbyt etyczną zagrywkę z wychwalaniem
gier Axela, mniej lub bardziej jawnie; tak samo jest w KS Gry - każde SN dostawały wielkie
pochwały, ale brak oceny - w CDA wynosiły one ok. 5-6. I za co wtedy te ochwały w tekście?
(zwłaszcza że ponoc CDA zawyża oceny każdej gry). I jeszcze jedno - wychwalacie pełniaki Playa.
Czy Play dał Tribes 3? THPS 4? PANZERS? Total Overdose? Bloodrayne''a? Nie! One były w CDA!!!
A play dostaje ochłapy - przecież te nakłady po 400 000 nie biorą się ot skądś tam - coś ludzi
przyciąga do niego... płyty, texty, konkursy (np. mój kumpel :D kupił dla jaj i wygrał Fable
EK :D). A może zaprzeczysz? (to cię wyśmieję :D)


IMHO: CDA przyciaga czytelnikow glownie, jak zauwazyles, pelnymi wersjami dobrych
(lub jak wolisz - bardzo dobrych) gier, ale to wszystko zasluga wysokiej
rzeszy odbiorcow (to dzieki nim maja kase na licencje).
uwazam jednak ze tego typu pisma kupuje sie dla recenzji i to ich jakosc
wyznacza jakosc ogolu.

niniejszy tekst nie mial na celu urazenia uczuc czytelnikow zadnego z w/w pism.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macieq24

1)Na ich party nie jechalem i nie pojade - po co? Gejem nie jestem żeby sie do każdego tulić jak pawian. Stwierdziłem za to fakt, o którym nikt nie pamiętał. Sorry, ale inne pisma dalej są albo w stylu szkolnym (KS Gry sie z tego wycofuje - całe szczęście, bo text w stylu "GRY mają nadzieję...", "GROM nie podoba się, że..." mnie zawsze rozwalał - bo czy to normalne??)

2)Wiem o czym pisze, i czytam także pisma konsolowe (bo lubię czytać, a często PSX jest ciekawszy od Playa) (Tak w ogóle to zrobiłem tam błąd - miało być "mniej" zamiast "więcej"). Pod względem merytorycznym i zawartości nie ma rozgraniczenia pomiędzy konsolowymi a PC-wymi - recenzent ma się znac, lubić gry i w ciekawy sposób podzielić się z graczem emocjami nt. danego tytułu. Niezależnie od platformy, na jakiej w niego gra. Co ja poradzę, że txty z Playa czy czegokolwiek innego są wymuszone (nie wiem, czy celowym zabiegiem jest używanie słowa "zajeb.iste" w niektórych pismakach).

3)Ja nie kupuje pism dla gier - bo widze różnice między czytelnikiem a userem. Po gry można chodzić do Empiku albo na giełdę (zależy od preferencji:D) - ja pisma kupuję żeby poczytać, a płyty często leżą w kącie. Wspomniałem o grach, bo ludzie się jarali jakież to wspaniale gry daje Play. Nc. Ja chcę czytać, a w CDA masz zróżnicowanie - oprócz recek także sensowny dział o sprzęcie, GW który w razie czego prostuje błędną ("bo innych nie ma":D) ocenę w sposób ciekawy, nie wymagający dzbanka kawy do czytania, cholernie dużo newsów, zapowiedzi, itd. Dochodzę podobające się lub nie NL i AR.
BTW W Playu masz do 100 str (pewnie i tak ok 70) - i recki są tak zminimalizowane, że czyta się je jak telegraf. Jeśli recenzent chce zabłysnąć jakimś dłuższym txtem to nie może - nie zmieści się.

4)A jak myślisz, skąd się wzięła ta rzesza czytelników, zwłaszcza że większośc kupuje CDA od kilku lat - a wtedy pełniaki były... hm, tragiczne?:D Bo za dobre na pewno nie były (jasne, perełki typu Fallout się zdarzały, ale to rzadko). Tym czymś musiał być text (bo multimedia dyndały). Zresztą, gdybyś poczytał CDA Story cz. 1 to byś wiedział (wierzę w twą inteligencię i mam nadzieję, że i tak wiesz) jak wyglądała sytuacja z płytami 10 lat temu. A peirwszy CD był w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

1)Na ich party nie jechalem i nie pojade - po co? Gejem nie jestem żeby sie do każdego tulić
jak pawian. Stwierdziłem za to fakt, o którym nikt nie pamiętał. Sorry, ale inne pisma dalej
są albo w stylu szkolnym (KS Gry sie z tego wycofuje - całe szczęście, bo text w stylu "GRY
mają nadzieję...", "GROM nie podoba się, że..." mnie zawsze rozwalał - bo czy to normalne??)


jestes jakis niepewny w tych tematach ze musisz cos tu udowadniac?
domyslam sie ze chodzi o Extreme Party - tez nie bylem, pewnie z innych powodow niz ty...
albo...? niedokonczona mysl jakas chyba...:)
nie spotkalem sie z pisaniem w 3 osobie, ale tez uwazam to za conajmniej smieszne;)

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

2)Wiem o czym pisze, i czytam także pisma konsolowe (bo lubię czytać, a często PSX jest ciekawszy
od Playa) (Tak w ogóle to zrobiłem tam błąd - miało być "mniej" zamiast "więcej"). Pod względem
merytorycznym i zawartości nie ma rozgraniczenia pomiędzy konsolowymi a PC-wymi - recenzent
ma się znac, lubić gry i w ciekawy sposób podzielić się z graczem emocjami nt. danego tytułu.


no wlasnie, recenzja ma przekazac m.in. emocje towarzyszace obcowaniu z dana gra,
w sposob przejrzysty i odzwierciedlajacy odczucia recenzenta.

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

Niezależnie od platformy, na jakiej w niego gra.


zeby napisac dobra recenzje trzeba (jak z reszta zauwazyles:) "byc w temacie".
wiec PeCetowiec nie opisze odpowiednio gry na konsole i na odwrot.
ale chyba nie o to ci chodzilo :P

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

Co ja poradzę, że txty z Playa czy czegokolwiek
innego są wymuszone (nie wiem, czy celowym zabiegiem jest używanie słowa "zajeb.iste" w niektórych
pismakach).


nie, czasami po prostu sie wklepie taka kombinacje liter w Word''zie,
korekta znudzona pominine badz nie zauwazy i mamy... oburzonych czetelnikow:D
[zauwaz moc tego slowa;) - prosty wyraz a zastepuje wiele innych, jednoczesnie
idealnie opisujac dany podmiot:]

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

3)Ja nie kupuje pism dla gier - bo widze różnice między czytelnikiem a userem. Po gry można
chodzić do Empiku albo na giełdę (zależy od preferencji:D) - ja pisma kupuję żeby poczytać,
a płyty często leżą w kącie. Wspomniałem o grach, bo ludzie się jarali jakież to wspaniale
gry daje Play. Nc. Ja chcę czytać, a w CDA masz zróżnicowanie - oprócz recek także sensowny
dział o sprzęcie, GW który w razie czego prostuje błędną ("bo innych nie ma":D) ocenę w sposób
ciekawy, nie wymagający dzbanka kawy do czytania, cholernie dużo newsów, zapowiedzi, itd. Dochodzę
podobające się lub nie NL i AR.


ten pomysl z dzialem o sprzecie jest ciekawy, lecz jesli chce miec konkretne pojecie o danym
sprzecie/podzespole kupuje gazetke w tym temacie:)

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

BTW W Playu masz do 100 str (pewnie i tak ok 70) - i recki są tak zminimalizowane, że czyta
się je jak telegraf. Jeśli recenzent chce zabłysnąć jakimś dłuższym txtem to nie może - nie
zmieści się.


dlugie txt bywaja nuzace;)

Dnia 19.03.2007 o 22:16, Bartold-1991 napisał:

4)A jak myślisz, skąd się wzięła ta rzesza czytelników, zwłaszcza że większośc kupuje CDA od
kilku lat - a wtedy pełniaki były... hm, tragiczne?:D Bo za dobre na pewno nie były (jasne,
perełki typu Fallout się zdarzały, ale to rzadko). Tym czymś musiał być text (bo multimedia
dyndały). Zresztą, gdybyś poczytał CDA Story cz. 1 to byś wiedział (wierzę w twą inteligencię
i mam nadzieję, że i tak wiesz) jak wyglądała sytuacja z płytami 10 lat temu. A peirwszy CD
był w CDA.


jesli chodzi o sprawy z CD 10 lat temu jestem ignorantem - wolalem wojowac grabkami i lopatka
w piaskownicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)...albo są przekolorowane - Play i PSX sie kłaniają (ścięło mi to, zayważyłem:D)
2)Na myśli miałem fakt, iż niezależnie od platformy sprzętowej, recenzenta obowiązują te same kryteria - powinien się do nich dostosować. Czyli: orientować się w swoich kompetencjach, w co wchodzi: znajomość gier i kryteria ich oceniania na danej platformie; musi lubić gry, by nie było czuć, że pisze z przymusu, bo za to mu płacą; wymaga się od niego zdolności pisania w sposób ciekawy - nie może każdej recy pisać identycznie, od wzorca - a większość tak robi (w CDA masz niekiedy txty z narracją pierwszoosobową - to już jest spore urozmaicenie)
3)Są ludzie, którzy potrafią (i to robią) przeklinać ze stylem (coś takiego stosuje George R.R. Martin i wychodzi mu to lepiej niż gdyby jego dzieła "wykastrować":D) i ludzie, którzy próbują zabłysnąc takim txtem. I redaktorów pismaków z dolnej półki (typu ww. Play) zaliczę raczej do drugiej grupy. (Jakbyś mi powiedział, że to Play jest z górnej to bym się załamał nad poziomem tego kraju - CDA jest poza tym na poziomie światowym)
4)To też wymyśliłem, ale te najważniejsze rzeczy, nowinki o sprzęcie podają - i COŚ tam się z tego dowiesz, nie? Mnie sam sprzęt nie interesuje aż tak, by np. PC Format czy PCWC kupować - ale małą dawkę w CDA czyta się z przyjemnością.
5)Jeśli są nużące, to ich skracanie też nie pomoże - a w CDA większość (nie wszystkie, bo to też ludzie i niekiedy mogą mieć gorsze dni:D) jest na równym, wysokim, CIEKAWYM, trafnym poziomie. Poza tym, nie ma takich akcji że FPSa recenzuje ktoś, kto kocha przygodówki i RPGi (ew. jest mała ramka z jego własną oceną jak już) - a z takiego powodu w KS Gry są wajchy z ocenami (jak już robią recki grupowe, to czemu MW ma obniżoną notę za genialną muzykę? Bo do pracy zbiorowej nie było nikogo, kto się zna na rapie czy rocku? Disturbed - Decadence to zaje**sty utwór, żywy jak cholera, tak szybki że ściska - a w recce wyraźnie "Żaden kawałek nie ma kopa, ajk "The Doors" z U2". Który to kawałek usypia... Ta, obiektywizm i rzeczoznastwo rulez...)
6) ja w 97 miałem z 5 lat i pamiętam, że miałem wtedy płyte z CDA... bo grałem i czytałem - a CDA miało dużo txtu, co mi ułatwiło podstawówkę (no prpblem z czytaniem).
BTW Troche offtopa robimy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

1)...albo są przekolorowane - Play i PSX sie kłaniają (ścięło mi to, zayważyłem:D)


Play rzeczywiscie wyglada od jakiegos czasu jak reklamowka produktow z TESCO:),
ale od PSX''a odbij! styl graficzny jest w nim na wysokim poziome!<nonono>;)

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

2)Na myśli miałem fakt, iż niezależnie od platformy sprzętowej, recenzenta obowiązują te same
kryteria - powinien się do nich dostosować. Czyli: orientować się w swoich kompetencjach, w
co wchodzi: znajomość gier i kryteria ich oceniania na danej platformie; musi lubić gry, by
nie było czuć, że pisze z przymusu, bo za to mu płacą;


noo, musza byc oddani swojemy hobby:) bo jak przychodzi im do zrecenzowania
jakiegos crap''a to "zostaja tylko wytrwali zawodnicy";)

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

wymaga się od niego zdolności pisania
w sposób ciekawy - nie może każdej recy pisać identycznie, od wzorca - a większość tak robi
(w CDA masz niekiedy txty z narracją pierwszoosobową - to już jest spore urozmaicenie)


zadna nowosc... w PSX''ie byla raz recka przeplatana z poezja jakas? xD

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

3)Są ludzie, którzy potrafią (i to robią) przeklinać ze stylem (coś takiego stosuje George
R.R. Martin i wychodzi mu to lepiej niż gdyby jego dzieła "wykastrować":D) i ludzie, którzy
próbują zabłysnąc takim txtem. I redaktorów pismaków z dolnej półki (typu ww. Play) zaliczę
raczej do drugiej grupy. (Jakbyś mi powiedział, że to Play jest z górnej to bym się załamał
nad poziomem tego kraju - CDA jest poza tym na poziomie światowym)


ciekaw jestem co myslisz nt. neo + ?:)

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

4)To też wymyśliłem, ale te najważniejsze rzeczy, nowinki o sprzęcie podają - i COŚ tam się
z tego dowiesz, nie? Mnie sam sprzęt nie interesuje aż tak, by np. PC Format czy PCWC kupować
- ale małą dawkę w CDA czyta się z przyjemnością.


KS Ekspert polecam;)
taki ciekawy i przyjemny dodatek.

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

5)Jeśli są nużące, to ich skracanie też nie pomoże - a w CDA większość (nie wszystkie, bo to
też ludzie i niekiedy mogą mieć gorsze dni:D) jest na równym, wysokim, CIEKAWYM, trafnym poziomie.


squad PSX''a to same alieny:D

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

Poza tym, nie ma takich akcji że FPSa recenzuje ktoś, kto kocha przygodówki i RPGi (ew. jest
mała ramka z jego własną oceną jak już) - a z takiego powodu w KS Gry są wajchy z ocenami (jak
już robią recki grupowe, to czemu MW ma obniżoną notę za genialną muzykę? Bo do pracy zbiorowej
nie było nikogo, kto się zna na rapie czy rocku? Disturbed - Decadence to zaje**sty utwór,
żywy jak cholera, tak szybki że ściska - a w recce wyraźnie "Żaden kawałek nie ma kopa, ajk
"The Doors" z U2". Który to kawałek usypia... Ta, obiektywizm i rzeczoznastwo rulez...)


co sie tak KS Gry doczepiles? czy ja choc raz o nich wspominalem?

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

6) ja w 97 miałem z 5 lat i pamiętam, że miałem wtedy płyte z CDA... bo grałem i czytałem -
a CDA miało dużo txtu, co mi ułatwiło podstawówkę (no prpblem z czytaniem).


taa... zamiast lektury sie CDA czytalo, co?;)

Dnia 20.03.2007 o 19:28, Bartold-1991 napisał:

BTW Troche offtopa robimy:D


eee taka mala prywata:)
(najgorsze jest jednak to ze ja sie tu produkuje a przeczytasz to najwyzej ty,
i kolo jaki co sobie w zly odnosnik kliknie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować